Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Proběhla další přednáška týkající se vydělávání kůží.

Kůže, předchozími pokusy na vydělávání připravená se musí co nejdříve začít vydělávat, jinak začne hnít.
Při vlastním vydělávání kůže se používají dva způsoby.

1) na dno kádě se položí vrstva třísla a na něj se na střídačku vkládají kůže proložené tříslem až do 2/3 výšky kádě. Káď se poté naplní vodou. Voda postupně z třísla vylouží tříslovinu, kterou kůže ihned pohltí a naváže. Postupně se tak vylouží všechno tříslo z kůry.
2) roztok třísloviny připravený předem se ve zvláštních nádobách připraví a do roztoku třísla se kůže nakládají. U tohoto způsobu se začíná nejslabším roztokem třísla a postupně se kůže překládají do silnějších roztoků třísla.

Dle první, starší metody se vydělávají silné a tuhé kůže, neboť nasycení kůže tříslovinou probíhá pozvolna. Takto se obdrží velmi kvalitní useň první jakosti. Tento způsob je vhodný pro domácí vydělávání kůže.
Druhá metoda je novější, rychlejší. Je však nutné pracovat s přístroji (hlavně hustoměr) a platí zásada: čím je kůže silnější, tím musí být první roztok řidší (méně koncentrovaný). Zpravidla je pak třeba i více přeložení kůže, neboť je třeba použít více roztoků třísla.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zařízení tříselných kádí.

Tříselné kádě jsou prakticky celé zasazené v zemi. Toto je vhodné nejen pro pohodlnou práci, ale je to vhodné i z důvodu stálé teploty roztoku v káďích.
Stálá teplota je vhodná z důvodu rovnoměrného vydělávání kůží (při vyšší teplotě je vydělávání rychlejší, ale méně kvalitní)

Nejlepší tvar pro káď je obdélník se zaoblenými rohy (kůže má též tvar obdélníka).
Tříselná káď se nejlépe zhotovuje z kamenů se spárami vymazanými cementovou maltou. Nejvhodnější je jemný pískovec, nebo břidlice.
Káď lze postavit i z dobře pálených cihel na cementovou maltu. Vnitřní stranu je vhodné naasfaltovat. Asfaltuje se tak, že se asfalt rozehřeje až se z něj začne kouřit a kapalným asfatem se cihly 2-3x natřou. Asfaltový nátěr musí mít lesklý povrch.
Těmito způsoby vyrobené tříselné kàdě jsou velmi trvanlivé.
Je též vhodné, mají li kádě u dna vypouštěcí ventil.

Pro domácí vydělávání kůže postačuje dle velikosti kůže škopek, soudek, sud, nebo plastová nádoba na paletě s uříznutým vrškem. Platí zásada taková, aby kůže s tříslem zaujímala maximálně 2/3 nádoby (zbytek se doplní vodou). Nádoby i pracovní pomůcky NESMÍ být kovové, protože tříslovina s kovem reaguje a zčerná. Proto i železné kleště na vytahování kůží z nádob musí mít čelisti obložené dřevem (plastem), protože kovové čelisti by na kůži nadělaly tmavé fleky.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Martin volal doktorům:
- "Chtěl bych se zeptat na takovou zvláštní věc. Ptal se vás někdy Fero, ten hlavní služební psovod, na nějaké věci ohledně covidu, nákaz, infekcí a podobných věcí?"

- "Jestli myslíte toho cikána tak ano. Moc nás jeho zájem překvapil. Ptal se třeba jestli psi můžou být přenášeči těch virů, jak infekční mohou být lidské mrtvoly, jak se ty viry dají detekovat, zda stačí k jejich zničení déletrvající var nebo je třeba použít ozon, líh, nebo jiné dezinfekce?
A po pravdě přiznávám, že se s námi bavil na vysoce odborné úrovni. Takové otázky a znalosti bych od psovoda neočekával. Proč se ptáte náčelníku?"

- "Však vy asi víte proč. Jaké pobouření způsobil ten farář, že to vše tak rychle veřejně zveřejnil. A přitom se s nikým z kompetentních o tom neporadil.
Po starém náčelníkovi zbylo několik "kostlivců ve skříni" o kterých jsem moc nevěděl a mám strach co ještě přijde! Mimochodem, co Vy si o tom krmení myslíte jako doktoři?"

- "My? Nás se na to nikdo nikdy neptal. Ale chápeme, pokud můžu mluvit i za kolegu který tu zrovna není, že postoj p. Faráře jakožto katolíka plně chápeme.
Ale v kontextu dnešní doby to vidíme jinak.
Byly tady všelijaké snahy a nápady jak se zbavovat nepřátelských mrtvol. Protože ty mimo covidu a všech jeho mutací můžou během svého rozkladu způsobit i mnoho dalších sekundárních nákaz a epidemií.
Pálení v miliřích a následné mletí, hromadné pálení pomoci benzínu, napalmu, částečná likvidace zasyrova v prasečinci apod. taky není zrovna humánní.
A mrhat lidskými silami na kopání hrobů svých nepřátel, nebo plýtvat na ně PHM do bagrů se starému náčelníkovi moc nelíbilo".

- "Takže o tom, že ve služebním psinci se takovým způsobem někdy krmilo věděl a schválil to?"

- "Takhle bych to neviděl. Spíš bych řekl, že to věděl, přímo to neschvaloval a ani to nenařídil. Jen nechtěl aby to proniklo na veřejnost. A tvářil se, že o tom neví. A náčelníku, podle tonu Vašeho hlasu a vůbec i podle obsahu tohoto telefonátu soudím, že jste maximálně rozčílen a znechucen a teď vlítnete na toho Fera. Proto Vás prosím, nenechte se unést emocemi a přemýšlejte o tom všem v širších souvislostech. Takového psovoda a cvičitele služebních psů by bylo těžko někým jiným nahradit!"

- "Tak tomu i celkem věřím. Takové krvežíznivé bestie asi není jen tak snadno vychovat a ovládat. Co si tak vzpomínám, ne že by mi ji bylo líto, na Havránku, jak tam kdysi vlezla a jak ji ti psi málem rozsápali.
Dobrá tedy, když se toho Fera tak zastáváte, ještě si to důkladně promyslím a zatím to nebudu řešit.
Ale na oplátku od vás něco chci. A to je další kostlivec po mém předchůdci. Chci vědět vše o panu Xkovi co je pořád v izolaci. A úplně vše! Hlavně to proč tam pořád je!!!!"

- "Náčelníku, nezlobte se, ale to po telefonu nejde. Na to se musíme sejít osobně. To je velmi citlivá věc která dostat se na veřejnost.... Nechci ani domyslet co by se pak stalo. Víte, když po Městě pobíhá kocour s odposlouchávací vysílačkou, tak já už nevěřím ani těm našim mlýnským zabezpečeným telefonním linkám".

- "Ano, dobře chápu. Sejdeme se někde venku jen my tři. Žádná kočka, žádná Fenka, Velký Černý a ani nic podobného. Ozvu se. Končím, Martin.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Během minulé doby pokračovala tavba železa v malých píckách zvaných dýmačky, které byly zkonstruovány dle historických vzorů. Jako nejvhodnější materiál na stavbu pícek se ukázal jíl smíchaný se stavebním pískem do podoby husté kaše. Na rozdělání kaše je vhodné použít solanku, protože při provozu pece se z hlíny vypálí pevnější střep. Při stavbě pece je třeba použít kratší nasekanou trávu, která se zapracuje do hlíny a ve tvaru "cihličky" se zapracuje do pece. Na vymazávání případných prasklin se používá řídká směs z jílu, vátiny a solanky.
Před použitím je třeba pec nechat vyschnout a pred vlastní tavbou vypálit samotným dřevěným uhlím.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pokus o rekonstrukci Mengelových poznámek.

Náčelníku, velmi jsme se snažili, ale výsledky zatím nejsou dobré. Ale samozřejmě budeme na tom dál usilovně pracovat. Část některých textů se nám podařilo dát tak nějak dohromady. Teda ve smyslu aby souvislost některých zachovaných indicií dávaly smysl. Ale mohlo dojít k chybám protože ten poznámkový Mengeleho zápisník formátu A5 byl neskutečně a rychle sešrotován, sežvýkán tím údajným psem.

Něco takového nemohl udělat žádný normální pes protože jsme zjistili, že ten zápisník měl asi sto stran. Samozřejmě ne všechny byly popsány.

Jen tak pro ilustraci to tu uvádíme. A jako příklad si dovolíme uvést starý telefonní seznam - Zlaté stránky. Jak dlouho, sice byl objemem samozřejmě daleko větší a silnější, hrubší, ale i tak jak dlouho by trvalo ho skoro úplně zlikvidovat?

Jasně ten zápisník byl menší, útlejší, jenže ten pes ho sežvýkal během pár vteřin.

A proto si myslíme, že to pes nebyl! Nějaké monstrum nebo robot se nabízí jako vysvětlení...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ve Mlýně a okolí opět použili další historickou techniku.

Před časem se ve Mlýně a i v některých dalších skupinách vyskytl problém s vypáleným alkoholem. Jednalo se hlavně o alkohol z počátku a konce pálení lihovin, který je k pitným účelům nepoužitelný. Začal tak být používán do lihových vařičů, kde se však vyskytly problémy s vyšším obsahem vody v lihu. Tento odpadní líh nechtěl moc hořet, na dně hořáků zůstával zbytek kapaliny s vysokým obsahem vody.
Začaly tak být řešeny různé způsoby odvodnění lihu.
První byla další destilace. Možnost schůdná, nutná byla destilační kolona.
Jako druhá možnost se nabízelo vymražování. Alkohol se nalil do pružné láhve (např gumový termofor) a nechal se v mrazáku vymrazit. Jenže kde to po rozpadu vymrazit, když je na to potřeba pořádný mráz.
Proto přišli s třetím způsobem. Vysušování pomocí vypražené modré skalice.
Modrá skalice je síran zinečnatý CuSO4, který v každé své molekule drží 5 molekul vody. CuSO4.5H2O
Voda se ze skalice vyváže při teplotě nad 150°C, stačí tedy modrou skalici vypražit na pánvi, nebo na plechu v troubě. Vyvázání vody ze skalice se projeví jejím zběláním a rozpadem krystalů modré skalice na bílý prášek. Tento bílý prášek je silně hydroskopický a je nutné ho uchovávat ve vzduchotěsně uzavřené nádobě.
Bílý prášek opětovným navázáním vody zmodrá. Tato vlastnost se používala jako průkaz vody v bezvodém ethanolu.
Proto začali problém s vodou v lihu řešit vypraženou modrou skalicí. Po ponoření bílého prášku do lihu s vodou tento na sebe navázal vodu z lihu a zmodral. Po zmodrání stačilo modrou skalici vytáhnout z lihu ven, nechat oschnout a znovu vypražit. Proces lze totiž opakovat kolikrát je potřeba.

Spálením methanolu i ethanolu vzniká pouze voda a oxid uhličitý. Proto je možné takovýto odpadní líh ve vařiči pálit zcela bez obav. Případné další příměsi jsou zastoupeny zcela minimálně, v podstatě je nemá cenu při použití jako paliva řešit.

Dále byly probrány další možnosti využití modré skalice a způsoby její výroby.
Koukej tak, aby jsi viděl.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od BOB2016 »

CuSO4 je siran mednaty!
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Díky za opravu. Uteklo mi to a pak už mi to nešlo editovat. :cry:

CuSO4 je síran měďnatý.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Náčelníku, četl jste knihu Zápisky šílencovy nebo Zápisky z mrtvého domu případně Zápisky z podzemí?"

-"Ne nečetl. Ale tuším, že tu první spáchal Ivan Mládek a ty další dvě jsou klasická díla Dostojevského".

- "Z nás taky nikdo. Jen nás napadl takový Oslí můstek jak rychle a pochopitelně připodobnit co se nám zatím podařilo zrestaurovat a přečíst. Ten člověk musí být skutečně šílený a trpět velmi silnými halucinacemi, přeludy a vidinami. Však posuďte sám":
.....35 metrů od té stavby teče řeka. Široká odhadem 15m. Hloubku neumím zjistit. Když jsem uřízl dlouhý klacek a zkusil ji změřit nějaká neznámá síla mi ho vytrhla z ruky a klacek zmizel pod hladinou. Zkusil jsem tedy klubko provázku a kámen. Špagát se přetrhnul a okamžitě zmizel pod hladinou. Ale kámen zůstal na hladině a plaval. Udělal jsem ještě několik pokusů s věcmi které jsem měl k dispozici. A všechny dopadly stejně. Čím lehčí materiál tím rychleji zmizel pod hladinou a čím těžší tím ochotněji plaval.

Barva té tekutiny v řečišti je černá, místy s modrými skvrnami. Pozorováním se břehu jsem žádný zápach necítil. Odebrat vzorek jsem se neodvážil. A jiných pokusů s tou hmotou už taky ne.

Ještě musím uvést, že na druhé straně toho toku je nějaká zvláštní mlhavost.
Neprůhledná.

350 metrů na JV od té stavby začíná nějaká silová zábrana kterou neumím překonat. Nepustí ani vržený kámen. Původně jsem si myslel, že ho vymrští zpět, tak jsem se kryl za něčím co vypadalo jako strom. Udělal jsem několik pokusů a všechny dopadly stejně. Každý kámen se po tom silovém poli pomalu, velmi pomalu, sesunul k zemi. Rychlosti 3,5cm za vteřinu.
Zkusit do té stěny píchnout klackem jsem se neodvážil.

Zajímavé je, že ta stěna je na rozdíl od té mlhy za řekou dokonale průhledná.
Je tam něco jako nějaká továrna. Typu hutě, chemičky, cementárny nebo já nevím čeho.
A taky ta stěna propouští zvuky. Slabý lomoz, syčení a občas nějaké rány.
Což svědčí o tom, že se tam něco děje.
*
Závěr dnešního výzkumu je takový, že průzkum okolí je neproveditelný protože ta silová pole jsou skoro všude. Budu se muset zaměřit na tu budovu. Jinou možnost nevidím. I když se ji bojím.
Ještě musím uvést, že mě pořád všude sledoval ten pes. Ale úplně netečně. Jen mi přišlo, že se tak nějak svým způsobem baví.

A čeho si nejde nevšimnou jsou ta čísla:
- 35m
- 15m
- 350m
- 3,5cm/s
- "Tak co Náčelníku, co si o tom myslíte? Máme ještě pokračovat s tím deníkem šílence?"

- "Já nevím. Fact kuwaaa nevím. Ale zatím pokračujte. A dejte ten materiál tomu pisálkovi ať má v té své kronice o čem psát. Ať si píše raději o tom a nebude mít čas psát o věcech které by nás mohly potencionálně ohrozit. Stejně se divím, že ho to ještě baví. Vždyť ta Kronika už má skoro tisíc stran!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Martin, doktoři a Velký Černý u řeky:

- "Chtěli jste přece jen my tři. Jinak nic. A teď tady ten Černý s vámi! Chtěli jste přece maximální obezřetnost!"

- "To, ano. Ale Velký Černý se stará o štěňata snad víc než Fenka a taky musí občas ven. Žádný odposlech mít nemůže. Ostatně je to v našem bytostném zájmu!"

- "Dobrá, vaše volba. A teď k tomu Xkovi. A prosím rychle a srozumiteně. Mám na starosti i mnohem důležitější věci než tu izolaci!"

- "Asi víte co byla MBIS a co vše tady její členové spáchali. Zatajování důležitých informací ohledně podzemí, starých těžeb, likvidace a zničení spousty dokumentů, korupce, spolupráce s Městem, vynášení za úplatu tajných informací a mnoho dalšího. Velký rozruch způsobila i kauza Maxikova obojku a věci s tím související. Starý náčelník je zrušil a rozprášil..."

- "Prosím stručně, doopravdy nemám času nazbyt! To je všeobecně známé přece. Co ten Xko?"

- "No ten zůstal neodhalen a v nekalé činnosti pokračoval. I v praktikách, tak říkajíc i v dnešní době neomluvitelných. Zaměřil se s ještě dvěmi na Fera. A mučením se z něho snažili něco dostat. Fero nechtěl nic říct a tak pak před ním podřezali napřed jeho dvě děti a nakonec i manželku. Náčelník něco tušil, ale přišel pozdě. Ty dva na místě zastřelil. Xko ho obvinil z masakru, surovosti a popravy bez řádného soudu.
To ho neskutečně rozčílilo a se slovy, "já ti dám soud, ale spravedlivý a ani Boží to nebude". A začal ho mlátit železnou tyčí. Ale tak pomalu a postupně aby ho hned a rychle nezabil. Chytil neskutečný amok.
Úplně náhodou se k tomu přimotal Fenič který byl poblíž na procházce s Fenkou. To skučení, výkřiky, nářky a prosby o milost nešlo přeslechnout.
Ale i tak je nikdo jiný neslyšel. Vím, zní to celkem divně, ale stalo se to tak.

-"To je skutečně velmi divné. Ale pořád nevím co ten Xko, leze to z vás jak z chlupaté deky".

- "Skočil jste mi do řeči. Chápu, že mluvím pomalu a s emocemi, ale mějte trpělivost. Velmi špatně se mi o tom mluví!"

- "Dobrá, omlouvám se. Už vás nebudu přerušovat a prosím mluvte. Chci vědět vše až do konce. Ať bude jakýkoliv, slibuji, že to zůstane v každém případě jen mezi námi".

- "Vešel jsem dovnitř a Xko už byl polomrtvý. Náčelník přestal a nechal tu zbitou polomrtvolu prohlédnout. Tedy mnou, Feničem. A pak se tak nějak uklidnil a bylo na něm vidět, že se stydí za to co provedl.
Mohu říct, že jsem starý doktor praktik, ale tohle jsem ještě nikdy neviděl. Že by něco takového mohl někdo přežít. Nechápal jsem.
Mezitím Xko chroptěl se slovy - nechte mně žít, udělám pro to cokoliv.

Náčelník se zeptal - co s ním, mám ho dorazit?

A mě tehdy napadla taková divná věc za kterou bych se asi měl taky stydět.
Náčelníku, mám takový nápad který se Vám asi líbit nebude. Víte, ten šmejd má velmi silnou tělesnou konstrukci a ze všech těch zranění se relativně rychle vyléčí. A jak víte, buduje se v Sanitárním Psinci infekční oddělení. A to by mohl být tamní první pacient. Celé to oddělení bude uzavřené a silně hlídané. A díky jeho velmi odolnému organizmu by jsme na něm mohli zkoušet různé vakcíny a všelijaké způsoby léčení toho covidu. A on souhlasil. Nechtěl být ihned zastřelen. Anebo během pokusů".

-"Tak už chápu proč tolik tajností a proč Xko nemá normální jméno. Tohle se nesmí dostat na veřejnost. A Fero jeho falešnou identitu nezná?"

- "Naštěstí ne. Ti dobytci měli tehdy masky a Fero pak omdlel. Víme o tom teď jen my tři".

-"V to doufám. A taky, že se o tom nikdo jiný nedozví a že starý Náčelník o tom nenechal nikde žádnou zmínku. Ti jeho kostlivci mě začínají děsit!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin se po rozhovoru zamyslel. Byť byl starý velitel kliďas věděl, že za určitých okolností dovede "vystartovat". Kdysi se bavili o tom, jaký kdo je a starý velitel mu řekl: víš, já jsem v tomhle jako kondenzátor s paralelně zapojeným odporem. Malé nepřístojnosti mne nechávají v klidu. To se ten pomyslný kondenzátor nenabije. Větším to chvíli trvá, než zaberu. A když přijde něco velkého, mohu zareagovat hned. Martin se nad tím zamyslel a sám pro sebe si řekl: ono to mělo taky něco do sebe. Neztrácel čas maličkostmi a u větších problémů byla jeho reakce rychlá. A když ho někdo dráždil delší dobu, tak se taky po výstraze dočkal reakce.
Ještě by to chtělo zjistit, co bylo na tom rozžvýkaném papíru dál a jak to vypadá s Mengelem?

Hluboce zamyšlen došel do mlýna. Poté přešel na vlečku, odkud přejel s nákladním vlakem do Města. Po přejití do depa se naposledy sešel s velitelem Koní. Probrali spolu připravovanou akci a Martin ho poplácal po ramenou a dodal: od téhle chvíle je akce KUTR ve tvých rukou. Co víme, Paša se za tři dny vrátí zpět do Koněpůlek. Trochu se nám v Germánii zdržel. Akorát z Germánie máme jen kusé informace. Ať vaši zkusí zasondovat tam u vás. Třeba se něco dozvíte.
Teď už běž. Chlapi z družiny na tebe čekají.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Koněpůlky.

Chlapi z Jirkovy družiny si během minulých dní přenesli rozebrané KUTRy do sklepních prostor vybraného opuštěného domu, kde je ukryli. Též provedli prověrku únikových cest.

...
Město.

