Covidové ZOMBIE se valí!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Cesta k dolu proběhla bez závad a nepříjemných překvapení. Před dolem si členové družiny, která zůstane na místě vykopali vlčí jámy a zamaskovali je. Následně vybrali dokumenty z beden a naložili je do batohů. Nakonec je odnesli čtyři lidé. Dva dostali jako doprovod. Na místě jich tak zůstalo devět. Na vybraná místa v dole umístili nálože, které zamaskovali. Na jiná místa připevnili "překvapení", mající za úkol vzbudit podezření že v dole je posádka kladoucí odpor. Od náloží vytáhli dráty do čtyř vlčích jam.
Pak došlo na to nejdůležitější. Nalákání.
Martin řekl: Nalákání do dolu je extrémně nebezpečné. Jsou na to potřeba dva lidé. Prve to nechám na dobrovolnosti. Pokud se nikdo nepřihlásí, budeme tahat sirky. Tady jich je devět. Ti z nás, kteří si vytáhnou dvě nejkratší bude čekat cesta na kraj lesa, pak střelecký přepad tábora a běh smrti lesem do vlčích jam. Musíte to stihnout s náskokem před nimi, jinak je po Vás.
Dávám tři minuty na rozmyšlenou. Pak taháme sirky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Radiové spojení se nepodařio navázat. Tak se ke skupině příplížil běžec. Rychlý posel hodný označení maratonský se zprávou:
"Není to žádný rozkaz z vedení, jen doporučení a je jen na vás jak se rozhodnete.

1). Prasáci jsou silně zdecimování nákazou, cestou padají jak mouchy a nepředstavují žádné větší nebezpečí. Do pár dnů by mělo být po nich anebo úplně neschopní jakéhokoliv boje.

2). Podle starých důlních map jsou doly nějak geologicky propojeny a jen uměle rozděleny a spojovací šachty mezi nimi zazděny. Hrozí možná nebezpečí masivního průvalu podzemních vod a následná destrukce celého podzemního komplexu. Aspoň podle posledních zpráv týmu který se tím už dlouho zabývá.
Hodně štěstí ať se rozhodnete jakkoliv.
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Uběhly tři minuty. Všichni se na sebe podívali. Martin se k ostatním otočil zády, ti se otočili zády k němu, načež si mezi prsty pravé ruky dal devět sirek, z nichž byly dvě krátké. Na povel se k sobě všichni otočili čelem a započalo tahání sirek. Dva "výherci" odložili vše nepotřebné, dostali několik kostek cukru a vzali si s sebou škorpiony. Ke každému dostali čtyři zásobníky. Po poslední poradě vyrazili.
Uplynulo několik minut. Na lesní mýtině čtyřikrát zahoukal výr. Po půl minutě ještě dvakrát. Zpět třikrát zachrochtalo prase. Znovu se ozval výr a zpět prase. Temná postava s doprovodem se vplížila do zóny. Vnikli do maskovaného zahloubeného přístřešku. Zde Martin rozsvítil červenou baterku a zprávu si přečetl. Pouze si povzdechl. "Jezdci smrti odstartovali".
Vzápětí se ozvala vzdálená střelba dávkami. Po několika minutách se přiřítili oba běžci a zapadli do vlčích jam. Těsně za nimi přiběhla horda Pašáků. Během chvíle jich bylo přes sto. Všimli si stop vedoucích do dolu a několik z nich se přiblížilo k jeho ústí. Kocour stiskl tlačítko na panelu a z dolu se ozvalo stacatto ran. Tři Pašáci zalehli. Ostatní zahájili palbu do dolu a postupně začali pronikat dovnitř. Z dolu se po chvilce ozvalo několik ran následovaných další kanonádou. Dovnitř se hrnuli další. Byla slyšet další kanonáda.
Zem se zatřásla. Zaduněl výbuch. Z dolu se vyvalila tlaková vlna a vyletělo několik těl se sprškou kamení. Ve vchodu spadla výztuž. Pašáci stojící venku byli sraženi na zem. Někteří se po chvilce zvedli. Po výbuchu jich přišlo ještě asi patnáct. Celkem se jich u ústí zbořené štoly motalo asi pětadvacet. Kocour zmáčkl další tlačítko. To byly šrapnely na stromech a fugas. Bylo hotovo.
Kocouři se spolubojovníky čekali ještě přes hodinu. Když nikdo nešel, vydali se na opatrný průzkum. Velmi opatrně došli na kraj lesa, kde potichu zneškodnili dvojici hlídačů. V táboře viděli asi třicet mrtvých a zraněných na zemi. Šel tam nějaký důstojník a zraněné dorážel. Následně zašel do stanu, odkud vyvedl jednoho Pašáka. V dalekohledu bylo vidět, jak si kryje oči, okolo kterých byly tmavé fleky před světlem. Zašli do druhého stanu, ze kterého se ozval řev. Po třech minutách že stanu vyšel důstojník spolu s dalším chlapem. Ten měl na nose kulaté brýle a na buku mu visela kožená brašna.
To je on!!!
Martin vypálil.
Alíkovi sletěla z hlavy čepice. Zalehl na zem. Po minutě bylo za terénní vlnou slyšet odjíždějící motocykl.
Do pr... vedle, pomyslel si Martin.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Vzápětí se z tábora ozvala střelba. Vypukla přestřelka na velkou vzdálenost. Kocourům se po chvilce podařilo zneškodnit několik Pašáků. Poté palba utichla, načež se Kocouři potichu ztratili.
Při návratu ke Vietnamcům Martinovi v hlavě vrtala ona zpráva. Již z minulosti věděl, že v oblasti je větší množství starých dolů, které mezi sebou mohou být propojené. Ale že by to zasahovalo k mlýnu? Vždyť ten je přes 50 kilometrů daleko. Během přemítání došli do starého sadu.
Průzkumníci jdoucí vepředu dali signál. Družina zalehla a všichni sledovali situaci. Po cestě k sadu se blížila asi padesátka Pašáků. Martin vydal pokyny rukou a všichni se připravili na akci. Skupina Pašáků vyšla zpoza zatáčky a vešla do sadu. Vzduch prořízla salva. Část Pašáků se zhroutila na zem, zbytek naskákal do škarpy a vypukla měla. Asi desítka Pašáků se snažila Kocourům vpadnout do boku. Tři Kocouři udělali protimanévr, čímž jejich postup zastavili. Kocouři používali svojí oblíbenou taktiku palby jednotlivými přesnými ranami s rychlými změnami pozice. Pašáci pálili dávkami.
Martin, který se zrovna zapikoval pod starou Hrušková v rychlém sledu zneutralizoval tři Pašáky. Další dva vypálili jeho směrem dávky ze samopalů. Střely pročesaly korunu hrušky, což způsobilo to, že se na Martina sesypalo značné množství plodů. Takovou hromadu vitamínů si jistě nepředstavoval... .
Po zlikvidování Pašáků si Kocouři všimli jednoho svého kolegy. Vůbec se nehýbal. Obrátili ho na záda. Krvavá blůza dávala tušit, že je zle. Nakrátko procitl. Požádal o cigaretu. Několikrát potáhl. Jeho tělo se uvolnilo. Ostatní mu věnovali krátkou modlitbu.
Jeho tělo odnesli k Vietnamcům, kde ho pohřbili.
...
Večer proběhla rychlá porada spojená s rychlou prohlídkou dokumentů. Byl u ní i Franta. V dokumentech bylo několik kronik, návody a nákresy na výrobu různých věcí a jiné dokumenty.
Franta se Martina zeptal, jestli dá svolení ke zkopírování části dokumentů pro Vietnamce. Souhlasil.
Někteří se ho zeptali proč? Odpověď byla jednoduchá: jsme na jedné lodi. Všichni bojujeme proti okupantům a jejich pomocníkům.
20210906_223306.jpg
Přílohy
20210906_223456.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

drigon píše: 13.09.2021 20:26 Při návratu ke Vietnamcům Martinovi v hlavě vrtala ona zpráva. Již z minulosti věděl, že v oblasti je větší množství starých dolů, které mezi sebou mohou být propojené. Ale že by to zasahovalo k mlýnu? Vždyť ten je přes 50 kilometrů daleko....
Vzdálenost mezi Ostravou a Karvinou je méně než poloviční než v popisovaném případě. A už tu bylo uvedeno dávněji, že dávno, po zavření všech šachet v Ostravě zůstala na dole Jeremenko, (Neuschacht, Nová jáma, Louis o rozloze 290 ha, hloubce 1062 m), v provozu nějaká čerpací stanice aby se zabránilo zatopení a vyplavení pár zbývajících dolů, nebo dolu, na Karvinsku.

Ale to už je historie a nikdo neví jak to dopadlo. Až na to, že černé uhlí se stalo černým zlatem a většina mladých ho nikdy neviděla.
Staří ano, někteří s ním ještě topili, nebo ho dokonce jako zaměstnanci OKD dobývali.
(Havíři nebo horníci se jim tehdy říkalo).
A jen z dalekého doslechu dorazilo pár zpráv o zatopených oblastech, hlubokých proláklinách, zřícení spousty budov a komunikací a větším množství výbuchů způsobeného vytlačovaným metanem v okolí Ostravy a Karviné.
*
Proto ta rychlá depeše po "maratónském" poslovi bez jasného zadání. Ať se rozhodnou sami, že není co a jak radit. A i byly nastíněný možné důsledky takové akce. Zkrátka, že neví a ať se rozhodnou sami podle momentální situace a průběhu střetu s Prasáky.

Celá ta nejasná situace byla způsobena tím, že ve Mlýně zoufale chybí nějaký zkušený geolog, báňský inženýr nebo podobný kvalifikovaný odborník s praxi a zkušenostmi.

A práce badatelů zkoumajících historické materiály, překladatelů a vůbec celého toho týmu tím pověřených začínají připomínat aktivity bývalé MBIS.
(Mlýnské bezpečnostní služby). Nedávno zaniklé.
Žádné kloudné výsledky ještě nepředvedli.
*
Můj osobní názor, snad mi zas nebude zabavena tužka, je že ten spolek darmožroutů pokud neukončení své bádaní do řekněme týdne, by měl být rozpuštěn a poslán na manuální práce.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Druhý den přišla zpráva od družiny Palcátu. Kohouti napadli hlavní síly Pašáků a z velké části se jim podařilo Pašáky eliminovat. Jenže i přes důrazné varování týkající se zamoření Pašáků nemocí jich několik zajali a převezli je k výslechu. Podle Palcátu se to kapitán Slepička snažil majoru Kohoutovi rozmluvit, ale nebylo mu to nic platné. Na doporučení, ať si alespoň vezmou ochranné obleky mu odpověděli: tihle vypadají zdravě. A začalije výslýchat "klasickým" metodami. Slepička pak prý se svými šel hlídat vnější perimetr... . Palcáti odešli.
...
Studny město: větší část města dostali pod kontrolou Křižáci se svými kolegy. Do obležené kancelářské čtvrti se však pro urputnou obranu nemohou dostat.
Večer došlo k dramatizaci situace. Před hlavní kancelářskou budovou se velmi rychle zformovalo přes sto ochrankářů navlečených do těžké výstroje se štíty a seřadili se do formace zvané želva. Vyrazili na zteč. Palba ručních zbraní nedokázala štíty prorazit, dostali se tak do ulice, kde to začalo být zlé. Během boje si někteří vzpomněli na informaci z Wikipedie, kde se psalo, že Peršané proti takovéto formaci s úspěchem používali zápalné hrnce. Na "želvu" hodili hliněný hrnec naplněný horlavinou. Ta zatekla do formace, čímž došlo k jejímu narušení.
Udělali to samé. Začali "želvu" bombardovat molotovy a ohnivými dědky. To postupně zabralo. Cirkus v ulici trval ještě několik hodin než se podařilo problém zneškodnit.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Studny - důl.
V kontrolní místnosti zaregistrovali postupně se zvyšující přítok podzemní vody. Voda začala vyvěrat i tam, kde dříve nebyla. Během dvaceti čtyř hodin se přítok zvýšil více než o polovinu a došlo ke spuštění dalších čerpadel.
Již v průběhu noční směny problém ukázali Jirkovu otci. Ten nařídil položení přídavného potrubí s čerpadlem. To však bylo v areálu technických dílen. Kvůli tomu se Jirkův otec střetl s vedením dolu. Nechtěli jeho kolegy pro čerpadlo pustit, protože je zakázáno pracovníkům důl opouštět. Povolili až poté, co začalo být zřejmé že bude nutné kvůli stoupající vodě spodní patro opustit. Čerpadlo se poté podařilo spustit na poslední chvíli.
Na vedení dolu poté došlo ke sporu- kvůli vodě bude třeba snížit těžbu. A též začali řešit příčinu stavu.
Vedení dolu nevědělo o tom, že asi patnáct kilometrů daleko došlo předtím k důlnímu intermezzu s Pašáky. Proto si mysleli, že došlo k naražení vodonosných vrstev.
Jen Jirky otce napadlo: ten posel to asi nestihnul. Řádová sestra která mu přinesla jídlo jeho podezření potvrdila. Řekla mu: mám pro vás dvě zprávy: Pašáky zlikvidovali, ale posel to o pět minut nestihl. Odpálili to.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Tři hliníkové bedny z dolu - další část jejich obsahu:

Umění války, 孫子兵法), od Sun-c' a "Způsoby boje" od Sun Pina
Vydání z roku 1949, Naše vojsko
Sun-c.jpg
Sun-c.jpg (261.92 KiB) Zobrazeno 369 x
A ještě jedna, zřejmě novější, ale stáří se nedá přesně určit protože několik stránek chybí.
Sun-c1.jpg
Sun-c1.jpg (50.63 KiB) Zobrazeno 369 x
Pár citátů po rychlém prolistování:
"Kdo zná protivníka a zná sebe vybojuje sto bitev beze ztrát. Kdo nezná protivníka, ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje. Kdo nezná protivníka ani sebe ztratí každou bitvu.“

Chceš-li, aby nepřítel sám o své vůli přišel k tobě, nabídni mu snadný zisk. Chceš-li zabránit nepříteli, aby k tobě přišel, ukaž mu nebezpečí, do jakého by se vydal.
Nález nevzbudil jen zájem a nadšení, ale našlo se i pár škarohlídů:
"K čemu nám taková archiválie bude?"
anebo někteří z Kocourů:
"Kuwaaa, jen aby nám ještě nakonec nezavedli něco jako PŠM, (politické školení mužstva), jako kdysi v ČSLA!
*
V okolí se rapidně zmenšil výskyt jednostopých přibližovadel. Lidé mají strach aby nebyli považování za Kuckajícího Alíka.
Stal se z něj úplný přízrak až postrach. Naposled byl spatřen dvoučlennou hlídkou Kocourů u vodopádu a opět nezasažen. Ten chlap má z pekla štěstí!
Možná, že i kdyby druhý z hlídky se nevěnoval focení, ale taky střílel...
Možná i tak by opět unikl.
Přízrak.jpg
Přízrak.jpg (32.48 KiB) Zobrazeno 369 x
Z Kroniky Mlýna
P.S. Rychlé doplnění - ten vodopád tam prý dříve nebyl. Jen malý potůček vyvěrající ze skal!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Večer proběhla rychlá radioporada. Z ní se Martin dozvěděl o pokusu ochrankářů o průnik ven z kancelářské čtvrti a jejich následném zahnání zpět. Zároveň mu v hlavě vrtal citát z válečné knihy.
"Chceš-li, aby nepřítel přišel o své vůli k tobě, nabídni mu snadný zisk... .
To mu vnuklo myšlenku: část ochrankářů, kteří se budou snažit dostat z obležení pustíme dál, kde jim připravíme léčku.
Takto je můžeme postupně vyčerpat.
Z radioporady se též dozvěděl o obsazení nádraží ve Studních Křižáky a o jejich novém spojenectví s Lípou.
Vypadá to, že se zvedá vlna, pomyslel si ... .

Probral to s ostatními členy své družiny. Těm se jeho nápad líbil, ale zároveň mu řekli, že ho mají dostat domů.
...
V noci k Vietnamcům přišli i Palcáti. Při večeři se začali radit. Martinův nápad se jim líbil. Začali řešit způsob jeho provedení.
Do toho vstoupil posel se zprávou od průzkumu. Dle posledních informací přijela od Odbočky lokomotiva a nabouraný prázdný transport od Pašáků odtáhla do Odbočky, kde ho odstavili na slepou kolej. Od tamního výpravčího dostali fotografii vyfocenou prý 300 kilometrů daleko.
goldeneye2.jpg
Zatrnulo jim.
Martin řekl: jestli nekecají, tak je to vážné. Musíme do Studní. Naši mají nádraží a depo. Tam už něco vymyslíme.
Jirka se zamyslel a řekl: mě se nezdá ta rudá hvězda na boku vlaku. A taky v Rusku je jiný rozchod kolejí.
Vedoucí družiny Palcátu se ozval: co vím, tak se před lety na Ukrajině obrněný vlak ztratil. A podvozky mohli vyměnit.
Na to Martin řekl: podvozky se dají převázat, některé vlaky, jako například Talgo mají měnitelný rozchod kol. Ale jestli to umí i tahle obluda vážně netuším.
Edit: gramatická oprava.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Studny důl.
Vody stále přibývalo. Ve spodním patře došlo k částečnému zaplavení spodního patra dolu, což si vynutilo jeho vyklizení. To vedení dolu rozpálilo do běla. Jirky otec pak sfáral dolů do dolu a co viděl mu vzalo dech. Na některých místech, kam se ještě dalo dostat voda vyloženě stříkala puklinami. Jeho zkušenosti i instinkt mu říkaly: tak tohle je zlé. Tím odstřelem uzavřeli přirozený odtok hluboké podzemní vody z oblasti a ta se tlačí sem.
Zatelefonoval na vedení dolu, popsal situaci s tím, že podle něho hrozí riziko průvalu podzemních vod do dolu a požádal o vyklizení dolu.
Odpověď zněla: zustanete dole, poraďte si a těžte dál. Plán musíte splnit. A položili telefon.

Do místnosti, kde horníci jedli jim řádové sestry přinesly jídlo. Chlapi jim řekli, co se děje. A sestry jim, jako už několikrát předaly několik balíčků, jež měly ukryté pod oblečením.
...
Těsně před odchodem od Vietnamcům do Studní se ke spojené skupině donesla zpráva o situaci v dole. Napadlo je, že se zpráva ve skutečnosti týkala dolu ve Studních a ne u mlýna. Byla ta záměna náhodná, nebo úmyslná? Pomysleli si.
Poté se vydali na cestu. Do Studní došli bez větších problémů, jen jeden z členů spojené skupiny se smekl po mokré větvi a lehce si podvrtl kotník. Chtěl si zout botu, ale ostatní mu řekli ať to nedělá. Kotník může rychle otéct a pak už ho nedostane do boty. Nechal tedy botu být, ostatní mu pomohli se zátěží a ve finále došel vlastní silou.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Spojená skupina došla do depa ve Studních, kde bylo založeno provizorní velitelství. Ihned se pustili do práce. Jako první začali řešit situaci v dole. Podle informací od řádových sester do dolu začala proudit podzemní voda ve velkém množství. Museli prý vyklidit sedmé (spodní) patro dolu a Jirky otec požadoval zastavení těžby a vyklizení dolu s poukazem na riziko průvalu spodních vod do dolu. To mu prý zakázali, nařídili mu zůstat dole v dole s tím, že si má poradit a nařídili mu splnit plán těžby.
Martin na to zareagoval: z toho je s velikou pravděpodobností zřejmé, proč mají o tuto oblast takový zájem- jde jim o důl.
Zřejmě dělají vše pro to, aby se zde udrželi.
Palcát: do toho by mohl zapadat i ten obrněný vlak. Pašáci jim zkrachovali, tak to chtějí zkusit hrubou silou.
Křižák: pak tady máme problém v kancelářské čtvrti. Pokusili se o další průlom. Zarazil jsme je, ale stálo nás to hodně sil.
Javor: obklíčení se snaží prorazit nahodile, nebo jdou určitým směrem?
Křižák: podle všeho se snaží dostat k dolu a elektrárně s trafostanice u dolu.
Javor: stačilo by zlikvidovat elektrárnu. Důl se zaplaví a nebudou mít o něj takový zájem.
Martin: to nemůžeme. V dole jsou zavření lidé. Tímhle je utopíme jako koťata. A pak můžeme počítat s tím, že to že Severního pěkně kříže pěkně rozmažou .
Javor: co tím máte na mysli?
Martin: Před několika lety jsme u nás objevili zápisníky pana Vondráka, který zahynul za podivných okolností. Sledoval co se děje a popsal v nich propagandu Severního kříže. Mimo jiné tam bylo: dojde-li působením odboje ke ztrátám na civilních lidských životech a škodám na infrastruktuře je třeba to náležitě mediálně a trestně využít.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Javor: vždyť ty lidi tam zavřeli oni.
Palcát: to máte pravdu. Jenže to nikoho zajímat nebude. Všechny bude zajímat to, kdo zmáčknul to tlačítko.
Tady tu bitvu nejspíš vyhrajeme, ale jinde propagandou prohrajeme. Označí nás za teroristy a hodí nám to na hlavu. Veřejnost jinde tak dostane strach a místo podpory se tak dočkáme spíše udání.
Martin si pomyslel: aha, kdo zná sebe i nepřítele vyhraje sto bitev, kdo zná sebe a nezná nepřítele má plichtu a kdo nezná nic projede vše.
A tak řekl: když ještě fungoval internet se na mnoha stránkách zabývajících se touto tématikou psalo, že cílem odboje je infrastruktura a ochromení života.
Kdejakej militantní jouda, který si to přečetl si myslel to, že největší službu lidu prokáže tím, že odstřelí obecní trafostanici. Jenže tím lidi spíš nakrknul. Protože chtěli mít světlo a ne tmu. A okupanti lidem řekli: vidíte co dělají? Za to může i vy, protože jste nám nic neřekli. A tak se ten, kdo se chtěl okupantům vzepřít dočkal spíš udání než podpory. Protože měli z takovýchto akcí strach.
Palcát: Takového akce se provádí na nepřátelským území, pokud chcete zlomit jejich vůli k boji. Své si musíte chránit. Pokud uvidí, že je chráníte, dočkáte se podpory.
Jirka: ty nálože, co nám připlavaly k mlýnu, to byla...
Martin: diverzní akce, kterou chtěli zlomit náš odpor k boji. Vyřazením mlýna by se zhoršilo zásobování, což by mohlo podlomit morálku obyvatel.
Proto v oblasti, kde je nám obyvatelstvo příznivě nakloněno, a nebo je alespoň neutrální takové akce neprovádíme a snažíme se v rámci svých možností vyjít vstříc. A po založení, či spojení/navázání spolupráce s místní skupinou zavádíme ochranu proti takovýmto diverzním akcím. Hodně se osvědčila občanská hlídka. Lidi v oblasti se alespoň od vidění znají a mají silnou motivaci, protože chrání své domovy.
Křižák: to je pravda, když jsme zvažovali koho pořádáme o pomoc byl to jeden z hlavních důvodů proč jsme šli za vámi.
Martin: zkoušeli jste i někoho jiného?
Křižák: Kohouty, ale major Kohout chtěl bezvýhradné velení. To se nám moc nelíbilo, proto jsme šli za vámi.
Jo, a jen tak mimochodem. Večer jsem rádiem mluvil s Kohoutem. Byl nějakej divnej a stěžoval si, že ho bolí hlava.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Palcát se zeptal: elektrárna je na naftu? A odkud ji berou?
Křižák: co víme, hlavní sklad nafty mají asi patnáct kilometrů odsud směrem ke Křížovu.
Javor: tam se nám rozvinula zákopová válka jak na západní frontě.
Palcát: to je jasné, chrání si zásoby nafty pro důl.
Křižák: a taky pro kancelářskou čtvrť. Ta je na elektrárnu taky napojená. Podzemními kabely.
Javor: stačilo by vykopat ty kabely a budou tam mít tmu.
Martin: to bych nedělal. Mohou pak vypnout důl a přes ty překopané kabely to pak hodí ny nás.
Palcát: jestli do elektrárny vozí naftu z toho skladiště jim do toho zatím nebudeme zasahovat. Potřebujeme aby fungovala čerpadla v dole.
Já vím, půjde jim šťáva i v kancelářské čtvrti, ale to musíme nějak překousnout.
Martin: posledně mi tady někdo říkal, že se z dolu prokopali do staré štoly a zamaskovali to. Prý to ústí někde do lesa.
Křižák: to je pravda, je to na druhém patře. Jenže s tím výstupem je problém. Kousek od něj si ti neřádi udělali cvičiště.
Martin: jak moc ho hlídají?
Křižák: nevíme to zcela přesně, ale podle informací co máme tam chodí cvičit a střílet tak 50 až 70 ochrankářů z dolu a ti tam vždy do vystřídání druhého dne ráno hlídají. Nás mladej se jednou nasmál: přes den je honili jak nadmutou kozu. Jeden jim přej po večeři usnul ve stoje jak kobyla a probral se až když začala řvát houkačka, protože se opřel o plot.
Martin s Palcátem se na sebe podívali ;)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

....Ta dvoučlenná hlídka u toho "nového vodopádu", bývalého pramínku vyvěrávajícího ze skal:

Tam kde jeden z dvoučlenné hlídky nestřílel na Aliho, spoléhal se na střeleckou zdatnost kolegy a "jen fotil" za což mu hrozilo i nějaké veřejné pokárání byl nakonec vyhodnocen jako ten zdatnější a přínosnější z té akce.
Oproti jeho kolegovi který Aliho několika výstřely netrefil.

On aspoň získal díky svému foto zájmu a i kvalitnímu přístroji jeho podobizmu.

Samozřejmě se ozvalo i spousta námitek ve smyslu, že se jedná jen o přízrak z poněkud jiného světa který vyfotit nejde a že se jedná jen o nějaký fejk s kterým se fotograf chtěl vylhat ze svého selhání v bojové akci.

Ač tak či onak uvidí se časem.
Je to on.jpg
Je to on.jpg (115.82 KiB) Zobrazeno 237 x
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Porada pokračovala dál.
Členové spojené skupiny se domluvili na tom, že ke cvičáku pošlou dvě dvojice průzkumníků. Ti dostali rozkaz a během půl hodiny se vydali ke svému cíli.
Poté přišla na přetřes otázka obrněného vlaku. Někoho napadlo: Kocouři mají dva, tak ať sem jeden pošlou.
A kudy, zněl dotaz. U Křížova je zákopová válka a z druhé strany se k Odbočce nedá dostat, protože trať Odbočka - Město je za Městysem neprůjezdná. Před lety, kdy ještě přes Město jezdily vlaky (jeden z nich musel ve Městě zastavit kvůli plochému místu na kolech) došlo následkem nedostatku údržby ke zřícení mostu na trati a jejímu zneprůjezdnění. Byť proběhly fámy, že to s mostem mohlo být jinak to členové spřátelených skupin neřešili- nebyla to jejich věc.
Proběhla pak rychlá komunikace s výpravčím z Odbočky (tím, který předal topiči balíček). Ten potvrdil jízdu obrněného vlaku. Podle posledních informací se přiblížil na 150 kilometrů a jede před ním průzkumné vozidlo (drezína).

Po této informaci chlapi počkali až do služby nastoupí dispečerka (Jirkova máma), která do Odbočky vypravila pravidelný nákladní vlak mající za úkol do Odbočky odvézt nákladní vagóny. Ty nepovezou jen náklad.
Martin spolu s několika kolegy se s členy výsadku, mezi kterými byl jeden Kocour sešel a probral s nimi plán akce.
Z nákladního vlaku vystoupíte v esíčku za Slepičínem a počkáte na smluvený signál. Těm z Vás, kteří jste viděli film Zbraně pro Prahu už bude jasné kam mířím.
Schováte se u trati a po průjezdu průzkumné drezíny v esíčku vymontujete matky ze šroubů, které drží kolejnice u pražců. Stačí jedna kolejnice v dostatečné délce. Nejlépe v oblouku. Budete na to mít jen několik minut. Jeden z Vás bude hlídat, ostatní budou vymontovávat.
A my se tady mezitím připravíme na akci "beranidlo". Připravíme si několik vagónů se starými kolejnicemi. Kdyby se Vám to nepovedlo, pošleme jim je naproti.
Jeden z členů ",montážní" skupiny se zeptal: a proč to neuděláte rovnou?
Odpověď zněla: z kancelářské čtvrti vidí část nádraží. Mohli by je varovat. Proto máme "beranidlo" jako plán B, kdyby plán A nevyšel.
Pak máme ještě plán "C", ale ten teď není důležitý.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V malé osadě blízko hranice spřátelených území se dospělým členům dvou rodin udělalo špatně. Začali si stěžovat na prudkou bolest hlavy spojenou se špatným viděním. Další skončili s úporným průjmem. Poté, co se jednomu z nich udělaly okolo očí tmavé fleky zavolali místního zdravotníka. Ten, jakmile spatřil co se děje nelenil a zavolal na vedení. Na místo tak vyjela gazíkem biologická skupina. Po vyšetření zkonstatovali napadení novým druhem viru, provedli výslechy a uzavřeli oblast. Po odeslání zprávy bylo svolána porada spřátelených skupin.

Na poradě:
Sova si vzal slovo.
V malé osadě o šesti domech u hranice spřátelených území došlo u dvou rodin k rozšíření nového druhu viru. Co nám řekli, tak nikdo z nich v uplynulém týdnu nebyl v kontaktu s dalšími lidmi. Věnují se práci na polích a v lese.
Ostatní se začali dohadovat jak se to tam mohlo dostat.
Sovu odvolali k telefonu. Po chvíli se vrátil a pokračoval v proslovu: vyslechli i děti napadených rodin. Ty jim svorně potvrdili, že je na cestě zastavil muž na motocyklu a dal jim bonbóny. Prý byly dobré, sladké. Popsali muže a jeho popis přesně sedí na Kuckavého Alíka.
Bylo po něm vyhlášeno pátrání, jeho popis jsme rozšířili po spřátelených územích. Upozorňujeme obyvatelstvo na nebezpečí kontaktu s ním a opakujeme starou zásadu říkajíci: od cizích lidí se nic nebere.
Od Metropolu se zeptal na opatření v osadě.
Odpověď zněla: rozizolovali jsme to tam na jednotlivé rodiny v domech. Jsou poměrně volně stojící a ty dva napadené stojí trochu bokem. To nám naštěstí trochu usnadňuje situaci. Mohou chodit krmit zvířata a na záhumenky, ale aby se nepotkali má každá rodina určený svůj čas.

Palcát byl odvolán k telefonu. Za chvíli se vrátil.
Byl i na našem území, pronesl. Hlídka po něm střílela. Dušují se, že ho určitě zasáhli. Přesto jim prý bez potíží ujel na motocyklu.
Jeden z členů hlídky řekl: když jsem viděl, že střela na trup nezabrala zamířil jsem na stehno a taky nic. Jen trochu zalavíroval řidítky a jel dál. Vypadá to na nějaký druh balistické ochrany. Druhý zasáhl motorku. Prý viděl, jak se od kapoty motoru zajiskřilo od zásahu a taky se nic nestalo. Motorka jela dál.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

A už je to tady zas.
Ty "svíčkové baby" a jim podobné by se měly už konečně zpacifikovat at́ zbytečně nešíří paniku.

(Ale nějak to nejde. Vzhledem k jejím zásluhám, pracovitosti a taky nějaké úctě k jejím věku).

Horší ale je, že i celkem mladí a jinak rozumní začinají podléhat jejích vlivu.
Začínají věřit na nějaké zombie a na zjevení se satana který využil nedostatku zbožnosti a zjevil se v podobě muže s koženou brašnou a vše zničí a už proti silám pekelným není žádné obrany. Že když už přišel není proti těm temným silám žádné obrany...

Rčení, "To máte z toho, že se nemodlíte" je slyšet ve Mlýně stále častěji...
A taky:
"Proč ještě nebyl nijak chycen, proč mu kulky od elitních Kocouřích odstřelovačů nikdy nijak neublížily, ani šípy od dorostu, ani nejrůznější pasti?
*
Asi nebyl moc dobrý nápad pozývat na pohřební obřady ve Mlýně katolického duchovního z města.
(Po jeho plamenných řečech při pohřbech takové nálady začaly narůstat).

Ale třeba taky ne, třeba se jen někteří lidé v takových situacích obrácejí k Bohu čekají od něj pomoc a snášejí i některé jeho "nespravedlnosti".
A že Pán moc dobře ví proč to tak dělá a jen nás tak zkouší ve vytrvalosti ve víře a v něj.

Z Kroniky Mlýna
*
Edit:
A tím asi končím s Kronikou a palírnou. Vypadá to, že budu přeřazen do strážní jednotky. Ještě nevím kde, kdy a jak, ale něco mi tak nějak došlo.
Když jsem viděl toto
Nové pracoviště.jpg
Nové pracoviště.jpg (49.23 KiB) Zobrazeno 75 x
a slyšel pár dotazů ve smyslu kterého z mlýnských psů mám nejraději...
*
No, co taky s nějakým kryplem, kronikářem, který často vykecá, napíše, co by z důvodu bezpečností vůbec neměl.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3141
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ludvíček:
- "A strejdo, ta opičárna na kolečkách, ta je pro tebe?"
- "Asi jo"
- "A co v ní budeš dělat?"
- "Asi někde hlídat"
- "Aha, asi číhat na toho Alího na té motorce, že?"
- "No to asi ne. Když ho ještě nedostali Kocouři a takoví podobní bojovníci, tak co bych asi svedl já?"
- "Tak co tam budeš vlastně dělat?"
- "To ještě nevím. Ale podle těch malých koleček mě snad nebudou tahat nikde daleko. Do města bych nerad"
-"Tak to bych ti mohl někdy i pomáhat, že? Vezmu Maxika, nějaký polštářek a budeme tam tři. Šest očí uvidí líp a taky Maxik má moc dobrý čich a sluch, takže bysme si tam mohli občas i pěkně schrupnout. Anebo bys mi mohl potichu vyprávět o svém dětství a o tom jak to bylo kdysi. Víš, mě to moc zajímá a doma se o tom přede mnou nesmí mluvit. A já bych to moc rád věděl!"
- "Rád bych ti to povyprávěl a ještě raději bych byl v tom kontejnéru s tebou a s Maxikem. Jen nevím jestli nám to dovolí a vůbec co to má vše znamenat. Uvidíme".
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Situaci ve mlýně probrala Daniela s Katkou při telefonním rozhovoru. Mimo běžných rodinných záležitostí, výchovy Ludvíka, Radimka došlo i na situaci ve mlýně a na Kuckavého Alíka.
Večer, když se u večeře sešel zbytek rodiny (Karel s Vlastinou) začali problémy řešit.
Daniela říká: ve mlýně jim houstne atmosféra. V sobotu pohřbívali nakažené, co zemřeli. Farář z města měl prý plamenný projev a stará Vránová prý pěkně perlila. Kuckavého Alíka podle ní chrání nějaké kouzlo, nebo je z pekla. Či co, když už po něm několik hlídek střílelo a kulky mu neublížily.
Karel se zamyslel a povídá: no, připomíná mi to situaci z tunelu. Tenkrát, když jsme přepadli ten vlak jsme zjistili, že některé ochrankáře nebylo možné normálním střelivem zneškodnit.
Vlastina: ale ty jsi to prý tenkrát nějak dokázal.
Karel: to máš pravdu, v nočním vidění jsem si všiml, jak se jeden z ochrankářů chytil za kotník a začal řvát bolestí. Tak jsem do kotníku střelil druhého. A ono to zabralo. Tak jsme jim začali střílet po kotnících a chodidlech. To je zpomalilo a nakonec nám to umožnilo útěk.
Daniela: viděl jsi, jak to brnění vypadalo?
Karel: v nočním vidění to moc vidět nebylo, ale připadalo mi to jako mundůry vojáků hvězdného impéria ze Hvězdných válek.
Daniela: jestli to ten neřád má na sobě, tak to může vysvětlovat neúspěchy střelců.
Karel: zítra jdu na vedení. Máme tam poradu ohledně vývoje antibiotik. Zkusím jim to tam o brnění říci. Uvidíme, jak na to zareagují.
A jak dopadl palírník po tom extempore?
Daniela: z toho už je příhoda pro zasmání, ale má jiný problém. Vrána se do něj pustila, že s tou kronikou vše vykecá.
Vlastina: a to on ji půjčuje?
Daniela: co Katka říkala, tak ji prý hlídá jako oko v hlavě. Ale mám obavy, aby ho od toho nechtěli pro uklidnění situace poslat pryč.
Karel: to by byla pěkná blbost, záznamy jsou potřeba a staré kroniky jsou leckdy cenným zdrojem informací z pohnutých dob. S tím se musí něco udělat.
Odpovědět