Rekonstrukce domu - plastová okna

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Davson12
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2015 10:15

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Davson12 »

Nám dělali celkem asi 8 oken a trvalo to asi 2 dny. Ale toho bordelu. To jak se vyndávají ty starý okna z toho vyjede takovej mikro prach, že prostě to se dostalo pomale i za folii, co jsem tím obmotal celej pokoj. Takže jsem pak vysával ještě jak divej.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od dracekvo »

Mátě někdo zkušenost s firmama na okna?
Váhám jestli si vzít třeba okna.eu, nebo jít do něčeho dražšího jako třeba vekra.
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od pracintl »

mam okna.eu a bylo/je to v pohode
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Tomáš »

Pro mamku jsem nechával dělat známého "to nejlevěnší" jen do sklepa a nevypadají špatně, dokonce fungují:) Takže výrobce rámů bych asi tolik neřešil, ale dej si pozor na zasklení.
Tchán si nedávno objendával z IZOSu skla, aby si přesklil balkonovky a normlně jsme 3* reklamovali, vždy při předání porucha těsnění a Argon fuč.
Pak se člověk diví, že mu okno neizoluje:( Ale to asi na hotovém okně zkontrolovat moc nejde...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od dracekvo »

Třeba na ty okna eu jsem nenašel moc referencí, ale zkusím je oslovit, ať udělají nabídku.
Budu brát ty nejlevnější, takže nějaké trojskla, nebo argon řešit nebudu. On stejně časem uteče.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Hdm »

Obral jsem už 2x https://www.okna-hned.cz/ a okna OK. Akorát ty levný dveře jsou takový děsně fórový, to je jediné co nedoporučuji.
Bral jsem před tím i "značkové" německé a taky od českého výrobce a rozdíl jsem u těch levných nepoznal.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od JirkaK »

Mám osobně dobré zkušenosti s firmou okna Macek. Okna mám již 20 let a pořád v pořádku. Před cca 4 lety jsem je oslovil, že bych potřeboval jedno okno seřídit a za dva dny přijel jejich technik a okno seřídil a zároveň všechny ostatní okna zkontroloval a promazal.
(pokud to admin bude brát jako reklamu, tak to smaž)
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Ibex »

na vekru bacha, je to gigant a podle toho se chová - soused tvrdě narazil s jasnou reklamací. Já raděj zvolil jiného dodavatele a bez potíží.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Hohepa »

S Vekrou mám také "zkušenost"
Před 15 lety se "specializoval" na celé baráky/paneláky systémem celý dům najednou.
Bydleli jsme v podnájmu a barák byl družstevní , tak jsem do toho nemohl moc kecat .
Okna vyměnili , zakázali 24 hodin otvírat aby vše ztuhlo jak má a pak jsem zjistil, že jedny se sami zavírají a druhé zase otvírá.
Vodováha a dát je kolmo bylo pro ně sci-fi.
Spoje na plastech v rohu řezané na 45°byli do tmeleny akrylátem neb jim to nesedělo....
Shodou náhod jsem po čase mluvil s člověkem co u nich cca měsíc dělal (a utek neb řemeslo plakalo) tak sice vozili relativně značkový profil z německa, ale řezali to na těch nejlacinějších pokoskách z baumarketu :head
přesto že výrobce profilu nabízel i strojní vybavení pro zpracování..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od PeFi »

Hdm píše:Obral jsem už 2x https://www.okna-hned.cz/ a okna OK. Akorát ty levný dveře jsou takový děsně fórový, to je jediné co nedoporučuji.
Bral jsem před tím i "značkové" německé a taky od českého výrobce a rozdíl jsem u těch levných nepoznal.
Známí měli do baráku plastové dveře konstruované podobně jako plastová okna. Zloděj si zamčené plastové dveře otevřel, aniž by je poškodil. Plastové dveře se prostě podvolily hrubé síle. Takže na plasťáky bacha, jejich dodatečné zodolnění může být obtížné.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Strelec45 »

Bez poškození? to je nějaká blbost ne? Vyhmátnul vložku?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od PeFi »

Prostě ty plastové dveře pružily dost na to, aby se je podařilo zkroutit, vyhnout a v pantech vysunout nahoru. Zamčené plastové dveře našli opřené vedle futer. Dveře neměly žádné dodatečné bezpečnostní prvky, pouze standardní obvodové kování. Na laika to dělá dojem vícebodového uchycení a proti větru to tak i funguje. Jenomže podobně jako standardní tj. nebezpečnostní čepy na oknech (nebyly to bezpečnostní hříbky), se nechají vysunout. Vady, pokud nějaké byly, tak pouze kosmetické.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od TomSmith »

Ten bezpečnostní hříbek je lepší než nic, ale dostatečné dlouhým pajcrem jej normálě vytrhneš i s protikusem z rámu :(
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Hdm »

S takovým přístupem nekoupíte nic, leda svařit z ocelových profilů 50kg křídla a fortelné rámy zazdít do tlustých železobetonových stěn.

Když už budu chtít odstranit z venku plastové okno naprosto bez poškození stačí mi na to mečová pilka na aku, kterou objedu spoj okna a stěny, přeříznu těch pár šroubů co ho kotví, pěnu a okno na mě samo vypadne. Přesah stěny a rámu okna je stejně téměř vždy řesen polystyrenem, takže ani tam problém není.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od TomSmith »

Upřesním, ono ty bezpečnostní hříbky se zámečky bývají u lepších výrobců dva typy.
První - odstřiknuto z nějaké zinkoslitiny tak jako zbytek kování.
Druhý - nerezový - pevnější.
Tak jsem se ptal znalých zda má smysl připlatit za nerezovou verzi ... nemá vytrhne se to z rámu i se šroubkama ;)

Takže bez pořádného alarmu je cokoliv mechanického jen o nějakém zdržení zloděje.
Má smysl když jsem v noci doma, zvyšuje šanci že mne to vzbudí.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Cep »

Ale musí být zavřeno úplně, ne mikroventilace. Byl jsem volán do bytu, vekterém zasahovali hasiči. Díky tomu, že byla mikroventilace, tak se tam dostali bez poškození...
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od TomSmith »

Mikroventilaci nemám vůbec, vybrali jsme okna s "rekuperací" vzduchu rámem, takže mikroventilace netřeba a okna pořád "dýchají", navíc ta mikroventilace krom bezpečnostní hrozby propouští i dost hluku z okolí, to "rekuperace" nedělá.
Krásně to odvlhčuje, v zimě jsou na vnějším okně zamrzlé čůrky vody od horního výstupu vzduchu z okna.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Rekonstrukce domu - plastová okna

Příspěvek od Cep »

Zajímavé, příště se po tom mrknu..
Odpovědět