Budování latrín a všechno o hovně...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od vitalis »

Donedávna som bol odporcom suchých záchodov vo vnútorných priestorách domov a bytov. Bol som priaznivcom len tých vonkajších kadibúd. Asi z nevedomosti a nedostatočnej skúsenosti, predstavivosti... Po vyskúšaní som zmenil názor :F
Naposledy upravil(a) vitalis dne 11.08.2011 10:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Venet »

Davam do pozornosti Frantu Kurtina a jeho e(ko)-shop:
http://www.ecoshop.cz/kategorie/0_ekologicke-toalety/
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Karlos »

vitalis: ...uz jsem se lekl ze se ptas zda uz nekdo nekoho zakopaval ...pak jsem si to precetl znova a pochopil ze myslis mrtvolu treba zvirete ve velikosti cloveka :mrgreen: ...ja zatim (diky Bohu) zakopaval pouze papouska (sveho) a krecka (segry).
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od colek »

Takovéto hospodaření s hnojivem funguje na Ukrajině ve vesničkách vKarpatech,za dva roky co jsem tam strávil jsem i přivykl.Ale začátky byly krušné.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Maximus »

Jeden užitečný odkaz, kam s ním... ;) :
http://rodovystatek.cz/ekotoalety.htm
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od miki »

Maximus píše:Jeden užitečný odkaz, kam s ním... ;) :
http://rodovystatek.cz/ekotoalety.htm
Zdravím.
Tak tohle všechno znám z mého mládí, když tatínek koupil zahradu na periferii Pardubic tak první co jsme dělali byla kadibudka. Teprve potom se koupily panely a stavěla se bouda. Měli jsme štěstí tenkrát se začala stavět Dukla (sídliště) a na jeho místě stojící dřevěné baráky ve kterých bydleli cikáni se bouraly. Tak byl materiál pouze za zbourání a odvoz.
Ta kadibudka byla vybavena plastovým barelem pod "onou dírou" a kýblem pilin. Když se člobrďa vyprázdnil tak se nasypaly dvě tři lopatky pilin a tak to šlo až bylo do 3/4 plno. Pod barelem byla kolečka, která se dala zaháknout za speciální voj a tou se barel odvezl na kompost. Bylo to lehké a spolehlivé. tato činnost byla aktuální tak 4x do roka. Na kompostě se to vyklopilo a zaházelo hlínou s listím a trávou. Za rok z toho byl perfektní kompost. Přál bych vám vidět ty brambory, které se tím hnojily. Samozřejmě, že tam směřovali i veškeré odpady ze dvora od slepic, králiků a prasat. Doma neexistovalo něco vyhodit do popelnice mimo popela z kamen na uhlí. A i ten se používal víceméně na posypání chodníku v zimě na sníh a náledí. Tak takhle se žilo na skorovesnici u Pardubic. Podotýkám. že to bylo tak v létech
1960-65. Kadibudka tam vydržela i po postavení rod. domku. A byla i tehdy používána k naprosté spokojenosti, ....
No dytˇ kdy by se přezouval a šel do domu na splachovací.
Miki.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Fabulous »

Tri roky jsem bydlel v dome, kde jsme chodili se zenou pouze na chemicky zachod. Pak jsme omezili chemii a lili do toho vetsinou jen vodu. Netvrdim, ze to byl kdovijaky luxus, ale je mozne takto zit a prakticky bez zapachu. Ano, zmacknout splachovani je pohodlne, ale i se "suchym" zachodem lze celkem komfortne vyzit.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Fjord »

Chemie na záchodech-třeba ve formě gelů a různých čistidel toalet asi není moc ok-částečně se to absorbuje přes kůži a může to nabourávat imunitní systém. Si vemte, kolik přibývá alergiků a lidi s rakovinami.
Někteří co povídali, tak je to jejich "meditační" místo a tráví tam prý dost času :lol:. Takže kadibudka jednoznačně vede. Tu, co máme na zahradě je super. Lehce se jen kácí-je tam špatně udělaný spodek a taky mi kapku vadí ti velcí pavouci, ale jináč je to bezpečí samo, jen v zimě kapku mrzne p**el :rofl
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od miki »

