Covidové ZOMBIE se valí!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ty Koněpůlky se ještě trochu drží. A podle posledních zpráv které nejsou, jsou na tom jinde daleko hůř. Třeba Teplice, gheta v Praze, Ostravě a podobné.
Taky je zvláštní, že nemáme žádné informace z Brna. To bylo kdysi taky semeništěm vítačů a příznivců multikulturalismu, barevné společnosti, všelijalých hipsterů a podporovatelů Germanistánu.

Už kdysi dávno před rozpadem bylo veřejně známo, že taková města, takové oblasti, zamořené cizími nekontabilními živly a obývané jejich podporovateli a živiteli nemůžou dlouho přežít.

A všichni rozumní domorodci z nich rychle prchli někam na venkov a snažili se začlenit do nějaké místní komunity nebo si nějakou vytvořit.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Dvojice mužů pomalu vešla do Kolonie a cestou si jeden z nich hrál s baterkou. Náhle mu vypadla z ruky a zmizela v díře v zemi.
Dole, v chodbě v podzemí si část Jirkovy družiny kontrolovala výzbroj a výstroj. Probírali svůj úkol a jeden z nich právě schovával válcovitou "nádobu" velikosti velké několika litrové plechovky na barvu. Skvěl se na ní nápis "eko bio 100% odbouratelné". Vedle ležel válec průměru splachovací trubky od záchodu a také tak vypadající.
Ze stropu se ozval zvuk předmětu padajícího plechovým potrubím. Do kýble vystlaného hadrem dopadla baterka, které se zmocnily hbitě ruce. Do jejího USB portu putoval kabel, jehož druhý konec ústil do tabletu. Po zadání hesla proběhlo přehrání dat. Po setmění je zakódovaná odrazem o ionosféru odeslali do města.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

V izolaci mezi Kocoury:

- "Ty vole, ty jsi na ksichtě úplně zelenej!"

- "Nevím, nevidím na sebe, ale ty jsi modrej! A Žádnej špigel tu není. Pane Xko, co vy na to?"

- "Jste fact pěkně oba pěkně barevní to je pravda. Já tomu nerozumím, jsem tady z úplně jiného důvodu než vy nebo ti kluci, ale jen si myslím, že jste toho Mengeleho nemuseli tak nasrát. Je to nebezpečný, nebo byl, nebezpečný a podivný šílenec, a něco na vás asi zkouší".

- "No, jo, ale kde je teď? Ty kluky prý nějakým záhadným způsobem vyléčil. A co bude teď s námi když oba naši ti doktoři byli v koncích?"

- "Dobrá otázka a postřeh. Nechci vás nikterak strašit a ani vytahovat nějaké nepodložené hypotézy, jen to co jsem, co se tak ke mě doneslo. Doktoři na nějaké poradě tak nějak nepřímo naznačili, že ty dva kluky vyléčit nepůjde a v zájmu celku by bylo nejschůdnějším řešením proti možnému dalšímu rozšíření nákazy ten zdroj eliminovat.
Tzn. je uspat, neboli lépe vyjádřeno utratit je v obecném zájmu".

- "To nemyslíte vážně, že ne a jen si děláte srandu, že?"

- "Já tam sice nebyl, jsem tady pořád v izolaci a tak to znám jen z doslechu. Ale vy jste asi byli tehdy někde v akci a nevíte proto o tom...".

- "Chcete tím Xko naznačit, že pokud se nějak nevyléčíme, že budeme utraceni".

- "No, přibližně tak nějak. A velmi pochybuji, že by to Sova s Feničem zvládli když se jim to doteď nepodařilo ani náznakem. A Mengele je dočista pryč."

- Xko a co vy, proč jste tady?"

- "Z úplně jiných důvodů, ale to neřešte. Těžko byste to pochopili a ani o tom nechci mluvit!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po přednášce o koželužství, která byla vzhledem ke své rozsáhlosti rozdělena na několik etap (další se plánují) přišli ke slovu elektrotechnici.
Již před nějakou dobou byla obnovena výroba olověných akumulátorů. Což o to, se "škatulemi" problém nebyl, neboť se dají použít opakovaně (případně se dají vyrobit ze skla), ale problém nastal u separátorů oddělujících jednotlivé elektrody v jednom článku. Ve spolupráci s historiky začali zkoumat dostupné historické prameny z doby, kdy ještě nebyly k dispozici plasty a výsledek se dostavil.

Zde je jejich pojednání o PA konstrukci olověného akumulátoru.

Desky akumulátoru se odlijí do tvaru mřížky. Vypadají podobně jako mříž na kanál, jen podstatně tenčí. Na jedné straně je na desce vylité olověné "ucho" sloužící k propojení desek stejné polarity.
Rozměry desek byly následující: výška 60 centimetrů, šířka 30 centimetrů. Již bylo zjištěno, že se záporná elektroda více opotřebovává, proto se na ni nanášelo až dvojnásobné množství minia než na kladnou elektrodu. Konkrétně na zápornou elektrodu přišlo 1000-1400 gramů minia, na kladnou 700 gramů minia.
Miniová pasta se vyrábí z miniového prášku smíchané s malým množstvím škrobu a rozetřené v zředěné kyselina sírové. Směs se poté důkladně vetře do desek.
Mezi desky se následně vloží pergamen, nebo vlněný flanel (vlněná látka) tvořící separátor. Toto byl onen historický objev, který umožnil nahrazení umělohmotných separátorů, které se již začaly hodně rozpadat.
Desky se separátory se poté vloží do vhodné "škatule". Ať již původní, nebo ze skla a jednotlivé "uši" stejných pólů se propojí.
Další variantou je stočení desek do ruličky a jejich umístění do skleněné válcové nádoby v tomto případě platí: co nádoba, to jednotlivý článek.

Historický pramen doporučuje ředění koncentrované kyseliny sírové s vodou v poměru 1:8-10.
Pozor!!! Lije se kyselina do vody, ne naopak. Je to proto, protože se při ředění kyseliny sírové vyvíjí mnoho tepla. Pokud nalijeme kyselinu do vody, tato se vzhledem ke své vyšší hustotě ponoří na dno nádoby a vodu tak zahřívá v celém objemu.
Pokud nalijeme vodu na kyselinu se voda vzhledem ke své nižší hustotě rozprostře v tenké vrstvě po povrchu kyseliny. Zde se prudce zahřeje, vypaří se a vyprskne s kyselinou z nádoby.

Na svařování olova je vhodný kyslíkovodíkový plamen. Tento druh svařování olova se používá i při svařování olověných plátů a trubek chemických komor.
Přílohy
36.jpg
36.jpg (56.26 KiB) Zobrazeno 445 x
01q-baterie-2.jpg
BOB2016
Příspěvky: 40
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od BOB2016 »

Obrazok s doskami je jeden clanok s napatim cca 2,5 V, . Akumulator so stocenymi clankami vyzera ze ma tych clankov 6, takze celkove napatie, na prazdno, cca 14 V.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Vizita v izolačním Psinci:

- "Páni doktoři, chtěl bych se zeptat. Xko nám naznačil něco o nějakém utracování a taky že si s tím Aliko-Covidem nevíte rady a že ty kluky nějakým podivným způsobem vyléčil Mengele. Je to pravda, nebo je Xko taky svým způsobem šílený?"

Fenič řekl:
- "Ano, bohužel, ty kluky vyléčil skutečně Mengele a ne my. A s lítosti a i se studem musíme přiznat, že nevíme jak a ještě horší je, že se musíme přiznat jak s tou nákazou bojovat nebo ji léčit. A to utracení odmítám komentovat!"

-"Takže tu možnost nevylučujete, že?"

Sova:
- "Konec Vizity!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

BOB2016 píše: 12.01.2022 19:21 Obrazok s doskami je jeden clanok s napatim cca 2,5 V, . Akumulator so stocenymi clankami vyzera ze ma tych clankov 6, takze celkove napatie, na prazdno, cca 14 V.
V tom máš pravdu. V elektrotechnické příručce z roku 1897, ze které jsem před časem čerpal jsem žádný vhodný nákres nenašel. Zvolil jsem proto obrázky, které by nejvíce mohly tam uvedenému popisu odpovídat.
Uvedené rozměry desek odpovídaly spirálově stočeným deskám ve skleněné válcové nádobě. Desky byly stočené na výšku 30 centimetrů, mezi nimi byl flanel a jeden vývod byl z prostředka článku (jedna deska) a druhý byl na kraji článku (z druhé desky). Tímto zapojením vývodů se vyrovnávalo zatížení a opotřebení desek.
Podle informací, které jsem tenkrát dostal se jednalo o staniční akumulátor. Vydržel prý hodně let.

Drobná technická: na dráze lze používat oba typy akumulátorů. Jak kyselinové Pb, tak I alkalické NiCd. U starších typů lokomotiv se s oběma typy setkávám dodnes. Jejich použití má jednu naprosto zásadní podmínku: pro každý typ akumulátorů musí být zřízena zvláštní baterkárna. Je to z důvodu uvolňování aerosolu při nabíjení/vybíjení akumulátorů. Jak známo se kyselina a zásada (alkálie) navzájem neutralizují. Při nabíjení/vybíjení obou typů akumulátorů v jedné místnosti by tak došlo k jejich vzájemnému zničení. Proto jsou baterkárny rozdělené na kyselé a alkalické.

Příručku už nemám, musel jsem ji tenkrát po školení vrátit. Čerpal jsem ze svých zápisků.
Edit: oprava automatické opravy textu
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Kocouři v izolaci:
-"Ty wole, mi se to tady nějak přestává líbit a mám takové nepěkné tušení. Pane Xko, co si o tom myslíte?"

- "Copak já, o mě nejde. Ale nepřišlo vám oběma divné, že Sova tu vizitu tak rychle a rázně ukončil?"

- "Bylo to divné a dost napovídající. Proto jsem s tím taky začal. A co myslíte, jak nás, jak tomu říkají, utratí. To nás setnou, oběsí, zastřelí, nějakou injekci či co?"

- "Jsou to doktoři, humanisté, osobně bych si tipnul, že budete nějak nečekaně otráveni. Buď jídlem nebo pitím. Pokud se použije vhodná látka smrt bude rychlá a relativně bezbolestná. Nechci vám brát nějaké iluze, ale nevěřím že ti dva by byli schopni vás vyléčit. A jak tak koukám na to vaše zbarvení, vypadáte o hodně hůř než ti dva kluci. A Mengele je úplně celý pryč!
Neumím si to vysvětlit jak celý zmizel. Když mizel předtím, tak jen tak nějak částečně. Nějakým paranormálním jevem by se to možná dalo vysvětlit. Ale teď? Nevěřím, že by se ještě někdy nějak vrátil".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Mlýn.

Po zjištění, že Mengele je delší dobu pryč někoho napadlo prozkoumat podlahu a terén pod místností. Přeci jenom se v minulosti okolo Mlýna dolovalo. Svůj návrh řekl vedoucímu. Výsledek není zatím znám.
...
Koněpůlky, dům posunovače.

Posunovač další den ráno řešil s matkou sestru s jejím partnerem bydlící u nich. Jeho matka začala mít obavy z toho, že jejich příbuzní u nich bydlí v podstatě načerno. Podle regulí schválených Severním křížem by je měli nahlásit a poté jako soukromé osoby platit zvláštní daň z nemovitosti.
Pro budovy spravované Severním křížem toto neplatilo, protože si Severní kříž proloboval výjimku. Daň tam platili nájemníci jako přirážku k nájmu.
Odpoledne se sestra posunovače vrátila k nim. Byla si na "byťák" dát žádost o nájem bytu. Soutěž probíhala "obálkovou metodou" a dopadla tak, jak se dalo čekat. Na 10 bytů bylo několik tisíc zájemců, nevyhrála proto nic.
Po příchodu jim to vše řekla. Začali to doma řešit. Shodli se, že je zatím nechají potajmu bydlet v domě.

Večer se posunovač stavil za sestrou. Chvíli celou věc probírali, nakonec jí povídá: nejhorší na tom je to, že to za šest let dopadne i na nás. Barák máme v Céčku. Teď šly na řadu baráky E, za tři roky půjdou D a potom my. Jak to tak počítám, za 12 let budou ze všech běžných lidí bezdomovci.
Když si vzpomenu na to, jak před rozpadem nějaký meloun v europarlamentu, nebo kde to bylo říkal, že by lidé měli bydlet ve městech v nájmech o okolo měst by měla být divočina. My se tomu smáli. A ono se to pomalu stává skutečností.
Sestra: nejhorší je, že se s tím nedá nic udělat.
Posunovač: ale dá, existuje...
Sestra: ale na ta území za Ocelovými horami se nedostaneme. Tam nikoho nepustí. Jenom když tam más rodinu na návštěvu. Jinak tě vyhodí. K nim nemůžeme.
Posunovač: my k nim ne, ale je druhá možnost.
Sestra:???
Posunovač: něco ti řeknu. Když to vyjde se možná vrátíte zpět domů. K sobě do bytu
Sestra: to nechápu.
Posunovač: poslouchej. Něco ti navrhnu. Ale musím ti prve říct jednu podmínku. Když do toho půjdeš s námi, budeš si muset vybrat druhé jméno. Tam, v druhém světě se nejmenuji Michal.
Sestra: a jak se tedy jmenuješ?
Posunovač: poslouchej. Jestli budeš souhlasit se to dozvíš.
Sestra: ještě přemýšlím, jestli nezavolat Karla. Třeba ho to bude taky zajímat.
Posunovač: napřed to řeknu tobě.
Sestra: tak mluv.

Následoval asi hodinový rozhovor mezi oběma sourozenci. Jeho sestra byla v jednu chvíli prekvapena.
"Já si myslela, že se k nim nedostaneme. A oni jsou tady!!!
Počkej, zavolám Karla, to ho bude zajímat. On je na Severní kříž po vyhození z bytu pěkně nasr.nej.
Do sklepa se poté dostavil Karel. Oba mu řekli o co jde. V první chvíli se zarazil. "Já myslel, že nám vůbec nepomohou. Že je nezajímáme".
Posunovač: ale zajímáte. Jenže oni pomohou těm, kdož sami mají snahu a odvahu něco změnit.
Tak co, jdete do toho taky?
Oba se na sebe podívali a mlčky přikývli.
Posunovač: tak teď ta jména. Dnes jdu na noční směnu. Ráno dostanete instrukce co dál.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po ukončení rozhovoru posunovač vyšel před dům. O zeď vedle verandy opřel koště s lopatou tak, že tvořily trojúhelník.
O hodinu později prošel okolo domu pán s pejskem. Po projití okolo domu se o několik domů dál opřel o sloupek u branky jednoho domu a vyklepal si z boty kámen. Přitom zazvonil na zvonek.
Na půdě domu vyšel pán s dalekohledem a na střeše se pohnula střešní taška.
Pán ještě hodinu venčil pejska. Poté odešel domů.
...
Večer posunovač odešel do práce. V průběhu noční směny odvěsil lokomotivu a na jejím stanovišti přejel se strojvedoucím na druhou stranu soupravy. Během přejezdu se spolu bavili. Po přejezdu ho přivěsil na druhé straně soupravy.
Ráno za nádherného východu slunce odešel domů. Bylo -7°C, v domě klesla teplota na 10°C. Topení začalo vlažit.
V kuchyni na něj oba čekali.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

V izolaci , rozhovor mezi Kocoury:

- "Nevím jak tebe, ale mi vadí, že nám zabavili i malé osobní zbraně".

- " A to proč? Chtěl by ses odsud nějak prostřílet nebo co?"

- "Ne to ne. To v žádném případě bych tady nechtěl nikomu ublížit. Myslím to úplně jinak. Jen, že jsem tak nějak pochopil, že jsem úplně v prdeli, silně nakažený a rád bych ušetřil doktorům a ostatním dilema co s námi. Víš, tak nějak cítím, něco je ve mně, zatím s tím bojuji, ale nevím jak dlouho to ještě vydržím. Něco v hlavě, v mozku, někde tam vzadu, mi pořád napovídá, že to tady musím všechno rozflákat a zničit.
A já nevím jak dlouho ještě tomu budu schopen odolávat. Proto bych se nejraději včas a při ještě zdravém rozumu raději zastřelil".

- "Víš kámo, já se o těch svých pocitech moc styděl mluvit, ale mám je stejné.
Možná by bylo lepší v té bažině zahynout. Anebo ještě lépe v nějakém boji. Byť i v nějakém nerovném a předem ztraceneném. Teď jsme tady za úplné magory a navíc v izolaci. Já jako realista jsem si v této době žádné zářné zítřky rozhodně nepředstavoval, ale takhle skončit..."

- "Jo, to je absolutní neúcta k našim zásluhám. Xko je bůhvíco, Mengele šílenec kombinovaný s nějakým přeludem a Alikem, ti doktoři jsou taky nějací divní. A vůbec víš, že ti dva "vědátoři" ještě nevyvinuli žádnou sotistifikonovanou testovací metodu na ty Covidy? Prý se ve většině případů, a to je většina, se spoléhají na nějaké psy. Už jen ty jejich jména - prý Fenka a Velký Černý leccos napovidájí co jsou zač. Může nějaký rozumně uvažující člověk tak pojmenovat své psy?"

- "No, to asi ne a myslím si, že my dva jsme úplně v prdeli a na odpis. Starý náčelník by se nás možná zastal, ale ten nový, ten Martin, jim, těm dvěma úplně bezmezmě věří. A neříká se mi to vůbec lehce, fact ne, ale ten Mengele..

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Poté, co se Martin dozvěděl o problému ve mlýnské izolaci prohlásil: Mengeleho musí najít. Nevíme, co na nás Severní kříž a spol zkusí. A zeptejte se těch dvou kluků, co jim dával. A taky těm dvěma vyřiďte, že uděláme co bude v našich silách aby se z toho dostali. Vzhledem k tomu, co se jim stalo musí zůstat izolováni. Vím, že to je náročné, musíme vydržet.
...
Následně se v depu konala porada týkající se Koněpůlek. Podle posledních zpráv skončilo několik tisíc lidí v podstatě na ulici poté, co jim bylo zakázáno bydlet v "neekologických" domech a bytech. Ve městě a okolí tak narůstá nespokojenost obyvatel se Severním křížem. Doslova nasranost lidí prý vzrostla poté, co bylo obálkovou metodou nabídnuto deset bytů. Posléze se proslechlo, že si je "vysoutěžilo" vedení neziskovek napojených na Severní kříž.
Navíc se Paša odebral do germánie a z posledního odposlechu bylo zřejmé, že bude pryč čtyři až pět dní.

Jak Martin poznamenal: jestli se tam v té době něco semele nám to může narušit akci KUTR. Lidé jsou tam nakrknutí. No, není se jim co divit, uprostřed zimy skončit na ulici. Ale potřebujeme prve dostat toho šmejda. Pak se to sveze všechno spolu a naráz.

Velitel MTZ na to řekl. Doufejme, že to vyjde. Aby z toho nebyla další Martinská katastrofa.
Martin: na to teď nemají. A i kdyby něco zkusili, tak NKS a ostatní postupy máme vyzkoušené a zavedené. I když mu ze vzpomínky zamrazilo.
...
Koněpůlky, dům posunovače.

Ráno, po příchodu z práce posunovač oběma manželům předal instrukce.
Oba se v deset hodin odebrali do lesika, kde si sedli na lavičku. Po deseti minutách si k nim přisedl pán s pejskem.
To je dneska krásně viďte. Pronesla manželka.
Hlavně aby to vydrželo. Odpověděl pán.
Během dvou dnů se má zatáhnout. Řekl manžel.
Snad mi pejsek nenastydne. Prohodil pán
A můžu si ho pochovat? Zeptala se manželka.
Jasně. Řekl pán.
Pejsek prelezl k mmanžele, která ho pohladila. Přitom mu z obojku vytáhla složený lístek.
Následující půl hodiny se na lavičce bavili o všem možném, načež se odebrali domů.

Zde si prohlédli lístek. Stálo na něm.
-Kolonie. Severní vchod. Třetí řada vlevo. Nápis TDK. Vstupte dovnitř. R4.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Telenonát uprostřed noci z izolace přímo Sovovi:

- "Omlouvám se, že volám přímo Vám a ne Feniči jak bylo doporučeno na nočních komunikacích. Že máte nějak rozdělené služby. Ale já mu nějak nevěřím.. A sestra se přes interkom vůbec se mnou nechtěla bavit!"

- "Tak to ji rozumím. A co se stalo, proč ten rozruch?"

- "No, jen, že Mengele je zpět!"

- "A co, nic nového, to už předvedl několikrát. Sice ne až takovým hmotným způsobem, ale co už. Asi jsou věci, jevy, které si zatím neumíme vysvětlit a
musíme se s tím v nějak smířit a snažit se nějak pochopit a najít pro ně nějaká logická vysvětlení. A prosím, nezlobte se, opravdu se mi ted́̌ v noci nechce oblékat ten skafandr, budit Feniče a jít se dívat na ten váš nějaký přízrak. Necháme to na nějakou vizitu.
A protože, abyste si nemyslel, že Vám nevěřím, dovoluji si přidat pár všeobecně platných doporučení v takových případech:

- nevšímat si nikterak podezřelého objektu
- nekrmit, nijak s ním nekomunikovat
- vyhnout se očnímu kontaktu
- nepřibližovat se k němu
- přestat na něho myslet, (nebezpeči mimosmyslové komunikace)
- a nemluvit o něm se spolupacienty
atd.

-"Doktore díky za připomutí, ale to tak z výcviku už dávno známe a kvůli něčemu bych vás nebudil. Já jen, že na Martina nemáme odsud spojení, nedostaneme se k němu osobně, ale měl by to určitě vědět.

To, že se odsud tak nějak někdo duševně teleportuje, ale fyzicky tady zůstane by se snad dalo ještě trochu pochopit. Možná, trochu.
Ale jak zmizne úplně a pak se zas po pár dnech znovu objeví?

Jenže tady se doktore stalo i něco jiného. Mengele se tady nezjevil sám.
Vím, že je to těžko uvěřitelné když je ten sanitární infekční areál bedlivě hlídán, dokonce i tak, že i my dva Kocouři jsme se vzdali všech plánů na útěk, ale stává se to a i stalo.

Mengele si ale i tak dělá co chce a nejen psychicky, ale i fyzicky hravě překonává všechny zábrany a hranice.
*
A jen tak mimochodem. Ze svého posledního svého "výletu si přivedl" psa. Vypadá jako obrovský dobrman, nukleární hovado - pes jako stodola lidově řečeno. A i celkově vypadá velmi agresivně
Hlavně vůči Mengelemu. Když nám chtěl něco říct, možná je to jen domněnka, okamžitě po něm vystartoval a zarazil mu to. Něco jako tiskový mluvčí.."

Druhý Kocour:
- "Ano,- to vše ještě snad při plném vědomi potvrzuji. Skutečně se to tak tady stalo

Z poznámek sestry z Izolačního oddělení
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Doktoři:

- "Tak pane kolego jdeme tam. Radostně do skafandrů, uklidnit se a držet emoce na uzdě ať je nějak nepopudíme. Přece jsou to jen bojoví Kocouři...".

- "Já vím, ale už mě to fact přestáva bavit. Lépe řečeno, bojím se jich. Zlatí kluci a Pedro, to byli celkem vzorní pacienti. Ale ti dva? To abysme tam chodili s nějakou ochrankou. Ale co dezinfekce, ochranné oděvy a tak?
Víte, že jsem byl vždy proti tomu, ale jiné řešení mě nenapadá. Necháme jim tam dát nějaké kamery a odposlech".

- "Vidím to taky tak. Jenže tam nikoho nemůžeme pustit takže to budeme muset nějak udělat sami!"

- "To ano, žádného technika tam pustit rozhodně nemůžeme. Snad budou schopni něco vhodného vyvinout. Ale teď pojďme na tu vizitu".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Vizita:

- "Tak stav se nelepší, jeden je ještě víc zelenější než ten druhý modřejší. Viděl bych v tom nějakou souvislost s rozdílnými krevními skupinami.
Ale to je náš problém. Teď bych se rád zeptal kde máte toho Mengeleho? A taky toho psa? Pod posteli, ve skříni, pod duchnami?"

- "Doktoři vy to zlehčujete. Oni tady doopravdy byli. Oba!!

- "No a co vám Mengele řekl, mluvili jste s ním?"

- "Zkoušeli jsme to, ale on nemohl mluvit. To psí monstrum mu to vždy zakázalo nebo nějak přerušilo".

- "Aha, tak to je opravdu vážný důvod. Proti tomu se skutečně nedá nic namítnout a ani to jakkoliv zpochybnit. Ale co pan Xko? Neslyšel a neviděl jste nic?"

- Ne, vzal jsem si prášky na spaní a tvrdě jsem usnul. Protože tady s těma dvěma to jinak nejde!"

- "A pani Kocouři, nepřijde vám to jako vojákům ten váš noční zážitek tak trochu divný a nepravděpodobný? Ještě se zeptám, když už Mengele nemohl mluvit co by chtěl, kvůli tomu dejme tomu psovi, nezanechal tady něco? Nějakou věc, ampuli nebo nějaký dopis, poznámky, tiskovinu?"

-"A víte, že jo. Jenže ten pes to zjistil a rozžvýkal to. Teda úplně to nesežral protože Mengele mu to vyrval z tlamy a vhodil to torzo do té ocelové skříně. A tam se nemohl dostat. A ani my, protože je chráněna nějakým Mengeleho kodem. Ale i tak bylo to skoro na cucky. Proto jsme se o tom dřív nezmínili".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Oba doktoři byli velmi skeptičtí nicméně ta ocelová skříň která nešla otevřít tam byla. A předtím byla vždy jen pootevřená. Mengele své osobní věci nijak neskrýval. Nebo nějak rafinovaně.

Martin, velitel Kocourů tvrdošijně trval na jejím otevření.
(Původně to byl nějaký trezor, nebo úschovna zbraní, ale z nedostatku jiného nábytku byla použita jako skříň v Izolačním Psinci).

I přes varování před velmi infekčním rozsahem rozhodl o jejim násilném otevření. Ve Mlýně na to nejsou prostředky, tak se jedná o jejim převezení do Depa. Anebo o převoz autogenní palicí aparatury se zkušeným paličem do Do Mlýna.

Proti tomu se ozval starý náčelník.

"Nemáte strach, že jiskry a stékající struska zničí i to torzo co tam snad je?"

- "Zkušený palič to udělá tak aby struska stékala vně a ne dovnitř. A podobně i jiskry. Je to jen o šikovnosti, sklonu hořáku a nepřehánět to s kyslíkem. Ostatně několik bankovních loupeží se takovým způsobem kdysi v minulosti bez poškození obsahu povedlo. A některé třeba i s pomoci tzv. Kyslíkového kopí. A to už je oproti autogenu doopravdy jiný level a brutální metoda.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Oba manželé si lístek znovu přečetli.
Kolonie. Severní vchod. Třetí řada vlevo. Nápis TDK. Vstupte dovnitř. R4.
On povídá: vchod se prý má otočit o 90° po směru hodinových ručiček. Zamysleli se nad tím a vyšel jim východ. Po přepočtu tedy východní vchod. Další se prý otáčí na druhou stranu. To by mohla být třetí řada vpravo. A velká písmena za sebou číst odzadu. Tedy KDT? A co R4, zeptala se? Tam je číslo a písmeno, tvůj brácha nám říkal o velkých písmenech za sebou.
Prepsali si to a výsledek zněl;
Kolonie. Východní vchod. Třetí řada vpravo. Nápis KDT. Vstupte dovnitř. R4.

Vyrazili ven. Asi po půl hodině došli do Kolonie. Bylo před polednem. Stáli před jedním vchodem a slunce měli v zádech. Ona povídá: tady žádné cedule s označením vchodu nemají. Co teď. On se zamyslel. Slunce máme v zádech. Je to jižní vchod.
Ale má to být východní.
Počkej, východ je doprava od jihu.
Vydali se na cestu. Obešli Kolonii městem a stanuli u dalšího vchodu. Slunce jim svítilo zleva. Vešli dovnitř. V Kolonii byla spousta lidí, většina byla špinavých, zarostlých a otrhaných. Uviděli i několik dětí s botami vyrobenými ze starých pneumatik. Hubený pes honil kočku, bylo slyšet kdákání slepice. Došli na křižovatku. Pokračovali rovně. Druhá křižovatka. A na třetí se vydali doprava. A na dveřích dřevěné boudy uviděli nápis KDT.
Vzal za kliku. Na chodbě se manžela zeptal pán.
Máte sirky?
Ne, jen zapalovač.
Ten je lepší.
Pokud funguje.
Vy jste manželé Vašíčkovi?
Ano, Klára a Kamil.
Pojďte dál.

Oba s pánem vstoupili do místnosti v boudě. Byl tam stůl a čtyři židle.
Posadili se.
Pán se jich na určité věci zeptal.
Jedna z jeho otázek byla: když jste šli sem, všimli jste si něčeho zajímavého?
Odpověděli: Ne.
Do místnosti vstoupil brýlatý pán s knírkem. Posadil se vedle pána.
Pán se jich zeptal: všimli jste si ho?
On: myslím, že když jsme řešili vchod byl kousek od nás.
A druhý pán se ozval: sledoval jsem vás už od domu. Šli jste v klidu, za svým cílem. Pobavilo mne, jak jste jí řekl: východ je vpravo od jihu. Kdyby jsi tenkrát u Skauta dávala pozor a neřešila s kámoškama fejsbůk tak by jsi to věděla. Vedoucí to probíral docela dost důkladně.
Chlapi se zasmáli. Brylatý povídá: z toho si nic nedělejte. Moje dcera byla zrovna taková.
A co se týká sledování vám dám pár rad. Jestli vás někdo sleduje, nebo ne poznáte nejlépe když několikrát přejdete silnici a při rozhlédnutí se podíváte na chodník. Taky je dobrá možnost o kus přejít plánované místo odbočení a prudce se vrátit zpět. Odbočení a okliky fungují též dobře.

A máme pro vás první úkol. Tohle si zapamatujte.
drigon
VIP
Příspěvky: 1486
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Oba manželé se vydali na udanou adresu. Šli oklikou, jak jim brýlatý pán s knírkem poradil a při precházení silnic se pořádně rozhlédli. Ve 14:35 dvakrát dlouze a jednou krátce zazvonil manžel na zvonek u domu.
Co si přejete?
Jdeme se zeptat na skříňku.
Tu dřevěnou?
Ano, se dvěma šuplaty a poličkou.
Pojďte dál, máme ji na chodbě.

Oba manželé vešli na zahradu a vstoupili do domu. Starší paní jim podala posunovačovu baterku. Tohle mu řekněte: "Kočka má čtyři koťata a Instalatér přijede nejspíš ve čtvrtek".

Oba manželé se vydali do domu posunovače. Již byl vzhůru a po jídle. Zašli za ním, předali mu baterku a Klára mu říká: Tohle ti máme říct: Kočka má čtyři koťátka a Instalatér přijede nejspíš ve čtvrtek.
Posunovač: skutečně to tak bylo?
Kamil: ta paní přeci říkala koťata, ne koťátka.
Posunovač: tak znova a DOSLOVNĚ!
Kamil: Kočka má čtyři koťata a Instalatér přijede nejspíš ve čtvrtek.
Klára: to má nějaký význam, jestli se řekne koťata, nebo koťátka?
Posunovač: naprosto zásadní. V těch větách je zakódován rozkaz a postup akce. Co to ve skutečnosti znamená Vám nemohu zatím říci, protože jste ve zkušební době.
Ale uvedu příklad: koťata = pokračujte v akci. Koťátka = akce se ruší.
Proto musíte to, co vám jeden řekne druhému říct naprosto přesně tak, jak vám to ten první řekl. Akorát vám k tomu řeknu následující: slovní znění jsou vždy volena tak, aby vypadala normálně a nešlo z nich poznat čeho se to týká.
Jo, a abych nezapomněl, máte ještě klíče od bytu že kterého jste museli odejít?
Ano, mám je nahoře v nočním stolku, odpověděl Kamil.
Posunovač: dobře. Dneska jdu na noční. Ráno čekejte další úkol.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Sestry z izolačního Sanitárního Psince:
Zde je třeba připomenout, že se jedná spíš o takový něco jako eufemismus.
Ty sestry byly dvě a střídaly se po dvanácti hodinách služby. A ta nebyla nijak zvlášť náročná. S izolanty do styku víceméně nepřicházely. Představovaly a dělaly jim jen servis. Podávaly stravu, nápoje, léky přes takový nějaký turniket a hlavně se staraly o dezinfekci objektu a okolí po návštěvě a vizitách doktorů. Takže spíš byly něco jako uklízečky a svým způsobem i jako recepční či dozor nad izolovanými.
V podstatě taková flákárna kterou jim mnozí záviděli


