Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
curt_is
Příspěvky: 53
Registrován: 25.09.2012 23:38

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od curt_is »

Eotechy hodně používají střelci na IPSC protože to má 1moa tečku s kterou se dobře trefují malé terče na delší vzdálenosti . Co se týče poruchovosti a kvality tak eotechy opravdu vydrží na baterku menší dobu a občas těm klukům ty jejich televize na závodech zhasínají :) ale je to podle mě kus od kusu, někdo chválí jiný kritizuje. Nejlepší je zajet si na závody LOS nebo IPSC a optat se na zkušenosti lidí co to používají, co jsem se ptal já tak doporučovali spíš Aimpoint nebo C more než eotech. Ono je to opravdu o tom na co to chceš a kolik do toho chceš vrazit peněz.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

jack-3d píše:A když foukne protivítr a naprší na sklíčka u tubusového, tak teček víc není? Jak jsem řekl, s tubusovými nemám skoro žádné zkušenosti, tak nevím o všech výhodách a nevýhodách, já se zaměřil na to, na co se mi lépe kouká a s čím lépe operuje. U otevřeného se mi líbí, že nemusím dávat oko blízko k optice, mám před sebou velký "display", na který koukám oběma očima a vidím hezky obrazec.

Ještě jak jsi Fabiku zmínil "vysoká poruchovost některých modelů", který máš konrétně namysli, ať se mu eventuelně vyhneme.
U tubusového kolimátoru se nedostane voda přímo na odrazné sklíčko, takže nežádoucí efekt je výrazně mírnější. Nechápu co myslíš tím "U otevřeného se mi líbí, že nemusím dávat oko blízko k optice" ???
Blízko optice nemusíš mít přece oko u žádného typu kolimátoru bez zvětšení.

Re: Eotech - Dokumentované závady souvisely zejména s variantami s bateriemi umístěnými ve směru střelby, které se rázy pohybovaly a přerušovaly přívod proudu se všemi nežádoucími důsledky.
20130801-RMR.jpg
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od BlackList »

A to na obrázku je co za kolimátor?
Přijde mi, že se to má vázat k tomu EOTechu, ale jako EOTech to nevypadá...?
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Steril »

Vsadim boty ze to je Trijicon RMR :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Myslíte, že by to mohl být originál?:
http://www.strelecky-portal.cz/bazar/22 ... -novy.html
Resp.jak se pozná běžný fake Eotech? Díky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Fake vs. originál se pozná nejlépe podle zvláštní kombinace číslic v cenovce :D Čím víc číslic, tím víc Eotech :mrgreen:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Jdi do háje... ;) :)
Koupím si Vortex a prdím na to. Na .223 na studeném místě bude stačit.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od edakemlink »

Budu opakovat asi už zde psané, ale já bych šel jen do EOTechu, Aimpointu. Věřte mi, že ten pocit, když se vám po...kolimátor, který byl levnější, zcela jistě nevyrovná pocitu z pár ušetřených tisícovek.

Mám EOTech EXPS 2-0 a zatím spokojenost, na kosu či AKS-74U plánuji Aimpoint Micro H1, nejsou na něj teď peníze, ale radši si počkám, než koupit něco jiného...
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od BlackList »

štaflík: Vypadá origo - dokonce i včetně toho kufříku.

Nemá na sobě ale písmenné označení revize - s koupí by měl mít na ten kufřík i papírový kartonový přebal (pokud ho nevyhodil), kde je vyraženo datum výroby EOTechu a tedy i označení verze (="revize").

Podle toho na netu dohledáš specifikaci výdrže baterek:
Co se pamatuju, tak rev.F proti předchozím revizím zhruba zdvojnásobila výdrž baterek (na několik stovek hodin vč. fce AutoOff, takže by tě výdrž nemusela trápit).
Jestli to je novější nebo starší, zjistíš příp. podle data výroby.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Chlapi díky za názory na ten Eotech a Vortex. Pořád nemůžu najít na forech nějaké zásadní problémy s tím Vortexem, kromě toho, že verze Sparc nemá ráda velké teplo (tj. nehodí se na nadpažbí při střelbě dávkami). Eotech za 8 500,- mě žíly netrhá, akorád na mého Beryla mi přijde hrozně velký a přecijenom dávat 12-15 tisíc za nový malý se mi hrubě nechce. Chci ještě semiauto .308 a pořídit chalupu...
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od BlackList »

štaflík: 8.500 je super cena, za nový jsem takovou ještě neviděl (9 minimálně, běžně kolem 10).
Bez poškození ho za 8 prodáš okamžitě.
Jinak ano, JE to velký bago. Ale ten holo obrazec je super.
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Tada »

Měl jsem na kose Vortex SPARC a zničil jsem na předpažbí 3 kusy, prostě přestaly svítit po pár ranách, ani to nemuselo být full auto... Možná na Rugera 10/22 bych to asi dal :)
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od cipis »

Tak to nechápu. Na 858 mi vydržel čínský kolimátor za 32 dolarů minimálně tři zásobníky, než jsem ho sundal, protože to cestovalo na 50m po celém terči. Dal ho na malorážku, tam to cestovalo po půlce A4, no tak jsem ho kuchl a zjistil, kde soudruzi udělali chybu. Štelování výšky je v pořádku, jsou tam silné pružiny, navíc se to dá zaaretovat utažením červíku.
Ale cestovalo to dost do boku - vůle v tom šroubku s jemným závitem, ne teda mezi šroubkem a "maticí" vevnitř, ale mezi šroubkem a tělem kolimátoru. Takže vypodložkovat a dát silnější pružinku, co to tlačí na jednu stranu. A bude nachystáno na další test :)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Lachtan »

Fotku vnitřku náááhodou nemáš? (jsem zvědavý ;) )
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od cipis »

Ještě ne, mám to ale furt rozkuchané, tak jak bude chvilka, tak něco nafotím ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Tak ten Eotevh za osmapůl zmizel prý hned a prodal by jich sto. Furt se mi nechce věřit, že ani na "blbou" .223 v semiauto není jiné řešení kolimátoru, než za 13k. A to nemluvím o tom, že i Aimpoint a Eotech mají občas problémy :-(
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Eotech má problémy, to ano. Ale Aimpoint? Možná jeden z milionu.

Jestli máš pušku na hraní, tak si tam dej čínu, jestli na práci, tak holt optiku za 13,5. Ostatně Aimpoint stojí i přes 20... :mrgreen:
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od goral »

štaflík píše:Tak ten Eotevh za osmapůl zmizel prý hned a prodal by jich sto. Furt se mi nechce věřit, že ani na "blbou" .223 v semiauto není jiné řešení kolimátoru, než za 13k. A to nemluvím o tom, že i Aimpoint a Eotech mají občas problémy :-(
co nejakej rusak? Cobra?
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od erzgebirge »

dlouho jsem hledal mezikolimátory a protože jsem byl tou dobou ještě na střední tak byl pro mě strop cca 5000kč,zauljalmě posp m34 nayvis,nakonec jsem ho koupil požitej za 1500kč,no a je to robustní,dobře udělaná věc,na základně jsou vidět stopy po frézování materiál těla je komplet dural neni to nijak ošizený,kvalita skla je celkem ok ale jak se podíváte do eotechu tak je to nesrovnatelný,zatím 1200 nábojů na ak 7,62x39 nstřel to drží a nastřelení je bezproblémů,vzhledem k tomu že je to otevřený kolimátor tak pokud do něj výrazně svítí slunce tak tečka zmizí.můj závěr je že pokud doopravdy ani výhledově nebudete mít na nic lepšího tak bych se toho nebál,ale jak je napsáno výše našetřit na eotech nebo docter se vyplatí :D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Meopta Meosight má kromě slabé výdrže na baterky a jejich výměnu spodem nějaká cons?
Odpovědět