Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sigmark »

u nás tohle všechno žilo, ale pak jsme si pořídili psy, a ti jsou na potravním žebříčku výš, tak se lasicovití pakovali. kuna žila v hromadě dřeva, a dokonce tam vyvedla mladý, a hranostaj bydlel ve zdi z nasucho poskládaných šutrů
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od MrPorter »

No, nám se na chalupě letos celkem přemnožily myši a s tím asi souvisí to, že jsme tam poprvé uviděli i tu lasici kolčavu. Moc se nebojí lidí a běhá i přes den, takže nejdřív jsem ji pěkně hnal, když jsem myslel, že to je jen další škůdce, co se chce nakvartýrovat do baráku. Ale pak jsem si sledoval skrz okno a poznali jsme, že to je lasička. Tím pádem jsme přestali používat ve sklepě na myši chemii, aby ty svině malé nevylezly chcípnout ven (pokud vím tak tak nějak to funguje - jak jim to sníží srážlivost krve, tak pak i vysychají jak mumie a v posledním tažení se ještě snaží dostat někam k vodě), kde by je mohla lasice sežrat. No a vypadá to, že nějakej vliv i měla, situace se pak už nezhoršovala, spíš naopak.

Krtek je věčnej nájemník, zkoušeli jsme kde co, ale už jsme spíš rezignovali. Někdy je štěstí a ten parchant to rozryje ve svahu kde to moc nevadí, jindy je to na rovném trávníku u chalupy. No ale beru to tak, že nám to tam přerývá...vemu kolečko a lopetu, svezu jedno dvě kolečka hlíny a pak aspoň můžu provést terénní úpravy někde, kde je to potřeba :-)
Jo a jednou se ten debil prokopal do sklepa skrz kamennou základovou zeď a chytil se do velké pasti na myši.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

Na téma nežádoucí havěti jsem se předevčírem bavil s kolegy v práci. Jedni bydlí u lesa, tudíž jim kurník "vybílila" liška. Podle toho co říkal se jim podhrabala do výběhu. Máte někdo nějaký nápad, jak se jí zbavit? Jednoho z kolegů napadla vzduchovka, ale to si myslím, že bude slabá. S pozdravem. M.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Terminated Account »

Na lišku pozvat zeleného mužíka. Cokoliv jiného je v drtivé většině případů mimo zákon a vzduchovka je úplný nesmysl.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Fabulous »

Pamatuji kdysi davno cloveka, ktery chodil na lisku s kratkou malorazkou.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Foxy »

MacGyver píše:Na lišku pozvat zeleného mužíka...

Jojo, tůůůdle, stejně vám vždycky uteču! :lol:
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

Napadlo mne, jestli by na tu lišku stačil ostnatý drát zadělaný do spodku plotu, případně pod zemí. S pozdravem. M.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Hdm »

Napadlo mě půjčit si elektrický ohradník. Kdyby jednou nebo 2x dostala pecku už by si odvykla tam chodit. Zda je to podle zákona nevím.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Terminated Account »

Foxy píše:
MacGyver píše:Na lišku pozvat zeleného mužíka...

Jojo, tůůůdle, stejně vám vždycky uteču! :lol:
:yes pěkné zlehčení :D
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od surikata »

je to asi prasárna ale co při kopání základu plotu zahrabat kolem do kole pole střepů. A na zvěř funguje pach lidských vlasů.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od MrPorter »

Jen bych upozornil, že zrovna zde zmiňovaný krtek nemá problém ty střepy vyhrnout ven a očividně si při tom ani nic neudělá. Vyzkoušeno.
bobr
Příspěvky: 38
Registrován: 22.10.2012 9:12

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od bobr »

Na lišku stačí na noc zavírat kurník a pes na zahradě ;)
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

V neděli jsem byl na tržnici ve Valech u Přelouče a viděl jsem tam zajímavou past na myši. Jelikož nemám skener, abych ofotil nákres, tak se ji pokusím co nejlépe popsat. Jde o fošínku, cca 5 cm. vysokou, ve které jsou vyvrtané slepé díry na velikost myši. Asi centimetr od vstupu do díry je ve fošínce proříznutá drážka kterou prochází drátěná smyčka. Tato smyčka je připevněná k drátěnému péru připevněnému k horní straně fošínky. Kousek za drážkou je provrtaná díra přes fošínku. Jak to funguje? Na konec díry dáme návnadu, na drátěné péro se přiváže silnější niť a péro se smyčkou se rukou zatlačí dovnitř tak, aby díra na myš byla ve smyčce. Niť se protáhne dírou za smyčkou a pod pastí se zajistí (např. hřebíkem). Myš se snaží dostat k návnadě, přehryže niť, čímž uvolní smyčku a ta ji zabije.
Děr ve fošínce může být několik. Snad jsem to popsal dostatečně. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sigmark »

drigon: foťák, máš?
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Etranger »

Takovou past jsem jako dítě taky doma našel,není to nic nového.Byla pěkně stará a nikdo nepamatoval že by se používala.V podstatě se vymrští odpružené oko z drátu a myš v oblasti břicha zaškrtí takže dodělává klidně několik hodin-dost hnusný způsob i když jde o škůdce.
Navíc je složitá manipulace protože se musí nahrazovat přehryzané šňůrky.
Lepší je tzv.živolovka což je kulatý domeček z drátěné síťky s kónickým"vstupem"na vrchu.Dovnitř dáš kousek salámu a ráno je výsledek jistý.Jednou se mi chytla celá rodinka-dospělá myš a 3 mladé.
Tato past se běžně koupí v železářství.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od urbanwarrior »

Do živolovky jsem onehdá lapil myš, i když v ní nebyla nástraha. To byla fakt smůla... :lol:
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od jaromir »

Dnes myši slimáky a podobnou havěť trávíme granulemi a podobnými přípravky. a jak žerou.
mravence najít vykopat spálit otrávit + zabránit jím ve vstupu do domácnosti...

na horší časy jsou doma pastičky a železa v několika velikostech... víc není potřeba

*(horší časy = PA)
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

Živolovka na myši je sice humánní řešení, jenže tu myš (myši) je stejně potřeba zlikvidovat. Pustit je živé do přírody nedává moc smysl, neboť budou škodit dále (dost možná vlezou i nazpět do baráku). Podle toho, jak ta past vypadala, tak to tu myš chytne za krk. Pak je konec rychlý, nehledě na to, že to péro bylo dost tuhé. S tím navazováním provázků máte pravdu, asi to musí být pěkná mašlitýda. Vyfotit jsem to nemohl, nehledě na to, že můj kecafon se nekámoší s kompjůtrem. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od bivoj »

2 drigon - Ad "živolovky" - stačí pak tu klec hodit do vody, kde se myši utopí. Kdo jim chce trápení ukrátit, hodí past i s myšmi do vřící vody. Kdo je sadista, dá tuto past na elektrický sporák a zapne ho.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Hdm »

Bivoji tak to raději klasickou pastičku, kde to má myš za sebou hned. Mě přijdou sadistické všechny tebou uvedené varianty :puke
Odpovědět