Spravedlnost

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Spravedlnost

Příspěvek od Terminated Account »

Toto téma se nám táhne celým fórem jako tenká červená linie. Mnoho lidí je ve světě bez řádu připraveno či schopno dělat strašné věci. Po světě se denně děje spousta věcí o kterých zde naštěstí jen teoretizujeme. Například: http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=3 ... _prstu.htm Co by jste říkali na takovou spravedlnost. Pistole u hlavy a davaj prstíky.

Kde je hranice? Co když ten člověk ukradl životně důležité léky, životní úspory, mobil či jablko? Co když to bude váš syn, bratr, otec nebo žena a vy budete v přihlížející "porotě"?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Centurion »

JJ to už sem viděl. Klasickej nákup za 5 prstů. V tomto případě měli asi vánoční slevu 20%, protože ho to stálo jen 4 prsty. Musíme si zde položit otázku jak se do takové situace dotyčný pán dostal. Je zde kombinace hned několik faktorů. Žije ve společnosti totálních ovčanů, kde takový trest akceptují, kradl, nechal se chytit, neměl kámoše co by ho z toho dostali, neměl bouchačku, aby se z toho dostal sám . Stačilo by kdyby jeden z těchto faktorů nebyl a mohl mít všech 5 prstíků pohromadě. Třeba WW2 udělala ze slušných lídi bestie páchající nehorázná zvěrstva. Ve světě bez rádu se mužeš hájit jak chceš. Když tě chce někdo oběsit, tak je mu jedno jestli si ukradl léky pro nemocnou dceru, nebo zastřelil prezidenta. Na videu je jasné, že spravedlnost má v rukou ten kdo má v rukou bouchačku a co nejvíc kámošů, tak nějak to bude i v PA světě. Ti co mají bouchačky a kámoše si mužou vraždit, krást a znásilnovat a nic se jim nestane a ti ostatní půjdou na šibenici za to, že ukradli řetkvičku.
Naposledy upravil(a) Centurion dne 04.12.2013 10:16, celkem upraveno 1 x.
diesel3
Příspěvky: 20
Registrován: 01.12.2013 10:27

Re: Spravedlnost

Příspěvek od diesel3 »

Osobně si myslím že pro závážnější činy je to správná volba.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Terminated Account »

Co když na vás v obchodňáku ukážou zloděj, chyťte ho! Dav vás sebere a za pár chvil vám seká prsty za barákem bez jakýchkoliv otázek. Krásný svět :head
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Spravedlnost

Příspěvek od big bang »

Life Is Not Fair :lol:
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Centurion »

Vyhejbat se místům se zvýšenou koncentrací ovčanů jako jsou například obchodáky. Když už tě stádo chytí a neoprávně obviní ze zločiu, tak se rozbrečet v nejlepším připadě se pochcat, aby to všichni viděli a snažit se je přesvědčít, že si nic neudělal. Když to nezapůsobí, tak mít plnou peněženku fotek dětí (nejlépe v co nejútlejším věku) a ženy. Nemusí to být ani tvoje děti, ani tvoje žena stačí o tom přesvědčit dav. Takže se válíš pochcanej a ubrečenej po zemi, kolem tebe rozzuřenej dav a ty začneš tahat fotky a přesvědčovat všechny, že žena a dědi jsou těžce nemocní a že bez tebe umřou. Vetšinu davu to obměkčí a začnou se mezi sebou hádat. Ženy budou přesvědčovat své manžely, aby tě nechali jít apodobně. Ty tak získáš šanci z toho nějak vyklouznout. Druhá možnost je budit takovej respekt, aby si na tebe nikdo nic nedovolil zařvat.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Spravedlnost

Příspěvek od MRAK »

já bych si samozřejmě vybral tu první možnost , je mi to povahově nejbližší

(popravdě to tak dělám pořád .... jak na mě někdo promluví trošku víc nahlas, pochčiju se, začnu se válet po zemi a řvát .... někdy se i poseru)

Proboha lidi
:roll:
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od the.marek »

:-D :-D :-D ... Spíš, než bych povolil všechny své tělní otvory a svěrače, tak bych se to snažil ovčanům vysvětlit... když by ani to nedopadlo, tak bych asi sáhnul k pasu pro svoji stříkačku... Mluvíme samozřejmě hypoteticky o PA době, kde bude kvér u pasu důležitější, než kalhoty (i když na gumě od slipů by asi blbě držel :chuckle ).
Nevidím důvod, proč bych měl brečet, svíjejíc se na zemi ve svých tělních tekutinách a výkalech s 9kou u pasu... :head
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Centurion »

Mraku tady se bavíme o situaci podobné jako je na videu. Jesli bych měl volit jestli si nechat useknout prsty, nebo se pochcat, tak volim tu druhou možnost.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Desouza »

Už sem si zase poprskal monitor :lol: .

Co tu situaci řešit ve stylu Alah Akbar s granátem v ruce ... :chuckle
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Spravedlnost

Příspěvek od dracekvo »

Vypouštění tělesných tekutin je u mnoha živošichů naprosto normální obranný mechanizmus. A v tomto případě by účel byl takový, že je potřeba ze sebe udělat naprostého chudáka a ubožáka s kterým nemá cenu se zahazovat. Street survival není jen o tom na každého tahat devítku.
Ani si to v tomto případě nedovedu moc dobře představit. Než by jste s tím něco zmohli, tak by vás odstřelili, nebo by jste dostali zezadu klackem. A pak by to nebylo jen přijít o prsty, ale o život.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od the.marek »

To je sice pravda, ale já bych to do své survival strategie rozhodně nezařadil. Když bych šel na takové místo jako je supermarket, snažil bych se vyhodnotit případná rizika apod. a zařídil bych se podle toho. Také bych tam samozřejmě nešel sám, to bych tam raději nešel vůbec a zařídil bych se jinak... Ale tahání fotek mé imaginární rodiny a povolování svěračů? No sorry, ale to ne. Místo fotek imaginární rodiny bych si raději pod kabát vzal model imaginární bomby a když by nebylo vyhnutí, tak bych pod výhružkou odpálení vycouval do bezpečí... Je ale miliarda možných scénářů a nemá cenu to tady řešit... Ale svěrače bych rozhodně nepovoloval, jestli vy ano, tak alespoň poznám v supermarketu rozpadlíka :-D. Lepší, než poznávací nášivka, nebo pozdrav je bláto na hřišti a všudypřítomné poletující fotky dětí... :-D
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Centurion »

Sory za špatnou kvalitu, ale lepší sem nenašel http://www.youtube.com/watch?v=MZzAp5cIylA Takhle nějak si to představuju :D Jsem toho názoru že lepší živej posera než mrtvej hrdina.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Spravedlnost

Příspěvek od hipik86 »

Já osobně si myslím, že i v PA bude daleko jednodušší se snažit se všemi vycházet a na první dojem působit seriozním dojmem. Mluvit správně nahlas, správnou intonací atd..
Nedávno se mi stalo v supermarketu, že mi borec (asi omylem) sebral vozík. Na vozík si věším batoh (s lékárnou, nožem a dalším vybavením). Pán se sice okamžitě vrátil, ale mně se málem chroupla pumpa, páč jsem se automaticky dostal do režimu "až ho najdu, tak ho zabiju". Ale naštěstí jsem zachoval klid a rozumným hlasem jsem se pána zeptal, jestli mi omylem nevzal vozík a všechno jsme v pohodě vyřešili. Nevím, jak by to bylo, kdyby to bylo opačně a navíc by se přidal dav.. Ale myslím, že to je spíš o mentalitě jedince.
Na to videu je "ubožák", který se bojí o svůj život. Kradl, bál se i u toho. Asi nebude moc chytrý, páč ho chytili. Nemyslím si, že kdokoliv ze zde přispívajících by se takové chyby dopustil. Pokud dojde na křivé obvinění, tak spíš zůstat v klidu a snažit se vysvětlit, že já jsem to nemohl být..
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od MrPorter »

hipik86 píše: Ale naštěstí jsem zachoval klid a rozumným hlasem jsem se pána zeptal, jestli mi omylem nevzal vozík a všechno jsme v pohodě vyřešili. Nevím, jak by to bylo, kdyby to bylo opačně a navíc by se přidal dav..
Dav by se nepřidal, ani kdybyste se tam začali navzájem vraždit. Ťukali by si na čelo a brblali, ale to bude tak všechno.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Spravedlnost

Příspěvek od floky »

Myslím, že tí ludia ktorý su okolo, videli čo dotyční mladík "stváral" Predpokladám že to bola známa firma, ktorá kradla pravidelne, možno robila aj iný bordel...a toto bol učelne vykonaný preventívny krok.

K taktikám "posrat sa" a podobne, by som len zauvažoval....a kde je tá istota, že Vás ako posratého nestihne rovnaký trest? Je to imaginárna predstava, že ako spolupracujucemu sa mi nič nestane. Od židov počas 2sv vojny, komunizmom pokračujuc a osobnými skusenostami takmer každého človeka končiac je štatisticky dokázané, že vám to nepomože. A človek, ktorý sa rozhodol porušiť všeobecné zásady slušného chovania, zákon a tak podobne, nie je ten človek, ktoremu by som veril a spoliehal sa na jeho usudok (sem patrí ako grázel, tak aj vykonávaťel spravodlivosti)

Ja osobne vyznávam filozofiu radšej zomrieť postojačky, ako žit na kolenách...

Každopádne, myslim, že v situacii aku zachytilo oko kamery na uvod...by stačilo proste nekradnuť...

PS: niečo podobné som videl na vlastné oči...V noci počujem strašný krik z ulice, pozriem von a vidim, ako dvaja muži tahaju bezdomovca spod mosta. Jeden z nich ho sem tam udrie. Na nič nečakám, a samozrejme chcem volať policajtov. V tom okrem iných vulgarizmov zaznie veta."..ty si kopol moju tehotnu manželku..." Obhajujuci bezdomovec prisahal že to on určite nebol, avšak nechápal som ulohu druhého chlapa v konflikte...Odtrhal toho bijca preč, miernil ho a kludnil...Pochopil som až ked padla druhá veta...Ten druhý z dvojice ho videl a spoznal.
Na nič som nečakal a išiel som pozerať televizor...

Od toho okamihu si strážim "len to svoje"...konflikty iných ludí ma nezaujímaju...Samozrejme v asymetrických konfliktoch typu: slušný človek VS černice je to situacia iná, a rozhodne by som to nenechal len-tak...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spravedlnost

Příspěvek od cipis »

Takže ses na volání policajtů vykašlal. Hmm.
A jak chceš poznat toho slušného člověka? Že je slušně oblečen a učesán? Co když to bude přesně naopak?
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Spravedlnost

Příspěvek od floky »

Asi mám zvláštny talent....ale ono sa to určuje pomerne lahko...a áno, aj oblečenie je jedným z faktorov, ktoré povedia vela...Netreba hladať v bezdomovcovi ktorý sa "prečural až k členkom" Matku Terezu....a na druhej strane, ani oblek z "grázla" nespraví človeka.
Hovorím o konfliktoch, a nie o tom, že všetci bezdomovec=grázel....Avšak ak je konflikt medzi bezdomovcom ktorý má svoje ludské práva otravovať a človekom, ktorý ma svoje práva nebyť otravovaný...je jasné, že tie práva toho prvého akosi vybočuju zo suboru slušného správania, a v prípade, že daný človek nemá predpoklady na to, aby vycuval z hroziaceho konfliktu tak nejako sám a očami všade naokolo hladá "niekoho"...tak nepotrebujem mať diplom zo socialnej práce na to, aby som vedel, ktorý je ten "slušný človek"....
A ak sedím v aute a osoba otravovaná je "osoba blýzka" nemám problém vystupiť z auta a rečou svojho tela a občas aj dôrazným NIE ukončit žiadosti o peniaze...
Na celom parkovisku sa najde 8 ludí, ktorý budu zhrození z toho že niekto je tak zlí že v čase vianoc a pokoja proste z princípu nerozdáva SVOJE peniaze....další ludia budu polemizovať o tom, prečo som povedal NIE sposobom, ktorý počula polovica parkoviska...a zvyšných pár ludí je rado, že si ten košík aspon teraz v klude odložia bez "mýta"...

Klasická situacia hocikde pri supermarkete, kde takticky stoja bezdomovci a čakaju, že to 1 euro z košíka nebudeťe už dnes potrebovať...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od the.marek »

Já mám teorii, že všichni jsou debilové a kurvy. Celkově jsem ke všem dost krytický, když si dotyčného skouknu :-D. A teprve, když mě přesvědčí o opaku tak tak si na něho udělám obrázek. Má to i další pozitiva, a to v podobě toho, že můžete být jen pozitivně překvapení :-D. Samozřejmě, že všichni nejsou tak špatní, ale tak 80% lidstva určitě je... :twisted:
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Spravedlnost

Příspěvek od alive »

a ja souhlasim s the.markem...
Odpovědět