Konstrukce a výstavba krytu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Fabulous »

Je to zkratka takove americke :) My bychom to museli provest zodpovedneji.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od drigon »

Nejen, že z toho bude akvárko, navíc mi přijde, že na tom bunkru bude malá krycí vrstva hlíny. Když udělá kopeček, tak to zase bude nápadné. S pozdravem M.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od peteres »

Tohle není kryt ale sklep na ovoce a zeleninu, borec to píše hned v první větě článku. A v takovém sklepě má být podlaha hliněná. Větrací průduchy tam má dva, jeden z nich je vidět na první fotce focené uvnitř sklepa.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Pokud tam je jenom to, co je vidět tak je to katastrofa.
Klasický výrobek frikulína. Teda pokud to nejni sklep já anglinu neovládám.
Ouvej ja si nevšim, že to tady bylo zmíněno. soráč.
Miki.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od urbanwarrior »

peteres: já bych si tipnul, že to není větrání, ale prostup konstrukcí, např pro elektrické kabely. Na dalších snímcích větrání nic nenasvědčuje, i když by se dalo nějak vyrobit.

Užitečné je, že autor si dal práci s dokumentací stavby, i když trochu nesmyslné, protože ojebané. Užitečné je to, že i poučený laik si může udělat názor a může se od tohoto polotovaru odpíchnout a může si udělat názor na náročnost a nároky uvažované stavby. Předpokládám, že zdejší návštěvníci umí přemýšlet a nebojí se konzultovat odborníky, takže jako ukázka dobrý. Angličtinou vládnu chabě, takže některým názorům jsem neporozuměl, leč jsem zvědavý, jestli se tam časem objeví popis očekávaných závad na sklepě.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Artifex »

http://www.agresori.com/20511-pripraven ... sveta.html
Kdyby se to trošku domyslelo, trubka místo plechu plast (nekoroduje), hodilo se to tak o 3m hloub a udělala se betonáž... já říkák: Proč ne... Člověk si řekne, že je to blbě využité místo kvůli kulatým stěnám ale pod podlahou se dá prostor využít: zásoby, nádrže s vodou, agregát atd. Ve výsledku je to i poměrně rychle a soběstačně vytvořitelné: Člověk si koupí starou stodolu, po dlouhých letních večerech si vykope jámu, vypískuje dno, nechá si přivézt "nádobu na vysokokapacitní jímku"a betonové polotovary na vlez do kanálu+ víko kanálu= nic podezřelého, tatrovka zrovna odveze zeminu, spustí si "jímku dolů, vybetonuje kolem a nad a poslední metr nahodí zpátky zeminu, ven bude jen víko "jímky". Výfuky a nádechy vzduchotechniky stačí vést také metřík pod zemí takže udělá "připojení jímky" kamkoli se mu zachce, třeba do keříku za stodolou a je vymalováno, po dlouhých večerech se to dá zútulnit podlahou, vybavením atd.
Ve výsledku: Stodola s jímkou, nic podezřelého. Stářím padne stodola: Oukej, na jímku se dávno zapomnělo. A nikdo nic ze sousedů neví, až na to, že začnou kolovat zvěstim že vám ježci chodí kouřit do křoví:
Obrázek
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od drigon »

Problém bude, až se na ty kouřící ježky půjde podívat někdo zblízka. To už ten vývod luftníku radši zadělám do hromady šutrů. ( Pak mohu říci: stála tam stodola a zbyla nám z ní hromada šutrů - podívejte se na tu krásnou skalku). S pozdravem M.
MagNet
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2013 20:53
Pohlaví: muž

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od MagNet »

Ahoj naše rodina řešila kryt s http://www.reklama_nenene.cz, navrhli nám řešení, od A do Z
stránky sice mají chudé, ale zpracování krytu je velmi dobré.
Nakonec jsme koupili kompaktní skelet a schodiště poklop s hydraulikou a základní instalaci jako hermetické dveře, vybavení jsme improvizovali, ale i s tím nám pomohli a poradili.
Přístup byl trošku zdlouhavý, ale výsledek spokojenost.
Máme 3 malé děti, takže jejich zdraví je naprvním místě, ještě šetříme na moderní filtroventilaci, ale je to taky balík.
napájení stabil diesel 1V 6kw, bateriové pole, osvětlení led, filtroventilace, 2xwc pro celou rodinu na necelé 2mio kč teda bez nafty a potravin, bagr máme vlastní vyšlo to podle nás docela dobře, je to hotové a dotažené řešení, teď ještě pošetříme a koupíme ještě jeden skelet jenom se žebříkem a budem instalovat na chatě. Ten už o něco menší.
Když jsme si to srovnali z kryty z ameriky, tak cena je třetinová. Pokud by to bylo vybaveno hi-tech vším víc.
Kde jsme na to vzali? Částečně hypotéka tu nám zajistili a prodali jsme dům po babičce.
Modernizace krytu z období studené války připadá v úvahu pokud nějaký vhodný máte k dispozici u náš ale nic takového není. Nechtěli jsme se tlačit do města tam to podle nás bude v každém případě na draka.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Fabulous »

Dřív, než tě zabanuji za komerční inzerci, můžeš nám sem nahrát nějaké fotky tvého krytu?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Koniáš »

Nákresy, rozměry, tu ventilaci, řešení dveří a pod.
Kua budu dělat v létě sklep tak potřebuji inspiraci.

Koniáš
MagNet
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2013 20:53
Pohlaví: muž

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od MagNet »

ventilace z vojenského bazaru v hradci před třemi čtyřmi roky za 2000 kus elektro i manuální provoz, ale je to civilní verze v modré barvě, fotky interiéru mám a můžu nahrát, než tak učiním beru ban, protože o tom jestli fotky dám nebo ne musí rozhodnou taky ti, kteří se na financování podíleli víc než já především rodiče, ségra a její manže a za druhé jsme vázáni smlouvou neposkytovat informace třetím stranám, nevím jestli se to vztahuje na fotodokumentaci, ale zjistím, kolem instalace se fotky nedělaly vůbec na to nebyl čas a podmínky, dělal jsem ji sám s kámošem, co má velký jeřáb bez papírů takže přijel přes pole a pro všechny by to byla jen jímka na deštovou vodu, jsem si ale na 99% jist, ale že nás nikdo neviděl na podzim byla brzo tma, kryt jsem nechal dovézt na večer, jámu jsem kopal traktorbagrem 5 dnů nejdřív planýrkou jak to bylo tvrdší tak 80 zubatou lžící, přístě bych si půjčil velký otočák, ale ten traktor je můj a u nás není nápadný, protože se tam pohybuje furt, takže to vyšlo cenově na stejno ale víc kopání rovnou na lízu a cca o 300m dál jsem tím zavezl padol, v rohu instalační díry jsem udělal čerpací místo, při hloubce přes 8 metrů to bylo nutné, čepadlo z marketu a automatickým spínačem, lízou sklápěčem navozil jemnou drť do které se těleso osadilo, pro nivelaci dna jsem použil rotační laser, a vibrační lištu šírky 2,5m. vlastní položení cca hodina a půl jeřábem a další 40 minut schody,spojit to dohromady byl celkem oříšek, už už jsem to málem vzdal, pak tam slezl šofér co to přivez a pomohl, jinak zbytek bagrem, základní záhrn jsem dělal ještě ten večer, tak aby kolem tělesa byla drť minimálně metr, to už tam byl otec a pomáhal, roztáhl drenáž a zabalil do geotextilie, aby se mi nemíchala hlína s drtí použil jsem bouračkové staré dřevotřísky, co kdysi někde nazbíral můj otec, ty jsem postupně vytahoval jak šla hlína nahoru, aby toho nebylo moc vidět, do půlnoci bylo zasypáno, instalace bez pažení boky v zemině držely a měl jsem stěstí, že bylo pod mrakem ale nepršelo dost tma, baterky vyrobil známý co dělal roky v akumě a umí poskládat klasický repasovatelný akumlátor, vyzbíral jsem mu sklad, stejně už to chtěl likvidovat, až našetřím koupím trakční akumulátory ty sice opravitelné nejsou a jsou drahé, ale lze je ždímat mnohem více, nahoře na povrchu budu na na jaře dělat lehký základ a malou kůlnu která přikryje zatím zlehka přisypaný poklop tak aby to nebylo nápadné a navíc to zpevní okolí vstupu

no váhali jsme dlouho a uvažovali o stavbě to jsem zamítl vzhledem, ke zdlouhavosti betonování, složitosti stavebních příprav a našel jsem tohle a fungovalo hlavně rychle nikde se instalací nechlubíme, právě naopak, když jsem viděl tento odkaz http://www.agresori.com/20511-pripraven ... sveta.html tak jsem sem hodil mou zkušenost, klidně to smaž, já svoje vyřešil a ostatní ať dělají jak umí vaše forum sleduji a budu určitě dál
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od sigmark »

Pepin
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Karlos »

MagNet: jak probíhalo řízení o hypotéce? Nebyl nějaký problém, přeci jen je to dost nestandardní stavba, navíc předpokládám když to bylo zčásti financováno hypotékou tak to muselo proběhnout legálně včetně stavebního úřadu? Tam nebyl problém s povolení atd.?
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od drigon »

Zajímavý způsob legislativního maskování stavby - udávat kryt jako jímku na vodu. Jen mám obavy, že v případě většího průseru kombinovaného s rekvírováním všeho možného (jako za první světové války) se do té "jímky" bude chtít podívat nějaká komise, nebo kontrola. ("Pane, v plánkách na stavebním úřadě máte uvedeno (nebo jsme se doslechli), že na tomto místě máte jímku na vodu. Otevřete nám ji, ať se můžeme přesvědčit, že je v ní jen voda a ne něco jiného". ... Nechce se Vám? Tak bude pic pic ratata. ... Zajímavý obsah. Bereme ho komplet a Vás taky).
S pozdravem M.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od urbanwarrior »

Mně se to moc nepozdává - najdi deset rozdílů mezi sklepem a jímkou... :?

Už vidím, jak relativnímu odborníkovi ze stavebního odboru vysvětluji, proč mám na jímce izolaci zvenku a ne zevnitř, nedej bože aby chtěl na vlastní oko vidět zkoušku těsnosti, tak je po krytu. Navíc větrání, prostupy pro instalace, i laika by v jímce trkly pancéřové dveře. Hypoteční banka bude stejná snůška prosťáčků, protože mrknutím oka proplatí několikanásobně dražší jímku, kterou nakonec nepůjde zkolaudovat. Pomíjím nepatrné rozdíly v projektové dokumentaci, kterou přece nikdo z úředníků nekontroluje. Zcela běžné.

Zkrátka líbivý příběh na závěr pr článku.
MagNet
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2013 20:53
Pohlaví: muž

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od MagNet »

ne ne ne hypotéku máme, protože hotovost by získaná prodejem domu usedlosti a polí po babičce na moravě by zdaleka nepokryla finanční nároky na pořízení, jenomže a to je to tím, že jdeme na to společně jako skupina, tedy především rodina, takže tím pádem vlastníme domů a pozemků více už od doby kdy se něco nemovitého dalo získat za těch zlých komunistů za 10000kčs a pak za 75000kčs, a ani švagrovi rodiče nejednali způsobem po nás potopa, to jen na okraj.

Hlavně pro Karlose
Tudíž po víc jak roce, kdy jsem se snažil u skoro u každé banky získat prostředky na výstavbu obytného suterénu a prostě sprostě jsem nepochodil, z jistých zásadních příčin, první problém a hlavní byrokratický problém byl všude, že se taková stavba nezapisuje do katastru, čili nelze zastavit, zadruhé, většinou vyvalili oči na ptali se nač potřebuji kryt, respektive obytný suterén takové konstrukce, vůči tomu jsem se obrnil, ale banky brzy prostě došly, uvažovali jsme v té době ještě o betonovém řešení, dalším a nerozlučným problémem bylo, že co je v podzemí a nemá okna tak nemá téměř žádnou hodnotu jako zástava bance, přesně 50 a méně % , pak jsme zvažovali spotřební úvěr s hranicí jednoho do 1mio korun, jenže vysoký úrok ve srovnání s hypotékou, kratší doba splácení, takže velké splátky a doba není zrovna přívětivá. Tehdy jsem mimochodem narazil na webu na kryty z ameriky, hotové z laminátu, nebo oceli, ale to je prostě na peníze scifi. Do té doby jsem uvažoval pouze o tom si to udělat sám. Nebože seženu něco hotového, ale u nás v horách prostě není nic.

Zpět k financím, sešla a zasedla se rodinná porada a rozhodli jsme, že zkusíme zastavit dům, který opravujeme s ženou, své pomocí, do té doby pomalu a jen vevnitř, s tím přišla nutnost vyřešit stavební povolení na rekonstrukci, no něco to stálo, taky to trvalo, ale včil už jsme měli vhodnou zástavu i když jsme o úvěru předtím neuvažovali, že bychom něco takového dělali se střechou nad hlavou, ale každý špás něco stojí, mimochodem, při rekonstrukci jsem v druhé části domu, už jeden odolný suterén vlastním rukama řešil, podotýkám v místnostech, kde předtím žádné sklepy nebyly jsem teď hruba 5m pod původní podlahou, jenomže, výsledek bylo vzhledem k tomu že je to starý barák na kamenných základech, mokré fiasko, nepomohlo obetonování vodotěsným betonem, drenážní zářezy, nad domem, odvodnění několikastupňové prostě nic, odolné to bylo ale sucho ne, fakt spousta dřiny bez výsledku a výhledu. Peněz a betonu nepočítaně. Tehdy jsem si vyzkoušel ,že voda si cestu vždycky najde. V tomto okamžiku se jak to tak bývá přidal spolužák ze střední s jeho paní, známí, co bydlí na sídliši 40km od nás, díky nim je v nádržích nafta a jsou potraviny, nakonec se „cizí“ lidé projevili jako spolehlivější než sestra s manželem, mimochodem díky nim, jsou nádrže plné nafty a zásobníky potravin také, a pak ti, kteří v klíčovém okamžiku málem vycouvali, když prohlásili, však se asi stejně nic nestane a to mají taky 3 děcka. Prostě měli myšky a pindy, a začali budoucí vzdělání dětí, které mají pod 5 let uvažovat jako důvod pro se na tom nepodílet a dovolené a zábavu kina atd. Ne že bych to na druhou stranu neznal a nechápal, moje paní mě většinou podporuje, jenže když, všichni jeli na dovolenou, nebo někdo k moři tak nastaly krušné chvíle, nikdy nebude tak špatně bla bla bla atd. A hádka. Nakonec, ale i u nich zvítězil rozum a pud sebezáchovy. Sami bychom to nedotáhli a vzdali, pak jsme našli, co máme teď, což je taky příběh sám o sobě.

Ta myšlenka konfiskace a kontrol je docela reálná a možná, už jsme o tom taky uvažovali
řešení mám toto vedle hospodárky – kůlny pořeším to už včil na jaře jímku rezervoár ze ztraceného bednění, vynatírám to nějakým plastickým přípravkem na bázi polyuretanu přikryju panely 3x1,5 nebo 2m z JZD, na kraji usadím a obetonuji normální BEGU kanálovou litinovou kulatou přirubu s víkem budu do té jímky ní chytat vodu z cca 16m2 střechy, jedinou obavu mám, že se to dost propadá i když jsem tam nechal hrob prostupy a vstupy vzduchu mám ochráněné 300mm oranžovou KG rourou takže se jich sesedání zatím nedotýká, ale s tím základem, to bude horší, taktéž jsem uvažoval, že bych případně udělal tu jímku větší kůlny větší a ve štěrku vyvedl zakončení vzduchu a výfuk, pak odpadá možnost koupit použitou 12m3 plast jímku z oblastí, kde se dobudovala kanalizace a lidi se toho už i za 5000 zbaví jedna taková mi utekla loni v létě jinak stojí co vím kolem až 50000. myslí tu co je jako ležící sud válec, a nato se taky dělá jenom ohlášení. Hlavně by ta instalace byla zase rychlejší.

hlavně pro urbawarrior
Nejlepší je, když o Vás úřady nic neví, zkoušeli jsme taky stavební hypotéku, že postavíme nad tím dřevostavbu a pod ní úkryt , nejdřív ínstalovat kryt a pak dřevostavbu, jenže nejdřív musí hotova základová deska, pak zdi a pak až dají peníze, výrobce má velmi tvrdé podmínky s placením, než to vyrobí a vyexpedují 100% platby na účet nebo na dřevo. No a pak zbouchat osb dřevěnici ala kanada sami vlastníma rukama s maximální úsporou, jenže tam, kde jsem to chtěli (a máme), je pole a tím to zhavarovalo protože vynětí z územního plánu nepřipadalo v úvahu, takže taky, špatně. S hypotékou nám poradili, a našli vhodné řešení, protože nám vyšel dobře odhad, půjčila banka dost na to aby se zvládly levně a rychle práce, co nám chyběly na domě a zůstaly peníze, které jsme potřebovali na úkryt stejně to řešili bychom to úvěrem ze stavebka, které jsme zatím nevyužili, hlavně splátku 7634 hypotéky si troufám vzhledem ke skupinovému zázemí zaplatit vždycky, takže dům je ochráněn, ale musím pomývat nádobí, neboť na myčku zatím nezbylo, moje zkušenost, člověk sám jako individualista toho moc nezvládne, ať už finančně pokud nenajde zlatý poklad nebo nevyhraje sportku, nebo nedědí jak Bohuš Bolek Polívka. Taky na základě rady jsme pozemek, kde je instalace nedali do zástavy, takže úkryt je ochráněn i po této stránce.
Plánuji až se finančně zvetíme propojení protože vzdálenost od domu je nějakých 25 metrů z toho nevydařeného sklepa, ale zase je to o penězích.


Když se teď zamyslím nad vlastní instalací už bych to tak nedělal, měl jsem obrovské stěstí, že nic neujelo, pak bych to neutajil, to riziko bylo obrovské, jedině instalace, vevnitř staré obrovské stodoly kam není vidět, nebo do staré levné haly nebo seníku jenže zde je problém jeřáb a střecha čili manipulace. Nejlepší se uzavřená zemědělská usedlost stavby okolo stodoly, ploty dům, není tam vidět, má všechny zdroje jako studna, stávající žumpa většinou i slušné sklepy, a dokola pole, teď vím že jsme to na té moravě měli nechat a udělat to tam, a přesunout se, jenže pozdě bycha honit.

Ještě k výkopům, zapoměl jsem zmínit, že jsem nad tím zabezpečením výkopu uvažoval a
měl jsem zapůjčené takové ocelové lanové sítě, a roxorové kované špice-hřeby různých délek s velkýma plechovýma podložkama, a hydraulickou sbíječku co se připojí na vývod hydrauliky bagru s nástavcem pro zatloukání, ale nakonec se to obešlo bez toho, přístě bych kopal schody a terasy jak mi doporučovali, no vyšlo to, ale brrr radší nemyslet.

pro Fabulouse administrátora – bedlivého strážce fóra, omlouvám se že jsem uvedl ten web výrobce nedošlo mi v tom okamžiku, že je to vlastně, reklama a že se to tu nesmí, tak mě napadlo jestli někde ve foru neni místo pro takovéto a profi řešení. mám celou databázi z celého světa, jak jsem hledal, co koupit. Možná jen jako informace pro srovnání a inspiraci.jen odkazy žádné ceny nebo srovnání ty mám sice také, ale přeci jen komerce ne.

Abych nezamluvil hrozící BAN, zatím mi u nás doma odpovědělo víc lidí, ne než ano, ale ještě nejsou všichni, hlasují pouze dospělí, čili spoluplátci. Dodavateli jsem zavolal, řekl mi, je to moje věc, že on informace o mě neposkytne podle smlouvy dál a pokud je dám, já je to moje rozhodnutí. Sankce mi nehrozí. Ale, že oni sami se tímto způsobem, nezviditelňují, přeci jenom nejsme Amerika, kde je to asi poměrně běžné.
Jo tu filtroventilaci nafotím se štítkem jakmile vylezu z lůžka, protože momentálně kurýruji zápal plic. Pěkné svinstvo, prostě se to šíří vzduchem, jako chřipka a napadá to lidi jinak odolné jak nic. A už jsem s tím na hromědě 12den. Proto taky mám čas plkat na internetu.....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Fabulous »

Ban ti samozřejmě nedám, pokud nejsi zástupce výrobce. Fotky vnitřku, atd. bys dodat klidně mohl, na nich nikdo nepozná, kde je kryt postaven.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od Karlos »

MagNet: klidně sem hoď i nějaké ty informace ze světa pokud to máš nějak zmapováno, třeba se to někomu bude hodit ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od MRAK »

podle mě je to promo ...
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Konstrukce a výstavba krytu

Příspěvek od JimmyJazz »

je vcelku jedno, co to je, hlavne je to napsane strasnym prasopisem...co presun do kose a nechat tu jen link?
Odpovědět