Covidové ZOMBIE se valí!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pokrok u Velkého Černého nás těší. Snad se dostane na plnou úspěšnost. Pak někdo řekl, že by to chtělo další štěňata. A na to zareagovala Katka:"A nebudou ti psi mít další? To by se pak mohlo trénovat od začátku". Vzhledem k ranním nevolnostem Katky, kterých si všimla většina ženských to vyvolalo úsměv. Ale někteří to vzali vážně.
Pak nás Fenič požádal o nějaké látky na své výzkumy. Většina je k dispozici, něco chybí. Při rádiovém spojení s Javorovou byl vznesen dotaz na dané látky. Zpět přišla odpověď že to zjistí ... .
...
Akce cement: podle geologa bylo nalezeno vhodné ložisko jílu k vápenci. Posléze namíchali směs ze 7/10 vápence a 3/10 jílu. Surovinové cihly vypálili. Výsledek ještě není znám.
...
Akce trať: do stanice za hranicemi spřátelených území se vydalo několik lidí majících zde známé, či příbuzné kterým věří. Při přesunu je kryla jedna z družin. Někteří byli odmítnutí, či jejích příbuzní (kamarádi) nežili. Čtyřem se kontakt navázat podařilo.
Zjistili že ve stanici a přilehlé obci mají problémy s bandami. Zapředli na téma rozhovor. Jejich příbuzní ví, že se z města a okolí podařilo bandy vyhnat a že se něco děje v městečku. Projevili proto obavy aby se vytlačení zločinci nenahrnuli jejich směrem. Naši s nimi věc probrali a popsali obranný postup a následný postup vyčištění okolí. Tři z nich projevili ochotu. U čtvrtého se projevil strach. Jeho žena však začala přemýšlet a po chvíli přivedla dvě kamarádky ... .
Na rozloučenou si domluvili kontakt a hesla.
Pak se naši vrátili zpět. Veškeré oblečení a ochranné pomůcky (co mohly) šly na vyvaření do kotle.
Následně podali zprávu na vedení: Kontakt navázán.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zkušební výpal cementu se napoprvé nepovedl. Podle odborníka nedošlo ke slinutí. Na pokusnou pec proto přidělali fukar pro zvýšení teploty ohně. Poté zahájili druhý pokus.
...
Z městečka byli vyhnáni skoro všichni pomocníci Severního kříže s kolaboranty. V městečku se též zformovala celkem početná skupina lidí. Vzhledem k tomu, že podobnou akci rozjel Palcát ve svém okolí bude vyčišťovací operace okolí synchronizována s nimi.
...
Ve stanici, kam šlo posledně několik lidí navázat kontakt bylo navázáno přes obě ženy se starostou Kyslíkem. Stanici tak budeme nazývat Kyslíková. Starosta podle posledních zpráv od kontaktů dal dohromady skupinu lidí, kteří to tam mají v plánu chránit.
Pok odešlo několik lidí navázat kontakt do Dusíkové, ale doposud se nevrátili a ani s nimi není žádné spojení.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Cement se nepovedl určitě kvůli nízké teplotě v šachtě.
Zkusí se inspirace Vysokými pecemi.
Něco na způsob ohřívačů větru, (cowpery, kaupry).
Anebo ruského patentu Kalugin.
Jsou takové výroby hodně energeticky náročné a samotné uhlí na ně nestačí.
*
Stanice Kyslíková a Dusíková připomněly další problém.
V Depu došel kyslík a acetylén. Dost důležité plyny pro nahřívání, svařování a pálení. Např. takové "kyslíkové kopí" dokáže neskutečné věci.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
P. K. R.
Příspěvky: 35
Registrován: 20.02.2013 14:37
Bydliště: jižní Jih

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od P. K. R. »

tohle vlákno rád čtu ! ;), mohlo by to být po lehkých úpravách vydané i knižně...

měl bych jen "malou" poznámku k v příběhu zničeným kronikám z válečné doby : obecní kroniky se v letech 1939-45 obvykle spíše nepsaly. v roce 1940 se pamětní knihy měly shromažďovat na okresních úřadech a poté putovat do zemských archivů v Praze a Brně. nové kroniky měly být psány znova v čistě "německém duchu". ty původní ale byly mnohde "ztraceny" a ukrývány spolehlivými osobami před zabavením. původní kroniky pak byly po válce obcím vráceny, válečná doba tak bývá dopisována až dodatečně po roce 1945. (jen dodám, že zákonem bylo vedení kronik zavedeno v roce 1920. resp. nařízení tohoto druhu existovalo už od roku 1835, což však bylo dodržováno jen někde, byl i problém najít vhodného kronikáře, protože pamětní knihy měly být sepisovány v latině nebo němčině + je k tomu nutno přičíst i dobu národního obrození. proto spousta kronik začíná až obdobím 1. republiky...)
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

První zkušební výpal cementu se nepovedl. Na téma proběhla vzrušená debata. O debatě se doslechl pan Krauz, který si před časem prohlédl dokumenty nalezené pod milířem. Vzpomněl si, že tam byly nákresy nějakých pecí. Se svolením se do dokumentů podíval. A vida, Davida. No, neviděl tam Davida, a ani Goliáše, ale zato nákres šachtové pece na vypalování cementu z konce 19 století i s popisem funkce.
07.jpeg
V popisu funkce se psalo: na rošt pece se dá vrstva hoblovaček a polínek i polen. Na ně se pak rovnání vysušené surovinové cihly prokládané koksem. Ten však nemají, proto zkusí dřevěné uhlí (ví, že v dávných dobách se v primitivních (vysokých) pecích s pomocí dřevěného uhlí tavilo železo. Koks nastoupil až v druhé polovině 19 století).
Vrstvy se vyrovnají až k vstupním dveřím. Poté se na horní ploše surovinovych cihel rozdělá oheň. To aby se pec vyhřála a dostala tah. Po vyhřátí pece se dveře uzavřou a utěsní. Následně se rozdělá oheň pod roštem. Po vyhoření a vychladnutí pece se rošty oklepou kladivem, vyndají se ven a spečená hmota se pomocí tyčí vydělá ven. Následně se přebere a co je málo vypálené se vypálí znovu. Co je dobré jde na mletí do kulových mlýnů.

Po prostudování zjistili kde udělali chybu. Surovinové cihly totiž srovnali na hromadu s otvory a vypalovali je stejně jako vápno- ohněm zespoda. Kdežto v popisu jsou surovinové cihly palivem proložené. Tak se nejspíš prohřejí daleko více.
Zařídili podle popisu a po úpravě pece zahájili třetí výpal. Na výsledek se s napětím čeká.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Závažný problém vznikl tím, že v depu došel kyslík a acetylen. Oby plyny se ani nepodařilo sehnat. Někdo si vzpomněl, že za dřívějšího režimu, kdy nebylo možno sehnat autogen se u domácích kutilů používaly kyslíkovodíkové svářečky. Elektrolyzér lze vyrobit i ze zdechlých louhových baterií. Těch mají za depem slušnou hromadu. Pak řešili otázku stejnosměrného proudu. Na to jim Martin řekl. Na kancelářské budově jsou solární panely. Těmi se přece nabíjejí baterie ze kterých se zde svítí. Elektřinu stačí vzít odtamtud a bude vystaráno. Ostatní se na něj podívali. On pouze řekl: doma to mám zrovna tak. Když chci něco svářet připojím aparát na baterie od soláru a po natlakování jdu svářet. Elektrolyzér má tři sekce, které si připojuji dle potřeby. Každá při 48V bere proud cca 50A.
Ještě bych doporučil udělat elektrolyzér tak, aby bylo možné jímat oba plyny zvlášť. Jednak kvůli bezpečnosti, tak I kvůli úpravě plamene. Originální plyn má poměr H2 a O2 dva ku jedné a je oxidační. Na sváření je třeba plamen lehce redukční a pokud nechcete do směsi plynů přidávat propan butan navrhuji oddělené jímání plynů.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Vrší se jeden problém za druhým. Na zkoumání starých kronik a spisů není teď zatím čas.
Hlavně musíme zabezpečit potravinovou soběstačnost.
Technické výzkumy a pokusy sice probíhají, ale jen v omezeném rozsahu a jen v lidech kteří nejsou zrovna moc pro manuální práce použitelní.

Pokročilé jaro vyžaduje hlavně polní, zemědělské a sadařské práce.
Mimo jiné zajistit výběh pro většinu dobytka aby mohl být celodenně na pastvinách. Ohrady, ohradníky a nějaké strážní věžky a stráže k jejích hlídaní.
*
V depu se podařilo už několik přestaveb klasických spalovacích motorů na ethanol. Zvlášť z toho jednoho největšího máme velkou radost.
Je určen k pohánění obřího čerpadla pomoci kterého se nám snad podaří vyčerpat zatopené podzemní štoly. Nebo asloň částečně je zpřístupnit.

Ale to bude až ustoupí to "Sucho" které zvedlo hladinu řeky, jejich přítoků a málem odplavilo i to historické dřevěné mlýnské kolo.
Taky ten vrt a exploze nebo imploze té vrtné soupravy k zatopení podzemních prostor nějak napomohly.

Ale to má ještě čas. Některé níže položené louky jsou ještě pod vodou a na výšších je ještě ve stínu místy sníh.

*
Chemikův a teď už i Krauzův elektrolyzér na výrobu KClO 3 má celkem dobrý potenciál i na hydrolýzu a výrobu plynů.
Uvidíme jak to dopadne.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

S pastvinami pro dobytek vznikl trochu problém. Před rozpadem se na ohrady pro dobytek používal elektrický ohradník. Jenže po několika letech už většina aparátů nefunguje. Navíc je veliký nedostatek ostnatého drátu. Nakonec proto ohrady udělali z dřevěných kulánů. Strážní věže udělali také, tam bude jen pozorovatel. Ozbrojená hlídka bude dole, kde jí nebude moci případný útočník tak snadno zlikvidovat. Pozorovatel bude mít zcela pochopitelně také kulovnici.
Ještě musí vyřešit ovčácké psy.
A na pole,či do sadů se chystají pracovníci. Spolu s ostatními ženskými se na pole chystá i Katka. Byť už se jí bříško trochu zvětšilo, tak je zdravotně v pohodě. Myslí však na Jirku, který šel s částí své družiny dělat doprovod spojce do Dusíkové. Doposud se neozvali. Je to už třetí den.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Katka se vydala další den s Lenkou do města,kde si domluvily směnu oblečení za potraviny. Po příchodu do města se stavily za Danielou. Povidaly si nad čajem a svačinou. Přitom se Katka zmínila, že Jirka je už čtvrtý den na akci a podle toho co slyšela od vedoucího na Mlýně se chlapi doposud neozvali. Prý má být v klidu. Pokud nic nehrozí mají dodržovat rádiový klid. Po návštěvě holky za dodržování patřičných opatření provedly výměnu a odešly do mlýna kde prádlo daly do izolace. Poté Lenka šla za Petrem, který se prakticky úplně uzdravil. Jen trochu pajdá.
...
Martin mezitím v depu ostatním ukazoval svoji kyslíkovodíkovou svářečku. Udělal ji tak, že může jímat oba plyny zvlášť.Při plném výkonu dokázala proříznout 6mm silný plát a dalo se s ní i svařovat. Zkusili i kyslíkové kopí, ale to nefungovalo pro nízký tlak kyslíku. Zařízení tak shledali jako použitelné s tím, že postaví větší elektrolyzér a budou ho provozovat venku v boudě a do dílny půjdou jen hadice. Následně pak zkusí vyřešit stlacovaní kyslíku.
Případný přebytek vodíku by se mohl použít pro spalování v motoru, případně ho chtějí spalovat v peci pro zvýšení teploty (někoho napadlo zkusit vypálit karbid vápníku v peci vytápěné dřevěným uhlím s přídavkem vodíku).
Solár na administrativní budově má skoro 50kWp, o elektřinu pro elektrolyzér tak nemají v teplé polovině roku obavy. A na zimu snad plyny seženou. Nebo si budou muset poradit jinak.
Po obědě chlapi začali řešit konstrukci a výrobu elektrolyzéru. Mají v plánu ho udělat vícesekční.
Jeden z chlapů v depu navrhl pro začátek udělat elektrolyzér z vyřazených louhových baterií a používat HHO plyn. Ostatním se to moc nelíbilo kvůli bezpečnosti a když se to doslechl Martin postavil se proti HHO plynu. Jak řekl: moje první kyslíkovodíková svářečka byla přesně takto udělaná. Jenže vodní předloha způsobovala velké kolísání tlaku plynu. Proto jsem za ní dal pet lahev jako vyrovnávač tlaku. Fungovalo to hezky, až jednou: na podstavci u úlů za stodolou jsem si všiml že je naprasklý svár. Vzal jsem proto aparát a začal jsem na místo přivářet příložku. Jenže mi kulička žhavého kovu vlítla do trysky a střelilo to zpět. Petelice to byla pořádná, petka zmizela, mě hvízdalo v uších a včelám se ta rána tak náramně líbila že mne ještě k tomu všemu poštípaly.
Jeho kolega na to pronesl: jo, to vím. Tentokrát ráno, když jsi přišel do práce jsi vypadal jako reklama na pneumatiky Michelin. Mistr řekl, že se na tebe nedá dívat a poslal tě domů.
Chlapi se příhodě zasmáli.
Po chvíli si všimli že na vedení Kocourů nastal rozruch.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Budoucnost patří aluminiu" prohlásil kdysi jeden velikán.
Z našeho pohledu a z dnešní situace s ním musíme souhlasit.
A taky i trochu doplnit:
Nejen hliníku, ale i olovu!
*
Zářným příkladem budiž třeba toto: Pár stříbrných cihliček vzniklých přetavením a odlitím "odpadního produktu" při výrobě olova v přestavěné peci ve staré slévárně.
5a0999a4dff39618372829_20210507203742857.jpg
5a0999a4dff39618372829_20210507203742857.jpg (8.22 KiB) Zobrazeno 255 x
cihličky.jpg
cihličky.jpg (10.79 KiB) Zobrazeno 255 x

Nikdo o ten kov nemá zájem, v dnešní době je prakticky nepoužitelný. Jedině snad kdyby nás napadli upíři a museli jsme z něho odlévat kulky proti nim.
Ale tomu nikdo nevěří.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Vyrobit karbid vápniku bude nad naše síly. Budeme se muset bez něho obejít a nahradit ho vodíkem z elektrolýzy.
Škoda, protože by ho šlo využít i ke svícení v karbidkách a m.j. i jako náplń do plašiů zvěře a ptáků na polích a i k odstrašení případných nájezdníků a zlodějů.
*
(Jen tak pro zajímavost. Princip: Kdysi se používaly takové plašiče kde
Do uzavřené schránky s CaC2 prosakovala voda. Tím se vyvíjel acetylén a při dosažen určitého tlaku se odpustil do roury kde byl křesacím kamínkem spojeným s klapkou zapálen a poté explodoval).
*
Takové ojedinělé výbuchy po okolí by mohly případné útočníky hodně zmást nebo i částečně znejistit a odradit.
*
S nadcházejícím teplým, jarním až letním počasím čekáme další vlnu koronaviru.
Ve městě i v okolí už i celkem rozumní lidé ztráceji zábrany a přestávají dodržovat i ta úplně základní hygienická a protiepidemiologická pravidla.
*
Na vývoji vakciny SovFenič 01, jak byla nazvána, se pokračuje. Ale velmi pomalu a se střídavými úspěchy.
"Psinec", jak byl ten objekt nazván, je nadále v přísné izolaci.
Dobrá zpráva je, že Fenič se stále ještě nenakazil a že Černý s Fenkou jsou v odhalování infekčních vzorků čím dál úspěšnější.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Nákazová situace byla řešena i na vedení Kocourů a spřátelených skupin. Dále řešili i co se stříbrem. Někdo navrhl z něj udělat mince které by bylo možné použít místo poukázek nižších hodnot. Ale to už nedořešili. Od hraničářů přišla špatná zpráva. K hranicím se vrátili dva členové družiny ve které byl Jirka a nahlásili že část družiny padla při přepadení v Dusíkové do zajetí. Oba členové družiny byli rychle převezeni na vedení kde byl jeden z nich s prostřelenou rukou řádně ošetřen a oba byli vyslechnuti.
Oba popsali co se stalo: po příchodu do Kyslíkové jim starosta Kyslík oznámil založení branné skupiny a informoval je o Dusíkové kde to vede jeho spolužák s kterým se velmi dobře zná. Spolu s touto čtyřčlennou A partou družiny rychlonožek šel do Dusíkové i syn starosty a dva členové nové skupiny mající zde příbuzné. Do Dusíkové jsme došli v pořádku. Zde jsme navázali kontakt. Viděli jsme že mají obavy. Prosákla sem zpráva o drsném přepadení malé osady v lese která byla vyloupena a několik můžu i žen odvlečeno pryč.
Na noc postavili hlídku se psem. Jeden z nás byl taky vzhůru a po dvou hodinách jsme se střídali na hlídce.
V noci mne Jirka který hlídal vzbudil. Viděli jsme jak jde od lesa několik osob s rukama za hlavami. Říkali jsme si, co to má znamenat. To nám bylo jasné chvíli. Od lesa vyšli další s rukama za hlavou a za nimi šlo několik ozbrojenců, kteří na ně mířili puškami. Došli Bylo k domům. nám jasné že ve čtyřech s tím nic neuděláme. Schovali jsme se v domě. Vzápětí nastal šílený cirkus. Z lesa se jich vyřítilo asi dvacet, začali vše prohledávat a stříleli do sena a slámy na půdách a stodolách. Mne trefili do ruky, měl jsem co dělat abych nevykřikl. Jirku s Frantou našli, odvlekli je s ostatními na náves. Od ostatních jsme se pak dozvěděli že si z mužů a žen vybrali asi patnáct mladých a zdravých lidí a odvlekli je pryč. Na rozloučenou několik lidí zbili a řekli jestli za nimi nekdo půjde tak ho zabijí. A nechali tam několik lidí, které unesli jinde a už byli ve špatném zdravotním stavu. To nám přišlo divné, vždyť by přeci mohli prozradit jejich polohu. Ale oni je prý drželi zvlášť od hlavního tábora.
Podle přiznaků si myslíme že jsou nakažení a mohou je tak použít na zavlečení nákazy do čistého území.
Jednotkám HASA tak byl vyhlášen bojový poplach.
Byla svolána hlavní rada. Zde se mají dohodnout jestli zahájí naplánovanou vyčišťovací operaci a hledání zlých "lesních mužů" spojí s ní, nebo jestli budou hledat před akcí.
Akci naplánovali za dva dny.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Došlo k hrubému podcenění reálného nebezpečí.
Fotopasti, pyrosenzory, hlídky, psi, mechanické pastičky fungovaly a fungují bezchybně. Skoro.
*
Jinak po vodě k mlýnu, mlýnskému kolu připlavaly nějaké destrukční nálože.
A původní velké dřevěné mlýnské kolo je silně poškozené. A i přilehlá část mlýna částečně.
Ale to se dá všechno celkem lehce opravit.
Horší je to se skly. Okny. Nemáme sklo - náhradní okenní tabule. (Ještě, že už je jaro a venku se otepluje).
*
Okamžitě byla svolaná bojová porada a ihned rozhodnuto.
Standarta vodních kocourů.jpg
Standarta vodních kocourů.jpg (33.85 KiB) Zobrazeno 186 x
Kocouři se rozdělí na dvě části. Pozemní a vodní.
Vytvořeny byly tři dvanáctihodinové služby na řece a přílehlých tocích.
Denní, noční a odpočívající.
Zatím jsou na směně dva lidé a pes který se nebojí vody. Do budoucna se počet hlídek zvýší a budou se muset i patřičně upravit a dovyzbrojit plavidla.
Hlavně proto, že máme zatím s motorovým pohonem jen jedno.
Nějaké pramice, kajáky a podobné opičárny kterých je dost pro ten účel moc vhodné asi nebudou.Místy silný protiproud, únava hlídky a tak.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Uzdravený Petr nakonec skončil u čtvrté party hydrokocourů. Chlapi pak ještě řešili ochranu VE a mlýna před plovoucími minami. Nakonec šikmo přes náhon udělali jakási dřevěná "svodidla" na plovácích. Tato mají za úkol případnou minu zachytit a buď ji svedou ke břehu, nebo způsobí její explozi. Ta způsobí poplach a do vody pak budou spuštěny sítě natažené na laně nad náhonem. Jejich spodní úvazy lze uvolnit na dálku z krytého stanoviště na břehu u mlýna.
Byla též zahájena stavba lodi. Chlapi sice mají několik motorů na 12 i 24 V. Baterie dokáží vyrobit také. Jenže nemají lodní vrtule. Po poradě v depu řekli, že je zkusí vyrobit. Originální jsou z bronzu. Jenže toho je málo. Proto je zkusili udělat z oceli. Z plátu oceli vyřízli lopatky a v kovárně provedli jejich vytvarování. Poté je přivařili na náboj vrtule. Následně je odbrušováním vyvážili. Po nasazení na hřídel provedli zkoušku. Vrtule táhla pěkně, i když jim přišlo že dost pění vodu.po dodělání lodi ji zkusí naostro.
Lodě plánují celkem tři. Jedna v provozu, druhá se nabíjí a třetí bude v pohotovosti.
...
V průběhu této akce nastaly problémy s lupiči unášejícími lidi z vylupovaných obcí. Ti, kteří jsou vrácení zpět jsou nakažení. Vzhledem k tomu, že problém nastal i u spřátelených skupin a ohlásili ho i z Javorové to vypadá na změnu taktiky u Severního kříže. Proto bylo rozhodnuto o zahájení vyčišťovací operace u městečka a přilehlých obcí včetně Kyslíkové a Dusíkové. Průzkumníci se psy už vyrazili.
...
Ještě o jedné věci se patří zmínit. Chlapi z Lesů udělali rogalo.
Tak to vypadá, že budeme mít i aerokocoury.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Zlost a vztek v souvislosti s unáhlými rozhodnutími jsou špatní rádci!!!
*
Na řece došlo k velmi tragické události. Mohlo to vedení napadnout, že hlídkový člun bude velmi snadným cílem ze zalesněných břehů.
Natož s tou bojovou Kocouří standartou.
*
Aktivity oddílů Hydrokocúrů jsou pozastaveny.
Oba příslušníci hlídky zahynuli, člun byl rozstřílen a nepřežil to ani náš nejlepší vodní pes. Fudland.
Mimo trosek člunu byl zatím nalezen jen on. Těla Kocourů jsme zatím i přes rozsáhlá pátrání nenalezli.
Ale úplně zmizet nemohly a tak zatím psíka pohřbivat nebudeme.
RIP cArtex.jpg
RIP cArtex.jpg (9.31 KiB) Zobrazeno 138 x
Zasloužil, zasloužili, by si všichni ležet vedle sebe. Byl to moc dobře sehraný tým který si na sebe i přes krátkou dobu služby neskutečně zvyknul.
*
Ing. chemik s p. Krauzem si do Bouchárny vyžádali jeden stříbrný ingotek.
Ž̌e když ten kov nemá žádné smysluplné využití, tak zkusí trochu jinou roznětkovou látku.
*
Jak to dopadlo?
Někdy příště protože špatných zpráv je už dnes dost.
*
(Z kroniky Mlýna).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po tragédii na řece byla stavba třetího člunu pozastavena. Druhý člun nechali na mlýně jako pracovní a rybářské plavidlo. I když padl návrh na umístění třetího člunu do města. Ale to bylo zatím odmítnuto s poukazem na vyčišťovací operaci. Ta začala úspěšně. Až k městečku žádné šmejdy nenašli, pouze se po lese potuloval pochcaný Damián. Jelikož ho znají tak ho nechali být. Akorát mu doporučili ať vychází z plechového kýble prašivky co tam měl.
Za městečkem narazili na bandu pobudů. Ti byli po krátkém boji poraženi.
Následně se spojili s oběma skupinami z obcí za městečkem a dokončili akci na této straně. Poté se vydali ke Kyslíkové a Dusíkové. Zde se jim taky dařilo, když tu zachytili zprávu o napadeni další obce. Okamžitě vyrazili širokým obloukem okolo obce s cílem bandu odříznout. Též navázali spojení s Palcátem. Ti vyrazili z druhé strany. Zahájili tak společný obchvatný manévr. Obě křídla se setkala na dohled od Žáru, města na trati do Javorové. Cestou narazili na snajpra. Ten jednoho od Palcátu zabil,načež byl posléze zlikvidován.
Od obou linií se na obě strany rozptýlili maximálně se skrývající průzkumníci. Po půl hodině ohlásili kontakt. Bandité s asi dvaceti zajatci a kořistí se vracejí. Naložení zajatci jsou nuceni jít vpředu a po stranách.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po ohlášení banditů se všichni členové obchvatných družin skryli. Těsně před skrytím si všichni popořadě poplácali na koleno a kyčel (jako první to udělal Radek- se svými družinami probral před akcí jistou úpravu taktiky). Všichni byli skrytí a zalehnutí. Předvoj lupičů nechali projít bez povšimnutí. Po chvíli se objevili lupiči s unesenými lidmi vpředu a po stranách. Ti nesli značnou zátěž a byli dost nevybíravě popoháněni.
Vzduchem se ozvalo kukání kukačky.
Ku ku, ku ku, ku ku, ku ku ku
A na třetí zakukání vzduchem zazněla salva. Část banditů se zhroutila na zem s řevem, při kterém tuhla krev v žilách a drželi se za kolena a kyčle. Někteří zajatci zalehli na zem, někteří začali po odhození zátěže utíkat. Následně se začalo střílet. Dva z unikajících zajatců byli zasaženi, zbytek se schoval všude možně. Nakonec byla banda zlikvidována. Dvě družiny zaútočili na předvoj banditů. Sice je museli nahánět, ale nakonec zlikvidovali i je.
Po akci byli unesení ošetřeni. Bylo mezi nimi I několik zajatců z Dusíkové. Ti řekli kde je (byl) zajatecký tábor. Podle mapy asi pět kilometrů za Žárem.
...
Po této likvidaci banditů se jeden z vedoucích Palcátu zeptal Radka co to mělo být za opičárnu s tím střílením do nohou.
Radek mu na to odpověděl: to víš, hlava je na větší vzdálenost poměrně malý a pohyblivý cíl. Navíc v případě prostřelení to jedinec stojící za zasaženým koupí do hlavy, nebo hrudníku. Na tělo jsme střílet nechtěli, mohou mít vestu. Jedno, jestli neprůstřelnou, nebo konfetovou. Obojí je špatně. Tak co nám zbylo: koleno, nebo kyčel. Obojí nechráněné, při zasažení je dotyčný vyřazen a když se náhodou střelec netrefí, nebo střela projde tak to další chytí do nohy. A to se dá většinou přežít.
...
Ze 22 zajatců byli zasaženi čtyři. Všichni zezadu. Dva přežili.
...
Z kopce odstartovalo rogalo se světle modrým potahem. Nad jedním místem začalo kroužit a postupně nabralo značnou výšku.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2888
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Dva Vodní kocouři už byli nalezeni. V hrozně rozstříleném stavu.
Zůstaly po nich dvě vdovy a tři děti.
three-closed-wooden-coffins-isolated-three-closed-wooden-coffins-isolated-white-background-117494673_20210510220027914.jpg
three-closed-wooden-coffins-isolated-three-closed-wooden-coffins-isolated-white-background-117494673_20210510220027914.jpg (27.11 KiB) Zobrazeno 79 x
A ty už během pohřbu způsobilily velkou hysterickou scénu.


I další se k tomu přidali ve smyslu:
"Necháte své lidi střílet jako králiky a k vražedným bezcitným nepřátelům se chováte skoro kamarádsky. Prostřelit hýždě nebo kolena? Co to je? Nebudete ještě nakonec po nás chtít, aby jsme se o ty "vaše zraněné nakonec ještě staraly a ošetřovaly je?!

I ten pes Artex se bude určitě v té třeti rakvi převalovat...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Scéna na pohřbu byla nepříjemná. Nakonec se postup podařilo obhájit jako specialitku pro případ záchrany rukojmích, kdy zasahující nechtějí riskovat příliš velké riziko zasažení rukojmích.
Na to,co se stalo se zasaženými bandity se prý nemáme ptát.
...
Rogalista tábor lokalizoval. Podle něj se chystají k přesunu. Proto se na území vydaly jednotky HASA s kolegy od Palcátu a vytvořily jakýsi záchytný vějíř. Byl jim vydán kód: Purpurové světlo (volný lov).
drigon
VIP
Příspěvky: 841
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Mezitím proběhla na utajeném místě schůzka spřátelených skupin. Na přetřes přišla i záchranná akce v lese.
Zástupce Metropolu se zeptal: A to jste všechny ty bandity ošetřovali? Vždyť na to muselo padnout hodně značně nedostatkového zdravotnického materiálu.
Od Kocourů: oni se nevzdali.
M: Jak nevzdali?
K: přeci máme dvě zásady:
1) nekompromisní likvidace nepřátel v akci.
2) zranění se ošetřují dle možností a schopností co nejlépe.
Při této akci se nevzdali. Ti co mohli po nás a zajatcích stříleli. Tudíž platil bod 1. A ten platí dokud se zcela jasně nevzdají.
Jo, a zachytili jsme u Žáru druhou partu. Měli s sebou asi 70 kilo semtexu s rozbuškami. Nevíme co měli za lubem. Ale vůbec se nám to nelíbí.
M: počkejte, není on za Žárem na trati ten vysoký most?
K: máte pravdu, budeme ho muset obsadit.
Palcát: tak tam pošlete vlak.
Odpovědět