Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Rosomak> tak to je hrebicek na hlavicku - ale jen bych si dovolil opravil ty meritka, 50km necestou to by asi nezvladl ani sportovec-velkoprofesor-statnik z Proseka v jedne osobe, kdyz byl v kondici a ochranka mu nesla vodu a bagaz, pripadne alpou prubezne rozmasirovala jinak jak znamo tenisem a sjezdem trenovane svaly. Takze realne 15-25km s prevysenim, necestou, panoramatama-pausama zvladnout za den s tim, ze nasledujiciho nelezi jak lazar, ale normalne funguje se da pozadovat za bywoko padlicka zona minima..

Vetsina lidi na to nema dneska uz ani chodidla, natoz boty, ci moral. Jednou jsem prisel v divocine o podrazku (germanska premiova kvalita hah) a nasledujici postup se zpomalil cca na uroven vymknuteho kotniku, kdyz sem se vratil "do civilizace" psi stekali, deti povykovaly a dcery se zamykaly, aneb z hor se dolu plouzil neznamy prizrak..
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od Foxy »

Hmmm, tak nevím, Jince-Zbraslav (Baně) přes kopečky s batůžkem jsem ještě vloni zvládl bez oněch barvitě popisovaných následků, a počítám, že to snad i letos ještě zvládnu zas - uvidím, jak pokročí únava materiálu.
50Km ještě jde. Pak je to s každým dalším kilometrem horší. Mezní hranicí pro mě bylo 78Km v kuse, to už jsem byl fakt totálně nepoužitelný.
Vůbec se nepovažuju za nějaký zázrak. "Poslední Puchejř" chodilo rok co rok spousta lidí, zdatnějších než já.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Byla rec o minimu, bud rad ze jsi mezi topaky..
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od Reno »

Kolapsnik jr. píše:...Jednou jsem prisel v divocine o podrazku (germanska premiova kvalita hah) a nasledujici postup se zpomalil cca na uroven vymknuteho kotniku, kdyz sem se vratil "do civilizace" psi stekali, deti povykovaly a dcery se zamykaly, aneb z hor se dolu plouzil neznamy prizrak...
:lol: :lol: :lol: Před lety se mi stalo něco podobného, mé oblíbené dobře vyšlápnuté trekové botky, kterých jsem se navzdory již "limitnímu" opotřebení pořád nechtěl zbavit, vypověděly službu zrovna při několikadenním outdooru - podrážka na jedné patě zcela K.O. Došourat se stylem válečného invalidy těch cca 15 km do civilizace k nejbližší trase dopravních prostředků, kdy mi ta pěna mezi cestou a mojí ponožkou doslova zmizela před očima, byl docela zážitek. :)

Jinak s pochody do cca 50ti km délky a následnou provozuschopností druhý den nemám problém, akorát si to chce ohlídat, aby si člověk nepřivodil nějaké puchýře na "blbém místě", protože ty pak dokážou vícedenní chodecké aktivity značně znepříjemnit...
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od Pampalíny »

Frajer v Jižní Americe, do civilizace 80 km a překračovali řeku. Nechtěli si namočit boty tak je přehazovali a jeden nedohodil. Prý to byla zábava dojít zpět jen s jendou botou :(
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od rosomak »

ad kolapsnik jr :beer Pokud mě pamět neklame, tak těch 50km jsem dal s partou na čundru jen tak "z běhu", byla to trasa Sedlec-Mšeno-Nosálov-Bezděz (hrad) a zpátky. Těsně před sametem, to sem byl poněkud mladší ... ;) Ale to bylo jen jednou, jinak se chodily normální trasy, zas takový blázni nejsme. Ale jestli to jako myslíte s tou atomovou zkázou vážně, tak dobrá fyzička je základ, to je jasný. Slaboši budou první oběť ... :? Nebo ne? :shock:
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak reálně prověřovat svou připravenost i plány

Příspěvek od the.marek »

Nevěděl jsem kam to hodit, tak snad to nebude OT.
Zajimavý a ledacos říkající článek... ;)

http://www.freepub.cz/2012/pri-nasilnem ... adna-cast/
Odpovědět