Lokální katastrofy - evakuace

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od marish »

Přestože už ve druhé knížce ze zdejší knihovničky co čtu, se to hemží zombiema a lidstvo prakticky vymřelo;
za více pravděpodobné považuji že se někdo z nás dostane do úplně normálních problémů vlivem záplavy, požáru, úniku nebo výpadku médií apod.
Taky to je nejpádnější důvod pro všechny obyvatele, proč mít připravený evakuační batůžek.

Pokud má někdo s tímto zkušenost, uvítám když se podělí.

Setkal jsem se s teorií (survivalman), že evakuační zavazadlo nemusí být nutně stále zabaleno, že stačí vědět kde co mám, a umět si to v minutě dát do báglu. Ovšem pak v TV zprávách vidím postávat na ulici lidi v županech a pyžamu, a předpokládám že jim hasič nebo policista nedal ani pár vteřin na to si vzít bundu, natož sbalit raneček...

V kterém případě bude dobré si vzít i zbraň, a kdy by byla spíš na obtíž? Při požáru bych ji asi chtěl mít u sebe, při úniku čpavku je to asi zbytečné...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Pepe »

Přesně tak, menšíma katastrofama můžu zdůvodňovat moji "připravenost" (ne, nechci psát paranoia). Jinak když kouknete do sekce Pohotovostní zavazadlo tak uvidíte můj "batůžek". Mohli byste vyfotit a popsat ten váš? Moc by mě zajímalo co v něm máte, nebo hodláte mít. Protože ta moje Gemma je dost velká a řekl bych nacpaná tak, že se tam toho už moc nevejde. Tak bych chtěl porovnat. Založte si to systémem jako já, nové vlákno a ať je tam váš nick, aby to bylo přehledné. Díky!
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od marish »

Tvůj bágl jsem viděl a líbí se mi (modrá je dobrá "urban kamufláž").
Tu zbraňovou sekci do něj balíš taky?

Pokud až se někdy dostanu k pořízení vlastního, vyfotím...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Venet »

Urcite nie!
Do krytu by som isiel len v krajnom pripade ( teda rozumej pokial by !absolutne! nebola ina moznost)
Kryt sa mi nezda az taka vyhra....
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Pepe »

Tak tak... do krytu bych taky nevlezl... pokud na tom budeme tak špatně, aby lidi začali chodit do krytů tak počítejte s tím, že valná většina z nich nebude mít žádné evakuační zavazadlo a budou NAPROSTO nepřipraveni!!! A pokud nebude zásobování zajištěno záchrannými složkami tak je jen otázkou času kdy vám rozeberou vaše zavazadlo pro přežití!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Maximus »

Pokud kryt, tak jedině pod vlastním domem nebo speciální kryt jen pro "vyvolené" s adekvátními zásobami a osazenstvem. Obyčejné kryty by se ve velmi krátké době změnily v peklo, podobné či ještě horší, než jaké musely prožít desetitisíce lidí na neblaze proslulém fotbalovém stadiónu v New Orleans při záplavách v roce 2005.

Něco pro ponaučení:
http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/ ... _5394.html
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Karlos »

Maximus: ...clanek z ktereho jde mraz po zadech ...nicmene pak jsem si proletl i ostatni clanky na webu a mam z nej dojem ze je to trochu (vice) rasove stvavej web... coz trosku degraduje vypovidaci hodnotu onoho clanku... nicmene tak ci tak nepochybuji ze to v NO byl masakr a nepochybuji ze mistni gangy vyuzily situace a radily jak cerna ruka (hm jak trefne :mrgreen: )

Ten fotbalovy stadion to bylo brutalni selhani zachrannych praci...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od alibaba »

To vse bylo smesne , kdyz prisel tajfun asi roku 1971 do Bangladeze co bojovala valku za nezavislst a do te doby se to jmenovalo Vychodni Pakistan ,tak tenkrat smetl tajfun do Indickeho oceanu 1 milion lidi z Bangladeze nic se nedelo ,nebot Bangladez mela tehdy asi 70 milionu lidi a dnes ma 130 milionu lidi, zeme co je velka jako byvale Ceskoslovensko .....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od alibaba »

Mne se tohle forum strasne libi, nebot zustava aktualni ,ted jsme tady mely stovky tornad a na jihu to pozabijelo asi 319 lidi a stale je pocitaji a smetlo to cela mestecka ,zde pouze bourka---- v hlavnim meste a kolem nejaci mrtvi ,nejhorsi je ze ti co maji pojisteni budou se tezce soudit cela leta ,nez pojistovna pusti nejake centy ,ti nepojisteni nemaji penize ma material a tak jdou na roky pod stany, stejne jako miliopny dalsich co si pujcili a ted je vyhodili z prace a banky domy zabraly .....No a Tokyo opustilo 15% obyvatel a ostatni delaji jako by se nic nestalo a propaganda je v tom podporuje ....
no ja si nemuzu vynachvalit tu paradu ......
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Maximus píše:peklo ... jaké musely prožít desetitisíce lidí ... v New Orleans
Situaci v Americe myslím komplikují gangy.
Nebýt gangů, asi by se situace vyvíjela jinak.
(Ale nemám to ničím podložené, je to jen můj názor.)

Pokud by se něco podobného stalo u nás, záleželo by na počtu zdrojů.
Nastalo by asi toto:
- vytváření skupin a gangů cca 5 dní (vytvoření 1-2 dny, utvrzení pozic vůdce 1-3 dny, rozdělení rolí)
- spolupráce, pokud by bylo zdrojů víc než úplné minimum
- boj, pokud by zdrojů bylo méně než úplné minimum

Zkrátka to, to se stalo v USA, by se tady mohlo stát za určitých okolností také, jen by to asi trvalo déle.
Pokud do toho nasypete ještě KFC(Klub Fajných) tak !paradoxně! bude situace lepší, protože se lidé semknou vůči společnému nepříteli. Nepřátel ale nesmí být víc než přátel. Jen tak pro úplnost, časem u nás nastane jedno velké ,,PA New Orelans" :lol: :lol: Přesně jako se to děje v některých částech Ustí n/L a tak. :lol: A je to dobře, kdo chce kam, pomozme mu tam 8-)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od alibaba »

New Orleans byl jenom priklad tech nevericich ,pet dni to vedeli a pro ty co nemeli auta byly cele dny pristaveny autobusy a kdyz mi nekdo rekne ze hurikan je nebezpecny mel bych mu verit take jsem se dostal do jednoho ,ale byly pripady ze lidi litaji po ulicich a utrnute znacky a semaforu letaji vzduchem a pobiji obyvatelstvo a nekteri jdou surfovat na mori a jasne nikdy je nenasli. New Orleans je asi 30 m pod hladinou more a cele to okoli......
Gangy je vlastne odpor vlade proti jejih prohibici drog, nebot podle common law zlocin je pouze tehdy, kdyz nekoho poskodime a jeho majetek ,jinak je to vse prohibice co je jasne vladnouci bandou nelegalni ,take gangy jsou umele vytvoreny vladou aby policie mohla priskripnout obyvatele a gangy jsou prehnane vladou a policie jde po kazde parte kluku co proste delaji nesmysly ,valka o drogy v Mexiku je selhani zakonu a vlady a jasne americka vlada cele podporuje ,CIA tam posila zbrane atd .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od alibaba »

Tak jak jsem se dozvedel ty tornada si vzali asi pres 500 lidi k certu ,stale je nachazeji no nic moc ,nas mnogo jak rikali Rusove !!!
Remcal
Příspěvky: 4
Registrován: 17.06.2011 10:42

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Remcal »

marish píše:Přestože už ve druhé knížce ze zdejší knihovničky co čtu, se to hemží zombiema a lidstvo prakticky vymřelo;
za více pravděpodobné považuji že se někdo z nás dostane do úplně normálních problémů vlivem záplavy, požáru, úniku nebo výpadku médií apod.
Taky to je nejpádnější důvod pro všechny obyvatele, proč mít připravený evakuační batůžek.

Pokud má někdo s tímto zkušenost, uvítám když se podělí.

Setkal jsem se s teorií (survivalman), že evakuační zavazadlo nemusí být nutně stále zabaleno, že stačí vědět kde co mám, a umět si to v minutě dát do báglu. Ovšem pak v TV zprávách vidím postávat na ulici lidi v županech a pyžamu, a předpokládám že jim hasič nebo policista nedal ani pár vteřin na to si vzít bundu, natož sbalit raneček...

V kterém případě bude dobré si vzít i zbraň, a kdy by byla spíš na obtíž? Při požáru bych ji asi chtěl mít u sebe, při úniku čpavku je to asi zbytečné...
Řekl bych, že dost záleží na situaci - jestli budu utíkat před vodou, asi se jen dobře obléknu, nůž do kapsy a mizim, ale když budu mít pár hodin nebo dnů na to, se někam dostat, poberu co uvezu/unesu. A jak se zmínilo v následných komentech, je také asi podstatné, kam a jak se výhledově budu evakuovat - tábor, kryt, pustina, cizí zem; pěšky, autem, na voru:))
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od Karlos »

Remcal: ...na voru - to jsi me dostal :mrgreen:
MichalB
VIP
Příspěvky: 6
Registrován: 31.01.2012 11:43
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokální katastrofy - evakuace

Příspěvek od MichalB »

Pokud budeme mluvit o evakuaci na krátkou dobu a týkající se menšího počtu lidí - bombová hrozba, požár, havárie v objektu, tak celkem není potřeba žádné zavazadlo. Většinou na to postačuje vybavení, které mají k dispozici hasiči. Každý HZS kraje by v dnešní době měl mít kontejner nouzového přežití s nafukovacím stanem a vybavením pro 50 osob.
Problém je spíš u delší evakuace, jako jsou povodně. Sice jsme malá země, takže humanitární pomoc tu nebývá problém, ale až po pár dnech.
Jinak sem přidám odkaz na jednu pomůcku pro evakuaci, třeba se někomu bude hodit: http://radyvnouzi.cz/file3
(jde o pdf dokument)
Odpovědět