BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Kopour »

V tom měniči jsou pojistky na obou drátech a kabel od baterie k měniči je asi 20 cm,to by mohlo vyhovovat.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Liqid »

Tohle je drsný :ne
Německá vláda podporuje případné znárodňování energetických firem

https://www.investicniweb.cz/nemecka-vl ... kych-firem
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Radek07 »

Dává to smysl, nakupují za 6,-- dol. ,prodávají za 25,-- (např. plyn) a jen se pakují na nás ostatních blbcích, kteří to neovlivní a nemají možnost volby (viz. video v jiném vlákně). Energie jako strategická surovina má zůstat ve státních rukou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od dracekvo »

Stát je strašný hospodář.
Ale měl by být pod regulací státu. Aby se právě nemohlo dít co se děje teď. Že se na krizi rozhodne některý z řetězce dodavatelů bezdůvodně pakovat.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Liqid »

Nesouhlasím, za mě by osobní vlastnictví mělo být nedotknutelné. Představa, že mi stát sebere firmu, protože podnikám v odvětví, kde se zrovna něco děje je k zblití.
Hlavně je to silně nebezpečný precedent, na podzim se zahlásí, že je krize s potravinami a stát vyvlastní pole atd. nebo bude ubytovací krize, tak se vyvlastní nájemní domy.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od xgordon »

Staci k tomu nudzovy stav v case vojny a ohrozenia a stat moze vsetko. Obcan sa moze postavit na hlavu, nic s tym nespravi.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Radek07 »

Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Liqid »

Reakce na Prahu Na blackout nejsme připraveni, v Praze půjde o život, říká bývalý primátor
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/black ... ?zdroj=top

je to premium, odemkne někdo?
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Další blackout přijde. Otázkou je ale kdy.
I když čtvrteční porucha nebyla způsobena v souvislosti s aktuální světovou krizí, jedná se o vážnou výstrahu jak pro Čechy jako jednotlivce, tak i firmy, které jsou na elektrické energii jsou závislé.

https://www.prahain.cz/byznys/dalsi-bla ... -6220.html
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Fabulous »

V Praze na Chodově to vypadlo už několikrát. Nic, kvůli čemu by se měl někdo hroutit.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Lyster »

Zatmění aneb příběh o blackoutu Kniha. Marcus V. Brázda
https://www.databazeknih.cz/knihy/zatem ... utu-496392

Nečetl jste někdo? Ještě nikdo nehodnotil.
Právě jsem si jí vyzvedl v Zásilkovně. Je i ebook, jsem zvědavý, je to vlastně dvoukniha. Z jedné strany nějaký příběh a z druhé nějaké informace co dělat atd. Snad se dokopu k přečtení co nejdřív. Je tenoučká jen 160 stran.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Lyster »

Zatemnění aneb Příběh o blackoutu (oprava názvu knihy, už to nešlo změnit.)
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od drigon »

Na internetu jsem narazil na látku nazvanou blackout. Jedná se o textilii, která byla za války určená k zatemnění oken a dnes se používá například v hotelích jako zatemňovací závěs.
Jedná se o hustou látku leckdy opatřenou zátěrem.

Je dostupná na vícero místech, proto stačí do vyhledávače zadat blackout textilie. Případně blackout látka.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Count »

Skoro tři hodiny bez proudu v celé obci. Nechlubím se ;) ale vzal jsem to jako cvičení. Kvůli průtrži jsem musel nahodit cerpadla a protoze bez proudu, poprve jsem nahodil na ostro generator, ktery slapal jak hodinky (aby ne). Ale primelo me to k zamysleni jak resit osvetleni garaze v pripade vypadku proudu a potreby delsi prace. Asi to zkombinuji s nedavno porizenym solarnim systemem a doplnim o nejake 12V svetla alespon nad ponky.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Já teď řeším nějakou signalizaci, abych věděl, že blackout nebo výpadek nastal. V noci bych si asi všimnul, že je všude tma, ale přes den je to nepoznatelny. Naposledy jsem ostrov připojil na síť 25 dubna na pár hodin, od té doby nic.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od dracekvo »

Leží mi tu doma nouzové osvětlení. Rozsvítí se, když se mu vezme napájení. Když je proud, tak tam svítí malá zelená ledka.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Budu to muset udělat bezdrátově. Rozvaděč v garáži, byt v patře, sekat drážku se mi už nechce, užil jsem si toho na přelomu roku až až.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Hagen »

Joe Azbest píše: 20.06.2022 19:46 Já teď řeším nějakou signalizaci, abych věděl, že blackout nebo výpadek nastal. V noci bych si asi všimnul, že je všude tma, ale přes den je to nepoznatelny. Naposledy jsem ostrov připojil na síť 25 dubna na pár hodin, od té doby nic.
Jak ti závidím, že si přes den nevšimneš výpadku proudu ;) .
U nás doma furt něco bzučí, vrčí, hraje rádio, nebo televize, ... výpadek je zaregistrován hned.
Hned něco nefunguje, a zavládne divné ticho :o .
Nouzové osvětlení mám po celém baráku. Pod proudem to svítí slabě (na orientaci bez rozsvěcení to stačí), a bez proudu se rozsvítí naplno (cca 2.hodiny provozu), takže i v noci mě to vzbudí.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Count »

Joe Azbest píše: 20.06.2022 19:46 Já teď řeším nějakou signalizaci, abych věděl, že blackout nebo výpadek nastal. V noci bych si asi všimnul, že je všude tma, ale přes den je to nepoznatelny. Naposledy jsem ostrov připojil na síť 25 dubna na pár hodin, od té doby nic.
A co kdyby jsi pořídil takovéto zařízení. Upozorní tě mj. zvukový signál a ten myslím nepřeslechneš. A je do zásuvky. https://www.amazon.com/Reliance-Control ... B000IF8QDK
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět