Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Chyba! Ak ste sa predtým pohybovali medzi mierumilovnými a kľudnými venčenými psami a tento je agresívny,najprv sa s ním musíte porozprávať a porozumieť mu... :)
Toto isto praktikovali aj ľudia z môjho odkazu vyššie,ale asi im neporozumeli dobre.Samozrejme nepreháňať,lebo nebezpečnosť zúrivých psov a diviakov sa dnes preháňa.Vlastne pes nieje vôbec nebezpečný,len ľudia na bycikloch,na prechádzke pri vode,alebo v lese stále na psov bezdvôvodne útočia a hryzú... :head
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

to Hislin, Bivoj - souhlasím, zařvání, klacek, větývka nebo teleskop, dobrá obrana, ale v místě, kde je čas a prostor na zákrok. Já však řešil jeden problém - 8 patrový panelák, 3 bytové jednotky na patře a naproti bytu tchýně a tchána, u kterých jsou mé dvě malé dcery téměř obden, je byt rodinky fěťáckých smažek, které mají, jak jinak (žádný hate free sluníčkový pejskař mi to tuto velmi častou vazbu mezi feťák+"bojové" plemeno nedokázal bez hádek a osočování z fašismu vysvětlit :D ) místo nějakého typicky panelákového psíka, kterého stačí nakopnout, krásně vzrostlou cca 50kg brazilskou filu (podotýkám v bytě 2+1). Jak jistě každý, vele zkušený a sečtělý pejskař i zde na tomto fóru ví, že toto plemeno se vyznačuje tím že, dovolím si citovat: "Fila vyniká sebevědomím, odvahou a silným poutem ke svému pánovi a jeho majetku.[1] Má-li dojem, že ji nebo její rodinu či teritorium někdo ohrožuje, zasáhne bez povelu a bez varování, čemuž je nutné přizpůsobit chování majitele"
https://cs.wikipedia.org/wiki/Brazilsk%C3%A1_fila

každý pejskař či zastánce pejskařů, doufám, zná důvod pořekadla "první pán potom pes". Pokud ne, vysvětlím - pán psa, má dát jasné znamení psovi o tom, kde končí "můj dům" a kde začíná "dům všech ostatních" a kde tedy není nutné hlídat a útočit, protože už se nejedná o prostor pána psa. To dává najevo tím, že pán nejdříve vstoupí do takového prostoru jako první a udělí jasně naučený pokyn svému psovi.

Bohužel, smažky, fěťáci, a především "seru na všechny můj pes bude běhat bez vodítka a náhubku" zkurvení pejskaři, na toto pravidlo z vysoka serou, protože "já mám psa, ty se podle toho chovej", fuck off.

Abych to neprodlužoval - venčení brazilské fily smažkové rodinky v paneláků probíhalo tak, že se otevřou dveře, naddřený 50kg pes (který cvičák viděl možná tak max. na Discovery chanell) vyběhne jako první ze dvěří ven a v podstatě neví, v jakém prostoru se nachází, je to ještě území pána a paní? Co ty dvě malé pištící postavy co zrovna vyházejí ze dveří na proti, chtějí pánovi ublíži, mám je zardousit?.... Hmm? co vy na to, zdejší pejskaři.

Mé řešení je - rozmrdat hlavu čokla střelami z jedné půlky zásobníku mé pistole a druhou půlkou palici pánovi čokla, v případě, že k útoku dojde, bohužel, útok znamená to, že jedna nebo obě z mých dcer budou buď mrtvé, nebo nadosmrti zohyzděné. Podotýkám, mezi dveřmi partají na patře je cca 5 metrů prostoru, rychlost psa je neskutečná, nějaký prostor na řvaní a výhružky na psa jsou prostě bullshit.

