BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Zaměstnanec dukovanské elektrárny je pozitivní na koronavirus. Asi polevili v opatrnosti.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... s-40329421
Uživatelský avatar
Tulák_01
Příspěvky: 6
Registrován: 15.08.2020 23:10

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Tulák_01 »

Ahoj všem, přesto že jsem tu nový, delší čas to tu sleduji.

K blackoutu jen krátce, stojí za to přečíst si knihu Blackout (https://www.databazeknih.cz/knihy/black ... zde-324894)
Takový realistický nástin toho, jak by to vypadalo po delším blackoutu.
Armáda by byla bezzubá, při počtu 25.000 zelených, z toho minimálně třetina kancelářské krysy jsou to necelé dva tisíce na kraj.
Policie 40.000 = 2800/kraj v nonstop službě, a dál?
A to nemluvím o tom, že by to přišlo na zimu. Veškerá velká sídliště v krajských a okresních městech bez vody a města bez funkčních čističek.
Ověřoval jsem na RWE, jak dlouho jsou po výpadku proudu dodávat plyn. Odpověď byla - dokud nám nezamrznou regulační armatury. Trvale se temperují elektřinou. Na hlavních uzlech jsou naftové generátory. Odhad byl max. 3 dny, snad.
Do týdne bez elektriky a zásobování rozpad, do měsíce středověk.
První to odnesou všichni ve špitálech a nemocní, kdo jsou závislí na elekřině.
Totálně se rozsype zásobování.
Jen likvidace mrtvých bude šílená.
Jedinou jistotu, kterou člověk v životě má, je že zemře. Bohužel nikdy neví kdy, kde a za jakých okolností. S.Rimpočhe
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od poloventilator »

Ty ses cinsky buzek srandy nebo co ? :) Ze v te knize je "realisticky obraz" ? Presne naopak. Je to tam precpano euroinstitucemi, bez kterych bychom si ani neuprdli. Alespon podle autora. Jak by opravdu fungovali ukazala ted koronakrize. Neznamenali by nic. Take obraz toho ze policie apod. by fungovali jeste 7 - 10 dni je zcela nerealny. Po 3 dnech by vetsina branila sve rodiny a sami sebe, nic jineho. Po silnicich by neslo se nikam dostat nejpozdeji po 5 dnech, vznikali by mytne bandy. Cikani by dali naplno pruchod svym prirodnim pudum a jejich velke hladove bandy by tahli krajinou a byli by postrachem. A v zapadni Evrope s jejich imigranty Turky apod. by nastala apokalypsa.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Germanik1 »

No, asi jinak v Praze a jinak na vesnici. Ale o tom všem je Rozpad, takže možností jak v loterii
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od bivoj »

Tulák_01 píše: 16.08.2020 11:49 Ahoj všem, přesto že jsem tu nový, delší čas to tu sleduji...
Tak to to sleduješ asi ne moc pečlivě, protože jinak bys věděl, že ke knize Blackout je tu už delší dobu sólo vlákno: viewtopic.php?f=30&t=5885 takže není třeba posty o tomto literárním proEU blábolu cpát ještě do jiných threadů...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Tulák_01
Příspěvky: 6
Registrován: 15.08.2020 23:10

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Tulák_01 »

Tak to se moc omlouvám, nějak jsem nezaregistroval, že je tu thread o uvedené knize. :roll:
Jedinou jistotu, kterou člověk v životě má, je že zemře. Bohužel nikdy neví kdy, kde a za jakých okolností. S.Rimpočhe
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od marabu »

No s toho si nic nedelej, hledal jsem na forum "blackout" a vyjelo mi 70+ stranek, takze najit to vlakno, musis podle struktury fora.
Knizku jsem cetl, ale realita by byla horsi. Jo to s temi EU urady, bylo usmevne, spis az nechutne a cele knize to dalo asi nejvic za usi. Jako pro ramcovou predstavu co je mozne, je to dobre, me to primelo zacit se trochu zabivat otazkou pripravy na mozny problemy.

Abych nebyl uplne OT co se tyka blackoutu, myslim, ze jak tu bylo receno, situace by byla podobna jako ted u
covid19. SSHM prazdne, vlada nevi co delat. Silove slozky by naopak procovali profesionalne, pocitam, ze by si brzo zridili pro sve rodiny nejake spolecne zazemi.

Co me v te knizce prislo na hlavu, jak jim tam chciply ty kravy, ze je nemohli podojit. To to nemohli rozdelit nejak po okolnich vesnicich?
Uživatelský avatar
Tulák_01
Příspěvky: 6
Registrován: 15.08.2020 23:10

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Tulák_01 »

Rozebírat orgány EU je nesmysl. To jsem celkem filtroval.
Daleko víc mě "děsily" ty hromady mrtvol, relativně brzy po problému. A hned další problém bude hygiena/výkaly.
Voda nebude, čističky nepojedou.
Kam bude chodit srát celé pražské Jižní město? Nebo brněnské Bohunice/Liskovec?
To jsou desítky tisíc lidí v králíkárnách. A podobně spousta dalších velkých aglomerací.
A stran starosti o zvířata?
Myslím, že jsem už něco zažil a něco pamatuju. Za mlada mě děda naučil rychle zabít a vykuchat rybu i králíka.
Když se dnes dívám na mladý generace, tak musí zákonitě pojít hladem, jakmile vysadí potravinomarkety.
Kdo myslíš, že z dnešních mladých umí podojit krávu?
Vždyť podle nich to mléko a jogurty rostou v hyper-super.
Jedinou jistotu, kterou člověk v životě má, je že zemře. Bohužel nikdy neví kdy, kde a za jakých okolností. S.Rimpočhe
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Germanik1 »

Krávy si nemůžeš jen tak rozebrat. Kapacita stájení, krmení a obsluhy je přesně spočítaná, jak ve velkovyrobe, tak u chalupníčka co má jednu. Po válce odsunuli Němce zz pohraničí, byly to tisíce usedlostí. Nahradil je lumpenproletariat z celé republiky. Většina krav zahynula na mastitidu, i když je krmili jako o život. A bolševik potom tvrdil, že se Němci vraceli krávy otrávit. Žádnej sedlák by to nikdy neudělal. Navíc co s dojnejma krávama když zanikne organizovaný odbyt. A výroba krmení bude ztížená nedostatkem paliv. 😆Žádná sranda
Udělám co musím
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od marabu »

No na tu tuším pošli i v tom Blackoutu. Ale věřím, že na venkově, by si ty krávy rádi rozebrali, pokud by byla zima a neměli by seno a místo na ustájení, tak alespoň na maso. Takhle jim to tam pošlo a zhnilo.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od step »

Včera jsem si naživo vyzkoušel blackout ve vlaku.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vlaky ... zpravy_zdo
Seděl jsem v tom vagonu co se nad ním na videu zablesklo. Setrvačností jsme dojeli do tunelu abychom neblokovali výhybky a zůstali jsme stát. Celková doba stání v tunelu byla 70 minut.
Osvětlení vagonů se okamžitě přepnulo na spořivé z baterií a přestala jít vzduchotechnika. V nových vagonech co jim nejdou otevírat okna je to dost problém, okamžitě se pocitově zvýšila teplota uvnitř a vzduch byl takový nedýchatelný. Průvodčí odblokoval dveře a mohli jsme aspoň větrat do tunelu, ale rozhodně nevystupovat, aby nás něco nesrazilo (jela kolem 2x opravárenská lokomotiva a 1x lokomotiva pro nás na odtažení, pomalu, ale čekal jsem že trochu houknou). Venku mimo tunel bychom se asi docela pekli na sluníčku. Díky tomu, že je v tunelu signál a dokonce LTE data, tak jsme měli možnost se nějak informovat z internetu a i průvodčí dostal přes mobil informace. V jiných tunelech by to byl docela problém.
WC je podtlakové, během hodiny byly bez elektřiny všechny plné. Slečna v kupé začala mírně panikařit (asi fobie z uzavřených prostor), nakonec to ustála.
závěrem - informací bylo vzhledem k události relativní dostatek, mobilní signál a internet šel, baterie ve vagónu překvapivě vydržely svítit více než 2 hodiny a tma nebyla, nikdo nevystoupil do tunelu a nikoho nepřejeli.
- lidé neměli na cestu vodu ani jídlo, rychle se vydýchal vzduch a přestalo fungovat WC, postupně se jim vybíjely telefony jak na nic pořád něco hledali, kdyby ve vlaku zhasli úplně, tak by to bylo výrazně drsnější. Také léky lidem s fobií by byly fajn.
Celkově se cesta na Plzeň díky další mimořádnosti - požáru v měnírně, protáhla o 3 hodiny více než normálně.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od marabu »

Taky jsem párkrát stál na trati, dojížděl jsem denně, ale ve starých vagónech. Tehdá nás ještě pustili z náspu na louku, ale průvodčí nás upozornil, že pak na nikoho čekat nebude.

To s těma hajzlama by mohl být problém, pokud by byl vlak narvanej.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od PaF »

V tom vlaku bych být nechtěl. Minulý týden jsem nevydržel v magnetické rezonanci ani s Lexaurinem :head
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od poloventilator »

Tak co si za rozpadlika ? S takovou psychickou indispozici neprezijes...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Rafael »

Až celkem nedávno jsem pochopil o čem je tzv. klaustrofobie.
Po delším pobytu v tunelu magnetické rezonance.
*
A to jsem se předtím bál vyšetření CT
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od proforma »

CT i rezonance jsou v pohode, ale kdyz proti vam na rybnice pomerne rychle plave metrova uzovka a nehodla uhnout...! :-) Hadi mi nijak zasadne nevadej, ale v mym prostredi, na suchu. Ve vode je to neco uplne jinyho...

A co jinak, jak u vas vcera bourilo? Tmelo se? U nas jen trochu pokapalo, dokonce ani trafo nevypadlo, zadna zabava... :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Tomáš »

U nás přímo nebouřilo, ale cca 20km u mámy doma jo a dost, leč síť to ustála. :yes

Dokonce i u mě doma (okolí PLzně) pozoruji výrazné zlepšení oproti minulému roku, to bylo co bouřka, tak výpadek.
Letos zatím nic, že by jen klika?:D
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 19.08.2020 8:09 CT i rezonance jsou v pohode, ale kdyz proti vam na rybnice pomerne rychle plave metrova uzovka a nehodla uhnout...! :-) Hadi mi nijak zasadne nevadej, ale v mym prostredi, na suchu. Ve vode je to neco uplne jinyho...
Jakoukoliv mou klaustrofobii přebila zvědavost, takže do MR jsem vlezl jako dobrovolník, když si potřebovali něco vyzkoušet (odměnou mi byly snímky :lol: ). A s tím hadem - před lety jsem takhle ve vodě pronásledoval takovou vetší rybu (něco jako velký kapr, ale trochu delší) a rybu to přestalo bavit, otočila se za začala na mě cenit zuby - bylo to jako hledet do tlamy naštvaného jezevčíka, ten "kapr" měl očividlě pradědečka mezi žraloky. Nic moc pocit.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

step píše: 17.08.2020 10:22 Včera jsem si naživo vyzkoušel blackout ve vlaku...Celková doba stání v tunelu byla 70 minut...
Tak doufám stepe, že si jako správnej rozpadlík vytáhl svoji EDC baterku, EDC karty, zjistil kdo má chlast a nechal kolovat a začal organizovat zábavu, aby se ti tam spolucestující nezačali měnit v zombíky. :hi
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od proforma »

:yes :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět