Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

a kdyby to nějaký zapálený svazák z youtube cenzorského oddělení smazal ("hejty" u videa naskakují) tak zde
https://uloz.to/file/lAJgexQ1yqU3/pohot ... -1080p-mp4
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Bill Masen »

Tak už si idnes všimla. https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/cesko ... pravy_wass. V diskusi zaznělo, že je pán policajt. To by vysvětlovalo tu prázdnou komoru.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od cipis »

Měšťák v Plzni. A v práci musí nosit mimo komoru, takže logicky (na rozdíl od nějakých expertů, co to furt mění a pak neví) i v civilu.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Zapadlo »

MP v Plzni musí nosit mimo komoru ? Celorepublikově to rozhodně u MP ani PČR neplatí.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Rafael »

Video jsem neviděl, (Škoda mobilních dat, FUP a tak..).
Ale reagovat nějak jako pes musím:

Pro mě je dobrá zpráva, že toho psa nazastřelil nebo neroztřílel na cucky a jen ho výstřelem zahnal.
*
Psi nemají rozum, jednají většinou pudově. A někteří, bez ohledu na rasu a výchovu se tak i chovají. Nesnesou se s jinými psy. Zvlášť když jim za plotem pobíhá nějaký uštěkaný ratlík pobíhající na volno a dráždí ho.
(Aspoň tak jsem to z těch článků pochopil. Že byl vydrážděn, na volno nebyl, ten domácí, a přeskočil nějaký nízký plot..
*
Tohle i perfektně vycvičený pes, pokud to není přímo nějaký "gaučák a plyšák" nezvládne a zaútočí na něho...
Takoví psi jen na běžné kolemjdoucí štěknou, někteří se kolem plotu rozběhnou za cyklisty, motorkáře, ale nemají snahu přeskakovat ploty a napadat kdekoho...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Bill Masen »

Raději ty data obětuj.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Zapadlo »

Zrovna piťáci jdou u nás na člověka dost vyjímečně, víc je ale na rukou pokousaných paniček se svým malým kundolízkem v náručí.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Rafael »

Bille, v žádném případě nechci obhajovat nezodpovědné majitelé psů. Jen psy jako takové a jaci jsou!
*
Dával jsem tady kdysi někde odkaz na výprodej vysloužilých armádních psů. A skoro u všech byla poznámka, varování!!
Nesnese se s jinými psy a utíká, má snahu, honit zvěř!
Ale o jejich samovolné agresivitě vůči lidem jsem se tam nikde nedočetl...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Maric »

Tak paničky kundolízků se jejich výchově a výcviku věnují jen minimálně, a díky tomu může kundolízek mylně nabýt dojmu, že vůdce smečky je on. :D
A z toho vychází další poznatek, že čivava bez výcviku je člověku a i ostatním psům daleko méně nebezpečná než například pitbull bez výcviku.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Matěj »

Můžete se tady sice zastávat psů, ale pořád snad platí, že život člověka je nadřazený života psa. Takže jakékoliv takové úvahy zde jsou irelevatní. A rozhodně v podobné chvíli bych se nerozmýšlel, jestli ten pes má nebo nemá veskrze dobrou dušičku, avšak je jen málo vycvičený. A popravdě osobně bych asi vedle nemířil, taky ten pes mohl být hluchý nebo co já vím...
Pán to vyřešil ale vyřešil dobře.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Maric »

Kdyby ti nějaký čmoud naháněl psa s vidlemi, aby si ho následně dal k večeři, tak bys asi rychle změnil názor...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od DeadMan »

Nechci přilévat olej do ohně, tak jen stručně.

Při procházce po Beskydech (CHKO), proti nám s dětmi větší hnědý pes (asi ohař, nevím) a široko daleko nikdo.

Děti jsem dal na stranu (postavil se mezi ně a psa) a byl v pohotovosti (ruku na Ka-Baru USMC).

Pes jen kouknul, čuchnul a šel dál.

Po 100m muž se ženou, oba tak mezi 40 a 50.

Byli to jeho majitelé, ale co dělá pes vidět nemohli, páč už byl zase o kus dál.

Tak jsem se slušně zeptal, proč ho nemají na vodítku?

A muž hned agresivně vystartoval, že mi pes přece nic neudělal (v tu chvíli jsem měl chuť mu říct, že by to bylo to poslední, co by udělal).

Když jsem se mu snažil vysvětlit, že toho psa neznám, tudíž nemůžu vědět, jak bude reagovat a že psa nemá na tu dálku pod kontrolou, tak mi jen řek, že se mám uklidnit a nebýt hysterický.

Ještě že ten pes měl víc rozumu než ten debil :roll:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

už jsme dost OT a asi to tu bude promazáno - ale jsem rád, že sám Rafael, odborník na psy (a to myslím vážně, ne ironicky) napsal, že

" Psi nemají rozum, jednají většinou pudově. A někteří, bez ohledu na rasu a výchovu se tak i chovají."

tzn. i výborně vychovaný, doma hodný pes, může dostat "bliknutí" v hlavě jako pan Řepka při zápase, a servat se s jiným psem nebo zaútočit na kohokoliv jiného

pořád tedy nepochopím pejskaře (nebo spíš pouze "majitele) psů, kteří své psy nechávají volně pobýhat i ve městech a parcích plných lidí, protože žádný z nich nemůže mít jistotu, že jejich majetek, pes, nikomu nic neudělá a nezpůsobí škodu. Nevím, zda ten pocit mít volně puštěného psa mimo svůj pozemek, lidem přináší nějaké duševní nebo fyzické uspokojení a stojí to lidem za riziko, že půjdou následně před soud nebo budou doživotně platit náhrady za léčení a plastické operace poškozeným, až psovi blikne jednou v hlavě. Asi ano.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Matěj »

Maric píše: 22.07.2020 11:00 Kdyby ti nějaký čmoud naháněl psa s vidlemi, aby si ho následně dal k večeři, tak bys asi rychle změnil názor...
Bavíme se o krajní nouzi viz video.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Wdog »

Myslím, že borec na videu to udělal dobře, za cenu náboje (a několika hodin při sepisování protokolu) vyřešil situaci.
Možná kdyby ho jen majznul teleskopem, tak by to nemusel ani nikde hlásit.

Kdyby borec střílel rovnou na psa, a trefil, možná by to nebyla nutná obrana (=obrana života či zdraví), ale jen krajní nouze (=obrana majetku), a pak by se třeba u soudu zjišťovaly a porovnávaly hodnoty obou psů.
Myslím totiž, že ten staford, nebo co to bylo, nejevil zájem o tu paní, ale spíše o toho psa, co ona držela. Možná ho ani nechtěl napadnout, ale spíše ano, ti psi jsou v tomto hrozně rychlí. Přiběhne si čuchnout, a ve vteřině je mu to jasné a zaútočí. Kdyby útočil na paní, už by na ní visel.

Majitele psů dělím lidově na tři skupiny: rozumné, lehkovážné, debily. Ti rozumí jsou v pohodě a chápou i ostatní lidi, ti lehkovážní věci moc neřeší, většinou jim to prochází, ale občas to má i následky. No a debilové jsou debilové, s těma se nedomluvíš ani věci nepochopí.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od vratnikp »

Stalo se mi to vpodstatě pod okny, s pánem jsem se párkrát setkal na střeleckém treninku a vím že trénuje tvrdě a chytře. Nicméně po shlédnutí videa a možnosti srovnat úroveň tréninku účinkujícího a řešení situace jsem se zamyslel nad tím, že rozdíl mezi tréninkem na placaté střelnici a reálou situací je daleko propastnější, než jsem si doteď připouštěl. Lehce přehodnotím svojí tréninkovou rutinu - sklouzla moc ke sportu. k pejskařské stránce a trocha osvěty: Amstaf šel jen po psovi. Obecně neexistující "bojová" plemena mají potlačenou agresivitu vůči lidem, pes který se při zašívání ran po člověku ohnal byl eliminován z chovu. Osobně mi hodně vadí předsudečná nenávist vůči bulům a podobným plemenům. Vše je o socializaci psa, výcvik je až druhotný. Osobně mám nejhorší zkušenost s různými živými plyšáky, kteří nikdy nebyly socializovaní nebo cvičení. Takovej pes si jednak myslí, že je pánem světa, druhak jelikož je většinou drobné konstituce se bojí a proto štěká a doráží. 2x v životě jsem kaseroval psa, jednou krysaříka a podruhé nějakého bílého plyšáka. Doráželi na mého Stafbula a když jsem ho zvedl, tak mi šli po kotnících. Možná řeknete proč kaserovat takové chcípáčky co neublíží...no nenechám si zkazit psa. Taky bych pak mohl být na krimi plzeň já, jak zlej bojovej stafbul vyřešil hodného šmudlu s mašlí, kterej jen paničce utekl z kabelky...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od vratnikp »

ještě mi to nedá a dokončím osvětu o bull plemenech: např. v USA tato plemena nemají standard, kříží je tam nazdař bůh a bůh ví s čím. O takových psech si netroufnu říct, že jsou spolehliví, proto tam tak často vidíme napadení lidí takovými psi. Navíc jelikož plemena nemají standard, tak se všem bullům a xbullům souhrnně říká pittbull… Když už se v naší kotlině k něčemu připlete nějakej bulík, tak si na tom presstituti náležitě smlsnou, aby byli světoví. Nejvíce napadení u nás mají na svědomí kříženci a pak jezevčíci. Na druhou stranu je určitě pravda, že různé pochybné existence i u nás si pořizují různé skoro Amstafy (hlavně levně!) a podobně častěji, než jiné typy psů.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Wdog »

Ano.
Svého času jsem se trochu staral o jednoho staforda, hrozně hodný pes, k malým dětem perfetní, ale ... kousal psy :? .
Nedělalo mu problém ve vteřině napadnout cizího psa, je jedno jestli malého nebo velkého. Musel jsem na to dávat velmi dobrý pozor, neexistovalo ho venku venčit bez šnůry.


Ještě bych chtěl vyzdvihnout jedno taktické poučení z toho videa.
Borec získal čas řešit a vyřešit situaci díky tomu, že nebyl primárním cílem případného útoku toho cizího psa. (hehe, mám podobnou zkušenost). Díky tomu mohl např. vytáhnout a natáhnout. Kdyby staford útočil na něho, visel by mu zakousnutý ruce nebo se mu sápal na krk, už by ten čas nebo volnou ruku neměl. Psi jsou v útoku strašně rychlí.

Poučení si z toho vezměte sami dle svých preferencí. Vyplývá z toho několik věcí. Vždy je to prevence, 1000x je to zbytečné, no možná jednou hodně pomůže.
- nechodit venku sám :-)
- pistoli nosit nadrcnutou
- nebo nosit revolver
- nebo nosit teleskop či kudlu
- když venčím opravdu malého psa, pro kterého by mohl být jedno dvě kousnutí velkého psa fatální, bylo by dobré mít přes rameno batoh či tašku, v případě ohrožení psíka chytnu a hodím do tašky, a mám obě ruce volné a jsem pohyblivý. Podívejte se na video, typická situace, paní drží psíka nahoře oběma rukama, je tak neschopná obrany či pohybu, nakonec se zamotá či zakopne a upadne sama, a tím zcela vystaví sebe či psíka útoku cizího psa.

První čtyři body jsou vhodné pro nás, mladé, silné, chytré a krásné 8-) ale to poslední je myslím využitelné pro každého.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od vratnikp »

s hozením psa do batohu nesouhlasím, cílem útoku pak budu já... má rada/názor ohledně napadení mého psa - pokud vím, že zvednutím svého útok neukončím (já vs šmudlík s mašlí). tak vodítko pouštím, jednak pes není blbej a tím že dostane prostor se bránit minimalizuju šanci závažného poranění mého zvířete, než když ho omezuju v obraně vodítkem, druhak mám prostor jednat a svého psa aktivně bránit. Popravdě nechám radši pokousat sebe, než svého psa. Právně se to pak snáz řeší. Když si zavolám RZ a nechám se ošetřit tak jednak je úhrada škody vymahatelnější, než když mi zruší psa, druhak mám oporu v institutu krajní nouze a nemůžu být žalován za to, že jsem při ochraně svého voříška v hodnotě 0,- zničil majetek v hodnotě X desítek tisíc (světový šampion), navíc pes je člen rodiny a budu ho bránit.

bulíci maj nesnášenlivost k ostatním psům stejného pohlaví v krvi. Proto je důležitá socializace od mala a je třeba s tím počítat. Můj pes startuje jen na ovčáky (v psí školce se do něj dalo štěně ovčáka) a pak na každého psa, kterej na něj vycení zuby, sám nic nezačíná a tak by to za mne mělo být.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od sigurd »

Po tom,ako manželku uhryzol do lýtka nejaký pes stredného vzrastu(bez varovania,bez štekotu,v behu,zákerne zozadu),pri návrate z túry na okraji dediny-nosím sprej.Ak sa blíži voľne pustený pes tak diskrétne vyťahujem,a väčšina majiteľov psa privolá,ak nie,tak upozorním,ale tu už nastáva problém-väčšinou(namiesto privolania psa) dostávam odpoveď,že sa nemusím báť,že mi nič neurobí,že sa len hrá,že je zlatý...Vtedy trošku streknem cca meter pred seba na zem v smere psa(používam pepřový 15% animal direct jet )-Väčšina psov zacíti okraj toho obláčika,a bez následkov uhne...Potom nasleduje scénka so vzrušeným majiteľom,ale to som nekompromisný a sprostý,a majitelia si postupne zvykajú...Samozrejme to platí pre psov,ktoré už v prípade konfliktu nieje zdravé nakopnúť :)
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět