Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

Vzhledem k tomu že rekonstruuji RD tak se začíním poohlížet po nějakém poplašném zařízení. Vzhledem k tomu že pracuji v podstatě pár stovek metrů od domu tak pro mě není problém se během doslova pár minut po alarmu dostavit a ptáčky zadržet dřív než se vůbec rozkoukají...

Zatím mám natahane dráty pro čidla do každého pokoje, ustřednu jsem zatim neřešil a tak si rád nechám poradit s čím kdo máte zkušenosti?

Požadavky které zatím mám jsou zhruba takové:

- GSM modul (s možností odposlechu?)
- cca min 8 vstupů pro PIR čidla
- možnost 2 ovladacich mist (klavesnice) - ale zde bych i slevil na 1
- samozřejmě cena (co nejvíc muziky za co nejméně peněz :mrgreen: )

to je tak základ, samozřejmě uvažuji časem o připojení do Internetu, možnosti IP kamery atd. ale pro začátek mi bude stačit běžné zabezpečení s vyhlášením alarmu houkačkou (sousedi po obou stranách jsou doma) + varování pres GSM. Zatím totiž mám - a jak to dle stavu financí vypadá dlouho mít budu - pro zloděje docela nezajímavé vnitřní vybavení :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Pokud ti stačí GSM, které se dá za jistých okolností vyřadit, tak jednou z perfektních voleb je kamera Jablotron. Defacto je to ústředna s možností přidání 10 ks bezdrýtových periférií. Má v sobě samozřejmě kontrolu v obraze, PIR, zvukové čidlo, info na SMS, tel, www, atd.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od shtf »

bohuzel ta kamera kouka na jedno konkretni misto a pokud se lupeznik nenachazi na tom jednom kontretnim miste tak ho ta kamera neuvidi :)

jinak obecne Jablotron doporucit. Nedavno vysli s novou radou JABLOTRON 100 ktera je supr, ovsem trosku drazsi
Takze zatim me system Jablotron Oasis vychazi nejlepsi pomer cena/vykon
Oasis je v dratovem i bezdratovem provedeni, ma to GSM, SMS pres pevnou, ovladani pres NET, da se k tomu pripojit kamera.
Verim ze to splni vse co ocekavas.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

Fabulous píše:Pokud ti stačí GSM, které se dá za jistých okolností vyřadit...
Jedná se o nějaký sofistikovanější útok nebo je toho schopen každý druhý bytař?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od dracekvo »

Je toho schopen celkem snadno. Stejný problém jako u aut. Výhoda u bytu je, že se dá poplach odeslat více kanály najednou.

Edit: tak raději upraveno
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 31.10.2012 14:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Nechtel jsem to tu moc ventilovat, ale rusickou to skutecne lze. Proto je dobre mit antenu co nejdal, nejvyse. Levne rusicky maji celkem omezeny dosah.

Pripadne zabezpeceni zdvojit. Jednu ustrednu zlodej ukopne krumpacem, ale druha, skryta, te upozorni. Take mam vse zdvojene.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od shtf »

jak jsem psal, jablotron umi SMS i po pevny lince a umi kombinaci poplachu
napr poslat SMS pres GSM, poslat SMS pres pevnou a pak jeste upenlive vola na zadana cisla
at uz pres pevnou nebo pres mobil.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od EBE »

Zálohovať energetické zdroje pri výpadku prúdu a neveriť mobilným sieťam "našich" operátorov, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Silové zložky radi navštívia zaujímavé miesta vo vašej neprítomnosti napr. dovolenke, keď je výpadok prúdu a mob.spojenia. ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od dracekvo »

Já mm třeba v autě přenost poplachu pomocí pageru na 443 Mhz. Papírově to má fungovat do 1,5km ve volném prostoru, v zástavbě to bude horší. Ale už je to starší technologie takže se asi ani nevyrábí, ale výhoda je, že s ní zloději moc nepočítají. Ale co mám vyzkoušeno tak v krámu, v práci to funguje spolehlivě. Kdysi sem měl špatnou páčku na dálkové a občas se mi rozsvítili světla, tak to spustilo alarm.
Imho nevím jak jsou dnešní chmatáci moc zkušení, jestli dělají věci jako stříhání pevných linek, vyhazování proudu a rušení GSM. To už by musela být nějaká organizovaná banda a ti asi půjdou do lepších domů. Ale zálohu určitě. Jablotron na to má přímo modul pokud vím.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od alive »

me se osobne osvedcilo, ze jsem pokoupil spoustu starsich kramu treba na aukru a zabezpecovacku si postavil...nema to zadnej standartni system, tudiz je to tezce napadnutelny. Vsechno je zalohovany, zdvojeny, plus nejaky skryty zapinani systemu, kamery s monitorama do domu...a snaha aby to nebylo vubec vicet.(krome venkovnich cidel...na kamery jsem pouzil "couvacky" na auta...za par korum slusna muzika...ale ve finale je nejlesi cidlo nas kavkazak:-)
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od sroub »

alive píše:....ale ve finale je nejlesi cidlo nas kavkazak:-)
Jo, alarm taky hodlám řešit jen na principu signální stěny. Pustit zloděje pár metrů od plotu, a narušení signalizovat ne ječící sirénou, ale ultrazvukovým bzučákem zavedeným do kotce, a psího odpočívadla. Obdobně jako měli na hranicích nechvalně známí SUPi.
Samozřejmě od alarmu čekám i diskrétní SMS že mám koupit igelitový pytle a nachystat si lopatu a krumpáč. :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od alive »

...igelitový pytle a nachystat si lopatu a krumpáč. :twisted: :twisted: :twisted:

No, jestli budou hnedocesi pokracovat jak pokracuji, tak spis bagr..:-)
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od urbanwarrior »

V bytě i v práci mám Jablotron - bezdrát, má kupu šikovných čidel (i plyn, kouř, voda) a i gsm modul na posílání textovek. Design mi přijde trochu předpotopní, ale funkčnost je dobrá a mně přesvědčila nezávislost na drátech pro čidla.
(Fakt to neprodávám :x )
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od alive »

Jeste ke kameram...vseobecne vyjde kamerovy system na docela dost penez...vzhledem k jiste financni omezenosti jsem nakoupil na aukru nekolik parkovacich kamer na auta, plus 3,5" monitory...zapojil jsem je s par starymi IR cidly a infrazavorami a je vymalovano...funguje na vybornou, neni to videt a celkove naklady cca 3000 kc..jedina komplikace byla natahat a zamaskovat draty...:-)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Desouza »

Ahojte ,
ohledně alarmů určitě bych se nebál alarmu od Jablotronu to je kvalitní značka . Hlavně bych nainstaloval venkovní kameru , klidně i víc kamer . Osobně IP kameru * mám a nemůžu si ji vynachválit . Jen paní poštačka se diví že o ní vím dříve než zazvoní :chuckle


* Moje kamerka je Edimax IC 1520wgObrázek
Mužu po 4 letech provozu potvrdit že ačkoli je výrobcem označena pro vnitřní použití , venku pod stříškou pěkně zamaskovaná funguje krásně .
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od DeadMan »

Není to sice alarm ale nejblíže to má asi k tomuto vláknu.

Nedávno jsem kolem domu přimontoval halogenová světla s čidlem pohybu.

Na nejvíce "rizikové/problémové" místo 500W zbytek 100W.

Musím říct že ta pětistovka chytá pohyb od 12m a dosvítí no bůh ví kam :D prostě daleko ale co je nejdůležitější tak krásně "vypaluje" oči takže to spolehlivě odradí každého nočního obejdu co se kolem poflakuje :twisted:

Do budoucna hodlám pořídit ještě kameru sice v nižší cenové kategorii (tak do 2tis. Kč) ale mým otcem už několik let používanou v činžáku (monitoruje si zaparkované auto) a vše funguje ikdyž člověk nespočítá bědary na xichtu pubertálního výrostka tak obličej lze identifikovat normálně.

Jinak za spolehlivý alarm považuji také psa ;)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Desouza »

:clap halogeny také používám právě s kombinací ip kamery s automatickou detekcí pohybu bez infra přísvitu .
Dobrá kombinace , jen záloha napájení těch halogenů je problém .
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od alive »

Halogeny (100W) mam zalohovene jakousi predpotopni UPSkou z aukra a dvema autobaterkama...Na par minut to staci.
Pozor na nasi uzasnou legislativu: pokud ma kamera v dosahu verejne pristupne misto (vidi pres plot) je nutne mit toto oznaceno cedulkou typu "sledovano kamerovym systemem" ..:-(
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od jaromir »

ja použiji LED (halogeny) 10w zálohování není problém
jinak kamerový systém je už doma jen ho namontovat...
http://www.suntech.cz/produkt/204968-zm ... mos-kamera
pak napíši víc zkušeností...
zatím spokojenost co jsem zkoušel..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Ty 10W LED halogeny jsou docela dobre, ale maji dost uzky paprsek. Ja je mam ve firme kazdych 6 metru jeden :)
Odpovědět