Přežít! Za 25 korun na den!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od JimmyJazz »

za 65Kc se da poridit jidlo na den tak, aby clovek nemel hlad a strava byla vramci moznosti pestra. To mam vyzkousene. Pit se da zdarma na wc v obchodacich. Horsi to bude s bydlenim. Ten nejlevnejsi najem se bude pohybovat nekde okolo 3000Kc/mesic (spolubydleni nekde v panelaku). K tomu sem tam nejake obleceni a osobni udrzba...Rekl bych, ze za 200Kc/den by se dalo vicemene pohodlne (tzn. clovek by mel postel, strechu nad hlavou a v zime teplo, co jist+pit a misto, kde by se mohl v klidu vys*at) zit.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Jimmy muzes nastrelit jidelnicek treba na par dni? Za tech 65 kc
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od JimmyJazz »

Ja si kupoval do prace (jidlo na cely den, veceri jsem budto nemel vubec, ci jen neco maleho [krajic chleba s maslem apod.]) za uvedenou sumu nasledujici:

2 jablka, 1 jogurt (bily, bez ochuceni), ctvrtku grilovaneho kurete, baleni syrecku a salatovku.

Neni to zadna slava, ale da se na tom existovat (aspon pri kancelarske praci) neomezene dlouho. S mirnymi obmenami (sem tam jina zelenina, semtam jine ovoce, semtam ovoce nahradit nejakou cerealni susenkou) jsem na teto diete byl temer rok a nepozoroval jsem zadny ubytek hmotnosti ni jsem pozoroval jakekoliv zhorseni fyzickeho zdravi.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od dracekvo »

Něco sem hledal na googlu a vybaflo na mě toto staré téma. Tak ho trošku vytáhnu.
Je tam moc proměných. Takže vezmu lepší možnost. Jako jednotlivec v současné době v ČR, který má špatně placenou práci, ale práci má. Má nějakou garzonku se sklepem, kde by mu po zaplacení všech poplatků zůstalo akorát těch 1500 na měsíc a za předpokladu že nebydlí v centru města, ale někde na vesnici, tak ano vyžít by se myslím nechalo.
A to z prostého důvodu, že by se pohodlně uživil z drobností, které běžně střední třída ignoruje.
Není to až tak dávno, co jsem byl malej. Chodili jsme například kopat na pole po tom, co jezedáci vyvorali strojema brambory. Vždy na kraji pole něco málo zůstalo. Jednotlivec by si během pár dní byl schopen nanosit dobu brambory na celý rok. Stejně tak další věci co rostou volně. Jako jablka, hrušky, švestky, třešně, borůvky, vlašské ořechy.
Jestli by třeba zůstala po sklizni nějaká kukuřice, nebo další produkty netuším.
Tak to máme nějaké základní potraviny a k nim na týden 350 Kč.

Co si za ně koupíme.
2ks chleba 1200g -60,-, zůstane 290,-
2ks pomazánka 200g -40,- zůstane 250,-
vepřové kosti na polívku 0,5kg -14,- zůstane 236,-
těstoviny 2kg -34,- zůstane 202,-
vejce 7ks -24,- zůstane 178,-
kuřecí 1.5kg -60,- zůstane 118,-
z toho jednou za čas mouka,sůl,koření,krupice,něco z mléka,kečup,zelenina, nejlevnější salám,párky.
Bral jsem aktuální ceny v tesco.

No bylo by to hodně o tom si hlídat akce a koukat jen na cenu za kg. Třeba vejce vycházeli nejlépe koupit 30ks. Takže je kupovat pouze jednou za měsíc. A taky žřát to úplně nejlevnější samozřejmě.

Ale třeba pro podobné příhody nemusíme jezdit ani do tak exotickejch zemích jako arábie. Stačí se podívat na nám bližší východní země. Čím víc východ tím hůř.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od Matěj »

Nemusíš jezdit ani na východ. Stačí se podívat v ČR. ;)

16. října (důležité je, že se jednalo o den po výplatě, proto vím přesně datum), jsem čekal v práci na výtah a vyslechl jsem debatu uklízeček, kde si stěžovaly, jak nevychází s penězma (berou hádám kolem minimálky, nevím přesně, nikdy jsem se jich neptal, protože moje veškerá komunikace s nimi se u mě omezuje na to, že je pozdravím, když mi přijdou uklidit do kanclu a poděkuju za vykonaný úklid). Věk obou odhadem 40-50 let.

První si stěžovala na to, jak má už jen z výplaty tisícovku (den po výplatě) a to musí živit celkem se sebou 4 lidi, protože: nezletilá dcera si pořídila dítě, takže teď z té výplaty živí nejen sebe, ale i dceru, její dítě a toho co jí to dítě udělal... Protože ten, dělal jenom na černo a nedostal nic, tak se na to vykašlal a sedí doma. To jsou svi*ě, ani mu nezaplatí ty jeho 2000, co mu slíbili... Tak teď jí zbývá na měsíc už ze včerejší výplaty jenom tisícovka.
Druhá povídala něco o tom, ja na stromě seděla kočička, hrozný chudáček... Tak volala do útulku, ať jí pomůžou ze stromu, paní z útulku tam přijela a nemohla ji sundat, tak volaly, hasiče, hasiči přijeli, vylezli ke kočce a kočka se probudila a utekla, jé to byla sranda... (já v tu chvíli myslel akorát na zbytečný výjezd z našich peněz kvůli hovadině, to tam ani jedna z nich nezmínila, jen se smály, jaká to byla sranda, když jim kočka utekla). Jo a chudák paní z útulku, tolik času ji to stálo, tak jí dala uklízečka aspoň ze svého tisícovku, když už byla paní tak ochotná. Ani se nenadechla a začala nadávat na pracák, protože musí přece živit děcka a manžela, co je nezaměstnaný, a na pracáku jsou takové svi*ě, protože si mu dovolili dát jenom životní minimum, nepamatuju si přesně kolik to bylo, zmiňovala to. Jak z toho mají vlastně všichni vyžít?
Na to se přidala ta první, že úřady jsou pěkný svině, výše zmíněná dcera, nedostala porodné, to jsou ale zmr*i na tom úřadu, co na tom, že nikdy nepracovala, když je nezletilá...
Jo a k tomu ty kočičky, to jsou hrozný chudáččci. To v létě nejela přece ani na dovolenou, protože jí nevyšly prachy, dcera dotáhla z útulku nemocnou kočičku, které museli dávat kapačky, to je stálo 12 000 Kč. Chudák koťátko, to by zaplatil každej, jak je přece sladké (...).
A v tomto duchu celý rozhovor pokračoval...

Já to nevydržel a šel radši po schodech, poslouchat toto, bylo za trest (ten výtah je horší než pracák, když jsem kvůli němu musel toto vyslechnout :mrgreen: ). Z finanční gramotnosti některých lidí je mi fakt na blití (pardon). Tady by obě lítaly, kdyby hloupost nadnášela...


Jistě můžou si za to sami, každý svého štěstí strůjcem (moje oblíbené přísloví :) ), každopádně tady na tom je vidět, že vyžít z mála měsíčně musí spousta lidí i v ČR. Na druhou stranu minimálně 2 báby si za to můžou samy svou blbostí...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od kregan »

Za svoji hloupost nemůžou. Ne každý se rodí chytry. Základní finanční gramotnost by měla být součástí základního vzdělání.
Naštěstí to už školy začínají zavádět.
Čím víc víš, tím míň neseš.
trustthegirlz
Příspěvky: 1
Registrován: 08.10.2019 18:10
Pohlaví: muž

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od trustthegirlz »

Samy silacky kecy...jen ten internet a laptop vas vyjde draz nez 25 kc denne....

Jsi tu zbytečný. Ban. Fab
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od Hohepa »

další adept na bananán ?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od bivoj »

Napadla mě varice hlášky z MOSTu. On není adept, on je jenom debil... :D (Viz i jeho další příspěvek - klasický digging mrtvých threadů a zaplňování jich píčovinama...)

Nicméně adept to je. ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přežít! Za 25 korun na den!

Příspěvek od Fabulous »

Bananas aktivován.
Odpovědět