Musím však říci, že toto řešení, a skutečně doslova, včetně vytažené zbraně, jsem nabídl manželce smažky, když psa venčila, a skutečně, od té doby se čokl venčí výhradně s náhubkem a vodítkem. A pak že to nejde :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4372
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

devlop píše:...ale v místě, kde je čas a prostor na zákrok...
Jasan, to je v případě, že má člověk čas toto provést... Ve tvém popisovaném případě (a i spousty obdobných) je to už jen o kompromisech a špatných vs ještě horších řešeních. Bohužel existují v životě i situace, které prostě téměř nemají možnost "dobrého" řešení.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hislin
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2016 23:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Hislin »

V takovém případě soužití s idioty na stejném patře, bych se jim to nejdřív pokusil vysvětlit. Pokud by jim to stejně bylo u zadele, řeším s úřady/policií. Pokud by se stejně nic nedělo, dával bych si s dítětem veliký pozor a byl připraven. Pokud by došlo k jakémukoliv incidentu ze strany psa, řeším nekompromisně jeho eliminací. Snaha řešit s úřady a policií byla a to by asi byla polehčující okolnost. Každopádně zdraví mého dítěte je pro mě naprosto vším, takže obranu proti takový bestii v malém prostoru bych řešil i za cenu zdraví svého. Prostě po psovi okamžitě skočit. I kdyby mě měl pokousat, na dítě se dostat nesmí. Myslím, že by takhle instinktivně asi jednal každý otec.
Ono bohužel, jak ve společnosti stoupá počet idiotů, všelijakých fetek a sociálů, tak bude stoupat i množství takových incidentu. U nás volám pravidelně policii do parku, kde se kousek od dětského hřiště na trávě valí bandy chlastajicich, dredatych individuí, okolo kterých pobíhá na volno smečka ne úplně malých psů. Vždycky si tak řeknu, až to bouchne, vy budete první na řadě :chuckle
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Je mi smutno po rozpadu sebevědomých chlapů, co se nebáli ani čerta z ďáblem a ještě by je po pár pivech dostali v páce.
Ten dnešní rozpad.cz plný hysterických strašpytlů, co se bojí vylézt z bytu bez kveru (aby někomu "rozmrdali půl hlavy"), teleskopu, pepřáku, brnění... mi připomíná debaty frustrátů z Novinek. Slovník, myšlenková schémata, vybíjení si strachu a frustrace anonymně na webu... Hoši když už teď evidentně máte strach ze světa kolem, tak až to prdne, budete lovná zvěř. I s deseti pistolema. Nedivím se, že chlapi, co tenhle web založili už jsou jinde...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od the.marek »

Asi tak Štaflíku... Rozpad je už jenom "Stokoidní torzo" let minulých plné populistických, politicko-sračkoidních a poraženeckých keců... :puke
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Marek :hand
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Václaf »

Tak ty žvásty ignorujte,pořád se tady snad dá dohledat hodnotná informace ne? A poraženecký řeči snad nevede každej... :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

pánové, štaflík, the.marek, Václaf, mám k vám úctu, opravdu, i když to bude znít jako sračka, máte tolik zkušeností, znalostí a materiálního zabezpeční, co já za tuhle zkurvenou dobu ve svých letech nestačím nabrat, to je fakt.
Bohužel, doba kdy "Je mi smutno po rozpadu sebevědomých chlapů, co se nebáli ani čerta z ďáblem a ještě by je po pár pivech dostali v páce." je prostě pryč. V této době, nebojácnost, být si jistý v tom, že někomu dám prostě pár českých, výchovných facek a hotovo, vyřízeno, prostě přestává (ve větších městech) fungovat a myslím, že je i dobrou cestou do hrobu. Dobrá, na malé vsi v rámci jeho obyvatel možná, no problem, tam se velmi rychle dohodnete, kdo má většího ptáka a kdo určuje pravidla. Co však ale ve věštších městech, pardon, rovnou budu megaloman, co takhle Praha? Partaj kde bydlí vietmanec, rusák, rásák, ind, afgánec, afro, párek nafrněných slováků + nějaká naplavenina z moravy. Jste si fakt jistí, že domluva mezi touto sortou bude naprosto bezproblémová a že beze zbytku splní to, oč žádáte? Skutečně by jste byli naprosto v pohodě, pokud by jste šli řešit výše uvedný problém s čoklem v domění, že vám stačí vaše výška, váha a men to men fight skills?
Mimochodem, když budu hodně hnusný, Czech Gladiator .45, na jednu stranu super počin, ale každý kdo má do prdele díru a 18+ na vás tohle může ve dvěřích, nebo kdekoliv venku, toto vytáhnout.
Tudiž tedy závěrem, ano, jsem strašpytel, šulín co nevyjde bez 9mm luger pistole ven a co je neustále v "oranžovém režimu", pokud je s rodinou o víkendu venku nebo ve smradalvamé pražském metru. A nemyslím si, že bych byl zrovna v té v sortě "lovná zvěř", právě naopak, já očekávám problém vždy a jsem na něj připraven. Velmi mne ale udivuje, že zrovna na rozpadu, ten kdo je připraven a očekává problém ve společnosti (ať už se jedná o čokly nebo cokoli jiného), a zvyká si na to, že bude zbraň nosit den co den, je označován za strašpytla a frutráta co nevyjde bez zbraně z bytu. To mne bohužel od místních velmi zklamalo.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Myslím, že lítáš mezi extrémy chlape: "rozmrdat půl hlavy" vs. "domluva naprosto bezproblémů". Tak přesně mezi tím je 50 odstínů šedi, kde se jde pohybovat mnohem efektivněji. A lovnou zvěř nedělá to, že jsi neustále vyjančený a ve střehu (to je koloušek taky), ani to, že jsi krutě ověšen železem (to je divočák taky).
Když to řeknu natvrdo a Tvůj případ:
-chytrý muž bude problém s filou na patře (pokud je opravdu agresivní a problém náhodou není jen v tom, že jsi z ní vyplašený a wiki považuješ za studnu pravdy, což fakt není) řešit jinak, než pořváváním na veřejně přístupném foru, že majiteli rozmrdá hlavu kvérem.
-protože pokud k tomuto řešení budeš muset sáhnout, nasral sis předem do hnízda, jasný? A tenhle text na Tebe klidně vytáhnou. Mínus deset bludišťáků u soudu. Chápeš o čem mluvím a v čem je problém?
-prostě pokud máš reálný problém, neřeš ho tím, že jsi krutopřísněj a hustej na webu.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Štaflík,dobre,obidvaja máte v niečom pravdu,ale ako by si riešil uvedený problém,alebo situáciu ty?
1.)
V prípade žeby si o tých smažkách so psom vedel
2.)
V prípade žeby si o nich nevedel.

A na tvoje deti na chodbe by ten pes vybehol.(zbraň pod tričkom/zbraň doma,a je jedno aká)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Tak základ je nebydlet se smažkama. Pes je až sekundární či terciální problém. Příště můžou být smažky na výletě a slyšet hlasy a mít vidiny a sejmou tvoje děti, že v nich uvidí démony. A že to není jednoduché nebydlet se smažkami a je to spojeno se spoustou obtíží se jich zbavit? Jo, to je fakt. Ale nejsi na foru pro snadná řešení a smajlíky hodných maminek.
Každopádně začal bych zasypávat účady, MP, PČR stížnostmi (ideálně na 156 a 158 které jsou archivované) na ty psy a problémy s nimi. Ne pro to, že něco vyřeší, ale abys měl krytí. A rozhodně bych nepsal na veřejně dostupná fora o rozmrdání hlavy.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Máš pravdu Štaflíku, uletěl jsem a příště vím, že nemám psát unavený pozdě večer a navíc v rozhořčeném rozpoložení v jakém jsem zrovna byl. Jak se říká, vyřčené slovo a vystřelenou kulku nevrátíš zpět, případné následky jdou za mnou, tím bych to rád uzavřel.

Nicméně, vrátíl bych se k oné situaci, kterou tu řešíme, jen dovysvětlení -
souhlasím s postupem, že " zasypávat účady, MP, PČR stížnostmi ". Akorát, jak správně píšeš, to nic nevyřeší (nebo možná ano, viz níže). V mém popsaném případě byl byt smažek a jejich psa řešen v rámci stížnosti na zasedání vlastníků bytů (kam samozřejmě smažky nechodí, nějaké fašistické schůze kde se řeší dodržování fašistických pravidel zřejmě odszuzují) - byl proveden zápis, ale správcem bylo samozřejmě řečeno, že pokud nedělají bordel (ano, nedělají, pes často nešťěká, v noci rámus není, jen občas nějaká párty a občas se táhne smrad marihuany po celé chodbě) a platí pravidelně příspěvky do fondu oprav, není žádná páka je z tama dostat, dokud se něco nestane. Hlášení na MP bylo, ovšem ne z důvodu pohybu volně puštěného psa po chodbě (bohužel, nebyl jsem zrovna u toho a dozvěděl jsem se to až týden zpětně), ale z důvodu, že byl venčen bez náhubku na volno v parku před domem (kde je i dětské hřiště), a co jse se pak dozvěděl, tak hlášení bylo od více lidí a dokonce i pejskařů, kterým brazilská fila puštěná na volno bez náhubku asi také na pocitu sucha a bezpečí moc nepřídá, když vidí, že zhulený, vysmátý majitel je někde 100 metrů daleko. MP přijela po cca 30minutách, pes i majitel už samozřejmě někde v prdeli, rozloučili se s tím, že máme příště zase zavolat. Dále se psalo na vedení města, tam bylo suše oznámeno, že volný pohyb psů je městem povolen pouze v oblasti té a té a okolí domu do této oblasti nespadá, přičemž dodržování této vyhlášky je v rukou MP, která provádí občasné hlídky takže stížnosti máme směrovat primárně tam. A kruh se uzavřel :D

Tož asi tak, dokud se něco nestane, tak to povětšinou nikoho moc nezajímá, protože volně puštěný pes velikosti malého poníka u dětského hřiště nebo na chodbě v paneláku je vlastně pí*ovina a ona skutečně je, však na něm vlastně můžou děcka jezdit jako na koni, takže není co řešit.

Na závěr happy end, teď to však již vypadá delší dobu v pořádku, musím zaťukat, a psa vídávám venku i na chodbě pouze na vodítku a v lepších dnech i s náhubkem. Proč ke změně došlo se mohu jen domnívat, možná šly smažky do sebe a možná tomu pomohl výstup, který jsem s jedou z nich měl (a který jsem nešťastně popsal v předchozím příspěvku), nebo možná si je konečně zavolali na MP k projednání přestupku, těžko říci, my už pak MP dále nevolali a mě si na PČR nebo MP také nikdo nepředvolal.

Jinak Štaflíku, ve psech se fakt nevyznám, nemám čas hledat oficiální weby s popisem charakterů jednotlivých plemen, proto odkaz na Wiki, neříkám že je to studnice pravdivých znalostí, jasné, že tam může psát každý kdo má doprdele díru. Pokud je někde fundovaný článek o brazilské file, po jehož přečtení nebudu vyplašený tak jako z článku na wiki, hoď mi ho pls sem nebo do SZ, rád se něco dozvím, třeba je to fajn psík.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Hele, jen pár poznámek z mého (sic!) pohledu.
-Já osobně bych se s tím psem snažil skamarádit. Já nevím čím to je, ale s většinou velkých psů vyjdu.
-Fila není pes šlechtěný na dávení všeho, co potká. Byl to pes vyšlechtěný (mj.) na lov uprchnuvších otroků z plantáží, které ale nesměl zabít. Mrtvej otrok nevydělává. Fila ho musela najít (dobrý stopař, je v ní bloodhound), uštvat (ne rychlý, ale vytrvalý běžec) a fyzicky přemoc, aniž by ho oddělala či porouchala z hlediska práce. Proto si umím představit filu, že na někoho vystratuje a povalí ho, ale tvrdé používání zubů není úplně není naturel. Trochu podobné určení, jako anglický bullmastiff, který je ovšem většinou tvárnější a vlídnější.
-Nevýhoda a problém se všemi psy, co mají tlamu zhruba na úrovni dětského obličeje: psi neumí mluvit, ani dávát pohlavek, plesknutí přes prsty. Po svých štěňatech, nebo podřízených členech smečky se ohánějí zuby, většinou jde o uder hranou zubu. Problém je, že u dětí to může vycházet do obličeje a (zejména) dětská kůže na obličeji nevydrží zdaleka co štěněcí. A často dost hnusný úraz s jizvou na dlouho či nafurt je často na světě během momentu, aniž by šlo o agresi či nějak zle míněný akt. Prostě k sobě nejsme rozměry kompatibilní. Bohužel. Je to velký problém a častý zdroj neštěstí. Základem je vtloukat dětem do hlavy, že nikdy, nemají dávat žádnému psovi obličej k hlavě (už proto, že pro psa je to velmi často nepříjemný projev nadřazené agrese).
-To, že je pes agresivní na jiné psy absolutně nijak neimplikuje, že může být agresivní na lidi. Psi to ohromně rozlišují a jsou psi, co by žrali jiné na potkání a přitom je můžeš dávát jako canisterepeutické k záchvatujícícm autistům. Třeba anglický staffošírský bulteriér není většinou nijak vídný k jiným psům (samci), ale je dokonale snášenlivý a milý k lidem a dětem (nunny dog).
-rozdej doma kvalitní pepřáky. psi jsou na něj cimprlich.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Presne,ono je to tak,že pokiaľ domáci pes vyrastá od mala aj s dieťaťom,nedá naň dopustiť.
Najhoršie a najviac nepredvídatelný je prípad,keď sa stretneš so psom,ktorého vidíš prvýkrát a evidentne nemá chuť hrať sa....
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ibex »

ono jsou určité věci v chování psů, které nejsou jednoduše vysvětlitelné. Já jsem choval přes 15 let foxteriéry a to byly opravdový mazlíci, co mi kolikrát přeskakovali 150cm plot, aby utekly za dětmi z naší ulice, když šli do/ze školy - pomazlit se. Za celou dobu jsem je to nedokázal odnaučit a to jsem je měl vycepované se zkouškami. Byly tím široko daleko známý.
Myslivci si je půjčovali na prašiviny a černý, dobře poslouchali povely i od cizích. Jenže na některé lidi měly velkou pifku. Žádný kynolog mi to nedokázal vysvětlit, proč (pro mě) bez důvodně ostražitě až nepřátelsky reaguje na pár konkrétních lidí - majitel chovné stanice, od kterého jsme foxíky kupoval mi říkal, že je to "prostě chemie" že si nesedli...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od TomSmith »

Proč lidé více soucítí se psy, než s jinými lidmi?
http://www.osel.cz/9627-proc-lide-vice- ... lidmi.html
Inspirací pro tento výzkum se stal známý kontroverzní případ ze sociálních médií.
V roce 2014 došlo v Phoenixu k brutálnímu útoku pitbula na čtyřletého chlapce. Pes chlapce zle potrhal a ten musel podstoupit chirurgické zákroky.
Když pitbulovi hrozilo utracení, tak se objevila kampaň za jeho záchranu na Facebooku. Získala přes 40 000 lajků, zatímco stránka na podporu zraněného chlapce jich měla jen zhruba 500.


