Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Hdm »

Nápad výborný, ale mám k tomu dvě věci:
1.Udělal by jsem ty "kolejnice"maličko z kopce, aby se sami koulely když odeberu (možná to má, ale jak ji tam vzal tak to nic nedělalo)
2. nebude na ty konzervy v obýváku moc teplo?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Fabulous »

Ono je to mysleno pro "Apartment preppers". Pro lidi, kteri maji jen svoji garsonku, takze teplotu moc resit nemohou.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od urbanwarrior »

Děda býval truhlář nábytkář a schovávačky ve skříňkách (zejména ty sokly a falešné police/šuplíky) byly jeho velký hobby. Primárně se tam schovávaly cennosti, papíry od domu, pojistky a větší hotovost. Největší vychytávka, o které nikdo z nás nevěděl, byla dutá centrální noha u stolu v "parádním" pokoji, která byla skoro plná pšenice. Úkryt jsme našli náhodou, když se nábytek prodával a stůl se nakládal do auta, všiml jsem si nedoléhajícího víčka a skříplých zrnek. Už se nepamatuji, kolik kýblů jsem tenkrát věnoval sousedovic slepicím, ale zbaštily to jako nic a bez následků. Škoda, že jsme nezjistili, odkdy tam to zrní měl, snad z války, snad z padesátých let, pak už nebyl důvod skladovat pšenku v obýváku... Schovávačky ve skříni dneska hravě zjistí i ruční detektor, co nosí ochranky před diskotékou. Asi už k ničemu, ale zevrubné prohlídce možná uniknou.

K vybavení domu pro případ nouze mě tuhle napadlo pořídit nějaké ty role igelitové plachty. Uvažoval jsem jako náhradu za zasklení oken, opravu střechy, při případném zničení celé střechy na položení na půdu proti vodě, spadu a jiným libůstkám.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Wagoneer »

To urbanwarior - s tím " igelitem" jsem uvažoval naprosto stejně a mám hafo od tenkého mikrotenu až po silnější PVC.
Právě pro připad havárie střechy, oken a utěsnění obecně. V PA době už bude nesehnatelný.
Uživatelský avatar
Reski
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2012 14:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Reski »

Nedávno jsem v mailu objevil tento soubor. Možná to nebude úplně zcela PA, ale v něčem možná může být inspirativní ;)
Přílohy
Vychytavky 1 .doc
(1.54 MiB) Staženo 1351 x
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od urbanwarrior »

Dobrá vychytávka pro řešitele zamaskovaného úkrytu nebo panikárny v domě. Nevím, jak to vypadá v reálu, ale video je excelentní:
http://www.stream.cz/video/785540-vymak ... re-do-domu
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od wild.peter »

A čo tak v jednej, strategicky výhodnej miestnosti mať zabudovaný trezor na číslený kód? Je to zákonne v poriadku a pri správnom maskovaní ho málokto nájde....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Fjord »

Super maskování :clap :D
http://www.7story.cz/CwAAAA2
2.jpg
2.jpg (85.75 KiB) Zobrazeno 6559 x
9.jpg
9.jpg (82.44 KiB) Zobrazeno 6559 x
15.jpg
15.jpg (48.36 KiB) Zobrazeno 6559 x
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Vybavení bytu, domu - vychytávky.

Příspěvek od Hombre910 »

Maskování hrubý, jen si někdo nesmí usmyslit, že si skočí pro pár polínek :D
Odpovědět