Jak přežít III.WW?

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od PeFi »

peteres píše:Černobylská havárie se na zdraví obyvatel ČR nijak nepodepsala.
Co třeba tohle?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18087603
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od Foxy »

K diskusi o Černobylu bych doporučil:
http://www.osel.cz/8468-cernobyl-kypi-zivotem.html
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Jen tak ze zvědavosti... máte někdo sepsaný seznam věcí nebo již pořízené věci, které by vám zvýšily šanci přežít takový černý scénář? Protože kdo je připraven na válku, tak je asi připraven na úplně vše (blackout, přírodní katastrofy, ekonomický kolaps...) nebo se mýlím? Myslím tím i rozepsané požadavky na nemovitost, pozemek, nezávislé vytápění, vodu ze studny, semena rostlin v zásobě, zásoby potravin, léků, zbraní, nářadí, vybavení pro případ výbuchu jaderné bomby/chemické nebo biologické války a tak podobně? Máte sepsány třeba i v bodech nějaké zásady, jak se chovat v takové situaci, postup, strategie? Případně SZ pokud to nechcete rozebírat veřejně, ráda bych to s někým konzultovala. Díky ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od kregan »

Myslim, že nejlepší příprava na válku na našem území je mít kopie všech důležitých dokumentů, jejich ověřenej překlad do angličtiny, co největší sumu v mezinárodně uznávané měně + nějaký šperky, spacák pro každýho člena rodiny, teplý oblečení, pohodlný boty, spolehlivý auto s dostatkem PHM a adresy na známý a příbuzný v místě, kde se neválčí.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

To máš pravdu, ale pokud by byla světová válka nebo válka v celé Evropě, tak asi jen málo lidí má takové možnosti. Zajímá mě, jak tento černý scénář přežít i dětmi tady, byť někde v zapadlé vesnici v horách.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od the.marek »

Jsou věci, na které se připravit nejde... Tohle je jedna z nich.
Záleží asi v 95% na miliardě proměnných, náhodě a hlavně štěstí.
Zbylých 5% je psychika, povahové rysy atd. + snad až v poslední řadě nějaké to materiálno, vybavení o které navíc může v prvním dnu přijít z mnoha důvodů (vyvlastnění, krádež, evakuace, ponechání atd.).
Na takovouhle věc se podle nějakého postupu a seznamu připravit podle mě nejde... ;)

Jediné co můžeš udělat je taková ta klasika o které se tu celou dobu mluví (jídlo, voda, nějaký to železo, okopčený doklady a nějaké to vybavení), nicméně ve finále bude stejně nejspíš k ničemu.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od kregan »

J-e-n-n-y píše:To máš pravdu, ale pokud by byla světová válka nebo válka v celé Evropě, tak asi jen málo lidí má takové možnosti. Zajímá mě, jak tento černý scénář přežít i dětmi tady, byť někde v zapadlé vesnici v horách.
O tom jak to probíhá ve válečném konfliktu si bohužel můžeme udělat obrázek z dostatku konfliktů ve světě v poslední době. Na analýzu těch současných je sice brzo, ale spoustu informací máme třeba z Bosny. Asi nejlepší možností bylo stáhnout se k vojensky bráněnému místu (to funguje už od středověku, kdy se za válečné krize lidi ze širokého okolí začli stahovat k hradům) a tiše doufat, že tě/tvoje obydlí nezasáhne kulka/šrapnel/mina (jako že spíš jo) a že se konflikt vyřeší dřív než umřeš hlady, žízní nebo na nedostatek hygieny. I do nejzapadlejších horskejch vesniček dřív nebo později dorazili vojáci buď jedné nebo druhé strany, zarabovali si, zaznásilňovali a většinu mužů postříleli. Nic veselýho.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od Count »

J-e-n-n-y píše:Jen tak ze zvědavosti... máte někdo sepsaný seznam věcí nebo již pořízené věci, které by vám zvýšily šanci přežít takový černý scénář? Protože kdo je připraven na válku, tak je asi připraven na úplně vše (blackout, přírodní katastrofy, ekonomický kolaps...) nebo se mýlím? Myslím tím i rozepsané požadavky na nemovitost, pozemek, nezávislé vytápění, vodu ze studny, semena rostlin v zásobě, zásoby potravin, léků, zbraní, nářadí, vybavení pro případ výbuchu jaderné bomby/chemické nebo biologické války a tak podobně? Máte sepsány třeba i v bodech nějaké zásady, jak se chovat v takové situaci, postup, strategie? Případně SZ pokud to nechcete rozebírat veřejně, ráda bych to s někým konzultovala. Díky ;)
Mám seznam a v něm věci a činnosti rozdělené na tři kategorie dle priorit (ihned / do 6 měsíců / do 2 let). Postupně seznam doplňuji, upravuji, vyškrtávám věci co již mám hotové a tak. Není to nic, čím bych se chtěl chlubit a každý, kdo o tom začne uvažovat, si za hodinu udělá slušnou kostru svého. Hodně věcí, které bych chtěl udělat, nebo jsem udělal tam není - dnes například pořadače na spojovací materiál na zdi. Zdánlivá blbost, ale mám díky tomu nejčastěji používané věci po ruce, přehled kolik jich zbývá a co dokoupit. Ale je třeba mít něco, co ti udává směr a do čeho se podíváš, když váháš co dělat.

Ať to zní jakkoli divně, naši předci byli na válku vybaveni mnohem lépe, než my dnes. Životními zkušenostmi, znalostmi i životem samým. Na vesnici to platilo dvojnásob. Takže když jsem se přestěhoval na ves pod hory, snažím žít jako vesničan. Univerzální recept jak válku přežít není.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od Count »

Dostal jsem několik SZ se žádostí o seznam. Udělal jsem několik úprav a vyházel věci osobní, či bezpředmětné. Opravdu to není žádné kouzlo, stačí se zamyslet a doplnit si co potřebujete.
Přílohy
Rozpad_things to have_1.xlsx
(15.21 KiB) Staženo 750 x
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od Lyster »

Informace ze Sýrie se sbíhají u jediného muže, naslouchá mu celý svět

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/profil-organizac ... anicni_ert

Takže totálně neobjektivní informace od člověka, který sedí někde v Anglii. Pak to zpravodajství taky vypadá. :(
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak přežít III.WW?

Příspěvek od Lyster »

Z amerického skladu v Iráku zmizel radioaktivní materiál, je použitelný jako zbraň
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... zbran.html
Odpovědět