Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Rafael »

Kun nás na chalupě zbavil nebožtik dobrman. Rozsáhlé půdní prostory od nich dokonale vyčistil. Bohužel při tom udělal spoustu škod. Rozházel, popřevrácel a rozbil tam skoro vše. Nejvíc mě nasralo, měl jsem tam hromady řeziva úhledně složených do hraní. Roztřízených podle druhu dřeva, rozměrů a tak. Všechno rozházel a dodnes jsem nebyl schopen dát to do původního stavu.

Anebo z kraje zimy. Auto na dvorku, teplý motor a šílený štěkot.
Urvaná registrační značka, veškeré ozdobné lišty, poškrabaný lak, poničené stěrače a utržený nějaký kabel od nějakého snímače pod motorem.
Pes to přežil. A nakonec jsem byl ještě rád, že to dopadlo takhle. Kdyby mi ta kuna překousala nějakou důležitou kabeláž musel bych ze samoty u lesa shánět nějaký odtah do servisu.

Neskutečné jakou měl ten pes sílu, vytrvalost a zarputilost.

P.S. a ještě od nich chytil nějakou kožní nemoc.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Rafael »

Hagen píše: 24.05.2023 18:36 Já mám pár sudů s vodou, a do těch se mi chytají myši i potkani. Obzvlášť v parném létě je to účinná metoda.
Stačí je pak jen vybírat. Levné, účinné.
Myslím, že potkani plavat umí. Když žijí i v kanalizacích...
Jak to mají myši přesně nevím, ale myslím si, že jsou to mizerní plavci. Nebo spíš neplavci.

Ale kdysi jednou, v době té potkaní invaze, jsem ve sklepě zapomněl zavřít jeden velký sud s ciderem který tam zrál a čekal na destilaci.

Našel jsem v něm utopeného potkana. Nechápu jak tam vlezl a proč pak stejným způsobem nevylezl.
Žízeň mít nemohl protože v tom sklepě je studánka s čerstvou a odtékajíci vodou.

Asi ho do toho sudu přilákala jablečná vůně a ožral se tam...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Hdm »

Nejde o to zda je plavec/neplavec. Jde o to, že když máš hladinu v kbelíku šikovně vysoko, tak jak tam jednou spadne musí plavat, ale nemá se od čeho odrazit nebo chytit, aby vylezl a utopí se na vysílení.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Rafael »

Jenže ten sud byl plný. Skoro vrchovatý. Jinak se nízkoalkoholický cider delší dobu uchovávat nedá. Zoctovatěl by nebo chytil nějaké nemoci a choroby...
*
Ale prosím, berte to mé psaní jen jako zážitek nebo vzpomínku a ne jinak!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Hagen »

Rafael píše: 25.05.2023 14:03
Hagen píše: 24.05.2023 18:36 Já mám pár sudů s vodou, a do těch se mi chytají myši i potkani. Obzvlášť v parném létě je to účinná metoda.
Stačí je pak jen vybírat. Levné, účinné.
Myslím, že potkani plavat umí. Když žijí i v kanalizacích...
Jak to mají myši přesně nevím, ale myslím si, že jsou to mizerní plavci. Nebo spíš neplavci.

Ale kdysi jednou, v době té potkaní invaze, jsem ve sklepě zapomněl zavřít jeden velký sud s ciderem který tam zrál a čekal na destilaci.

Našel jsem v něm utopeného potkana. Nechápu jak tam vlezl a proč pak stejným způsobem nevylezl.
Žízeň mít nemohl protože v tom sklepě je studánka s čerstvou a odtékajíci vodou.

Asi ho do toho sudu přilákala jablečná vůně a ožral se tam...
Samozřejmě že potkani umí plavat. Dokážou šlapat vodu i několik dní.
A samozřejmě že v těch sudech je tak půlka vody, aby nemohli vylézt ;) .
Žízeň je horší než hlad, a ani myši, ani potkani nezkoumají jestli se dá z toho sudu vylézt.
Prostě jen cítí vodu, a jdou se napít.
Oproti pastičkám je to 100% účinné- nemají šanci vylézt.
Jen musím hlídat ženu, protože je tam chodí zachraňovat, a znova vypouštět.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Hagen »

Stačí, aby nedosáhli na dno, a na okraj sudu (kýble).
A pokud je někdo hravý, a chce si to zpestřit, tak je možné do toho sudu dát nafouklý balónek (šprcku), aby vyplňoval celý vnitřek, a nasypat tam nějaké dobroty. Obzvlášť účinné je to tam, kde je myšmi, či potkany přemnoženo.
Vlezou si na ten balón, baští, a baští, a je jen otázka času (a jejich šikovnosti) kdy ten balónek prokousnou, a spadnou do sudu.
Ale to jsem osobně nezkoušel (nemaje balónek, šprcku, ani čas), pouze viděl na videu jako návod.
A tam to fungovalo bezvadně.
Odpovědět