TEĎ! Právě teď to ruplo!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od K4cer »

Velkou baterku, pistoli, a minimax mám vedle postele poruce; zbytek hned vedle.

Po zjištění že žiju, nikdo mě aktivně neusmrcuje, nehořím, a zřejmě ještě několik minut žít budu, bych asi zapnul všechny dostupný přijímače (teda rádio a vysílačky) a snažil se zjistit CO se vlastně děje. Podle toho pak další opatření.
Do práce asi né, páč se mi nedovolaj :finger

Jinak k dnešnímu dni jsem dva týdny nebyl jinde než v práci a doma (tedy žádný opchod, pumpa, nic) a sice mi dochází šunka, ale jako kritickou situaci bych to nehodnotil. Ovšem funguje mi voda i elektřina, takže jako ostrý blackout to brát nejde - na druhý straně bych nebyl v práci a pro tu vodu bych měl mrtě času si dojít.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Heike »

Na šunku kašli, voda bude padat z nebe, to co v přírodě není, nepotřebuješ-ale pokud nemáš zásobu kafe a dojde ti, můžeš překročit hranici, odkud není návratu.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od K4cer »

Kafe mám tři kila nesky a asi kilo mletýho. Asi bych měl dokoupit nějaký zrnkový, mlýnek mám. :nod

S tím spaním to ale asi není dobrý nápad - jaderný výbuch se vidí jednou za život a to bych nerad prospal
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Heike »

Tak čtyři kila kafe je příprava hraničící s paranoiou...nebo víš něco, co ostatní ani netuší? No já ti nevím, po předvánočním šílenství v obchodech a okolo se bojím, abych nezaspal hřib, snad mě tlakovka probere. Nejhorší na tom je, že až uvidím vycházet druhý sluníčko v poledne na divný straně, třeba mě ani nenapadne zdrhat, protože budu hledat v křoví tydýta s kamerou co zase dělá nějakej prank.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od štek »

Proč ne když mu kafe chutná. Já si doma držím zas skoro 3 kila margotek :D
Taky by mě mrzelo nevidět hříbek. Spíš ale proto abych si zjistil odkud a kam fouká a jak moc jsem v prdeli.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Heike »

Tak Vás dva chci do svého kmene, přípravu berete zodpovědně. No, řekněte, až budete mít 20 minut do okamžiku, kdy to křápne, radši budu na balkóně vychutnávat poslední kávu a osladím si život margotkou, než mít u sebe někoho s křesadlem a vodním filtrem a sušit hubu. A ještě bych prosil cigaretku, sice je to hříšek trošku, ale snad těch pár vteřin před výbuchem se to tak nějak promine. Směr větru bych prozkoumal zběžně, abych si mohl vychutnat poslední chvíli slávy a zpestřit okolí moudrostmi typu: Já vám to říkal.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od proforma »

Ja to nedavno trochu prehnala s hrachem. Navarila jsem ho tolik, ze jsme ho jedli 4 dny :-D Ale da se, na X ruznych zpusobu. A kdyz ho namocite pres noc, ne jen na par hodin dopoledne, tak je uvarenej behem pulhodky. Takze jsem nakoupila veeelke zasoby za par susnu a jsem zase o neco pripravenejsi. Nejak si zacinam rikat, ze kdyby me to zastihlo doma, az tak moc by se nestalo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od K4cer »

Já taky na žádný BugOut nevěřím (kam bych asi tak šel?) a účelem polovobrněný Hlítky je právě BugIn, tedy dostat domů mě a případný další blízký, a to i za jinejch než ideálních okolností.
To je nejdůležitější účel automobilu a proto vozím alespoň základní (nóóikdyš..) vybavení. Jakmile jsem doma já a všichni co mají být doma, tak automobil prakticky nepotřebuju.

Doma sou jednak zásoby (jídla i nejídla), vybavení, vše v netransportovatelném množství. Ale důležité je i že to tam znám a fšichni znají mě - pokud je průser lokální tak se v dohledný době vyřeší, a pokud není lokální, tak kamkoli půjdu bude +- stejnej, akorát já tam budu nevítanej cizinec, se všemi výhodami bezdomovce.

Heike: tři kila nessky se ti zdá moc? A já myslel že tady budu za socku :?
Vo čaji radši nic psát nejdu :chuckle
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od štek »

2 margotky mám v edc s litrem vody...akorát sem mlsnej a pořád mi někam mizí...tak kupuju vždy v akci aspoň 20 kusů :D
Hele víš co čaj. Teď mám doma metrák cukru :D
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Heike »

Já mám jen dvě kila. To mi umožní vydržet třeba období záplav, než budu moct na loupežnou výpravu za kafem.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Václaf »

Tak teď jsem zjistil,že jsem vlastně žebrák,mám jen kilo kafe,sice ho piju jen já,ale začínám být z vás ve stresu,že se mi kafe nesype uplně odevšad :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od herman »

Ještě, že kafe nepiju. :lol:
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Count »

O čaji klidně piš a do správného vlákna. Rád si počtu i něco přidám.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Desouza »

Já mám například uskladněno 50L Rumu . :) Pro jistotu. :lol: Ještě 20kg cukru a karton citronády . Grog je tedy zajištěn . ( pro celou vesnici )
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Bill Masen »

Hmm, pán je Warlord. :chuckle
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od kregan »

K4cer píše:Já taky na žádný BugOut nevěřím (kam bych asi tak šel?) a účelem polovobrněný Hlítky je právě BugIn, tedy dostat domů mě a případný další blízký, a to i za jinejch než ideálních okolností.
To je nejdůležitější účel automobilu a proto vozím alespoň základní (nóóikdyš..) vybavení. Jakmile jsem doma já a všichni co mají být doma, tak automobil prakticky nepotřebuju.

Doma sou jednak zásoby (jídla i nejídla), vybavení, vše v netransportovatelném množství. Ale důležité je i že to tam znám a fšichni znají mě - pokud je průser lokální tak se v dohledný době vyřeší, a pokud není lokální, tak kamkoli půjdu bude +- stejnej, akorát já tam budu nevítanej cizinec, se všemi výhodami bezdomovce.

Heike: tři kila nessky se ti zdá moc? A já myslel že tady budu za socku :?
Vo čaji radši nic psát nejdu :chuckle
Tady je riziko že tě stejně ňákej warlord/gang/milice/naše či cizí armáda/grupa džihádistů z místa pobytu vyžene.
Čím víc víš, tím míň neseš.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od tygrsdrakem »

No a právě proto mi ve všech těch "právě teď " strategiich chybí spolupráce. Takže za mě
1) zjistit co se stalo /děje.. CB, rádio..
2) zabezpečit nouzový provoz domácností: voda je, filtr je, sviceni, nějaké zásoby též..
3) obehnout sousedy, zajít za starostou, zformovat domobranu, natáhnout TP linky, jit skládat pytle s pískem..
Ve městě máme dvě vodní elektrárny takže aspon nějaká elektřina by byla...
Takže možná bych položil otázku: Jak je připravena vaše obec?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od dracekvo »

Opravím tě. Elektrika by nebyla. Vodní elektrárny nejsou schopné dodávat proud bez přifázování na klasickou elektrárnu. Stejně tak jako solární pole, bioplynky a další podobný věci.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od krvfx »

dračekvo: To záleží na tom, jak je to udělané. Z principu není problém mít ostrovní provoz u jakéhokoliv zmíněného typu. A mimo jiné, třeba Dukovany potřebují k najetí z totálního klidu vodní elektrárnu kousek odtamtud. Takže otázka je, jak je to vyřešené. Tipl bych si ale, že v případě výpadku hlavních zdrojů by bez odpojení všech vedení vypadly na přetížení a hotovo. Ve spolupráci s rozvodnou by se to mohlo povést v relativně krátké době zprovoznit - kdyby šel daný úsek izolovat. Například u mě by to šlo maximálně u nás v ulici pro nejbližších zhruba 10 sousedů, pak už je trafo na VN a s vysokou pravděpodobností už příliš komplikovaná soustava.

Sorry za OT.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od tygrsdrakem »

Velké vodní elektrárny s elektricky buzenym rotorem alternatoru potřebují vnější zdroj. Malé vodní elektrárny zpravidla zvládají start ze tmy. Problém by bylo to zmiňované odpojení od zbytku distribuční soustavy a nejaky způsob selekce odběratelů. Což je téma k řešení s obcí uz teď.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Odpovědět