Do depa se dostaly na zpravodajské oddělení dvě cívky drátu z odposlechu. Po jejich přehrání zavolali Martina s dalšími veliteli Spřátelených území.
Ti celou záležitost probírali dlouho do noci.
Z odposlechu bylo zřejmé, že Paša má se svými souvěrci v plánu napadnout Spřátelená území. Mimo to mají v plánu provést zátah na Kolonii v Koněpůlkách koordinovaný se zátahem na Kolonie v dalších městech.
Martin pokračoval: co jsme slyšeli je jejich cílem vykořenění lidí z různých měst, jejich promíchání a rozmístění v různých oblastech. Padly tam dokonce nápady na rozdělení lidí dle pohlaví a věku. Ale proti tomu se někteří ozvali.
V sále se ozvalo: vůbec nechápu, co tím sledují?
Další mu odpověděl: chtějí lidi vykořenit a promíchat. Pak se z nich stane snadno ovladatelné stádo.
A to nemají strach, že se ostatní vzepřít?
Martin: ti lidé žijí po vyhnání ze svých domovů v hrozných podmínkách. Tu svoji akci chtějí udat jako pomoc v nouzi. Ale to, že ve skutečnosti půjdou ve své podstatě do otroctví jim neřeknou.
Hlas ze sálu: kam ty lidi ubytují?
Martin: to přesně nevíme, ale podle toho co víme to vypadá na domovy, odkud předtím vyhnali jejich předchůdce.
Vždyť ty domy se nesmí obývat!
Martin: nesmí je pronajímat, nebo v nich bydlet soukromé osoby. Jenže ty nemovitosti spadly jako "opuštěné" do vlastnictví Severního kříže. A pro něj to neplatí. Tudíž si lidi mezi městy a vesnicemi zamíchají. Roztrhají vazby mezi lidmi. A podle indicií to vypadá, že je budou opakovaně přestěhovávat. Aby se vazby ani nemohly vytvořit.
Hlas ze sálu: to tomu celému velí jen Paša?
Velitel Palcátu: Severního kříž republiku rozdělil na tři územní celky. Paša dostal prostřední. Zřejmě to tady chtějí vyzkoušet. A musíme čekat, že na nás zaútočí. Protože podle všeho je Paša psychopat. Nesnese odpor, všemu chce vládnout a naše území, která jsme si vybojovali a doposud uhájili jsou mu pořádným trnem v patě
Martin: není se mu co divit, vždyť z jemu přidělené sekce zaujímáme skoro čtvrtinu. A myslím si, že je mu jasné, že pokud s námi něco neudělá je jen otázkou času, než se mu za dveřmi ozve mňoukání. :D
A zaklepou mu na ně palcát s mečem, rozesmál se Křižák.

Nad ránem odešla z Města depeše určená pro Koně.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Faráře sotva vyšel z areálu služebního psince kde bydlel napadli všichni tři volně pobíhající ratlíci. A následně i Fera který mu přiběhl na pomoc.
*
Věc byla jasná, ale i tak bylo provedeno ještě jedno kontrolní očichání. Velkým Černým. I ten potvrdil pozitivní nález covidu. Rušit Fenku od mateřských povinností už nemělo smysl. Bylo málo pravděpodobné, že by se všichni čtyři zmýlili.

A tak farář s Ferem skončili v izolaci. A nebyli sami. Přibyli tam ještě dva psovodi, jedna kuchařka a jedna pomocná síla z kuchyně. Všichni kdo s farářem přišli poslední dobou do styku. Ale možná po vytrasování jich bude víc.
V každém případě to pro služební psinec, strážní službu a vůbec pro psy a jejich povinosti znamená nouzový provoz.

Fero jen smutně podotkl: "Já jsem Vám velebníčku říkal ať nestrkáte nos do věcí kterým nerozumíte a ať tam vzadu nešmejdíte. Teď se můžete jen modlit ať to co jsme chytli je jen obyčejný covid a ne ta Alikoverze".
*
Kuchařka ztropila výtržnost hned zkraje izolace. Že s chlapami na jednom pokoji rozhodně nebude. Kocourům se zas nelíbil farář.
Jediný z osazenstva a nově příchozích který nic nenamítal byl Xko. Jak spatřil Fera zesínal, otočil se ke zdi, přikryl se duchnou a jal se předstírat hluboký spánek.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Buď to ten pes "špatně" sežvýkal anebo jsou naši odborníci fact dobří.
Pokračování oživených Mengelových poznámek.

...Asi mi byl nějakou podivnou silou zjištěn můj laserový dálkoměr. Přestal fungovat.
Zrovna když jsem se chystal změřit výšku té budovy, její vnitřní rozměry, a hlavně to schodiště kterého se doopravdy bojím. Nějaký jeho nákres jsem už nedávno udělal, ale nevím jestli je správný.

Do výtahu mě ten pes nechce pustit, ale po pravdě tam ani nechci. Teda chtěl bych, ale mohla by to být i smrtonosná past. Raději zkusím jít po těch schodech nahoru. Ty snad budou menší nebezpečí a pasti.

Ještě se musím zmínit. Ten výtah je vlevo, schodiště přímo naproti vchodu a napravo silné ocelové dveře s podivným znakem které nejdou otevřít.
Jak jsem zkoumal ten znak, snažil jsem se oškrábat něco ještě pod ním, stala se taková podivná věc kterou si nedokážu vysvětlit.

Ten pes se ke mě nějak přitlačil, otřel se o mě a...

Vím, že je to šílené, zdráhám se tomu uvěřit, ale stalo se to tak.
Hlavou mi proběhlo - musíš nahoru po těch schodech. Ale pomalu a velmi opatrně. Na každém schodu se ti může něco špatného přihodit. Proto se vždy pevně drž zábradlí. Anebo použij nějaký úvaz. A jestli ti ještě můzu poradit, tak s ničím nespěchej, vše dobře prozkoumej, každé patro, úplně vše tam a přemýšlej pořádně jestli máš na to, jestli jsi vše pochopil a jsi schopný jít dál.

Ale já si uvědomil, že to nejsou mé myšlenky, mé závěry nebo dedukce. Že to mi nějakým způsobem nějak mimosmyslovně sdělil ten pes.

Ale pak to ještě pokračovalo. Ty šílenosti, fikce, halucinace nebo co to bylo.

"Nejsi první kdo se tady dostal a šmejdil tady. Spousta takových už tady byla. A nikdo z nich se do svého světa už nikdy nevrátil. Z nejrůznějších důvodů.
A všem jsem se to snažil nějak naznačit. Přeji ti abys v třetím patře, pokud se tam vůbec dostaneš, pochopil co je za těmi dveřmi napravo v přízemí....
Pak se tam vrátil a tak.
Neměl bych to, nesmím, ale jsi mi tak nějak sympatický..."
*
Neumím si to vysvětlit, je to nad mé chápaní. Ten pes nemluvil, neštěkal, nevrčel, jen tak nějak mluvil v mé hlavě. Nějaká mimoverbální kominikace.
Je to absolutně nad mé chápaní. Jen si myslím, že mi někdy nebude přímo nebezpečný. Snad.

MUDr. xxxxxx.xxxx Mengele

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Náčelník:
Přiznám se, že to volné pobíhaní těch ratlíků, Pedra, Bessy a Connie se mi vůbec nelíbilo. Všude lezli, pletli se neustále pod nohami, každého očichávali, pořád něco loudili a vůbec byli neskutečně vlezlí a otravní. Měl jsem už hodněkrát sto chutí je nakopnout.
Ale nebýt jich nebyla by ta covidová nákaza ve služebním psinci odhalena tak rychle. Zasloužili by si za to nějakou odměnu!

Fenič:
Oni jsou pro to vycvičení a spolu se Sovou jsme si to navzdory silnému odporu starého náčelníka prosadili. Taky je nesnášel a pořád je chtěl někde zavírat".

- "Ale já neřekl, že je nesnáším! Jen mi vadila ta jejich přehnaná přítulnost. A teď si myslím, jen víc takových. A teď jsem si vzpomněl na tu vaši výstavu čichacích psů. Nějaký Maxik tam prý taky hodně zabodoval. Co je s ním? Ten by taky mohl volně pobíhat jako infekční hlídka, ne?"

- "To je pes jednoho kluka. Ludvíčka jestli víte. Toho co byl ještě donedávna ještě s jedním v izolaci. A strašně tehdy po něm tesknil. Tak žalostně vyl, že málem skončil v kotci v psinci. Ten je bez toho kluka absolutně nepoužitelný k ničemu".

- "Už vím, to je ten spratek co vám ukradl tu Alíkovou ruku, že? Mimochodem, k té izolaci. Ti dva Kocouři jsou prý celí barevní tedy prokazatelně nakažení tím novým, nebo jak se tomu říká Aliko-covidem, ale ti noví izolovaní nakaženci ještě barvu nezměnili. Tak si myslím, že mají jen ten obyčejný covid. Nemáte strach, že se tam na te jedné komnatě vzájemně nakazí? A pak tam prý strašně vyvádí jedna kuchařka. Že prý s chlapama tam nebude.
A co Xko?"

- "A co máme dělat když izolační oddělení je jen jedno? A alikocovid si myslíme, že je nakažlivý jen přímým stykem. Teda, že jeho vir by se musel dostat do nějaké přímo otevřené rány. Ale ono je to v podstatě jedno když máme velmi omezené možnosti.
Co se týká Xka, doufáme, že ho Fero nepozná. Další problém by mohl nastat až te kuchařce někdo řekne, že leží na posteli po Mengelem".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Na území, sousedícím s Javory, asi 150 kilometrů od Města se na území doposud ovládaném Severním křížem u cesty skrylo šest družin z okolních obcí a dvou Kolonií. Obdrželi zprávu, že po cestě pojede kolona Severního kříže. K lidem prosákly zprávy o násilném vyhnání lidí z vlastních domovů, které Severní kříž prohlásil za neekologické a zakázal v nich bydlet. Lidé skončili v osadách nazvaných Kolonie, kde byli nuceni doslova živořit. Přidali se tam k lidem, kteří byli vyhnáni již před časem.
A nově začal Severní kříž na Kolonie pořádat zátahy, při kterých byly rodičům odebírány děti s poukazem na to, že v takových podmínkách se o ně nemohou postarat. Na námitky, že situace byla způsobena nesmyslným vyhnáním z domovů vůbec nebrali zřetel a lidé, kteří se takto ozvali většinou dopadli dost špatně. V některých případech došlo i na odvlečení lidí mladšího věku obojího pohlaví. V tomto případně se začalo proslýchat něco o nucených pracích někde neznámo kde.
Důsledkem tak byl odchod mladších lidí (I některých starších) do podzemního hnutí odporu. Vzhledem k relativní blízkosti Spřátelených území tak bylo propojení skupin rychlé a akce začaly být koordinovány. Do skupin též přibyli instruktoři ze Spřátelených území. To byl i případ této skupiny, která dostala za úkol prepadnout konvoj Severního kříže chystající se napadnout Kolonii. Šlo o jejich první ostrou akci, kterése účastnili dva instruktořiod Kocourů. Jak někdo poznamenal: panenská akce.

V dolíku, za opadaným křovím a dvěma většími kameny se kočičí dva kamarádi ve věku okolo dvaceti let. Menší měl v ruce pušku s vyměnitelným nábojovým válcem. Druhý dvouhlavňovou brokovnici. Viděli i několik svých spolubojovníků skrytých opodál a část "zadáků".
Za zatáčkou se ozval hukot auta a tiché kňučení elektromotorů. Objevilo se osm aut jedoucích vysokou rychlostí. V okamžiku, kdy čelní auto míjeli oba kamarády se náhle ozval rachot, přední auto dostalo smyk a vletělo do stromu u cesty. Řidič druhého auta přidal plyn a snažil se projet přes protisměr. I jeho stihl stejný osud. Náhlý smyk následovaný kotrmelci. Auto se zastavilo koly nahoru a z jeho útrob se linulo sténání zraněných. Na levém předním kole byla namotaná řetězová brána.
Zbývajících šest aut zastavilo i za cenu zakufrování třetího a čtvrtého auta. Na obě poslední auta v rychlém sledu dopadlo několik ohnivých dědků. Vozidla začala hořet, členové posádky vyskakující ven se stali cílem palby.
Z aut zablokovaných na cestě se rychlé vytvořila skupina pomocníků Severního kříže, kteří se ve škarpě zorganizovali a za krytí jeden druhého podnikli protiútok. Oba kamarádi po nich začali střílet. Menší s puškou zasáhl jednoho z pomocníků do nohy, jeho kamarád vystřelil oba brokovnice náboje.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Prebil brokovnici a vida, že se pomocníci organizují na protiútok proti léčce rychle ustoupil dozadu. Ten s puškou vystřílel celý válec a v okamžiku, kdy ho vyměňoval proti sobě spatřil pomocníka Severního kříže jak na něj míří. Před očima mu proběhl celý život, když tu uviděl jak pomocník ztuhl a sesunul se na zem. Zbývající pomocníci se dostali do prudké palby členů družin na bocích. Díky tomu mohl ustoupit, přičemž měl obrovské štěstí že nebyl zasažen.
Tři pomocníci Severního kříže, kteří ho pronásledovali tak vběhli mezi družiny. Dostali se tak do druhé léčky, kde se nakonec vzdali.Jejich osud není znám.

Zbývající auta byla postupně zničena ohnivými dědky, raketami a jejich posádky zlikvidovány. Zbylo auto na střeše, ze kterého se nesly steny jeho posádky. Přišlo k němu pět chlapů. Dva se podívali dovnitř, poté na sebe a nakonec do auta hodili zápalnou láhev. Steny posádky zesílily v drsný řev, který se zvolna rozplynul v hustém kouři.

Instruktor se za nimi vydal co to mělo být. Velitel družiny ho zadržel se slovy: on kvůlinim přišel o dceru. Když nechtěli opustit svůj dům mu tam ti šmejdi naházeli molotovy. Jeho nejmladší dcera v pokojíčku v podkroví neměla šanci. Zachránil jen staršího syna a manželku.
Druhému odvlekli syna z Kolonie. Proto po nich tak jdou.
Instruktor si pomyslel: chladnokrevná nenávist. Ti se nezakecají.
Instruktor se poté stavil za mladíkem s puškou.
Proč jsi neustoupil dozadu, jako tvůj kamarád. Kdyby tě kolegové nepřikryli jsi mohl být po smrti.
Mladík: chtěl jsem jich dostat co nejvíc.
Instruktor: to je chvályhodné, jenže oni jsou cvičení na protiútok proti léčce. Tomu se čelně špatně čelí. Proto se po prvotním napadení konvoje v místě protiútoku rozdělíme do stran a necháme je proniknout mezi nás. Následně je napadneme z obou boků, zepředu a pokud to jde je zezadu zavřeme. Takto je rozdělíme na menší snáze zlikvidovatelné skupinky. Ty jsi podlehl pachu krve a málem jsi nám zůstal v ohništi. Tentokrát jsi měl štěstí, že ti chlapi pomohli.
A pamatuj jsi jednu věc. Není tvým posláníl padnout jako v armádě. Ale přežít. Proto mysli. Pak máš šanci přežít.

Tou dobou bylo slyšet vzdálenou střelbu. Ozvala se vysílačka. Rychlý přesun. Další akce.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Doktoři:

- "Pane kolego, to v té izolaci nemůže dopadnout dobře. A tím nemyslím tu kuchařku, ale Xka a Fera. Xko sice už prý skoro vůbec nemluví, pořád je zalezlý pod duchnou, ale myslím si, že ho Fero nakonec přece jen pozná".

- "Taky mě to napadlo, ale co s nimi. Co vymyslet, jak je od sebe oddělit? "

- "To je kvůli té nákazové situaci velmi nereálné.To by nám neprošlo a přiznat to nemůžeme. Mám obavu, že brzy přijdeme o zvlášť kvalitní a zkušební laboratorní objekt. On ten Fero vizuálně moc inteligentně nevypadá, ale zdání klame".
*
A to se brzy i stalo.

Telefonát z izolace jejich debatu přerušil. Volala dozorčí sestra.

"Fero zabil Xka. Skočil po něm, napřed ho škrtil a pak mu asi nějakým chvatem zlomil vaz. Náhodou jsem se dívala kukátkem dovnitř a viděla jsem to. Bylo to otázkou pár vteřin". Málem mu utrhnul hlavu. Tomu už nic nepomůže. Ani ti dva bojoví Kocouři nestačili nijak zareagovat...".

- "Tak a je to tady. My jsme to snad přivolali", řekl Sova.

- "Tak tohle ututlat nepůjde. Asi bysme měli zničit nebo schovat tu plnou moc od Xka, že souhlasí s pokusy na sobě. Jestli i to jeho plné doznání k tomu co tady prováděl bych naopak v žádném případě neničil. Ale když to tak spolu souvisí", dodal Fenič.

- "Toho šmejda mi líto vůbec není, ale pravdou je, že jsme v něm ztratili velmi cenný pokusný materiál. A možná jsme už byli k té naši vakcině velmi blízko. A co mě s, prominutím sere, že ty kluky vyléčil takový holobrádek jako Mengele a ne my".

- "To mě taky. Ale třeba nám ještě něco řekne pitva. Předtím to nějak nešlo. Jinak mám takové tušení, že Mengele už nám nepomůže. Kdoví kde je mu konec?"

- "Mengeleho jsem už odepsal, ten se už nevrátí. A stejně nebyl komunikativní a nechtěl s námi spolupracovat. A víte co mě napadlo? Že ho unesla cizí mocnost aby se zmocnila jeho léků a toho jak vyléčil ty kluky!"

- "Kolego, Vy už fantazírujete!"

- "Netvrdím, že ne. Ale co je tady poslední dobou normální a pochopitelné, že?"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Koněpůlky, nádraží.

Posunovač si při nástupu do práce v koupelně všiml ustaraného kolegy. Začali se spolu bavit a kolega povídá: dneska dopoledne si pro mne přišli ze Severního kříže. Musel jsem jít s nimi. Někdo nás udal, že jsme u nás v bytě ubytovali manželky rodiče po tom, co museli opustit svůj domov na vsi. Vyhnali je z něj ven, slepice a králíky zlikvidovali kvůli ekologické stopě.
Posunovač: prý se tam stala i rodinná pohroma.
Kolega: jejich soused se z toho pomátl. Skácel stromy na zahradě, barák podpálil, manželku zabil, syna shodil do studny (ten nakonec vylezl ven a v naprostém šoku hledal pomoc u našich).
Když tam přišli pomocníci Severního kříže stál na dvoře u hořícího domu se sekerou v ruce a divně se pohupoval v bocích. Vydával hrozné skřeky. Na výzvu si nelehl. Jak to dopadlo je asi jasné.
Posunovač: a co se stalo s vámi?
Kolega: odvezli mne na výslech. Přečetli mi tam ze spisu, že od 7.1 jsou u nás bez povolení ubytovány dvě dospělé osoby. Nic mi neukázali, pouze mi bylo oznámeno rozhodnutí o zastavení dodávek všech energií a vody. Zároveň nám všem zablokovali účty a uvalili na nás podmínečnou exekuci.
Podmínečnou exekuci?
Dali nám že Severního kříže na výběr: buď na ně do tří dnů převedeme byt a požádáme o vyměření eko plus nájmu, nebo nám nechají zablokované všechny účty. V bytě nám nejde vůbec nic a ani si nemůžeme koupit jídlo. Paní šla odpoledne na nákup do samoobsluhy a vrátila se s prázdnou. Terminál jí nevzal kartu- byla zablokovaná.
Přišel i další kolega. Po vyslechnutí co se stalo začali přemýšlet co s tím. Posléze si pro ně přišel vedoucí a posunovačovi s druhým kolegou povídá: vůbec za ním nechoďte. Dneska jsme dostali echo, že provedl nezákonnou činnost. Máme nakázáno nahlásit každého kdo se s ním bude stýkat. Měli jste štěstí, že v koupelně není kamera, jinak by jste mohli dopadnout jako on.
Co se mu stalo?
Vedoucí: dostal podmínečný vyhazov. Prý má do tří dnů udělat správnou věc. Jinak letí.
Chlapi se na sebe podívali. No to je hnus.

Posunovač poté odešel na plac. Při procházení mezi odstavenými vagóny vytáhl z mrtvé schránky papír. Bylo na něm napsáno: V pondělí v pět u Zelené žáby na dvě točený.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Posunovač druhý den ráno po cestě domů šel okolo Kolonie. Sedl si na lavičku a po chvíli si k němu přisedl manžel jeho sestry. Začali se bavit o počasí. Posunovač nakonec setkání řekl. V pět odpoledne Zelené žáby na dvě točený.
Poté se odešel domů vyspat.
Oba manželé se vydali do města. Po několika oklikou došli k určenému bytu. Manžel zazvonil.
Kdo tam?
Tady Jindra, dneska nám zrušili odpolední směnu.
To zas nesvítí a nemají elektriku, viď?
Jo, je špatně počasí.
To bychom se mohli sejít.
V pět odpoledne u Zelené žáby na dvě točený.
Tak jo.
Platí.

Poté se manželé odebrali do Kolonie.

Z domu vyšel pán. O dvě ulice dál se vysmrkal do papírového kapesníku, ten zmuchlal a hodil ho do kanálu. Dole, v kanálu se papíru zmocnily dvě ruce. Po rozložení uviděli na papírovém kapesníku napsáno: KUTR 1.15
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět