Voda v domácnosti

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Proba »

Na tohle vetšinou nepomůže nic jinýho než péro na protažení a nebo instalatér s krtkem ( péro, ale napojený na elektromotor). Možná by šel ještě hydroxid sodný (louh), ale rozmíchat v max 35 stupňů teplé vodě aby ti to nebouchlo do obličeje a nalít ho tam. Rozhodně ho tam nesyp v pevném stavu, vyrobíš si zátku.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od proforma »

Osvedceny louh a horka voda...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Hodně agresivní, ale 100% účinné. U hodně ucpané trubky aplikovat po jednotlivých dávkách po 30 minutách opakovaně. Likvidace tuku i koronaviru zaručena:

Obrázek

https://cistice-odpadu.heureka.cz/stura ... dpadu-1-l/

Pozor, tenkostěnné plastové trubky to může sežrat taky. Likviduje i chrom.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od bivoj »

Všichni tyhle ktrtci a další vznesně nazvané uvolňovače odpadů jsou jen přebalený (a patřičně cenově napálený) obyčejný hydroxid sodný! (louh).

Nasypat obyčejný hydroxid sodný + horká voda = uvolněný a vyčištěný odpad.

POZOR! Hydroxid se musí nasypat dostatečně hluboko (lze mu pomoci studenou vodou a spláchnout jej hlouběji) po přidání vřelé vody k louhu totiž nastává (mimo jiné) exotermická reakce, kdy teplota směsi často krátkodobě přesáhne 100°C a hrozí prskání louhu a poleptání! Používat rukavice a obličejový štít je doporučeno.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Stura Facile je koncentrovaná kyselina sírová a je to fakt masakr. Louhové čističe jsou proti tomu jen neškodná legrace.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Královák »

Jestli tam mas ty konifery neni mozne, ze jsou v trubce koreny, keramickou i betonku koreny rozeberou behem par let.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Královák »

Pak me napadaji jedine nynejsi mrazy jestli to nekde nepromrzlo. Nevim jen jsem si rikal co se mohlo zmenit, kdyz se to tak nahle objevilo.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Stura nám taky projela to, co už louh vzdal. Ono totiž louh reaguje na jeden druh bordelu a kyselina na jiný. Jen není dobré to lít hned po sobě, to by mohl být stratovulkan na zahrádce :shock: :rofl
A ta možnost s kořeny může být též platná, ale tam už pomůže jen krumpáč a lopata, protože kořeny zpravidla potrubí nejen ucpou, ale i poškodí. Vlastní zkušenost.

S pozdravem M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od venca_h »

To tak bejvá, že se problém vyskytne zničeho nic. Taky bych to připsal navrub zimě. Mě podobná radost potkala loni v únoru. Starej barák, dáváme za pochodu dohromady, kanalizace v obci není, kupoval sem se septikem pod starou králíkárnou - nenašel jsem, za pozemkem potok ... Po zjištění stavu jsem začal řešit ČOV, 3/4 roku než proběhlo úřednické kolečko. Na podzim se to už nestihlo, vyřešíme z jara. V únoru, se to pohlo ve břehu a zasutilo. Zjistil jsem to čistě náhodou včas, odpadní voda stála v celé délce až po barák. Krumpáč, štekr a už to jelo...

p.s. K rekreačce ČOV nebrat - nebude fungovat.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od venca_h »

Na tvém místě bych pokud se podaří zprůchodnit tu drenáž do toho moc nezasahoval. Podle současný legislativy je to
blbě a nikoho nezajímá, že nevypouštíš žádnou chemii a meješ se jelenem. Přípojka na kanalizaci nebo ČOV a kdo má smůlu tak žumpa. Septik se dneska nepovoluje. Omezit tuky, jasný, co to dělá s celou kanalizací o tom se psalo dost a kdo si to takhle doma zkusí jaká je to krásná práce zprůchodňovat kanalizaci tak podle mě musí své chování hodně přehodnotit. Omezení co vypouštět platí i pro domácí ČOVku, žádný savo atd. bakterie by to nedaly.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Když se nepovede chemicko-biologicke čištění trativodu tak bych normálně těsně vedle vykopal úzký zákop, dolů štěrk, pak drenážní hadici s dírami a znovu štěrk a zaházet hlínou. Ono se totiž po desítkách let trativod v podstatě zanese (tvorbou bakterií se ve filtračním a zasakovacim loži vytvoří něco jako humus s jilem - takové černé až jílovité smrduté a nepropustné bahynko). Pak už pomůže jen předělání trativodu kousek vedle, pokud nechcete ten humus vykopávat ven ze země a likvidovat ho. A když bude někdo zvědavý tak děláme opravu drenáže, nebo čehokoliv jiného, což lze pokud vím dělat i bez stavebního povolení (uvedení do původního stavu).
Ještě drobná technická: na konci trativodu je vhodné udělat kontrolní šachtici. Lze pak lépe kontrolovat stav a funkčnost trativodu.

Přeji hezký den. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Matěj »

Jednu dobu jsem měl stejný problém, pravidelně se mi zvyšoval odpad pod domem. Louh apod. nefungoval, muselo se to prorazit mechanicky (koupil jsem si i to péro). Příčina byla ve finále v tom, že "lepší-dražší" (pro mě tedy ve finále tedy hlavně dražší) toaleťák, který jsme měli tehdy doma, se rozkládal a pravidelně tvořil zátku, žádná chemie na to nefungovala.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Václaf »

Vybudovat kvalitní a nový odpad?
Čechy čechům !!!!!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Hohepa »

Takovej trativod, je dnes vůbec legální ?
Neměla by tam být čistička ?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Václaf »

Ještě bych ho pochopil na dešťovou vodu,ale jinak je to časovaná bomba,o čemž se právě přesvědčil. Není větší ,,legrace,, než když ti přestane odtékat voda a není to syfonem. Udělat to jednou a pořádně,nespoléhat se na nějaké lektvary z obchodu. Odpad by měl být čistitelný a z moderních materiálů,tedy když už to děláš. Ty staré trubky jsou očistec a neuděláš s tím nic jiného,nežli to vykopat a položit nové se šachtou kvůli čištění :hand
Čechy čechům !!!!!
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od venca_h »

Prodloužit odtokovou trubku a drobet přibetonovat dno ?
Podle toho jak to popisuješ tak to máš stejně jako můj tchán na chatě - těsně u baráku "jímka" 30x30x30 a z tý trativod. Už před lety podobné problémy co popisuješ, dát si v chatě sprchu znamená, že venku je brouzdaliště.
Zkoušel jsem to čistit, ale došel jsem k závěru, že rekonstrukce bude méně bolestivá, neprošla - trávník atd.

Nevím jak moc chatu využíváš, ale počítal bych s tím, že se to bude jen zhoršovat = rekonstrukce. Šachtu bych se snažil posunout od baráku a nechal bych si ji svařit z plastu (obetonovat, umí to vyskočit ze země i v kopci), od baráku do šachty KG trubku od šachty dál trativod. Ten máš stejně načatej a rada na předělání tu už zazněla.
Budeš to mít nový a bez starostí s provozem na ňákej pátek a přepojení odpadu si taky líp načasuje když budeš přehazovat jednu trubku. Já to třeba dělal v noci když děti zalehli, zastavil jsem vodu, spláchnul záchody aby mě něco nepřekvapilo a dvě hoďky pod barákem a jelo to novou trasou.
Jediný blbý je, že celý řešení je dneska považováno za ekologicky nežádoucí. Ale co jsem se na téma odpadních vod bavil dodavatelem čovky tak příroda si poradí skoro se vším, kdyby ne tak jsme už dávno v ..... A jen blb by si na vlastní pozemek vypouštěl nějaký echtsvinstva.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od venca_h »

Koukam kolik lidí mě předběhlo než jsem to sesmolil s takřka s totožnou radou. Jo legální to není, ale na chatu žumpu, čovka by nefungovala pokud se využívá nárazově.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Germanik1 »

Je to o investicích. Nejlevnější by bylo přelít dno vrstvou betonu a vyasfaltovat. Dnes jsou tmely izolační, nemusíš lít horký asfalt. A především odvod z jímky musí jít +-15 cm pod horní hranou, aby jímka fungovala jako odkalovací. Takhle běží 50 let celé Povltaví včetně Slap. 10 let jsem tak fungoval se 4 členou rodinou, splachovací wc a sprcha. Když jsem chatu zboural, k nové přišla čistička a studna. Jsem asi jediný z 300 chat v nejbližším okolí. Trativod je samostatná kapitola. Podle podloží etc
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Germanik1 »

Tehdejší jímka měla rozměr 100x60x80 cm, komicky malá. Stavěli ji v době, kdy nebyla zavedena voda
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Germanik1 »

Možná košový filtr tedy?
Udělám co musím
Odpovědět