Fjord píše:Chemie na záchodech-třeba ve formě gelů a různých čistidel toalet asi není moc ok-částečně se to absorbuje přes kůži a může to nabourávat imunitní systém. Si vemte, kolik přibývá alergiků a lidi s rakovinami.
Někteří co povídali, tak je to jejich "meditační" místo a tráví tam prý dost času :lol:. Takže kadibudka jednoznačně vede. Tu, co máme na zahradě je super. Lehce se jen kácí-je tam špatně udělaný spodek a taky mi kapku vadí ti velcí pavouci, ale jináč je to bezpečí samo, jen v zimě kapku mrzne p**el :rofl
Zdravím.
Tak k té chemii na WC.... zamysleli jste se přátelé nad tím bombastickým a všemi médii vychvalovaným... "ten náš prostředek na WC je nej nej nej dokáže vytvořit.... hygienickou čistotu.... (och jaký to protimluv) a vyžene z vašeho WC úúúúúplně všechny bacily, navíc s vůní letní louky".... Tak si to rozebereme.....
Pokud budu věřit ( za sebe prohlašuji "že já ani náhodou") této vtíravé reklamě, která zcela záměrně vymývá mozky spotřebitelů za pomoci prodejných PR magorů, tak se ptám co způsobí, že mé WC bude bez bakterií. No samozřejmě by to měla být nějaká desinfekce a to zase samozřejmě nějaká extra silná ...proč? No protože je tam zavěšená v míse v košíčku a rozpustit při spláchnutí (krátký čas) se může jenom malá část a množství vody je přímo obrovské, takže koncentrace našeho prostředku "nej nej nej" bude mizivá. Takže bla bla bla a já dodávám "skočte mě všichni PR magoři na cara". Na to mě stačí prostej selskej rozum.

Přemýšlejme dále, má to i jinej rozměr: Napadlo Vás třeba co to udělá v čistírně odpadních vod až tam v té, původně pitné vodě (och jaká to šetrnost), doputují Vaše "dárky" okořeněné dávkou těch "nej nej nej"....???
V čistírně totiž pracují aerobní bakterie, které ty vaše "dárky" zpracovávájí na neškodný odpad (bývalo to dokonce dříve i hnojivo) v tzv vířičích. To jsou nádrže kde se splašky míchají společně se vzduchem. Když by se tam dostávalo stále větší množství těchto desinfekčních látek tak ty bakterie v čističce postupně budou odumírat.

A již tady máme klasický příklad jak pomocí reklamy a těch vzpomínaných PR magorů je vytvořen nový výrobek , který je nepotřebný a dokonce ve svém důsledku škodlivý. A to vše pro zisk nadnárodních spol. a bez ohledu na následky se ničí životní prostředí. Dokážu si živě představit jak se města topí v nezpracovaných HOV**CH. Je to sice silný příměr, ono by to skončilo spíše v řece, ale pro představu ? ! ? !

No a nakonec něco na odlehčení.... To Fjord: Dej si pozor aby ti tu tvou zmrzlou pr**l nezasypala hromada kakáníčka až se ta kadibudka skácí i s tebou.... :rofl Já bych to neriskoval a postavil základy. Přeji aby se to nikdy nestalo, navíc tobě mrzne jenom zadek, já jako chlap mám v mrazu ještě jinej problém s umrznutím. :chuckle
Miki
zvedavec
Příspěvky: 1
Registrován: 12.08.2012 21:56

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od zvedavec »

A čo s parazitmi? Nemnožili by sa? :sad
Naneštastie som čo sa nich týka strašný hypochonder, ale iba pred spaním. :oops:
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od EBE »

zvedavec píše:A čo s parazitmi? Nemnožili by sa? :sad
Naneštastie som čo sa nich týka strašný hypochonder, ale iba pred spaním. :oops:
Tak na cudzopasníky a vnútorné parazity VERMOX a nezanedbávať umývanie rúk, priemerne sa človek chytí 2000x svojej tváre denne ;) a klučky, výťah, topánky a iné dobroty pre bacila a baktérie..taktiež mobil a klávesnicu treba občas vyčistiť. :idea:
Uživatelský avatar
jerrychard
Příspěvky: 14
Registrován: 14.08.2012 23:11
Bydliště: Praha

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od jerrychard »

Maximus píše:Jeden užitečný odkaz, kam s ním... ;) :
http://rodovystatek.cz/ekotoalety.htm
Bomba odkaz, diky za nej :)
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Taky se tomu rika "humanure" - vulgo po nasom "lidskomrva" a podle jejich zasad by se mel ten kompost drzet radeji separatne od pouziti napr. zeleninoveho kompostu, ale dat nakonec ke kerum/ovoc. stromum apod. Dulezite je omezit vektory pripadneho sireni, tj. zadne tekutiny (piliny a jine sypke biomaterialy), spodni dekl v kompostu, aby to neroznaseli potvurky (postrani a horni dekl tiez), ..
Uživatelský avatar
jerrychard
Příspěvky: 14
Registrován: 14.08.2012 23:11
Bydliště: Praha

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od jerrychard »

jo, to dava smysl, ja mam dojem, ze je nejakou vyhlaskou nebo primo zakonem zakazany hnojit lidskyma fekaliema kvuli roznosu chorob, ale musel bych to overit, jen jsem to slysel.
Uživatelský avatar
jerrychard
Příspěvky: 14
Registrován: 14.08.2012 23:11
Bydliště: Praha

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od jerrychard »

Nejak mi vrta hlavou co kdyz dojde toaletak a noviny...co pak?
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Nobody »

Listy, voda?

Ale papíru je tolik, že si tím myslím naše generace dělat starosti nemusí :). Všechno s rozpadem přece nezanikne, naopak se spousta věcí bude víc recyklovat. Navíc kdyby se lidé vrátili k normální stravě, tak pomalu není co utírat :).
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

hm a co "prirodni bidetace" - bud skocim nahy do svizne bystriny nebo do kadibudky zavedeno nizkotlakove potrubi z nejakeho zdroje o par -m vyse, ruce si lze umit horkou vodou z mini pasiv-gravitacniho solaru, nebo aspon septickym bio mydlem.. Jinak bidet je hlavne vynalez dob prezranych-sedavych tj. historicky vznikl proti hemeroidum, take jako zarizeni lepsich verejnych domu a privatnich koupelen boudoiru kurtizan (lidi se koupali/sprchovali mene casto) apod. Rozpadlik ani jeho okoli nema kdy a kde prijit k hemeroidum..
Uživatelský avatar
jerrychard
Příspěvky: 14
Registrován: 14.08.2012 23:11
Bydliště: Praha

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od jerrychard »

oplachnout si zadek me napadlo taky, ale bez mydla bych si koledoval o nakazu a v zime to uplne pujde ztuha. Gumove rukavice? :P
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Fjord »

V přírodě to problém nebude-lopuch je dost velký na pokrytí jakéhokoli rozměru :lol: Horší v zimě-ale jak ve filmu S tebou mě baví svět použili jehličí, jsem už připravená na cokoli :rofl Možná půjde použít v pohodě i slámu.
Město tedy nevím, jak to řešit. Ale nějaká forma hadříků ze starých roztrahaných látek by mohla fungovat. Gumové rukavice jsou na houby. Nehledě, že ji pak druhou rukou musíš sundat a umýt a po čase se protrhnou.
Pak je varianta si dělat vlastní papír, nebo nějakou náhražku podobné papíru-ted mě nic nenapadá z čeho to vyrábět. Tedy papír - ne jen z dřevěné hmoty, jak se dělá klasický papír. Asi tedy schovávat staré - i křídové časopisy - a pak je recyklovat, hmm. :?:
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Budování latrín a všechno o hovně...

Příspěvek od Kocour »

Prosím vás, s tou nehygienou, když nebude k dispozici mýdlo - to už má značná část světa vyřešené. Levou rukou se utírá zadek a pravou jí.
Odpovědět