Voda v domácnosti

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od drigon »

drigon píše: 14.04.2022 17:54
BOB2016 píše: 13.04.2022 22:47 "Voda, která tělesem protéká, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek s napětím mezi 4,2 až 6 V. "

Toto je asi nejaký preklep. Ak by bolo možné vytvoriť galvanický článok s napätím 4 Volt, tak by sme asi nemali tužkové baterky s napätí 1,5 V...
Otázka zní, z jakého zdroje je zařízení napájené. Baterie lze řadit sériově, čímž se zvýší celkové napětí článku a z trafa napojeného na síť lze dostat jakékoliv napětí.

Objednal jsem magnet. Podle toho, co jsem zde i jinde četl zařízení nemění chemické složení vody, ale fyzikální vlastnosti látek v ní obsažených.
Uvidím, jak to bude fungovat. Po nějaké době podám referát.
20220413_081307.jpg
Vana po měsíci použití studniční vody.
Podávám referát o výsledku tříměsíčního používání magnetů na úpravu rezavé vody.
Voda není na první pohled rezavá, rezavé úsady se na vaně (nádobí) usazují stále.
Shrnutí: účinnost tak do 20%, tudíž převážně nefunkční.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Foxy »

K magnetické úpravě vody jsem tu kdysi něco psal.
Mohlo by to být toto: viewtopic.php?p=39387#p39387
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Rafael »

Díky tomu drigonově magnetu jsem si vzpomněl na jednu užitečnou vychytávku k nouzové opravě prasklého vodovodního potrubí.
Vypadá podobně, nevím kde s ní, tak snad tady..
(Mi už takhle "nouzově", poté co jsem nezavřel dveře a okénko do sklepa a vnikl tam ledový průvan, slouží několik let).
Cípant neboli opravný třmen:
Cípanty.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od DanBlack »

V průmyslu běžná věc, vlastně mě ani nenapadlo že by to někdo neznal. :wasntme
Dělají se s tím opravy dočasné - "nafurt", mám hezkou fotku z práce, jak na asi metrovém úseku parního potrubí jsou namontované jedna vedle druhé. :chuckle
BTW: Ty v dolním řádku už nejsou na opravu, ale na vytvoření odbočky.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak kdy myslíte, že tyto snahy dorazí k nám? Já tomu dávám tak maximálně 5 let. Ale pokud budou suché roky tak i dřív. Registrace studní proběhla už před lety, tak jim nic nebrání v zpoplatnění odběru.
Kalifornie oznámila plán zpoplatnit vlastníky pozemků za jejich vlastní vodu
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kal ... stni-vodu/
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od ecart »

Joe Azbest,

řekl bych, že už dorazily. V některých oblastech ČR, když člověk žádá o povolení nové studny nebo vrtu, tak mu úřad rovnou uloží podmínku namontovat cejchovaný vodoměr. Zatím to není o zpoplatnění, ale jen o kontrole, protože někde už je podzemní vody opravdu málo.

Už dřív se na studny dávaly vodoměry, ale pokud si správně pamatuji, tak důvodem bylo, že podle stavu toho vodoměru se pak platilo stočné, tedy poplatek za používání obecní kanalizace. Pak byla ještě druhá možnost, platit kanalizaci paušálem.

Co se týče US, tak to je takovej smutnej příběh: je to federace mnoha různorodých států a co je v jednom státě bez problému nebo zadarmo, tak v druhém nejde, nebo je za prachy. Jsou státy lepší a horší. Pokud například někdo touží po soběstačném životě, tak zrovna Kalifornie nebo Florida nejsou úplně nejlepší volba. Podobně to tam ale platí i o městech, nebo dokonce i o některých čtvrtích, kde vykonává správu tzv HOA (homeowners association). Na území spravovaném HOA má člověk příkazem i to, jak má vypadat trávník před jeho domem, a jakou barvu mají mít vchodové dveře.

Tuhle jsem koukal na video z US, kde bylo město u nějaké říční delty, protkané vodními kanály. No a v jedné čvrti byly baráky, kdy každý barák měl za zadním dvorkem vlastní molo, aby si tam mohl přivázat jachtičku. Tedy přivázat mohl, akorát že v tom videu vysvětlovali, že je zakázáno na těch vlastních přivázaných jachtách přespávat...

Velká výhoda US je, že ta země je opravdu obrovská a lze se v ní domluvit jedním jazykem. Takže pokud o to člověk opravdu stojí, tak není problém se přestěhovat tam, kde jsou pro něj podmínky ideální, najít si novou práci a začít nový život. Tohle je v Evropě o poznání složitější.

Ale o tom by asi nejvíc mohl říct Allstratt...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Rafael »

Jo, ano, místo některých skoro nečitelných jeho románů by se mohl raději rozepsat o praktickém životě.
Třeba jako jedna paní, češka, dlouhodobě žijící v USA na jednom webblogu kde líčí běžný život ve zrovna ne bohatých a privilegovaných vrstvách.
Velmi rád takové věci čtu protože jsem v takových končinách nikdy nebyl a už se tam ani nikdy nedostanu.
(Ani se mi nepodařilo splnit si svůj dětský sen podívat se, vidět kaktusy v Mexiku).
*
Allstratt, zkus něco podobného!
*
P.S. Omluva za OT, ale tak nějak mi to tu přišlo vhodné zareagovat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od mhi »

Dovolil bych si ozivit vlakno, mel jsem (vlastne mam) 2 cerpadla tohoto typu https://www.prodoshop.cz/samonasavaci-c ... parameters ; jejich problem byl vzdy v tom, ze ztratily vodni sloupec (vyska cca 3m) a byl vzdy velky problem je "nastartovat" po treba tydennim nepouzivani, pripadne se obcas trosku zavzdusnily a tim klesla ucinnost. Na kompletu kupovane saci hadice dole zpetna klapka a sitko. Pak jsem vyhrabal "zalozni" ponorne cerpadlo "Malyš", a problemy tohoto druhu odpadly. Trpi tim tato cerpadla bezne, nebo jsem neco delal blbe?

V dnesni dobe drahych energii prichazi na radu i otazka ucinnosti, driv jsem videl nejaky web, kde se tohle resilo, a zrovna ten Malyš tam vysel jako ucinnejsi nez ta motorova cerpadla, ale nedari se mi to najit. Tusite nekdo jak to je? Ze stitkovych udaju asi nelze vychazet, idealni by bylo nejake mereni.

A posledni otazka, vyplaci se takova ta draha ponorna cerpadla urcena asi primarne do uzkych vrtu i do normalni studny? Cena proti Malyšovi skoro desetinasobna, no zase Malyš je dost zmetkovity (znicil jsem jich uz hromadu, cast nastesti v zaruce). Od utrhanych sroubu, pres nefunkcni elektromagnet, az po trihliny v telese.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od dracekvo »

Ono pokud chceš poradit vhodné čerpadlo, tak by asi bylo dobré napsat odkud, kam, jak často a v jakých objemech čerpeš. :)
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od mhi »

Uplne asi nechci poradit "jake cerpadlo", mam konkretni jine otazky, ze kterych si pak sam udelam nejaky nazor. Malysove reseni je funkcni, ale treba je i nejake lepsi?

Jinak cerpam do vysky cca 4m, zavlaha, cisteni, ... treba hodinu-dve v kuse.

Udelal jsem si k tomu i zarizeni, ktere mi umi v potrubi udrzet definovany tlak (+/-), tohle je celkem vyhodne kdyz clovek chce cistit wapkou, tak si udela vyssi tlak uz i na vstupu a pak bezna levna wapka funguje podstatne lepe.
Odpovědět