BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Neručím za pravdivost této informace, nemám v úmyslu šířit poplašné zprávy, pouze předávám informace, které jsem získala. Třeba to někdo z vás potvrdí nebo naopak vyvrátí. Víte někdo něco víc?

Od zdroje, který se pohybuje v oboru jsem se včera dozvěděla, že jsou z neznámého důvodu odstaveny Dukovany i Temelín a je momentálně velmi vysoké riziko blackoutu.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od malajizva »

je to kachna. obě jedou ;)
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Alstratt »

Vsak jedou dit Erzika uz toci klickou aby to neslo poznat zatimco Dezo s Lakatosem nakladaji uz reaktory na karku a odvezou do sberny.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od krvfx »

V Dukovanech jsem byl včera, odstavené jsou tři bloky ze čtyř - ale vše je plánované, probíhá tam údržba a další akce spojené s prodloužením životnosti EDU.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Jezbo »

Tak u Vrchlabí částečně připraveni
http://hradec.idnes.cz/lisci-kopec-u-vr ... zpravy_pos

Jinak v Dukovanech je plánovaně odstavený pouze první blok pro výměnu paliva. Druhý a třetí blok jsou odstavené neplánovaně, protože ČEZ zanedbal zkoušky svárů potrubí. Prý se to týká i prvního bloku. Takže letos dividendy z ČEZu asi nic moc... :D
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od krvfx »

Napsal jsem to blbě - je to neplánovaně plánovaně - chtěl jsem tím říct, že nejsou odstavené v důsledku nějaké poruchy nebo havárie, ale že se na nich pracuje.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od malajizva »

asi tak :yes

ještě bych dodal, že vyšel tématický článek:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/na ... ofa-411151
z článku:
Nemělo by letos větší smysl namísto "veletržního" shánění dárků investovat do přípravy "individuálního záchranného systému" pro sebe a svou rodinu? Takzvaní preppeři jsou pro většinu médií (a následně i větší části veřejnosti) obvykle jen terčem posměchu. Mluví se o nich jako o bláznech, kteří mají sklep zásobený konzervami na tři roky a plynovou masku na věšáku v přesdsíni. Jenže skutečná “preppeřina” zdaleka není jen o konzervách...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od malajizva »

ahoj,
nemáte někdo zprávy jak pokračuje obnova elektrické sítě, nahazování elektráren na Krymu?
nějak nemám čas pátrat... díky za re...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od kregan »

to malajizva

Z toho článku bych tesal do kamene tohle (i když za přečtení stojí celý)
Podobná “preppeřina” totiž vůbec neznamená odtržení se od společnosti a zabarikádování se ve sklepě plném konzerv. Pokud ano, pak jde o únik před světem, a ne přípravu. Skutečná příprava na těžké časy ale znamená hlavně návrat k tradiční společnosti: k malým, soběstačným jednotkám, spojeným silou společenství a vzájemnosti. Ke společnosti, v níž se nejen konzumuje, ale v níž má také každý skutečně co nabídnout.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Count »

V případě výpadku proudu chci mít v jednom místě svítilnu, která se v takovém případě automaticky zapne a mimo výpadek se bude stále dobíjet. Našel jsem toto a zajímá mě, jestli by to bylo OK a nebo znáte něco lepšího.

https://www.eva.cz/zbozi/59227/svitilna ... a-xnlf200/
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Stačí do googlu zadat nouzové osvětlení a vyběhne ti spousty nožností. V office budovách se to používá běžně. Máš to u stropu na zdi a stále pod proudem. Přestane jít proud a rozsvítí se to.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Fabulous »

Stačí na každé okno v domě položit solární svítilnu. Levné a efektivní řešení :)
Joe Azbest
Příspěvky: 930
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Další důvod proč se připravit a nespoléhat na stát :-(
http://echo24.cz/a/wTDKq/zaloha-pro-bla ... nevyresili
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Josef »

2 Count:
Mít svítilnu, co se při blackoutu sama zapne - to podle mne není dobré řešení. Co když to bude o půlnoci, kdy to nepotřebuješ a ráno bude už téměř vysvícená? Druhý den večer, když bude blackout pokračovat, bys možná dal nevím co za to, kdyby jsi ji měl na ruční ovládání a ty marně prosvícené hodiny mohl využít účelněji.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Count »

Nejde o primární zdroj světla při výpadku. Ale občas u nás hlídají rodiče a tohle je reakce na situaci, kdy cca v 8 večer vypadl proud, v celém domě byla tma a dcera, i když byl u ní děda, dostala ze strachu ze tmy hysterák. Když jsme to pak rozebírali, takové světlo by mělo pomoci zmírnit paniku. Svítílny na okno jsou fajn, ale tohle má pevné místo a nehrozí, že si ji nekdo půjčí a nebude po ruce, když ji nejvíc potřebuješ.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Kocour »

Tak nevím, když jsem byl malý (a to proud rozhodně vypadával daleko častěji), nedostával jsem hysterák, ale naopak to byla děsná sranda. Možná by úplně stačil nácvik podaný zábavnou formou a svítit se potom ani nemusí.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Josef »

Kocour má asi pravdu. Jak se říká - "je to v hlavě" (tj. zda se situace bojíme nebo nebojíme a to podmiňuje, zda vůbec jsme schopni v krizi najít konstruktivní řešení). V právě popsaném případě, při vší úctě k pisateli, skutečně tak trošku vidím uhýbání od základního problému a jeho obcházení "přetechnizováním". Tj. místo toho, aby byl děda vyškolen jak si počínat - kde je v domácnosti baterka, jde sirky, kde lampa a vše ostatní potřebné pro takovou situaci, raději se mu nainstaluje automatická lampička. Místo toho, aby se dcerka naučila, že samotná tma děti nežere, opět se nainstaluje automatická lampička. Techniky použité v krizové situaci by mělo být co nejméně - tím se minimalizuje selhání i závislost na ní. Já chápu, že je to v mnoha případech těžké, řešit přímou příčinu nebo je to dokonce neřešitelné. (Zvláště pokud zúčastnění si žádnou formu dílčího rozpadu nepřipouštějí a mají v ruce eso typu: "Víš co, tak si tu holku příště hlídej sám".) Pak je tahle technická berlička asi skutečně jediný možný způsob, jak ze šlamastiky ven.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Kocour ma stoprocentně pravdu. Doma vím, kde je čidlo pouličních lamp a děti jsou nadšené, když vypnem celou čtvrť. Uděláme si takový vlastní malý blackout. :devil
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Count »

Ano, lampička je skutečně ona pověstná úlitba bohům. Ale organizace občasné černé hodinky je velice dobrý nápad. Svíček je dost a stmívá se brzy. Pak partička domina nebo jengy získá jiný rozměr. :)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od surikata »

Osobně mám chemické světla. Děti je mají rádi a dají se koupit i v hračkárně malé levné svítící tyčinky 30ks za 120-150kč. Bohužel i moje zvířectvo má noční lampičky, doufám že to v budoucnu odbourám.
Odpovědět