Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Henten »

Já mám na jediná přístupná okna namířeno PIR čidlo. To dle mého názoru stačí.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od cipis »

A jak to bude chránit, když se tam budeš pohybovat? Nebo to chceš před každým otevřením dveří do těch místností odkódovávat?
Na tohle je fakt nejlepší ten tříšťák, který je zaplý furt, takže ať už je to míč od sousedů nebo zloděj, rozbité okno vyvolá poplach.
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Henten »

Vzhledem k tomu, že je to v obýváku bytu, předpokládám, že bych si toho všiml, když tam někdo poleze, rozbije okno a já budu doma :) Tenhle a obdobné senzory jsou samozřejmě v režimu Home vypnuté, neboť jsou zbytečné.

Jinak v režimu Home mám zapnutá akorát kouřová a vodní čidla, magnetové čidlo u vstupních dveří a potom externí čidla na dalších objektech venku. Na povědomí, že je vše v pořádku, když jsem doma, tohle bohatě stačí.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od cipis »

Nevím, nakolik je cena toho čidla moc vysoká proti "předpokladu všimnutí". Pokud už to máš takto vybavené, tak by tam mělo být i toto čidlo, ať to máš komplet ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

Mate nekdo tip na nejake odzkousene spolehlive cidlo tristeni skla?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Count »

Karlos píše:Přemýšlím nad předěláním alarmu. Mám všude pohybová čidla a chtěl bych rozšířit o čidla na dveře a okna. Tato čidla by mohla být v činnosti i když jsem doma (v noci) a hlásila by případné narušení (zatím co pohybová čidla by byla vypnuta).

Čidla na dveře jsou jasná (spínač na otevření) přemýšlím ale jak nejlépe ošetřit okna? Když dám čidlo na otevření tak nebudu moci mít současně zapnutý alarm a zároveň větrat (asi by teda šlo spínač pořešit tak aby mohla být otevřená alespoň ventilačka a spínač sepl až při otevření celého okna). Ale to stále neřeší možnost že narušitel okno rozbije a vleze dovnitř (jde hlavně o malá sklepní okna popř. okna v přízemí). Takže jsem začal uvažovat o optické závoře (laserové mříži). Ta by umožňovala při šikovné montáži i ponechání okna zcela otevřeného a pokud by se narušitel pokusil vlést dovnitř tak laserový papsek by ho rovnou nařezal na kousky aby se dal pěkně naskládat do mražáku... :twisted: :mrgreen:

Jak máte zabezpečena okna vy? Myslím čidla nikoliv fólie, mříže, zazdění ;) atd.
V domě mám dvě zóny. Jedna vnitřní - pohybová čidla v místnostech + tříšťáky, ale první nárazníkové pásmo je na plášti budovy. Doufám, že mně nikdo neukamenuje jako spammera, ale až toto vlákno mně přimělo se registrovat. Osobně zastávám názor, že je dobré vědět o útočníkovi ještě dřív, než se mi dostane do baráku. Proto jsem při stavbě vytáhl na všechny strany kabely a chystám se montovat: IR závora venkovní.

Než se osoba dostane ke dveřím, spustí se skrytý alarm (alarm světlo), po nastaveném čase pak alarm hlasitý. Celé napojeno na Jablotronní systém 100.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Desouza »

A co falešné poplachy ? Kočka leze přes plot , pes oknem ;) . Já sázím na pohybová čidla uvnitř a venku kamery , stejně člověk povětšinou civí na PC a kam. záznam je pro policii fajn . Ale pravda každý to vidí jinak a má jiné možnosti a preference .Tudíž ideální systém neexistuje .
Vincit omnia veritas .
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Hohepa »

Piru jde většinou nastavit citlivost.
U tříštáků mám zkušenost, že je spustí i prasklá galuska na kole.
Jasně je to extrém , ale jen pro info , taky nám to trvalo, než jsme našli původce poplachu....
a původce výjezdu sekuriťáků a platby za výjezd
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Venkovní IR jsou vysoce zatížené falešnými poplachy. Je to zlatý důl pro sekuriťáky ;)

Tříšťáku lze přece nastavit nižší citlivost?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Hohepa »

No to asi jde, ale jak to zkusíš že eště jo že eště bere ?
rozbíjením lahví ?
Tyhle byly lepené přímo na sklo .
Kolega si po přezutí nechal kolo v rachotě opřené pod oknem a v noci mu bouchla nová galuska :head
Poplach atd.. .
Prostě to v cykloservisu přehustili. Reklamace OK ale k "poplachu" se samozřejmě nehlásili..
V7OR
Příspěvky: 2
Registrován: 22.07.2014 21:32
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od V7OR »

Na venkovní aplikaci bych použil duální barieru IR/MW, možná venkovní PIRko.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Desouza »

Jo a ještě k tomu Jablotronu 100 ,
taky jsem ho chtěl . Ale bohužel je to pro koncové zákazníky neprodejné . A nechat si to za nehoráznou cenu namotovat od nějakých super odborníků tento super system to teda ani náhodou . A ještě riskovat že super zaměstnanec této super firmy obratem nahlásí nějakému zloději copak že to v baráčku skrývám . Nejsem padlej na hlavu . :)

IR závora , dá se , ale zaplá jen když jsem doma a instalace do výšky metr dvacet .

Pro rozpadlou situaci mám připravena obyčejná PIR čidla z Lídlu na baterie . ;)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Count »

Většina služeb má několik úrovní. U těch levnějších se platí každý výjezd, nebo je v ceně několik výjezdů zdarma. U vyšších jsou výjezdy v ceně, i kdyby jich bylo dvacet za měsíc, např. Kompletní ochrana u Jablotronu. V ceně bývá třeba i testování výjezdu, úschova klíčů a podobné věci.

Co se kamer týče, přípravu na ně mám rovněž. Ale beru je jen jako prostředek pro identifikaci a zpětného usvědčení. Spuštění nastavené akce má každá lepší kamera, nebo kamerový systém, ale z mých praktických zkušeností se hodí spíš na spuštění záznamu v případě pohybu, než aktivaci skrytého či hlasitého poplachu. V tomto věřím víc dříve postnutým plášťovým čidlům.

K montáži zabezpečovačky. Komplet rozvody, společně s datovou sítí a TV okruh jsem si dělal sám a instalace čidel + základnovky proběhla v době, kdy dům měl pouze plášť a příčky (a střechu samozřejmě) a tak k tipu zlodějům tam byly akorát staré petry a plechový kýbl na popel. Další montáže, teď už v zaběhlém domě jsou opět v mé režii. Kdybych měl montovat zabezpečovačku do již hotového domu, dělal bych vše přes rádio a na koupi komponent se domluvil s prodejcem. Po napojení základnovky se servisák dostane do systému vzdáleně a nepotřebuje šmejdit po domě.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Kopour »

Opravdu dobrá léty osvědčená ústředna a čidla jsou Kanadský DSC.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Kopour »

Ještě se jednou vyjádřím trochu šířeji.Ústřednu samozřejmě někam na co nejnepřístupnější místo a dovybavit jí ještě dodatečnou baterií s velkou kapacitou a svojim zdrojem dobíjení.Ústředna by to nezvládla.Ústředna by měla mít svůj jistič.Zásadně asi pokud to jde drátovej systém.Volit takovou ústřednu,kde můžu naprodramovat třeba tři programy zapínání.Jako zapnutý celek nebo plášť na to když jsem doma a navíc by se na ní mělo nechat vypnout jakoukoliv smyčku.Má to tu výhodu,že můžu třeba zapnout i vnitřní noční provoz se zapnutou jen plášťovou ochranou a nechat otevřené okno.V případě když jsou magnety na oknech a dveřích neodejdu z domu aniž bych zapoměl tyto zavřít.Těchto variant je možno i víc.Samozřejmě namontovat na všechny okna a dveře mag.čidla.V místnostech je nejlepší stropní čidla a hned vedle čidlo tříštění skla.Ona když si manželka vzpomene,že chce přemístnit nábytek tak to může třeba zastínit čidlo.Jablotron je dobrej,ale drahej a musí ho montovat jejich smluvní partner.Jinak co se kamer týká tak je výhodnější a AHD kamery,jsou ve stejné kvalitě obrazu jako IP, ale lacinější a méně náročné na velikost HDD v DVR.Pokud se použijí PTZ kamery,tak ty je možné naprogramovat aby se v případě poplachu natočily na místo vyvolané poplachem.Ono je možný sestavit mnoho variant dle potřeby uživatele.A nezapomenout pro ty co mají zbraně namontovat trezorové čidlo do trezoru na zbraně.
Odpovědět