- "Heleno, nerada tě budím, ale to musíš vidět. K čemu Martin ty dva doktory donutil. Oni sami dva a v těch skafandrech vynášejí tu velkou a těžkou železnou skříň ven. Neskutečná sranda to je jak s ní zápasí. Až je mi jich líto".

- "Tomu nevěřím! Vždyť dovnitř ji kdysi nesli čtyři urostlí chlapi a nemálo se s ní tehdy nadřeli"

- "A víš co je ještě větší sranda? Oni si pozvali na její otevření nějakého zámečníka s nějakým prý autogenem z Depa. A zrovna teď ho oblékají do kombinézy a jemu se to vůbec nelíbí. Řve něco ve smyslu, že se na takovou práci může vysrat a že se nechce v tom igelitu nechat popálit. To musíš vidět protože takový cirkus tu už asi dlouho nebude!"

- "Jo, díky, to fact musím vidět. A víš co si myslím, že jak to dopadne?"

- "To nemůžu vědět".

- "No, že pokud se to železné monstrum podaří rozpálit, tak z něj vyleze popálený Mengele a za ním vyběhne ten velký pes a notně rozzuřen zardousí toho paliče".

- "Heluš, nezlob se na mně, ale myslím si, že i tobě z tady toho všeho jebe. Promiň, že už ti straší ve věži jsem chtěla říct".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 3618
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Palič:
Kuwaaa, co to je za materál? Ta mrcha vůbec nechce hořet. To musí být nějaký chromnikl či co. Ale k tomu mi nějak nepasuje stáří toho trezoru. Tuším, že v té době ještě neuměli tak legovanou ocel vyrobit.
Musím to postupně a pomaličku utavovat.

Dobrá zpráva je, že se jedná o ohnivzdornou konstrukci. Sype se z toho něco jak popel. To znamená, že tím tavením vnějšího pláště by se neměl poškodit obsah.

A špatná zpráva je, že mi došel kyslík. Takže konec akce.

A ještě horší zpráva je, že máme s výrobou kyslíku problémy. S jeho čistotou a hlavně plněním do tlakových láhví. Kdysi byl v láhvích pod tlakem 150 - 200 atm a o tom se nám dnes může jen zdát. Na tu bestii budu potřebovat odhadem asi sedm našich láhví a nevím jestli to v Depu kvůli takové opičárně vůbec dovolí. S acetylénem problém není, dal by se tu přivézt vyvíječ, karbidu máme dost. Jen ten sfinský kyslík.

Nebude nakonec lepší pokusit se ten starý mechanický zámek nějak hacknou. Zkoušet nejrůznější kombinace?

- "Taky nás to napadlo. Jenže jeden chytrý člověk z techniků spočítal podle nějaké teorie o výpočtu pravděpodobnosti, že v ideálním případě při osmihodinových směnách by to trvalo sedm let. A to při svých výpočtech nezohlednil chyby a ztráty času které by musely nutně nastat při zadávaní stejných kombinací. Destrukci výbuchem jsme kvůli nebezpečí zničení obsahu rychle zavrhli. Takže zbývají už jen dvě alternativy. Zkušený kasař, kterého nemáme nebo ty zámky nějak odvrtat".

-"Na to vrtání rychle zapomeňte. Vrták do takového materiálu nemáme ani my v Depu. A to se nám podařilo získat vagon s tzv. šrotem z bývalých Vítkovických VHM jak se to tam vše kdysi rušilo. Podle toho jak se ten materiál choval pod hořákem si troufám tvrdit, že není v našich možnostech ho převrtat!"
*
*
Zvědavé sestry u okna:
- "No čekala jsem větší srandu a akci. Jdu spát, divadlo asi končí".

- "No, já jako ženská těm technickým věcem moc nerozumím. Jen mi přijde, že ti naši předci museli být hodně šikovní. A i ten náš průmysl tehdy. Když ti naši dnešní hrdinové a řemeslníci si na té skříni vylámali zuby a jsou v koncích. Myslím, ale znám to jen ze starých filmů které se kdysi občas vysílaly v té televizi. Takoví kasaři z první republiky nebo z C&K mocnářství by si s tím určitě hravě poradili).

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět