TEĎ! Právě teď to ruplo!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Fabulous »

K tématu , pls!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od viktor »

No prave Fabulous, k tematu, vzdy to pisu :

To z je to prdeli tj, TED Právě to ruplo
a ) vubec nezjistite, protoze uz budete mrtvi
b ) prestane jit proud, castecne v prdeli
c ) prestane jit mobil a prestane ject auto .. atd ..

blackaut je celkem rozumna volba pro prvni uder.. to ze jen prestane jit proud a vse jeste jezdi .. muze byt "jen" rozsahly blackaut vyrazenim siti
verze C ) tj padne vse, tj elektrika, mobil auto atd celkem bez dalsich priznaku, muze byt nasledek uderu EMP, i kdyz bude vse na oko v poradku, jsme obratem ve stredoveku

takze podle me, pokud nevypukne neco jako obcasnaka valka a nepokoje, ale neco jako III. WW a to natvrdo, tak to bude vis vyse body a)b)c)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od MFG »

Vcera jsem potreboval na otocku do Prahy, desne na kvap, nalozit par krabic, byt co nejdrive zpet, stress atd.V kanclu jsem hodil pres tricko tenkou sustakovku, pobral ten bordel, svoji EDC tasku, a mazal do jednoho z firemnich aut.

Cela akce v idealnim pripade na cca 3 hodky, jenze ona prisla "vanice", hromada bouracek, a kde nam vytuhnul hlavni hrdina? Zamrzl na dve hodiny na dalnici cca 50km od domova, bez moznosti odjet, s poloprazdnou nadrzi, nedostatecne oblecen, hladovej a bez vody. Mel jsem ty dve hodiny o cem premyslet. :head Jakmile to slo jsem z dalnice zmizel, ale do "civilizace" jsem dorazil az po trech hodinach.

Nejdriv jsem byl v klidu, mam sebou prece vybavenou EDC tasku a v ni vetsi KPZ. Mam v ni obvykle litr vody, kterou prubezne upijim a doplnuji. Jedna tycinka (sic), krabicka hroznoveho cukru, nekolik nozu, baterek, teleskop apod, veci na ohen, desinfekci na vodu, termofolie, nejaka hotovost, leky apod.

Jenomze vody bylo aktualne jen 0.3l, tycinku jsem postupne odjedl,zacinala dochazet nafta (topeni), nemel jsem poradne obuti a obleceni, a kdybych s tim nekde placnul do skarpy tak jsem mel problem. Nez by pro me nekdo v tom bordelu prijel, tak bych asi slusne prochladl.

Beru to jako takovy budicek, o nic neslo ale ...Tech scenaru jsem mel v hlave vicero (od ohrat se u kamionaka za penize az po udelam ohen dole v lese), ale kdyby to zrovna v te chvili ruplo, tak bych byl celkem v prdeli. :roll:

Primarni chyba byla v tom, ze jsem jel autem ktere nemam vybavene po svem. V obou soukromych autech mam komplet preziti pro celou rodinu na cca tri dny. Ale pokud jedu cimkoliv jinym, mam jen EDC a to se ukazalo nedostatecnym. Delsi cesty sluzebne mam poresene dobre, ale tyhle narazovky evidentne ne.

Pouceni pro priste - poradne se obleknout i kdybych sel s kosem!!! Doplnit do EDC jedno poradne jidlo + nejake pitko/mini esus, a zkusit promyslet jak snadno prenaset BOB sestavu ze soukromych povozu.

Pisu to sem hlavne pro sebe, abych si to mohl dvakrat denne precist a nakopat se u toho do ..., ale taky proto, ze mi treba poradite jak tohle nejak rozumne poresit? Byt pripraven, ale zaroven sebou netahat 15kg EDC (ted jsem tak na 6kg) :hand
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Count »

Pokud jsi prochládal, proč jsi nepoužil termofólii? Zažil jsi jen lehký diskomfort a přitom jsi na tom byl o řád lépe než většina lidí. Kdyby šlo opravdu do tuhého, tak se tou fólií obalíš, rozděláš oheň a bude ti fajn. :-) Snad jen doplň zimní balíček do EDC s chemickým ohřívačem a třeba pletenými rukavicemi.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od nextclick »

Hm narazil jsem na toto téma, takže pro mne je teď právě nyní :)

Udělal jsem si teď soupis mého stavu a výsledkem je, že mám vše na dva týdny při -20°C. Teda až na pitnou vodu. kterou nemám žádnou! Aha.. hmm to je docela dobré zjištění.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od MFG »

@count
Ten ohrivac je fajn napad, par jich doma mam, neni to tezke a funguje :hand + prihodim plechove pitko, jedno dehydrovane jidlo, a dam bacha na obleceni

Ono se samozrejme nic nedelo, ja se jen na tu situaci kouknul pohledem tohoto tematu a doslo mi, ze je jedno jak moc mam vychytanou vybavu, pokud ji nemam u sebe. Skoro dvacet let jsem nosil jako EDC 40l batoh, ale pred par lety jsem presel na mensi "tasku" a nejak se nemohu vejit :-)
Novulk

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Novulk »

Fabulous píše:Spousta salónních rozpadlíků má plnou pusu řečí, jak se chystají, co plánují pořídit a udělat, jak budou, jednou... Atd, atd. Ale jste připraveni právě teď? Povodeň, masivní požár, blackout, vybuchlá chemička, Dukovany pod hřibem? Vymotáte se z toho? I s rodinou? TEĎ?
Tak kdyby to bylo fakt teď - tedy v půlce června, tak to je z hlediska rychlosti prů..ru ještě ta nejmilosrdnější doba. Do topné sezóny je pár měsíců, do sklizně (obilí) pár týdnů. Zelenina, ovoce - to vše by během léta zmírňovalo společenský rozklad. Opravdový rozpad by pak přišel až v zimě...

Jinak já jsem teď trošku doplnil náboje, takže bych to bral jako šťastné rozhodnutí v 11:59, které by mohlo být dobrým znamením do budoucna :)
kačer
Příspěvky: 3
Registrován: 15.12.2015 19:47

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od kačer »

napadá mě ještě druhá strana pohledu, a to, co budou dělat ty ostatní...

dejme tomu, že právě teď to ruplo... je čtvrt na jednu ráno a vypne proud... někdo to ještě zaznamená, většina populace ovšem až ráno.

takže co mě takhle napadá.....

první den ráno:

nejde proud, tak předpokládám, že většina populace (nejspíše i včetně mě) tomu nebude zpočátku přisuzovat nějakou zásadní hodnotu... prostě nejde proud, to se stává. co si pamatuji, tak i hlášené výpadky u nás u Brna nebyli nikdy delší jak cca 5-6 hodin. Po příchodu do práce ovšem proud nejde také. Většina firem je na proudu závislá, takže dejme tomu, že valná část pracujících bude doma dříve... večer už si myslím, že začne být hodně lidí nervózních, ikdyž spíše nasraných, co si to na kdo hraje... začnou se rozpouštět zamražené a v ledničce chlazené potraviny, začínají docházet baterie v telefone , noteboocích a UPSkách. sem tam někdo jede na elektrocentrálu, když už jí má doma.

Druhý den ráno

baterie v telefonu spoustě lidem došli, chybějí informace, co se děje. nejede internet, rozhlas, takže lidé začínají lehce panikařit. do práce půjde asi málokdo, protože všichni budou řešit vytékající ledničku a kazící se jídlo... navíc kolika lidem nepůjde sporák, nebo i voda, pokud ji ze studny čerpají. předpokládám první nápory na obchody, na konzervy a jídlo, co se kazit nebude (pečivo, kompoty, nudle, čočka atd atd...) zároveň půjdou na dračku baterky, svíčky, lampové oleje atd... zvýšená prodej pohonných hmot.

další (3.) den ráno už asi bude krizový. předpokládám do této chvíle již nějakou reakci státních složek, reakci proti rabování, zasedání krizového štábu, postupné šíření informací, že proud nejde nikde... všichni lidé již asi budou plánovat, kam dál, snažit se dostat ke zdroji elektřiny (centrály, fotovoltaické nabíječky, apod), k zásobám jídla, vody, PH... většina lidí bude zároveň i bez peněz (nějaká inflace asi nastane, ale ještě si nemyslím, že 3 dny po VP, kdy nevybuchla půlka Evropy v jedinou chvíli, bude tak velká, že by peníze cenu neměli žádnou cenu, ale kolik má kdo hotovosti a kolik pouze na kartě, která bude k ničemu.)

4. den mě již už reakce těch druhých moc objektivní nenapadají, protože již bude zřejmé, že se děje něco natolik žávažného, že je potřeba se tomu začít přizpůsobovat od základů. Jesli tady zkusí někdo navázat dále?

ze subjektivního hlediska zde má již asi každý nějaký plán, co dál, ale jak by mohla vypadat společnost den po dni dejme tomu první měsíc, dva, kdy bude ještě možné najít nějaké jídlo, balenou vodu, léky a PH?
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od jirka911 »

V tom druhem dni vidim trochu problem s tim, jak si to predstavujes. Pokud budou vsichni bez proudu, tak si nekoupis PHM a ve vetsine obchodu ti neprodaji ani rohlik. K cemu ti bude hotovost v obchode bez el. energie, kdyz vetsina obchodu nema zalozni zdroje a tech par co ma, budou mit otevreno jen chvili nez zjisti ze to je na delsi dobu.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od štek »

Teď:
Blackout:- Bateriová centrála neustále nabitá taktéž záložní autobaterie. Přenosných svítidel a baterií mám dost. Jídla jak mraženého tak hlavně konzerv na 5-6 dní(po dovolené musím doplnit běžně bývá minimálně na 14). Vaříme na elektrice ale mám plynovej vařič s náhradní bombou...tak na 10 dní. Neustále doma obměňuji zásoby balené vody. Pro dva lidi na 3-4 dny.
Musím vyřešit ruční pumpu na studnu...mám pitnou. Pořídit rádio na monočlánky.

Dukovany:- Jsem momentálně bez auta, takže naložím motorku (nabalím se pro dva tak na 3 dny), beru přítulku a jedu proti větru jako o závod. Výjezdová doba z práce do 45 minut, doma do 15. Myslím že v poho mám to cca 100 km.

Chemička:-Zabedním se doma a počkám než se to rozptýlí. Chemičku mám do 10 km od bydliště.
Uvažuju nad pořízením plynových masek.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Count »

jirka911 píše:V tom druhem dni vidim trochu problem s tim, jak si to predstavujes. Pokud budou vsichni bez proudu, tak si nekoupis PHM a ve vetsine obchodu ti neprodaji ani rohlik. K cemu ti bude hotovost v obchode bez el. energie, kdyz vetsina obchodu nema zalozni zdroje a tech par co ma, budou mit otevreno jen chvili nez zjisti ze to je na delsi dobu.
Nakupovat má dle mého smysl první den, kdy v obchodě někdo bude. Nepojedou terminály, ale za hotové z krizové zásoby bych pořídil dost. To ještě budou mít obchodníci víru, že se "to" spraví. Druhý den už se každý stará sám o sebe a třetí den, no to je ten den, na který čekáme, ne? Těch devět jídel. ;)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od donovanstangiano »

Nevíte, mají supermarkety (předpokládám, že ty velké ano) svoje dieselagregáty? Jinak samozřejmě vietnamské večerky to jistí :-) Ti nepotřebují elektřinu ani světlo ani EET.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Václaf »

Ale i ty večerky už mají čtečky,takže bez proudu nebudou moct prodat,alespoň to tak je v mém okolí (Stěžery,Nechanice,...)
Čechy čechům !!!!!
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od donovanstangiano »

Myslím, že vynalézavé Vietnamce podobná překážka nezastaví. 8-) Samozřejmě prachy cash...
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Desouza »

@donovanstangiano

Jo obchody a i hospody , dieselagregáty mají . Na vesnicích které jsou v lesích se občas stane mini blackout . A chytrý ochodník ví , že v chladácích musí mít 4,5°C . Výpadek do 3 hodin je ještě v poho , nad ty 3 hodky už zapojujeme agregáty .

Za dva roky se to tu stalo 2x .

Moje PA ready hospoda je asi jediná v okolí kde pívo teče i bez proudu , pívo se žene plynem ostatní mají kompresory .

Při nefunkčnosti kasy se jede na papír jako vždycky .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od proforma »

V noci se mi zdalo, ze nam praska barak. Probudila jsem se, koukla na mobil, kolik je hodin, a vidim 3 neprijate hovory od sousedky. Rozespale jsem zavolala zpatky, co se deje. Pry uz mi 10 min. hazi do okna sutry, protoze si zapomnela klice a nemuze se dostat do baraku :-) A jestli pry mam vypnuty zvoneni? (Nemam :-))

Cili pokud by neco ruplo v noci, nejspis bych uhorela apod., protoze spim jak 2 dudci a nevzbudi me ani mensi zemetreseni (vyzkouseno) :-) Takze TED prosim zasadne jen ve dne, ano? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od viktor »

proforma, klid jsem na tom podobne, no mozna bude lepsi to prospat :D
ja mam jasno, kdyz to ted , prave to ruplo.. tak se pekne rozhlidnu kolem, najdu nejakou peknou flasku..dam si poradneho panaka, mozna i vic a pak tise popremeslim, pokud jeste budu na zivu, co dal... :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Blazenka
Příspěvky: 4
Registrován: 12.02.2013 19:05
Pohlaví: žena

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Blazenka »

Ahojte,

právě teď? Třeba blackout...Takže už teď mi tu hoří svíčky, takže s jednou v ruce půjdu zapálit další a najít zbytek. Brnknu kamarádce, jestli je tma i u nic a v případě, že jo, tak plán na dnešní večer padá.
Od oběda tu něco zůstalo a na pití je tu toho taky dost.

Zítra bych asi zkusila jít normálně do práce... Cestou dotankovat nádrž do auta a dokoupit obč.vodu -> jestli to za hotové půjde...

A dál? Dál bych počkala , jak se bude situace vyvíjet.

Povodně tady naštěstí nehrozí, neplavali jsme ani v 1997...
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Kocour »

Blackout = benzínová pumpa zpravidla nefunguje (je na elektřinu). Prodej čehokoli nefunguje, pokud je pokladna či výdejní systém na elektřinu.
Tedy, určitá možnost by byla, pokud některé z těch služeb provozuje opravdový drobný soukromník, protože ten vyvine snahu, jak pracovat i ve ztížených podmínkách, a zároveň má autoritu, aby přešel na ruční papírovou evidenci nebo prodával "bez papíru". Takže nebude fungovat přinejmenším všecko, co je součástí nějakých centralizovaných řetězců. Soukromý pumpař možná vyndá centrálu a pojede na ní, ale u Shellky se to očekávat nedá. Vietnamec určitě rád tu vodu prodá, jenže až je rozprodá všechny, do Makra už pro další nezajede. A kolik může asi tak mít ve své miniaturní prodejně v zásobě?
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Heike »

Při Blackoutu bych místo chození do práce raději zůstal za 60 % doma. Tuhle strategii bych volil i při jaderném výbuchu, chemicko-biologickém incidentu, atd. Sice není má práce závislá na elektřině, ale asi by bylo zbytečné se namáhat, když by to ani zákazník neocenil, žádný by nepřijel. Při nějakém celosvětovém výpadku, způsobeném např. solární aktivitou, bych kamarádce poslal maximálně poštovního holuba. Vodu v zásobě mám, do auta se stejně všichni nevejdeme, a ten kanystřík pro odjez-svezení rodiny z okruhu ...km mám taky. Spíš bych to udělal jako Viktor, probudit se na budík, a zjistit, že svět skončil, jak ho známe, asi bych spal v klidu dál.
Odpovědět