bug-out vs. bug-in

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Zorge »

Být připraven na obojí, to každopádně. Jen se může stát že budu někde zalezlej a až vylezu tak budou lesy pryč. A nemusí to nutně odnést i člověk. Změní se klima, dostanou se k nám kobylky, sežerou úrodu a malér je na světe a v tuhle chvíli se sbalit do lesa který napadnou taky nebude to pravé ořechové. Jestli by nebylo lepší mít někde zázemí a ven zmizet až jako poslední možnost.



A ještě mě napadá, nevím jestli se to tady už řešilo, Takový "Život na stezce",, taky by se asi našli nějaké výhody, ale určitě jen pro malou komunitu.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Centurion »

Jestli to někdy lidstvo dopracuje do takového konce, že se z lesů stane pustina, tak není co řešit. V takověm prostředí nejde nic porádného vypěstovat ani ulovit. Bud musíš mít žásoby na 50 let a nebo si můžeš hodit mašli. :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Venet »

centurion :yes
A život na stezce je použiteľná alternatíva pre jednotlivca. Pre skupinu, hmm, zalistuj v histórii ako sa usadlíci správali ku kočovným skupinám (etnikám). Ale všetko závisí od scenára. človek keď je dostatočne flexibilný, a má okolo seba ľudí podobného razenia( aspoň rodina, ktorá sa nechá viesť) tak myslím že zvládne aj život na stezce
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Terminated Account »

Pokud by měl člověk řešit holé přežívání ve zničeném a zamořeném světě bez naděje na zlepšení, je nejmilosrdnější, pokud ho taková událost sfoukne z první... Vždy je nutné mít nějaký cíl.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od big bang »

za prvé, keď tak na to pozerám tak v lesoch bude tesno a rozpadlíci budú medzi sebou bojovať o korienky a posledného králika a za druhé mňa nenapadá žiadna PA situácia pre ktorú by som mal ísť do lesa na dlhší čas, okrem niekoľkodňového uniku pred niekým a ako zdroj palivového dreva les to áno, ale na dlhšiu dobu nechápem prečo a čo tam :lol:

nechápem tu mániu niektorých že do lesa utečiem a bude dobre, tam nájdem potravu, tam budem v bezpečí, tam .... dám príklad, dopadne asteroid čo zabil Dinosaurov(podobná veľkosť) a v ohorenom lese, zničenom kyslím dažďom a s vyhliadkou na niekoľko mesační pokles teploty o 10-20 stupňov oproti normálu(ročne obdobie) by som vás chcel vidieť ako v tom lese prežijete :lol:
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

big bang> vazne nevis? namatkou, tak jen v .hu lesich pred Budapesti, jsou dnes tisice bezdomovcu po lesach, u nas specialne po zazraku 2008/9 se objevil novy fenomen (alespon od WW2) ruzne kempujicich bezdomovcu (jaro-leto-podzim), ano zatim to nebyly jeste cele rodiny ci pary a celorocne, takze to bude mit urcite svuj progresivni vyvoj.. pri soucasne legislative, duchu zakona a spol. praxi, byt majitelem lesa bude skutecne rehole a jednou nohou neustale v problemech ze vsech stran..

proste lidi se premnozili (nyni se ukazuje ze nad finance eraru), vsude jsou komunikace, les se stava pseudo utocistem (i kdyz tam "nic" neni) vabi a bude vabit ruzne predPA/postPA existence, tak to je a treba s tim pocitat..

ps nekteri majitele lesu me naznacili, ze jakmile se situace dale zhorsi, povoli uzdu svemu niternemu presvedceni:
"..zivot nevitaneho bezprizorniho v mem lese ma pro me mensi cenu, nez muj mravenec co tam tradicne zije.."

ps ergo koncept majetku je silna milenka, ktera se uz nepusti, cele "pravo-leve" spektrum na tom tez baziruje, to by se musela zjancit populace ala husitske valky a ty jak znamo nakonec skoncily stejne tim, ze "konsensualni" kridlo pichlo do zad radikaly a jelo se zas opet ve starych kolejich, to nyni nehrozi, ovvcan bude remcat, ale radeji vystoji denne x-hodin frontu na bumazni polevku, nez revoltovat, projekt domestikace nahe opoce byl zdarne dokoncen, nyni se U snedeneho kramu hraje jak si ustelou jednoprocentari a jednopromilari, no a tech par dalsich % co to nahodou prezijou sebou co se budou motat kolem..
Naposledy upravil(a) Kolapsnik jr. dne 02.10.2013 21:09, celkem upraveno 1 x.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od big bang »

Kolapsnik jr. tak to by som radšej kempoval v lesoch na francúzskej riviére a až by sa Španieli vyhrabali z krízy tak by som kempoval v lesoch južného Španielska pri stredozemnom mori a nie v :moon sveta ;) :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3474
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Hohepa »

To mě přivedlo na otázku, jen tak ze zvědavosti
a k tomuto tématu to není úplně od věci.
Kde je v čechách nejvzdálenější bod od civilizace ?
Tedy místo, kde je nejdál k nejbližší budově ?
A jaký má tento pomyslný kruh rádius ?
Osobně to typuji tak na cca max 10 až 15 km.
( tedy nepočítám vojenské prostory ).
Ono snažit se žít v utajení na místě, kde v okruhu
řekněme patnácti minutové chůze jsou tři vesnice....
To je jak ze života dnešních bezdomovců.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Zorge »

Venet píše:centurion :yes
A život na stezce je použiteľná alternatíva pre jednotlivca. Pre skupinu, hmm, zalistuj v histórii ako sa usadlíci správali ku kočovným skupinám (etnikám). Ale všetko závisí od scenára. človek keď je dostatočne flexibilný, a má okolo seba ľudí podobného razenia( aspoň rodina, ktorá sa nechá viesť) tak myslím že zvládne aj život na stezce

Tak pokud vezmu sám sebe. Bydlím sám, v současné chvíli bez přítelkyně a z mého okolí (kamarádi, známí, rodina) nebere možnost rozpadu v potaz a o rozpadlících v okolí nevím, takže jsem sám a podle toho co jsem si tady zatím pročetl tak by to pro mě osobně byla asi nejlepší šance, ačkoli si to neumím dost dobře představit. Sice jsem parkrát nocoval ve sněhu v záhrabu, škrábali se v zimě na Sněžku, ale nedovedu si představit být venku v celou zimu.

PS. Ještě ke zničení lesů, co používali američani ve vietnamu za postřik proti vegetaci? Prý tám proto uschlo šílené množství lesa.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od OlaffLudwig »

Zorge: Agent orange (ten postřik)
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od big bang »

Objavili sopku, ktorá spustila malú dobu ľadovú

V roku 1257 vybuchla indonézska sopka Samalas. Zmenila celú planétu.

Na holandských kanáloch i londýnskej Temži sa korčuľovali ľudia. Letá boli podstatne studenšie, neustále pršalo a zaplavovalo okolie riek, úroda bývala slabá a ľudia hladovali.

Preto keď sa tímy vedcov vybrali na Island, chceli zistiť, čo sa ukrývalo za takzvanou malou ľadovou dobou. Trvala od neskorého stredoveku až po devätnáste storočie. Hypotéza bola totiž jasná. Vybuchla nielen jedna, ale zrejme viac sopiek, ktoré do atmosféry vychrlili síru a drobné čiastočky, čo odrážali slnečné svetlo. Nasledovala niekoľkostoročná klimatická zmena a globálne ochladenie.

Datovanie pozostatkov rastlín ukázalo, že čosi sa stalo niekedy v polovici trinásteho storočia a celý proces to odštartovalo. No otázkou stále zostávalo, kto bol prvým páchateľom – čo bolo príčinou ohromnej vulkanickej explózie, ktorá zanechala za sebou stopy na celej planéte?

Túto záhadu teraz odborníci vyriešili. V roku 1257 vybuchla sopka Samalas v dnešnej Indonézii.


Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/6956300/objavili-s ... z2gdugDC5a


Je to pekní článok o tom ako buchla sopka a mala vplyv na počasie a na niekolkoročné zhoršenie počasia a v danom roku aj na hladomor a mala poznámka, článok je hrubo ovplyvnení globálnym sodovkovím náboženstvom, tak ako v príspevku na fóre jeden prispievateľ píše že najväčšia explózia od vtedy(Samalas) a to sopka Tambora (1815) mala vplyv na počasie 3 roky a citujem prispievateľa do diskusie o článku: Spúšťačom Malej doby ľadovej bolo predovšetkým opakované zníženie slnečného žiarenia zhruba po roku 1250, ktoré vyvrcholilo Maunderovým minimom v období 1645-1715 ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_variation
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od achopsalista »

nechcem kazit pekne rozbehnuté vlákno...
Zorge : ked som bol mladší mal som neustále pobalený batoh /stále ho aj mám :) / s ktorým som v prípade kolapsu chcel bežať do lesa. momentálne je však už mojou jedinou prioritou ochrana rodiny pripadne komunity /neverím že je možné nejakú kvalitnú komunitu vytvorit ale však aj motyka môže vystreliť /.
nechcem sa starať do tvojich rodinných pomerov a ani ma to fakt nezaujíma, no prežitie rodiny ja vnímam ako prvoradé.
načo ti je byť zalezený sám v nejakej nore. bez rodiny je to nanič a pre mňa tá najhoršia volba.
lepšie umrieť pri záchrane najbližších ako zostať sám...
trocha mimo téma ale nedalo mi sa nevyjadriť...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Centurion »

Bigbangu les je určitě lepší než králíkárna ve městě.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: bug-out vs. bug-in

Příspěvek od Zorge »

achopsalista píše:nechcem kazit pekne rozbehnuté vlákno...
Zorge : ked som bol mladší mal som neustále pobalený batoh /stále ho aj mám :) / s ktorým som v prípade kolapsu chcel bežať do lesa. momentálne je však už mojou jedinou prioritou ochrana rodiny pripadne komunity /neverím že je možné nejakú kvalitnú komunitu vytvorit ale však aj motyka môže vystreliť /.
nechcem sa starať do tvojich rodinných pomerov a ani ma to fakt nezaujíma, no prežitie rodiny ja vnímam ako prvoradé.
načo ti je byť zalezený sám v nejakej nore. bez rodiny je to nanič a pre mňa tá najhoršia volba.
lepšie umrieť pri záchrane najbližších ako zostať sám...
trocha mimo téma ale nedalo mi sa nevyjadriť...

Já mam plnou jednu skříň věcí co se týče, stanování,čundru a podobně :) . Co se mé rodiny týče, jak jsem už psal, žiji sám, rodiče, sourozence atd. mam v okolí do 20km. Otázka je, jak se připravovat na přežití rodiny, když nikdo z nich nebere možnost kolapsu vážně. Celkově v mém okolí neznám nikoho kdo by o tom přemýšlel. Minimálně babička by se z baráku nehla, tím pádem asi ani máma a jsem v kruhu, tak si myslíš že by bylo lepší zůstat u nich v rodinném domku, který je uprostřed vesnice a kde je kupa nových sousedů a pomalu je neznáme ani jménem, takže o nějaké komunitě asi nemůže být řeč. Docela jsi mi nasadil brouka do hlavy, protože věřím že sám o sebe bych se chvilku postaral, ale vůbec mě ted nenapadá jak řešit přežití rodiny.
Odpovědět