Covidové ZOMBIE se valí!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Sova skončil na mlýně, kde se mu zalíbilo a po nutném odpočinku začal ošetřovat lidi patřící ke komunitě a jejich rodiny. Zároveň byla ve mlýně zřízena šestá jednotka Kocourů (Mlýn). Sice je co do počtu nejmenší, zato jsou její členové velmi odhodlaní a nutno říci že i bojem zocelení.
Jednotek je tak šest (Depo, Hasiči, Město, Statek, Ves a Mlýn). Každá má své tajné schránky, sady kódů a úkryty a skrýše.
...
Při poradě v depu je zvažována možnost přesunu Martina s Danielou a Radimkem do mlýna. Vedení jde hlavně o to, že oni dva jsou jediní kdo mluvil s Pavlem o skrýši s dokumenty.
...
Na druhé straně města to zatím vypadá jako v pekle. Kdo mohl utekl, kdo ne už se ven asi nedostane, protože "zmátožení" pomocníci Severního kříže se napadají jak mezi sebou, tak i toho, kdo by se objevil na ulici. Pozorovatelé hlásili případ, kdy na křižovatku přijelo nákladní auto s cizí značkou. Posádka začala pomocníkům vydávat balíčky a během chvilky tam byla řádná mela a auto nakonec vyhořelo.
...
V průběhu následující noci z ústí kanálu vystoupilo šest ze sedmi členů skupiny, kteří nesli batohy se zápisníky a paní Vondrovou, která i přes svůj věk se snažila se o sebe co nejvíce postarat sama. Prebrodili se přes řeku, kde se o ně okamžitě postaraly hlídky, které daly zprávu do depa. I přes tmu bylo na jejich tvářích vidět že prošli něčím strašným. Z depa pro ně poslali motorák, který je zavezl do depa. Celou dobu byli zticha, vůbec neodpovídali. Ticho nakonec přerušil jeden z členů skupiny, který pronesl: "Nevím,
čím se nadrogovali, oni jsou jako zvířecí zombie".
...
Ráno po svítání se z kanálu ozvala střelba. Hlídka měla okamžitě poplach. Po chvíli z ústí kanálu vyskočil poslední člen skupiny, do kanálu vypálil poslední dávku ze sten gunu a začal se brodit ke svým. Mátožáci ze břehu po něm začali házet vše možné, jeden chtěl začít střílel z ákačka, ale toho vyřídila hlídka. Dotyčný se nakonec i přes několik zásahů kameny přebrodil přes řeku a vyšplhal se na násep trati. V kolejišti se poté zhroutil, načež byl odtažen do stanu. Zde se krátce probudil, hlesl "apokalypsa čerti" a upadl do bezvědomí. Poté byl odvezen na ošetřovnu.
Spolu s hlídkami dělící linii trať řeka hlídá i část obyvatel kterým už to přestalo být jedno.

Problémem je, že nikdo neví co za látku, nebo z jaké příčiny ti "pomocníci" na druhém břehu tak magoří. Někteří se nad tím zamysleli, na nic však nepřišli.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Asi jinej gang", (podle staré reklamní hlášky).
:D
Fotka z, tím se fotograf a zvěd chlubil, - Canon EF 100-400mm f/4.5 - 5.6L IS II USM Zoom.
-Awesome_costume_2-______03.11.2012_20210403220818537.jpg
Válka gangů, neznámé drogy a stále vzrůstající násilí ve městě.
Původní obyvatelé už houfně prchli a stále prchají.
A přibývá i nových přivandrovalců kteří s velkou ochotou obsazují jejich domy a byty.
Údajně i někteří ze skalních coviidiotů a příznivců nových pořádků se připravují na útěk.
*
Na "pohřební louce" hrobů nepřibývá. Zato ve městě se začínají na ulicích povalovat mrtvoly které nemá kdo odklízet.
Dokonce i k blízkosti mlýna jich řeka pár připlavila.
(Což nás přivedlo k myšlence využít ji k dopravě dřeva z hor. Vorářství).
*
Oba doktoři ale varují před vznikem nebezpečných infekcí z těch mrtvol a ochranu proti ním berou jako jednu z priorit našeho přežití.
Nemůžeme to brát na lehkou váhu!!!!
*
Ještě k tomu dřevu a vorářství. Budeme ho potřebovat hodně.
I pro "Modrou armádu". A nejen pro prach.
Koukněte co se těm "kutilům" v depu zas povedlo:
Parni-lokomotiva-422.002-Maly-Bejcek_20210403183527624.jpg
Parni-lokomotiva-422.002-Maly-Bejcek_20210403183527624.jpg (122.12 KiB) Zobrazeno 491 x
A prý ta minimašinka černé uhlí přímo nepotřebuje. Stačí v ní pod kotlem topit dřevěným nebo jen dřevem.
Tak by moc nečmoudila a byla by nenápadnější.
(Oni mají nějakou svou ještě stále fungující drážní komunikaci a získali ten vrak z nějakého muzea).
*
Ještě padl návrh na koníky. Ale ty nemáme.
Ale vzhledem ke stále se snížujícím zásobám nafty, benzínu, LTO a jejich čím dál těžšímu získávaní budeme se muset tím nápadem vážně zabývat.
Ve vzdálenějším okolí prý pár zájmových westernových rančů kdysi bylo. A i pár nadšenců kteří si je drželi...
Musíme je zkusit kontaktovat. Situace vypadá tak, že bez ozbrojené pomoci by v dnešní době nepřežili.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Sova pomohl druhému doktorovi a vysekal ho z počínající nákazy. Dal mu i antibiotika, což se některým zdálo divné. Zdůvodnil to prevencí před vznikem sekundární bakteriální infekce, která byla podle jeho zkušenosti jednou z příčin úmrtí po nákaze.
...
Parní mašinka v depu se chlapům fakt povedla. Jezdí dobře, jen by prý chtěla trochu přelakovat. Dále zvažují opatření kotle a kabiny kryty z kotlových a hardoxových plechů.
Zkouškou zjistili že v pohodě utáhne dva obrněné vagóny (jeden dopředu a druhý dozadu). Pro případ nutnosti tak budou mít obrněný vlak nezávislé trakce s nezávislým zdrojem energie. Pak ještě mají k dispozici lokomotivy "kocour" a " malé lego". V nákladovém nádraží je jako posunovací "špageta".
Prohlídkou odstavených vagónů za depem se podařilo najít poklad- plnou cisternu klasické nafty bez biobordelu. Byla v cisterně, která byla z jedné strany nabouraná. Proto si jí nejspíše nikdo nevšiml. Chlapi si pak vzpomněli na nehodu při posunu, kdy při posunu nezafungovaly kolejové brzdy a zároveň nefungovala její ruční brzda. Cisterna tak docela velkou rychlostí vletěla do odstavených vagónů. Zůstala na kolejích, ale měla poškozený čelník rámu s nárazníky. Tak ji dotáhli do depa, kde už zůstala.
...
Ve mlýně se pracuje za zvýšených bezpečnostních opatření. Probíhá stavba mola určeného k uvazování vorů. Jde o to, aby vory nepoškodily vstup do náhonu VE. V samotné VE byl namontován druhý generátor. Jelikož na místě již není fázovací zařízení Libor sestavil kruh z šesti žárovek ukazující fázový posuv. Když je fázový posuv nulový jsou dvě žárovky zcela zhaslé a zbývající čtyři svítí naplno. Pokud je mezi generátory nesoulad žárovky se postupně rozsvěcejí dokola (vypadá to jako světelný kruh).
Před spuštěním bylo ještě nutno naladit buzení generátoru. Pak již generátor naběhl.
Probíhá temperace milíře číslo 2.
Ze starých dokumentů bylo zjištěno, že v horách na druhou stranu od trati se kdysi těžil pyrit. Až bude vhodnější doba bude do místa poslán průzkumný tým s geologem.
...
Ve městě za řekou je pořádný armagedon. Kdo z normálních lidí mohl, utekl. "Pomocníci" se rvou mezi sebou, jediné co mají na "práci" je hulákání, alkohol, drogy a násilí. Vypadá to, že vedení to tam totálně nezvládá. Došlo k několika bitvách mezi gangy, v jednom případě se gang snažil dostat přes most na druhou stranu řeky. Byl však expres rekomando vrácen zpět.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ozvali se nám hasiči. Dříve než my jim. Našli prý ve svých starých kronikách nějaké zmínky o pumpách, turbinách, čerpadlech a vůbec o čerpání a využití vod v tom směru.
Ve mlýně a jeho okolí.
Nějaké staré kopie patentových spisů tehdy fa. Sigmund pumpy. Jestli se nám nepovedlo něco z toho zachránit.
Že něco takového mají, ale moc málo ke smysluplného využití.
A že by to v dnešní době s omezenými možnostmi by se to vše dalo použít.
*
Taky je velmi zaujal náš vodní náhon, vodní kola a transmise od nich.

Jenže zanedlouhlo řekl jejich náčelník:

"Zprávy podložené nemáme, historické prameny a tiskoviny jsou zničené.,ale to na povrchu je jen taková opičárna. Jen obyčejný vodní mlýn. I když s nějakými miliříci, kulovlými opičárnami, sušárnámi apod. A postaven a provozován jen na v té době odvedení pozornosti od hlavní výroby a účelu. A to vše jen proto aby se odvedla pozornost k aktivitám někde v podzemí..)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Do depa byly dopraveny zápisníky pana Vondráka. Část byla rozmočená, či jinak poškozená. Dali je proto vysušit a mezitím si promluvili s paní Vondrákovou. Podle ní manžel přišel na stopu organizace zabývající se ideologickou výchovou mládeže na výměnných pobytech do severských zemí. Měli se dostat do různých funkcí ze kterých měli ovlivňovat život běžná populace (dotace, povolení atd.). Následně bylo jejich cílem vyvolání generačního rozkolu a ovlivnění voleb ve prospěch jimi ovládané strany. Podle paní Vondrákove začal být manžel po pokusu o zveřejnění informací napadán a začali mu vyhrožovat. Pokračoval pak v práci s ještě větší vervou. Řekl, že když takhle vyvádějí jistě vědí proč. A na půdě domu vybudoval úkryty, kam si své zápisky a poznámky schoval.
...
Nastala noc, během které došlo k další zajímavé události. Byť je již doprava po trati celkem slabá, občas po ní nějaký vlak projede. Teď však musel na nádraží jeden zastavit. Předposlední vagón má plochá místa na kolech zadní nápravy. Výpravčímu to nahlásil signalista, tudíž vypravčí vlak zastavil vysílačkou. (Ploché místo na kole vznikne zablokováním kol při brzdění. Na místě se vybrousí ploška, která je při jízdě vlaku zdrojem rytmického bouchání závislého na rychlosti. Odbrušovaný materiál zde vytváří i nápeč, přes kterou pak kolo nadskakuje - "dupání").
Po zastavení vlaku k němu šel vozmistr, u vagónu vypnul brzdu, osekal nápeč a sníženou rychlostí povolil další jízdu. Chlapi si všimli, že za lokomotivou je řazeno několik zatemněných osobních vagónů a za nimi několik nákladních. Od výpračího se dozvěděli že vla je veden jako Nex (nákladní expres).
20210326_192906.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ten provoz na trati je divný. Ale protože je v těsné blízkosti mlýna a i poblíž velkého spřáteleného statku, (něco jako kdysi JZD), musíme tomu věnovat velkou pozornost!
Musíme z důvodu kooperace a potravinové soběstačnosti!
*
*

Severozápadní část města je už v plamenech. A asi i shoří. Hasiči se tam jednak bojí a pak taky nechtějí opustit své pozice kde mají šanci ještě něco preventivně zachránit.
Ale i ta snaha je opouští a vědí, že nemají šanci tu apokalypsu zastavit. Už došla moc daleko a převažují snahy ochránit své rodiny, blížní a vlastní životy.

A taky nastaly i drobné konflikty mezi nimi a novou černošskou městskou policejní gardou a městským jejim vedením.

Naštěstí jen slovními a neskončilo to žádným krveprolitím.
Byli nakonec přinuceni se nevrátit, opustit svá místa která hlídali před případnými požáry které se daly předpokládat a museli jet hasit ty už dávno ve čtvrtích nepokojích zasažených.
Zřejmě válkou gangů protože tam žádného původního obyvatele neviděli.
Jen suiny, ohně a pár přeživcích zmateně pobíhajících barevných obohacovačů. Dokonce i žádného coviidiota nebo ani nijakého bývalého politika nebo jeho příznivce tam neviděli.
*
Hasili velmi laxně. Nebylo už tam jednak co zachránit, zachráňovat ani nemovitosti když už místní starousedlíci byli nedávno odtamtud utekli nebo byli násilím vystěhování.
A odešli bůh ví kde a nějak i s pochopením nemožností návratu.
Možná, že to někteří i při útěku sami zapálili.
Nevíme, těžko soudit lidi kteří ocitli v takové zoufalé situci...
*
Ale pravdou je, že s těmi Hasiči nemáme ještě větší kontakty a spojení.
Musíme to co nejrychleji napravit!

A taky je velmi smutné, že nejsou ozbrojení.
Události posledních dní velmi dobře naznačily, že to není dobře.

Třeba to, že byli násilně a proti své vůli přinuceni hasit úmyslně založený neuhasitelný požár gheta a díky tomu i shořelo několik cenných historických budov v centru města které dosud hlídali a snažili se je chránit.
Kostel, kaple, zabránění zdevasování hřbitova, náhrobků, několika soch, nevhodných budov a tak...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po dramatickém vyvrcholení posledních událostí byla do severozápadní části města poslána hasičská skupina Kocourů s částí skupiny Město. Linii zůstaly hlídat zbývající dvě skupiny plus obyvatelé okolních čtvrtí. Hasiči se znali z minula, proto se domluvili na spolupráci, i když ze začátku padlo pár poznámek "že jim mohli pomoci dřív". Omluvili to hlídáním druhé části města před rozšířením "pomocníků" Severního kříže. Nakonec to uznali s tím, že to chtělo mít domluvenou lepší spolupráci a komunikaci.
Během akce zaměřené hlavně proti rozšíření ohně do nezasažených částí města byli několikrát napadeni "mátožáky". Ti byli zpravidla rychle sestříknuti vodním dělem, když to nestačilo problém vyřešili Kocouři. Stejně dopadli i novogardisté. Ukázalo se, že nejlepší lék na horké hlavy je studená voda.
...
Při útěku z pekla se mezi lidi přimíchalo několik převlečených novogardistů, kteří zapálili několik budov v naší části města. Většinu se podařilo uhasit, čtyři se pokusili dostat do městské vodárny. Zde bylo mimo běžné hlídky Metropolu ještě několik skrytých hlídačů. Novogardisté tak skončili dřív než stačili něco zničit. Pokud ve městě obyvatelé přistihli novogardistu jak se o něco pokouší tak to pro něj zpravidla znamenalo game ower.
Lidem se v takovéto situaci není co divit, část z nich přišla o střechu nad hlavou a někteří i o příbuzné či známé.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Dobrá zpráva. Hasiči se možná spojí s Kocoury a úplně se odpojí od města a jeho okolí.
(Stejně už delší dobu nedostali žádný plat a dělali svou práci už jen tak ze zvyku).
No, dobrá zpráva. Záleží jak pro koho?
Město už prakticky neexistuje.
*
V jeho jeho okolí už zůstalo původních obyvatel jen minimum.
Coviidioté, radní Zelení, novodobí Piráti, Demokratičtí politici kterým ještě neutekly a neutekli jejích ochránky a kteří ještě pořád věří v pomoc z Bruselu, z Prahy, z Brna nebo z Ameriky a podobných lokalit se ještě pořád ve svých obrněných a dobře hlídaných sídlech myslí, že je někdo ještě zachrání anebo, že se situace nějak zvrátí.
Ostatně na střechách nebo jejích zahradách a sídlech jsou už připravené vrtulníky.
A mnohé už i odletěly.
Actam rem agere. ACTUM EST neboli Acta est fabula...
Což je známkou, že krysy už skutečně opouštějí potápějící se loď a budou hledat azyl někde daleko od míst kde něco spáchali anebo něco spáchat dopustili.
*
Podle našeho pozorovatele s vynikající vojenskou optikou nebyl zaznamenán ani jediný evakuovaný černoch nebo arab s nimi.
A ́ani pozorující fotograf s tím super teleobjektivem nikoho takového nezaznamenal.
Ale ono se to dalo čekat. Natáhli, přilákali, dotáhli je tu a skoro nikdo našim varováním nevěřil..

Dobrá zpráva, už opakovani, je spojení Kocoury a že ti Hasiči zjistili, že služba městu byla cestou do "Alahu akbar" či do něčeho podobného.
Bohužel dost pozdě.
*
Znali jsme ho skoro všichni osobně. Moc dobrý chlap. Takový nezištný, ochotný všem pomoct, nekonflikní a s tou svou dcerou.....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

I když síry máme zatím dost, celá její halda byla nalezena v jedné boudě, přece nás jen velmi zajímá jak se tady kdysi získávala.
A jestli cíleně nebo jen jako odpadní produkt při vytavování kovů z hornin? Třeba jako něco na způsob Fraschuova procesu?

Naše laboratorní pokusy tomu zatím vůbec nenasvědčují. Nedaří se vůbec.
A dokonce jsou už i snahy odvolat chemika od manuálních prací a pověřit ho tím výzkumem.
*
Výrobu koncentrované kyseliny z ní jsme už pokusně zvládli, jen dostat tu síru z té rudy nám pořád nejde.
Nejrůznějších zdrojů, starých receptářů, odborných knih máme sice dost, ale praxe je poněkud jiná.
*
Jistá naděje svítá, že byl nalezen a kontaktován ten starý pan který už ve mlýně kdysi byl a pak se záhadně ztratil.
Nějaký potomek prof. Ing. Dr. Cyrila Krauze. C&K a prvorepublikového špičkového chemika.
A je nám ochoten předat i celou jeho pozůstalost. Jeho archív a poznatky z praktických výzkumů a pokusů které nikdy nezveřejnil.

Snad se to podaří.
A i pátrání po "starých" koňských rančích zatím vypadá nadějně.

Takže KUPŘEDU DO MINULOSTI.
Jiné cesty už asi bohužel není....
*
*
Osud toho nezištného chlapa a jeho dcery moc bolí. Možná někdy jindy, hodně později napíšeme.
Některé věci potřebují čas...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ve starých spisech byl nalezen středověký způsob výroby síry z pyritu. Spočíval v tom, že se z plochých kamenů vytvořil jakýsi "tunel".
Na povrch tunelu byl nasypán pyrit, zaházen štěrkem a zasypán pískem. V tunelu se poté topilo dřevem, sira se z pyritu vypařila a v chladnějším písku se srazila. Písek se sírou se po skončení procesu nechal zchladit, rozbil se palicí a následně se promyl vodou a nakonec se síra přetavila. Po druhém přetavení síru nalili do forem a poslali k dalšímu zpracování.
...
Chlapi si postup prostudovali a ke dvěma milířům přibyl několik metrů dlouhý kamenný tunel. Po vytemperování ho pokryli pyritem, ten zaházeli štěrkem a pískem. V tunelu pak topili, dokud se z toho kouřilo. Výsledkem bylo několik desítek kilo síry. Zároveň bylo zřejmé že proces má celkem velké ztráty. Okolo tunelu pak udělali přenosné kryty na kterých má zkondenzovat síra unikající po zahřátí hromady. Celkem to fungovalo.
Mimo síry tak získali i skalici.
...
Hasiči se spojili s Kocoury. V postižené části města toho moc nezůstalo. Druhou část města se zatím daří udržet, byť problémy působí skrytí záškodníci, kteří se dovnitř dostali s prchajícím původním obyvatelstvem. Převážně jde o kolaboranty spolupracující se Severním křížem.
Proti tomuto nebezpečí se ukázal celkem účinný způsob systém občanských hlídek.
Zároveň došlo k dalšímu jevu. Část občanů města a okolí poprvé na vlastní oči viděla fungování Kocourů v praxi. Věděli, že existují, ale do skupiny byl umožňen vstup pouze prověřeným osobám, případně jejich rodinným příslušníkům. Začali jevit zájem o spolupráci s Kocoury. Vedení to zvážilo a rozhodli se, že do občanských hlídek může vstoupit každý s pobytem ve městě a okolí. Tito nebudou přímo členy skupiny, těmi se mohou stát až po prověření. Obč hlídky vznikly na základě ulic, či bloků domů, kde se jejich členové znají. Zároveň jim byla doporučena vzájemná kontrola, to aby se co nejvíce omezilo riziko infiltrace kolaboranty. Díky tomuto mechanismu vzájemné kontroly se podařilo odhalit čtyřčlennou skupinu kolaborantů která se chtěla maskovat za obč hlídku. Výzbroj obč hlídek je ve stylu co dům dal, velitele několika skupin najednou dělá prověřený člen Kocourů.
Po počátečních peripetiích s organizací, někdy i komických se systém zaběhl a začal přinášet své ovoce.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Se sírou se nám celkem zadařilo. Její surová výroba je zvládnutá. Jen ještě vymyslet její sublimaci. Vyčištění a zbavení balastu které by mohly způsobit v některých použitích problémy.
*
Naproti tomu ve vorářství jsme totálně pohořeli. Lépe napsáno - spíš se málem utopili. Viz ilustrační foto:
kamenice_20210405174426964.jpg
kamenice_20210405174426964.jpg (57 KiB) Zobrazeno 380 x
Nebyl to dobrý nápad.Ale zas dobrá zkušenost.
Netřeba někdy hledati složitá řešení!
Třeba, že voda to dřevo přinese sama...
AXLBTaM_20210405174757314.jpg
AXLBTaM_20210405174757314.jpg (41.53 KiB) Zobrazeno 380 x
Ještě je zajímavé co vzniklo po implozi a vcucnutí toho vrtného stroje nedávno.
Takové 1km2 jezírko.

A nějak se spojilo s řekou.
A to vůbec nevypadá dobře.
Podzemí bude asi úplně zatopeno.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Poté, co ze zasazené části města uprchla větší část zbytku " pomocníků" Severního kříže s kolaboranty do oblasti vstoupily hlídky Kocourů a Metropolu. Zjišťují stav čtvrti a budov v ní a zároveň kontrolují bezpečnost oblasti. Během prohlídek byli několikrát napadeni zbývajícími pomocníky s kolaboranty. Postupně si vyvinuli systém, kdy jedna parta Kocourů/Metropolu bojuje zepředu a další dvě uskuteční útok zboku, případně i zezadu. Výsledek je zpravidla docela rychlý. Několik kolaborantů se vzdalo, byli odvezeni na výslech.
...
Ve světle posledních událostí je zvažována reorganizace Kocourů. Současný stav, kdy vedoucí skupiny si tvoří bojové družiny "ad hoc" se ukázal jako neefektivní. Proto je zvažována možnost že budou družiny zavedeny nastálo v počtu velitel, jeho zástupce a dvě party po 3 až 7 lidech označené A a B (rozdělení je kvůli střídání při dlouhé akci, jinak áčka i béčka tvoří jednu družinu).
Skupina Město, která má nejvíce členů se bude nejspíš dělit na Město západ a Město jih.
Vzhledem k velkému zájmu o vstup ke Kocourům byla zavedena pod každou skupinou podskupina "C"- čekatelé. Jde o lidi, kteří mají hotové "malé" prověření, jsou tedy členy skupiny s omezeným přístupem k informacím (nemají též přístup ke kódům a skupinovým tajným schránkám). Plnohodnotnými členy skupiny se mohou stát až po kompletním prověření.
...
Byl též proveden rychlý průzkum nádrže za hasičárnou. Hladina vody zůstala zvednutá o několik centimetrů, je zřejmé že přítok vody zaplavenou štolou je podstatně silnější a voda se též značně vyčistila. V zaplavené chodbě v tunelu se hladina též zvedla a potápěč, který zkusil udělat průzkum začátku chodby se musel asi po 15 metrech vrátit. Nahlásil nám, že z boční chodby vytéká silný proud vody. Měl prý co dělat aby se vrátil zpět. Prohlásil "nemít lano, tak mne to spláchlo jako bobek do záchodu".
Na vedení se o tom pak radili a usnesli se, že suchá část dolu nejspíše zůstala na suchu, neboť odtok do nádrže za hasičárnou brání zvýšení hladiny (princip spojených nádob).
...
Hlídka hlídající dům blondýny sledovala přílet holuba. Blondýna asi po půl hodině vyšla s batohem na zádech z domu. Sledována došla k domu na konci města, kde několikrát vyťukala kód a vešla dovnitř. Následně byl sledován příchod několika dalších osob (členové hlídky v části z nich poznali kolaboranty a jednoho panáka z bývalého vedení města. Zbytek nepoznali.)
Po nahlášení na vedení Kocourů bylo zahájeno plánování a příprava akce.
...
Martin obdržel kódovanou zprávu: Červené světlo. Gepard S25.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Za Danielou přišel soused mající vysílačku a povídá jí: Ti nahoře se snad zbláznili, Martin si prý má vzít mosinku s optikou. To mám snad volat svatému Petro... . Ani to nedořekl a s otevřenou pusou zírá na Martina, který se na něj směje. Po vysvětlení se odebrali do depa, kde byl Martin přidělen k družině B obrněného náklaďáku jako střelec.
...
Hlídka hlídající dům, no spíše haciendu s vysokou kamennou zdí okolo kam přišla blondýna hlásila příchod dalších osob.
Vedení Kocourů v depu vypracovalo plán akce.
Nejprve se zkusí zezadu od lesa přiblížit hlídka, která si vzadu v lese udělá skryté stanoviště bránící opuštění haciendy zadem.
Hacienda je též vidět z nákladového nádraží. Proto tam bude obrněný vlak, který v případě potřeby zahájí palbu z repliky korábových del. Po oslabení kolaborantů plánují vyrazit vrata od haciendy obrněným náklaďákem na který namontovat šípový pluh. Z náklaďáku se vysadí výsadek následovaný útokem
...
Plán zahájili za ranního šera. Pozorovací hlídka se však střetla s ochrankáři kontrolujícími okolí haciendy. Výsledkem byla prostřelená noha jednoho z chlapů (odvezli ho na polikliniku) a jeden zasažený ochrankář. Následně se začalo střílet ze všech stran. Ochrankáři vytáhli do střílen v rozích zdí lehké kulomety. Ty se ihned staly terčem odstřelovačů.
Před obědem se na scénu vydal obrněný vlak. Po ukrytí Kocourů vypálil první pecku. Zasáhla nejspíš bazén na zahradě haciendy, neboť se na místě objevil vysoký sloup vody. Druhá pecka zbořila kůlničku na dřevo. Pak se na terase objevil chlap s RPG. Vypálil střelu, která letěla na vlak a zasáhla prázdný vagón před obrněným vlakem (stříleli mezerou mezi zaparkovanými vagóny). Třetí pecka zasáhla terasu a kus jí urazila. Čtvrtá nedoletělaa pouze rozbila popelnici. Pak se vlak ukryl v nádraží, palba kulometů zacala být nepříjemně přesná a taky potřebovali nabít, což činí ústím hlavně.
Následně pokračovala přestřelka různé intenzity bez nějakých výsledků. Kocouři bojují na větší vzdálenost, nechtějí zbytečně riskovat. Jak řekl jeden z vedoucích: Pokud nechtějí pojít hlady, nebo být zasypáni musejí jednou vyjít ven. Jakmile se vzdají zastavíme palbu a zajmeme je.
Později odpoledne zaslechli nový zvuk. Od lesa letí vrtulník.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Laboratoř dostala nový úkol. S vysokou prioritou.
Jak opravit železniční trať. Část vytrhaných kolejí nahradit a spojit.

Aluminotermické svařování kolejnic termitem. Výrobu použitelného termitu k tomu účelu.
(A vlastně i k jiným...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Těžba a splavování jsou dočasně zrušeny.
Dřevorubci dostali jiný úkol:

vybaveni ochrannými pomůckami a podporou několika střelců mají ve městě pátrat po nejrůznějších vracích kde by mohl být přítomen hliník.
Jsou m.j. vybaveni citlivými i testery na bázi NaOH a podobných aby do drtičů netahali nějaké "bezcenné" slitiny typu elektronu, duralu a podobných.
*
Taková parafráze starého citátu někoho napadla:

"Naše budoucnost a přežití závisí i na pyrotechnickém aluminiovém jemně drceném jeho prášku!"
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Obrněná a masivně chráněná bruselská kobyla ještě pořád v záchvěvech smrtelnosti pořád kope.

Několik tisíc jejích "zaměstnanců" se údajně jednomyslně shodlo, že po zákazu olova který byl kdysi skoro jednomyslně schválen nastal čas i na zákazu hliníku který budou tvrdě vyžadovat.
Velmi nebezpečný kov to je. Nejen z hlediska zdravotního, ale i jako prekurzor...
Národní státy by se měly pomocí svých legislativních složek zabavit veškeré hliníkové výrobky. Kuchyňské hrnce, náběráčky, příbory, tácky, staré pivní sudy, grilovací tácky, alobaly apod....
*
No, jen taková perlička to je. Z doby kdy se vše hroutí, nastává kolaps a totální rozpad všeho, že tam úplně odtržení od reality řeší něco takového...

No, mají asi věrné a dobře placené ochranky a zabezpečené bydliště.
Teda pokud nenocují a nebydlí už přímo tam a vůbec nevycházejí ven..
*
Ale my ve mlýně, venkovských usedlostech, bývalých provozovnách v městě musíme...

Ale to je nad jejích chápaní....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Nad lesem se objevil vrtulník. Zakroužil nad haciendou a přistál na její zahradě. Posádka obrněného vlaku ve spěchu nabila repliky a vrátila se na místo. Vlak popojel na pozici a na povel postupně vypálil čtyři pecky. První trefila kamennou zeď a narušila ji. Druhá šla přímo do haciendy, podle rozruchu který to tam vyvolalo se jim to vůbec nelíbilo. K vrtulníku se nahrnulo větší množství kolaborantů a začali se prát a nakonec po sobě i střílet. Pilot na nic nečekal a zvedl stroj do vzduchu, kde se stroj stal cílem palby. Nakonec skončil na pasece v lese. Pilot přežil, dostalo se mu ošetření a jak později řekl hajný: S tím krámem nám akorát nadělal na pasece paseku.
Pak následovala třetí pecka. Šla opět do haciendy. Teď už spadl kus zdi. Čtvrtá přerazila borovici v lese za haciendou. Pak se chvíli střílelo naplno, přičemž vlak znovu nabíjel. Po další kanonádě, kdy bylo zničeno stanoviště kulometů u vrat a spadl komín haciendy vlak odjel znovu nabít.
Vedení došlo k závěru, že po čtvrté kanonádě nasadí obrněný náklaďák na prolomení vrat. Následovala čtvrtá kanonáda, kdy zasáhli zeď a haciendu nastoupil obrněný náklaďák. Prolomil vrata a jeho osádka střílelo hlavně po kulometech. Útok se dal do pohybu, když tu z podzemí garáže vyjela tři humvee a dírou ve zdi vyjela ven pronásledována náklaďákem. Při prorážení barikády jedno humvee uvázlo a posádka se vzdala. Druhá dvě se vydala po silnici k trati kam vyrazil i obrněný vlak (při průlomu humvee dostal okamžitý rozkaz zablokovat přejezd). Obě humvee se řítila k trati, jejich řídiči viděli obrněný vlak jak jede k přejezdu. První humvee to stihlo, druhé vlak zachytil za zadní část a vyhodil ho do vzduchu. Humvee udělalo salto funebrale následované několika kotrmelci doprovázené rozborkou na součástky. Třetí ujíždělo po silnici dál následováno obrněným náklaďákem s gazíkem v závěsu. Dojeli k dalšímu přejezdu který byl již zablokován. Humvee uhlo na pole pronásledováno obrněným náklaďákem. Mezi oběma vozidly se rozpoutala bitva připomínající námořní bitvu na zemi. Posádky obou vozidel po sobě pálily, uhýbaly palbě toho druhého. Mela to byla pěkná a trvala by kdovíjak dlouho, kdyby to nevyřešila posádka obrněného vlaku. Vypálili pecku, která humvee urazila přední nápravu. A to byl konec boje.
...
Přežilé zadržené osoby byly odvezeny k výslechu. Prý toho moc neřekly.
...
Po této eskapádě v depu začali řešit opravu trati do byvalé cihelny. Je zvažováno rozebrání nepoužívaných kolejí. Problém je však s jejich spojováním, neboť je málo kolejových spojek. A také byl vznesen dotaz jak to dopadlo s koňmi? Přeci jenom paliva je málo a kůň toho na kolejích utáhne víc než po cestě.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Situace začíná být čím dál nepřehlednější. Ale to "Modré" depo opět velmi překvapilo. Takové možnosti, mechanické, obráběcí nemáme.

Jen jsme jim dodali první várku prachu a taky i něco navíc....
Ty jejich "improvizované raketky" jsou fact dobré a při dobrém zacílení i velmi účinné.

Další vrtulníky byly od nich zneškodněny už v bezpečné vzdálenosti a ve vzduchu.
Tak daleko, že ani nevíme přesně kde spadly.
*
Ušetřených je spousta nábojů které se budou v nejbližších dnech určitě hodně hodit...
(Jen je celkem zajímavé a dost těžko pochopitelné ty jeich přesné zásahy).
*
*
A taky to začíná vypadat, že už končí Rozpad, ale začíná něco opravdu jako válka...
Taková nějaká divná..
Kvůli nějakým přivandrovalcům, buzerantům, queru a čert, bůh i aláh proč?

Ale zastavit se už to asi nedá....
*
Na rádiových KV, vysílačích které ještě fungují se dá doslechnout něco podobného.
Šária, Alahu Abdar anebo The End.
M.j. ve Francii už hoří i Eiffelova věž.

(Ale prý jen díky vadné elektroinstalaci....).)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2803
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Není dobré když někdo kdo neumí pořádně francozsky se pouští do takových akcí, něco zaslechne v éteru a pak šíří bludy.

Eiffelova věž stále stojí. Vypáleno a zdevastováno bylo jen několik historických objektů a muzei poblíž.
Třeba Musée des Monuments Français (Muzeum francouzských památek),
komplex paláce Chaillot, Musée de l’Homme (Muzeum člověka), Musée de la Marině (Muzeum námořnictví) a podobné památky a sbírky.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 787
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po vyhnání kolaborantů z města se vedení města zamyslelo nad obnovou zničené čtvrti. Byla prozkoumána bývalá cihelna, která byla uzavřena kvůli nařízení shora (byť měla dost zakázek i surovin). Strojní zařízení bylo sice odvezeno, ale to se dá nahradit ruční výrobou. Cihlářské hlíny je v ložisku spousta, naštěstí ho nestihli zavést odpadem (jako rekultivace nařízená shora). Problém je však chybějících 700 metrů vlečky z lokálky. Koleje byly vytrhány, štěrkové lože naštěstí zůstalo. Včíl co s tím? Vzadu za depem měla traťovka složené náhradní kolejnice a pražce. Bylo by to málo, proto rozebrali nevyužívanou slepou kolej na nákladovém nádraží. Položili ji k cihelně a zbytek doplnili z rezervy. Problém způsobil nedostatek kolejových spojek.
Zkusili alutermické svařování. Výsledek byl nic moc, proto raději zvolili dvě účka sešroubovaná proti sobě.
Chlapi v depu mezitím vyrobili ruční lisy na děrované cihly a střešní tašky. Po počátečních peripetiích se podařilo výrobu rozjet.
...
Do prázdné části úpravny u mlýna byl nainstalován katr na řezání dřeva. Sehnali ho mlynáři se souhlasem vedení výměnou za dodávku potravin a strojních výrobků.
...
Do města se vrátila část uprchlých obyvatel. Zatím bydlí u příbuzných či známých. Po zprovoznění cihelny a pily přišlo vedení města ve spolupráci s Kocoury s plánem kdy si lidé mohou svépomocí vyrobit cihly a tašky a na přiděleném pozemku si postavit domek. Za tím účelem byly dány dohromady konstrukční řešení staveb (tloušťky zdí, průřezy stropních trámů atd.). Z vedlejšího městyse se podařilo domluvit dodávky vápence výměnou za prach a cihly (stavebník při výrobě udělá určité množství cihel či tašek navíc a dostane za to další stavební materiál). Mimoto se používá i materiál z bouraček, čímž si město zajistilo likvidaci sutin.
Ze začátku to šlo ztuha, nakonec se plán podařilo rozjet.
...
Tři okolní obce projevily zájem o spolupráci s Kocoury. Po prověření došlo k dohodě. Ve dvou případech došlo k úplnému včlenění, v třetím se domluvili na spolupráci (každý zodpovídá za své území, při problémech může požádat o pomoc- stejné jako s Metropolem). Relativní klid je též využíván k vyzbrojování a vylepšování postupů.
...
Martin pracuje v depu a po práci je doma s rodinou. Katka s Jirkou napevno zakotvili na mlýně, spolu s dalšími několika rodinami mají v plánu si u mlýna postavit domky (po zprovoznění pily je jim tam poněkud těsno). Je jim to schváleno, po práci budou chodit do cihelny dělat cihly a střešní tašky.
...
Ze zahraničí přicházejí znepokojivé zprávy. Skřehotavý hlas z rádia oznamuje obsazení části Anglie a Francie. Někteří se tomu smějí, jiní ne.
Odpovědět