Katana

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Katana

Příspěvek od Ambroz »

...blba dotykovka.
Taky ten z vyzbroje Stb... bol nekaleny az prave na tu pruzinu na konci a zavazie pod gumennym koncom. Ta pruzina dodavala obusku peknu razanciu. Zdedila ho manzelka... sorry za zas... nespravneho vlakna.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Katana

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kluci, nevite nahodou o nejake firme, co dela "moderni" katanu? neco delalo ontario, nechteli ani za to moc...klasicka 1095 kratonova rukujet, kydexovy futral...docela prijemna cena...nejedna se mi o nejakou vitrinovku...pokud o necem takovem vite, hodte to pls sem

pripadne jsem uvazoval o domluve s nejakym kovarem co by mi z peroviny neco pro me ucely udelal...nevim, ale kolik by to tak cenove mohlo vychazet
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Katana

Příspěvek od Robyn »

Já mám už dlouhodobě zálusk na nějaký coldsteel nebo hanwei v ceně okolo 10-12 tisíc. Něco menšího tak kolem 1metru, aby mi to zbytečně nekoukalo přes vrch BOBa.
Ty videa na coldsteel na netu jsou bezva, třeba přepůlení dvou prasat najednou. :-) Určitě by katana byla dobrá na humánní zabíjení zvěře .. třeba když špatně střelíte srnce, prase a nechcete k němu chodit blízko s nožem kvůli nebezpečí úrazu.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Katana

Příspěvek od DeadMan »

Pozor ty videa od Cold Steel je třeba brát s rezervou jsou tak schválně zinscenované a ti buřti ačkoli na to nevypadají tak to umí a to je základ úspěchu (ti by to uměli i s "plocháčem").
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

Já sem pořídil dvě věci - jednak katanomačetu od cold steelu http://www.coldsteel.com/Product/97THK/ ... CHETE.aspx , ta je ostrá až to neni pěkný :mrgreen: Má výhodu v tom, že se dá použít obouruč i jako mačeta i jako sekerka i jako krátkej meč.
A pak sem pořídil tzv. SGC Ko katanu http://www.chenessinc.com/yamakami_kokat.htm. Ta má oproti normální kataně kratší čepel jako wakizashi, ale je obouruční (z hlediska nošení dobrej poměr) a má tenčí čepel než klasický katany aby se s ní líp sekalo. Tadyhle s tim maník seká i do jeklu a celkem úspěšně https://www.youtube.com/watch?v=kHsfGWkO7SM
Moje video s prvním pokusným stětím kanystru s vodou je tady https://www.youtube.com/watch?v=E3XfjnoSD2M (upozorňuju případný rejpaly, že sem to držel opravdu poprvý v životě a bejzbol sem hrál naposled na střední škole před 25 lety :D )
Jinak kdybyste chtěli kupovat tu Ko katanu, tak se nebojte jí objednat přímo u toho výrobce www.chenessinc.com - byla tu za cca 20 dní. Já do ní šel po dlouhým zvažování a porovnávání různejch pérovejch ocelí. Nakonec sem se rozhodoval mezi hanweikou Tactical http://www.cashanwei.com/product/tactic ... shi/sh2432 a tou Ko katanou. Ta se mi nakonec jevila jako ostřejší a materiálově lepší.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Katana

Příspěvek od felix5 »

jednu dobu mě katany dost braly ale asi mi něco uniklo . ze zdrojů na internetu sem usoudil že použitelný meč a tím chci říct použitelný v boji nikoliv do vitrínky je spíše doplněk pro milionáře. aspoň na internetu je ke shlédnutí množství videí kde zlámané čepele létají vzduchem .
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Katana

Příspěvek od bivoj »

2 praalien - ono je také důležité s mečem/katanou umět zacházet a vědět, co si k tomu můžeš dovolit. I nejkvalitnější sečnou zbraň můžeš zničit velmi rychle, když nevíš jak s ní správně "pracovat"...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

určitě je třeba umět s mečem řádně vládnout, ale volbou katany z kvalitní uhlíkatý pružinový oceli se dá lecčemu předejít. Já jakošto absolutní laik v chladnejch zbraních sem šel cestou co nejvíc blbuvzdorný zbraně, což ta SGC z jednoho kusu lisťáku je. Naopak je tomu u "dražších" mečů, který nejsou z jednoho kusu a maji tvrdší ostří než zbytek. Tam se to tvrdý ostří asi snadno vyláme, když s tim člověk zachází jak s bejzbolkou...
Každopádně to chce získat aspoň nějaký základní návyky, já sem domluvenej se šermířem, kterej se boji s různejma druhama mečů věnuje přes 20 let. Slíbil mě naučit základy pouličního použití meče proti jinejm improvizovanejm zbraním. Protože proti jinýmu šermíři nebudu mít jako nevycvičenej laik šanci (už to tu v diskuzi padlo).
Ale jinak si to přiznejme, že si ty katany pořizujem hlavně kvůli zombíkům (a protože dobře vypadaj) :mrgreen:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Katana

Příspěvek od DeadMan »

tohle se mi líbí víc takže možná časem :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=uke5C6k7iig
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Katana

Příspěvek od Reno »

Jen taková obecná úvaha: K čemu je vlastně katana reálně dobrá? Univerzální pracovní nástroj to zrovna není, skrytě se to nosit také nedá a v divoké PA době? Asi takto. :)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

Dead man, to na mě vypadá moc pichlavě, s tim bych si nejspíš ublížil sám :D

no a scénka z indiana jonese je klasická, ale taky existuje pokračování, kdy indiana jaxi zjistí, že mu mauser chybí :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=SUPmnITHQWs
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

Dost dobrý nejvyšší :yes ,ale katana je prostě taková krásná a Kulhánkoffská :beer
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

ty seš tu taky jo? :)

Jináč, řešil sem jakým způsobem katanu nosit v PA (jak tady nazýváte kník). Jediný na co sem přišel bylo zatim uchycení k batohu na zádech :

Obrázek

Napadá vás nějaký jiný kultivovaný řešení ? Zkoušel sem to různě umisťovat na zádech alá zombie filmy, ale nejde to potom tasit (aniž by si člověk u toho ufiknul ucho..)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

jj,je tady spousta inspirace. Katanu chci taky,ale nevím kde se s ní naučit,neboť bez toho mi je platná asi jako mému synovi v šesti letech řetězová pila
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Katana

Příspěvek od Terminated Account »

Znám jednoho maníka, co to umí. V katana PA době, by jste si mohli rozumět ;)
Přílohy
bez názvu.png
bez názvu.png (47.67 KiB) Zobrazeno 8668 x
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

No jo,ale on nemluví tak říkajíc řečí mého kmene,takže nevím jestli by mě s tím naučil :rofl
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Katana

Příspěvek od Terminated Account »

:yes :mrgreen: bál jsem se, že se tato recese někoho dotkne...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

Mě se nedotklo to,že je černoch,nebo jak to myslíš,já jen že neumím anglicky a on nejspíš neumí česky,jinak filmy s ním mám velmi rád
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

no já jaxem psal už mam senseje domluvenýho :) sice je spíš vodborník na 30ti letou válku, ale dušoval se, že šavle nebo katana je prej žádnej rozdíl. Ale to bys Václafe musel dojíždět do Prahy.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

Určitě se někdo najde i okoklo Hradce Králové
Odpovědět