Proč to tak je? Psi obvykle bezvýhradně poslouchají své lidské pány, což lidem samozřejmě imponuje a mají pak tendenci psy považovat za zranitelné. Mnoho plemen psů jsme si také podvědomě vyšlechtili tak, že připomínají chlupaté lidské děti...
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JirkaK »

Mladou Američanku roztrhali vlastní psi.

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... i-psi.html

ještě, že mám jen jorkšíra.

Proto mě fascinuje, co všechno lidi chovají kolem nás a nejlepší jsou chovatelé v paneláku.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

Onehdy jsme se potkali na úzké lesní pěšince ve svahu. Za mnou rodina, přede mnou retrívr a za ním pár středního věku. Zastavil jsem se a koukal na psa, jestli mne obejde. Ten se k tomu neměl, koukal na mne a pak začal couvat, vrčet a štěkat.
Pár si vzal psa nakrátko a kKdyž jsme se míjeli, tak žena zaslechla něco o tom, že jsem psa provokoval.
Vím, že pes bere pohled do očí jako provokaci či výzvu a nemám problém se vyhnout lidem. Ale ustoupit z cesty psovi se mi opravdu nechtělo.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5391
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Psi za nic nemůžou. I když si o jejích inteligenci můžeme myslet cokoliv, vychvalovat ji, přece jen jsou to zvířata a ve stresových situacích jednají pudově.
Jejich "rozum" jde stranou, nějaká výchova a výcvik v takových situacích nijak nepomůže.
Pokud někdo tvrdí opak, že je schopen psa perfektně vycvičit a asociovat, tak kecá!
*
Pokud pes získá nějaký podnět, špatně si ho vysvětlí, zachová se pudově a až pak mu dojde, někdy i velmi rychle, že něco udělal špatně a "stydí" se za to.
Jenže to už je pozdě.
*
Pár příkladů:
Po noční směně jsem si dal pár štamprlí na lepší spaní, dobrmanovi do misky pivo a šli jsme spát. Spolu, vedle sebe. A asi se nám oběma něco špatného snilo, já se rukou ve spánku ohnal a on mě rafnul. Okamžitě mu došlo co provedl, kňučel a bylo na něm vidět, že to udělat nechtěl. (A ránu mi pak dlouho lízal..)

Nebo taková menší hádka s manželkou:
"Já ti jednu fláknu" a rozpřáhla se:
Pes vyskočil a byla to otázka vteřiny nebo vteřin - pokousaná od konečků prstů až po loket.
Naštěstí nijak vážně, protože kdyby ten pes chtěl dopadlo by to daleko hůř. Bylo to z jeho strany asi jen takové neadekvátní varování.
Samozřejmě, že mu pak okamžitě došlo co udělal, bylo na něm vidět, že to nechtěl, ale už se to stalo..
(Co jsem měl tehdy s ním dělat? Trestat ho za něco co má v genech, ale co si pak velmi rychle uvědomil, že to bylo špatně?).
*
Tím chci jen říct, jak jsem psal v úvodu, že psi jako takoví jsou v těch spoustech mediálních kauz nevinně. Je to vše jen o jejích majitelích kteří je pořádně neznají a nedokáži vyhodnotit potencionální rizika a chováni jejích psa pro ně v často i banálních situacích.
Ale pes je pes a něco vidí úplně jinak než člověk...
*
K obraně proti volně pobíhajícím psům doporučují někteří cyklisté fláknout mu pod čenich bouchací kuličku. Většinou to asi fungovat bude. Většinou, ale co když natrefí na nějakého kterého to vybudí a rozzuří ještě víc?
*
Osobně si myslím, že nejlepši ochrana proti psovi je zdržet se veškerých prudkých pohybů, hysterických reakcí a hlavně nesnažit se před ním prchat. Není šance mu utéct a navíc se u něj pak projeví ty jeho pudy...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět