Průmyslové objekty

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

Po pročtení několika témat jak přežít v obydlených oblastech jsem si všiml že se opomnělo na jednu možnost. Co kdyby se pár desítek lidí uchýlilo do nějakého hypermarketu? Kdo se někdy dostal v takové stavbě do "zákulisí" tak ví že je tam spousta místností (ubikací?), veliké sklady, někdy i v podzemí (provizorní kryt?), poměrně málo oken (obrana), plochá střecha (zachytávání dešťové vody, podle nosnosti třeba i políčko), v drtivé většině velké parkoviště (zase třeba pole, plus se nikdo nepřiblíží nenápadně), na "krámě" by mohli být třeba dílny, skleníky a určitě další věci které mě teď nenapadají.
Na druhou stranu nevím kolik lidí by bylo potřeba na stáž, obranu plus jestli ta budova nespadne po pár granátech které vybuchnou někde v okolí. Problém s vodou, vytápěním mi přijde stejný jako u paneláku na sídlišti.

To samé areál nějaké vetší firmy. Ta ve které pracuji (nevím jestli mohu jmenovat) je na kraji města, ze tří stran obklopená poli, několik velikých výrobních hal, spousta dalších prostor, hasičská nádrž (chov ryb), celá oplocena slušným plotem (zdrhnout bez odpíchnutí jde dost blbě :lol: ) plus vlastně všechno co jsem psal výše. Věřím že by tam mohlo žít pár stovek lidí (podle dostupnosti zdrojů). Plus tam jsou dva regulerní kryty údajně a prý i nějaké sklady CO z dob minulých. Byl by tu asi problém s obranou kvůli velikosti areálu, teda nebyl pokud by bylo dost lidí.

Pak mě ježte napadá pivovar :beer . Snad všechny mají hluboké sklepy, často s nějakým pramínkem, nebo vlastní studnou. Ideální nouzový bunkr. Ve sklepích jsou tanky (co já se jich na brigádách naumýval :head ), které by šli mimo jiné předělat na takové ty provizorní úkryty co vypadají jak cisterna, už se to tu řešilo. Vím minimálně o jednom pivovaru (zas asi nesmím jmenovat), který má pozemek až k řece, což je veliké plus.

Ps, možná píšu fantasmagorie, ale těžko říct co je reálné a co už pohádka.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Heike »

Možná by se dalo v tomto případě uvažovat o obsazení bývalého JZD-značné množství dobytka, technika, ubytovací místnosti, a jelikož je souzi stavěli často jako estetickou protiváhu kostelům, jsou na poměrně vyvýšených místech. Vlastní voda, poblíž zásoba slámy atd...Továrny mi přijdou dobré coby zdroj určitých materiálů, např. el. kabelů,atd...Ale vzhledem ke specifickým výrobkům dost často bychom na místě našli kupu granulátů na paletách...
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od radluko »

Mám obavy, že než se pořádně zorientujete co se děje, tak ve chlívech nebude ani selátko, a v hypersuper pytlík mouky. Navíc obchoďák je neuhlídatelnej, obrovské prosklené stěny atd.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Heike »

Tak zrovna u jzd-třeba hovězího-nevím nevím...a pokud nikde nic nebude, kdo to sebere? proč by měl být někdo rychlejší? Jinak s prosklenými stěnami souhlasím, byť ne všechny obchody to mají. Ale hájitelnosti bych se bál. na druhou stranu vypustit dobytek, nebo zvířata, resp je nahnat na svou parcelu, byť za cenu že by jich aklimatizaci dost nepřežilo, z velkochovu na venek a jinou stravu, podle mě není od věci.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Hdm »

Billa u nás je naopak stavěná z pálených cihel a prosklené má pouze dveře, obehnána plotem a viditelnost na všechny strany celkem ucházející. Už jsem nad tím taky uvažoval, ale problém je se zabráním, protože to mám zruky a je na to třeba dost lidí, aby to uhlídali.

Jako lepší variantu vidím tu obranu JZD, protože:
1) místní lidé nás znají a rozhodně hned pálit nebudou
2) dá se hájit celkem solidně (situačně)
3) velká část JZĎáků jsou u myslivců, takže zbraně by taky byly
4) obrana ve stylu vedle sebe vyrovnané obrněné traktory, manipuláky atp. je myslím dost odstrašující
4.1) takový rozběsněný manipulátor by jsem nechtěl potkat zepředu :evil:
Asi i další výhody co mě hned teď nenapadli.

Zrovna tento týden jsem si při jízdě autem říkal co lidí si vozí domů pytle brambor. U nás je to takový tradiční mít ve sklepě zásoby brambor, obilí pro drůbež atp. Takže tu jsou všichni takový rozpadlíci syslové 8-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Terminated Account »

Hoši jen opatrně s tím "zabíráním a okupací" vytržené z kontextu to může velmi uškodit. Někdo nemusí pochopit, že se bavíme o době po velkém průseru a o opuštěných objektech.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od surikata »

No obsazení průmyslové haly je dobře vidět v první serii the Colony. Supermarket bude spíš problém: prázdný nebo vypálený ... .
Je ale hodně logistických center mimo město poblíž dálnice, sila, sklady potravin (jeden mám kousek a to starý poctivý vysoký betonový skelet bez oken :D ), nebo Hobby centra.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

Tak pokud vezmu "mojí" fabriku a dejme tomu že jí hned někdo nevybere tak:
1) Haly stavěné z betonu nebo železobetonu
2) Přístavky z panelů
3) Opravdu vysoký komín, údajně je z něj vidět do města cca 20km dalekého, takže pokud někdo bude mít žaludek tam vylézt a bude mít třeba loveckou kulovnici, tak jen tak někdo neprojde.
4) Spusta uhlí počítáno na železniční vagony.
5) Stovky tun plechů, trubek, jeklů a dalšího železa., láhve s technickými plyny, stroje nářadí atd...
6) Dva bunkry, teď používané jako sklad administrativy a jeden sklad pod zemí po milicích.
7) Do půl kilometru okolo je ovocný sad, rybník,prasenčák a statek.

JZD by bylo super, kdyby se podařilo zachránit část živočišné a rostlinné výroby. Pokud by se toto nepovedlo, nevím jestli by to mělo nějaké další extra výhody.

Největší problém je jak odhadnout čas kdy něco podniknout. Když budu rychlej, tak mě zavřou a když pomalej, tak příjdu s křížkem po funuse.

Byl tu nakousnut kostel. Kromě toho že bych díru do zdi neudělal snad ani s RPG a že skoro každý má nějakou kryptu jako úkryt, tak moc dalších využití nevidím. Snad ještě věž, jako pozorovatelna.

Když zavzpomínám na knížky co jsem přečetl, je to trošku mimo mísu, ale jen tak pro představu:
Po dobití Stalingradu padli poslední němečtí obránci v traktorovém závodě, z čehož usuzuji, že nějaka fabrika může být dobře hájitelná. Naopak skupina ANTROPOITH (Gabčík, Kubiš...) dopadli v kostele dost špatně. Partyzáni se často ukrývali do statků a venkovních usedlostí, kde je němci obklíčili a většinou pobily, tím chci říct že si nejsem jistej hájitelnosti statků atp.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Heike »

Tak já to spíš vidím v kontextu přilehlého okolí, byl bych klidnější, kdyby se uzavřela okolí vesnice, co má v blízkosti jzd. Spíš než přijet tankem pro prasata jsem to myslel tak, že by farmář zvířata podělil mezi místní...a starejte se. To samé pro drůbeží velkochovy. Vidím to jako návrat opět do 19.ho stol. K tomu Stalingradu, němci tam zůstali protože si museli sami vyrábět munici i do osobních zbraní, a měli tam lazaret, a když to bylo v háji, dalo se tam lépe držet trochu disciplínu než v ulicích, takže žádný kalkul vojenského génia, ale při pohledu na mapu to prostě bylo místo asi typu jako hradní věž-přišlo na dobývání jako poslední. Z nouze ctnost.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Heike »

K těm kostelům-protože mají velmi vysoké stropy a nejsou konstruované aby se v nich topilo-navíc často mají pod podlahou hrobky-zdravotní důsledky si dovodíte, bych tak nadšený nebyl. Byť první kostely sloužily jako obranné a pozorovací stavby.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od MRAK »

Zorge píše: .... Po dobití Stalingradu padli poslední němečtí obránci v traktorovém závodě, z čehož usuzuji, že nějaka fabrika může být dobře hájitelná. Naopak skupina ANTROPOITH (Gabčík, Kubiš...) dopadli v kostele dost špatně. Partyzáni se často ukrývali do statků a venkovních usedlostí, kde je němci obklíčili a většinou pobily, tím chci říct že si nejsem jistej hájitelnosti statků atp.
Takovéhle srovnání je nesmysl.
Hájitelnost každého objektu závisí přece na spoustě faktorů ....

Velikost bráněného území
Počet obránců
Počet útočníků
Výzbroj obou stran
motivaci
atd atd ....

Nemůžeš přece srovnávat
Traktorový závod x Kostel
část armády (byť zdecimované) x para skupinu o několika mužích
Těžké kulomety, děla, granáty, pancéřovky x samopal a několik krátkých
......
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

Necituj předchozí příspěvek. Karlos.

Já to myslel trošku jinak. Nesrovnávám boj armády a výsadkářů, to je nesmysl :oops: . Myslel jsem to tak že kde se tenkrát opevnilo pár výsadkářů a dopadlo špatně, tak asi ani dneska by to nedopadlo nejlépe. Nesrovnávám tohle Allamo s němci v traktorovém závodě ve Stalingradu, kde to taky dopadlo špatně (pro němce). Jen jsem chtěl říct že mi na obranu připadá mnohem lepší nějaký areál, než jedna budova, v tomhle případě kostel.
bobr
Příspěvky: 38
Registrován: 22.10.2012 9:12

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od bobr »

A co třeba taková menší 120 let stará fabrika metrové cihlové zdi stojící skoro na "ostrově" z jedné strany řeka z druhé strany vodní náhon k MVE pár menších hal spousta materiálu zařízená fungující dílna ( obrábění kovů, elektro dílna, instalatér ) oplocení celkem ujde .... v blízkosti pár obytných budov třeba jeden drobný zemědělec. Teď jen sehnat obránce asi nejtěžší úkol. Jinak jak už psali jiní dobít se dá všechno záleží na spoustě faktorů.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

To Karlos. Omlouvám se :oops: , jak mam teda psát aby bylo jasné komu odpovídám?

Tak taková stará fabrika je podle mě ideál. Dobrá poloha, zdroj vody, slušná šance že tam zůstane nějaké vybavení a nářadí. Co se týče obrany, tak mé znalosti zbraní jsou jen povrchní a teoretické, já maximálně přes airsoft. Ale jak řikáš, dobít se dá vše.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od DeadMan »

Děcka vy si to pořád představujete jak hurvínek válku.

Tolik snílků co je tady jsem ještě pohromadě neviděl.

Napadlo vás taky někdy, že krize, která vede do takových sraček není nic romantického a pokud je třeba bojovat o přežití tak "rozpadlíci" nebudou jediní, kdo se bude rvát o své místo na slunci?

Obsazování takto exponovaných míst by byla hodně krvavá záležitost a "rozpadlík" nemusí být vžádnem případě ten, kdo z toho výjde vítězně!

Osobně bych nikdy takovou strategii nevolil.

Jak už zaznělo jinde, je lepší být nenápadný než hrdina, kterých jsou plné hřbitovy.

A takový kolaps kdy by ze dne na den tady zůstalo jen 1% procento lidí a bylo by možné se nastěhovat kdekoli bez rizika tak to je jen ve filmu ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od dracekvo »

Bych řekl, že v historii nebyl ještě takový kolaps, kde by si bylo možné jen tak obsazovat budovy a podobně.
Stačí se podívat na krizi 1931-1933 v německu. Návrat k pěstování zvířat ve chlívkách a obdělávání políček.
Na nějaké utíkání do lesů, obsazování budouv a pod nikdo neměl ani pomyšlení.

Ale pobavit se o různých možnostech klidně můžem. Ono ani ta pandemie nemusí být nereálná. Příroda si vždy našla cestičku, jak se zbavit přemnoženého druhu. Nebo si lidé nějakou bakterií pomůžou nechtíc sami.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 24.10.2013 11:15, celkem upraveno 1 x.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

Dobrá dobrá, já uznávám že je to spíše pohádka a nejreálněji vidím zase krach na burze,krizi, možná nějaké větší nepokoje. Já jen že se tady řešilo obsazovaní hradů, zámků, celých vesnic, vojenských objektu, to celé chráněno kulomety, minomety atp, tak jsem jenom hodil svoji trošku do mlýna. Taky jsem se tady dočetl a přišlo mi že jste se na tom shodli, že reálná šance na přežití má větší komunita (vesnice?) než malá rodina nebo jednotlivec. V tom případě o nenápadnosti nebude asi řeč. Tu fabriku jsem navrhl proto že to poměrně často bývá město ve městě s několika výhodami o proti klasické vesnici. Myslíš že ty výhody o proti vesnici dělají z fabriky lákavý terč? Ale asi máš pravdu v tom že dvě stovky lidí hospodařících ve vesnici je méně nápadných než ti samé lidi ve fabrice za tří metrovým plotem.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Terminated Account »

Největší problém je potencionální komunitu zorganizovat, řídit a vést. Samozvaných a internetových vůdců jsou zástupy. Těch co to opravdu dokáží je minimum. V tom je největší rozpor romantických představ vs. reality.

Pokud už někdo takovou komunitu či skupinu schopnou spolupráce na různých stupních úrovně má, nebo ji tvoří. rozhodně o tom nebude psát. O skupinách zorganizovaných k produktivitě práce jako 3O nových traktorů nebo kombinace jednotek SWATSASGIGNSEALSDELTACOMANDOSGSG9KOBRACHUCKNORIS, píší většinou lidé žijící v zajetí virtuálních představ. Tím se nechci samozřejmě nikoho dotknout...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Zorge »

Nevím proč, ale teď jsem si vzpomněl na Franka Burnse z M.A.S.H. a na jeho organizační talent. Nenapadá mne reálný způsob jak zorganizovat chod vesnice, její zásobování a ochranu. Jestli se snažit zachovat demokracii a volit vedení, právo silnějšího, vážně nevím. Ale už se asi dostáváme mimo téma.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Průmyslové objekty

Příspěvek od Heike »

Tady je možná největší rozpor v tom, že si někdo představuje PA coby jednotlivec nebo s partou podobných znalých vycvičených lidí. Nic proti tomu. Ale pak je tu poměrně silná skupina co má děti a rodiny. Osobně žiju v představě nalezení místa kde je teplo, relativní komfort, bezpečí. I za cenu podřízení se komunitě, např. vesnice. A to do doby než bude čas jít dál. Například pokud dojde ke kolapsu v -25ti, je kravín zadýchaný hovězím perfektní, nebo třeba bývalá svařovna, kde se najde určitě nějaká bomba s plynem. Určitě bych to neviděl z pohledu vojenského-15ti procentní ztráty jdou, ale pokud se týkají rodiny...
Odpovědět