Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Se ti vraci jak buzerant tve vlastni hovadiny. Pes se od cehokoliv z tebou vyjmenovaneho lisi tim ze ma vlastni vuli a kdykoliv mu muze yebnout a zacit delat veci ktere lidem skodi. Jeste jsem neslysel o aute co uteklo z garaze a jezdilo po chodniku. A i ve vlastneni spolecensky uzitecnych entit jsou urcite limity. Nesmis vlastnit zbrane hromadne ucinne, nesmis jezdit s vozidlem ktere je neschvalene pro provoz.

Ban. Bod 4. Pravidel. Fab
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od sigurd »

Tazi:PRETOŽE SI PSÍČKAR?
Nechcel som vyvolávať žiadne flame,Je to len môj racionálny postoj,a nemá to žiadny slniečkársky základ.Dovolím si tvrdiť,že min 30% ľudí má ten istý názor.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

🤗
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Máte pravdu. Vy si tu Evropskou Unii s jejich neustálými zákazy a příkazy zasloužíte.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Argumenty dosli, tak prisel na radu slovni prujem :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

V KLDR je vlastnictví psů zakázané. A i v řadě dalších ohledů by se tam některým mohlo líbit.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Rozpad nebo ttlachárna.jpg
Rozpad nebo ttlachárna.jpg (15.54 KiB) Zobrazeno 2078 x
Rozpad nebo Novinky apod.?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Argumenty nedošly, došla trpělivost s lidmi které naopak ani argumenty nepřesvědčí. Nebaví mě se tu dohadovat kdo má a kdo nemá rád psy. Počítat kolik hoven kdo našlapal na boty. Měl jsem mylný pocit, že jsem na rozpadu, a toto vlákno se jmenuje obrana před útočícími psy. Měl jsem pocit, že by někdo kdo má ze psů strach uvítal radu jak se napadení vyhnout,... Ale chyba lávky. Tady se pořád dokola budou řešit blbosti. lidi si tu budou ventilovat zášť, nevraživost, komplexy,... a na to nemám náladu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Tazi, co cekas od nekoho, kdo si hraje na Hitlera, a jeste blbe...

Nechte toho OT.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

No vlastně nečekám nic. Komu není rady, tomu není pomoci. Ale tady o radu stejně nikdo nestojí, ten Hitlerek by se mi to do očí říct netroufl, na to dám jed, ale tady mě to nerozhází :D
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Konec osobnich invektiv a vratte se k seriozni diskuzi!!!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Pejskari prostě vidi svět jinak a maji samozřejmě vic praktickych zkušenosti. Nicméně utoky psu tu jsou realitou, ale jsou naštěstí velice vzácné a ty nevyprovokovane ještě vzácnější.
S Ulfem nemohu souhlasit, že on neměl problem se psem neznamená, že je nebude mit nikdo. Trochu mi to pripomina zenskou, ktera by popirala moznost znásilnění, protože ji ještě skoro 50 let nikdo neznasilnil.
Uvadel jsem negativní zkušenosti s utokem psů, ktere muj nazor nějak formovaly.
Jen bohuzel někteří majitele psů nechapou, že nekdo nechce treba tolerovat pitbula skakajiciho do ciziho kocarku s miminkem. Hlasku, ze se chce pejsek podívat jen na miminko opravdu neberu. Když jsem rekl kamaradce, ktera vlastnila takového psa, že takoveho psa bych postě zastřelil, tak naštěstí zacala se psem chodit na výcvik a je to úplně jiny pes. Nicméně kolik majitelu je schopno takoveto sebereflexe?

Jinak k tématu - peprak je dobra věc a v zástavbě je jeho použití mnohem bezpečnější než tahat hned železo. A prevence je mnohem lepší, jako skoro ve vsem.

Vzpominam na jeden trek z Rumunska, kde volne probíhající psi smecky jsou realitou. Sli jsme tak okrajem nejake vesnice a objevila se skupina psů, která postekavala a postupně se priblizovala. Cast nasi skupiny mela nejakou hul a nekdo nic. Dva optimisti bez ničeho se těm opatrnejsim z nas vysmivali a psy totálně ignorovali. Toho vyuzil vudce smecky - kříženec nemeckeho ovcaka a vyjel bleskurychle po kamaradove achilovce. Jen vykrocení s holi v ruce zabranilo dost jistě pokazenemu treku.

Pak uz si dotyční taky braly take hole nebo alespon neignorovali dorazejici psi -fungovalo se sehnout pro kamen, nekdy treba jen jako.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Jen by mě Maxime zajímalo, kde konkrétně stojí můj údajný názor, že když já nemám problém se psy, nebude ho mít nikdo. :?

Psal jsem něco o pravděpodobnosti rizika a o jeho váze. A o tom, jaký smysl mají strašidelné historky o hovnu, co se vynořilo že sněhu a o tom, jak k někomu přiběhl pes, a zase odběhl, pro téma tohoto vlákna. A o tom, že naučit se číst "psi řeč" může být VELMI výhodné.
A také o tom, že každým omezením svobod svého domnělého protivníka omezuješ svobodu svojí vlastní. Všechny argumenty, co používáte na pejskaře (znovu-nejsem pejskař) se dají použít na střelce. Je to stejný mentální vzorec a setup. Jen ti střelci reálně zabijí více lidí, i když je jich mnohem méně, než těch psů. Tož omezujte, regulujte, volejte po zásazích státu.

Nakonec to dostanete v míře větší, než jste možná chtěli.

EDIT: Pokud se někdo dobrovolně nazve nickem Hitlerova rodového jména (být zkomoleným), dlouhodobě prosazuje totalitní a represivní názory a brečí nad ztraceným hrdinstvím německých vojáků, tak snad jeho označení za Hitlera, nebo nácíčka není špatné. Zvláště když on sám květomluvou neoplývá. Ale což, asi tu má své místo. Nebagatelizuje. To je základ.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Maxime já, a myslím že i Ulf souhlasíme s tím, že není možné, aby normální psovod (ne pejskař) dovolil aby jejich pes obtěžoval ostatní i třeba jen očucháním. Jeden z těch mých hafanů (58kg) strašně miluje děti. Má tendenci se na ně rozeběhnout, a olizovat, mazlit,... A to samozřejmě nemohu (bez dovolení) dopustit. Na mé dítě se takhle rozeběhnout pes, obzvlášť takhle velkej a takového zjevu,... odstřelím ho. Takže to chápu, a naopak s tím souhlasím. Zkoušel jsem v tomto vláknu OBRANA PŘED ÚTOČÍCÍM PSEM lidem poradit jak se tomu ve většině případů vyhnout. Myslel jsem si naivně, že o tohle v tomto vlákně jde. Neobhajuju nezodpovědné pejskaře, ani se nesnažím aby se z nepejskaře stal pejskař:)
O těch nesmyslných, nic neřešících omezeních (jak píše Ulf) radši pomlčím. To bych se nasr... a neusnul.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Hohepa »

Pokud obecně selhává sebereflexe jedinců, kteří to odůvodňují právem na svobodu všehomíra, tak nic jiného než restrikce od governmentu s trestem, nefunguje.
Kdo pak si pamatuje Jonákova medvěda chodícím po ulicích Libně ? :devil
dnes by to "nedal"
„Povolení k chovu je vydáno po splnění požadavků, má platnost na tři roky a každý rok tyto chovy kontrolujeme. Podmínky jsou ze strany chovatelů dodržovány,“
Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/velke-selm ... 90328.html
Je jen otázkou mediálně proklamovaného průseru typu " nekontrovatelný pitbul vtrhl na pozemek mateřské školky a těžce zranil s trvalými důsledky 5-10 dětí..."
a i na toho pitbula, bohužel i vlčáka, jezevčíka, čívavu, budeš muset vlastnit "zbrojní pas" potvrzený "certifikovanou" společností (a těžce placený- kšeft je kšeft) s placeným ověřováním co tři roky, neb levičáci rády/rádo zakazují-

Je to smutné, ale procento jedinců co nejsou ochotní dodržovat nepsaný společenský koncensus předchozí generace, způsobují, že je tento podchycen trestní jurisdikcí a preventivně o řád přísněji. :devil
Viz ta mezera při objíždění cyklistů.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

To Tazi: myslim že nejsme ve při :D

Myslim, že jsi to napsal pěkně - myslim ale že v celem vláknu bylo o obraně pred psem napsana vetsina podstatneho a to uz nekolikrat dokola. Prevence - reakce na utok - pepř - nůž - střelna zbraň.

Proto tu vznikla uz ta nadstavbova diskuse na tema restrikce a legislativní ramec do "normální" doby - je to zajimavy vhled do duši zdejsich rozpadliku. Ja sam nejsem zastánce restrikci a za drzitele "bojovych plemen" budu vzdy bojovat. Jen snad vidim prostor pro legislativni omezeni v držení psů určite velikosti osobami nesvepravnymi a drogově zavislymi - ubyla by cast "chovatelů", ktera kazi nejvic PR teto skupiny.

Zajímavé jsou zkusenosti obyvatel Slovenska v blizkosti nekterych "tradičních" ciganskych osad. Ti dokazali zcela zlikvidovat chovy psů v sirokem okolí včetně vyhlášených agresivnich "drakodavu".

V PA době pri nejakem hardcore scénáři bude vetsina psů sežrana ať uz majiteli nebo "lovci" psů - ať už tech toulavych či tech hlidajicich za plotem.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Maximus píše: 19.06.2021 8:51 Jen snad vidim legislativni omezeni v držení psů určite velikosti osobami nesvepravnymi a drogově zavislymi.
Problem Tveho navrhu je, ze takovy zakaz by byl prakticky nevymahatelny. Seberes smazce psa, das pokutu, kterou nezaplati, a pristi tyden ji uvidis s jinym psem/teletem. Nema smysl delat narizeni, ktere stat neni ochoten/schopen vymahat, dopadlo by to stejne jako zakazy piti alkoholu v okoli skol nebo zakaz chodit do hospody bez testu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Nekde ty psy si smazky berou - treba utulky. Pokud by byla smazka na indexu, tak by nemela narok na psa, ktery ma v dospělosti nad 15 kg a 40 cm kohoutkove vysky, tak by byl klid.
Vymahatelnost prava je v nasem státě tristní a určitě by se melo začít tam a pak řešit nejake změny legoslativy.
Zakazovani čehokoliv slušným a zakonadbalym obcanum je cesta do pekel a je zcela jedno, zda se jedna o zbraně, psy, velkoobjemové spalovaci motory ci koureni. Jen svobodny obcan musi respektovat i ty ostatní obcany a jejich práva.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Maxime asi jó, určitě je v tom vlákně o obraně proti psu vše. Přiznám se, že jsem ho nečetl. Nechal jsem se strhnout diskuzí o různých omezeních, restrikcích, ... a o nezodpovědných pejskařích. Bral jsem to asi osobně. Kdybych já byl nezodpovědnej, tak už jsem dávno v base. Ti moji dva půlmetrákový blbouni by někoho zabili. Takže moje osobní "pravidla" jsou daleko přísnější. Ale podobně reaguju na snahu jakýchkoliv restrikcí. I těch, které by mě nemuseli trápit. Jak se říká... kdo chce vyměnit svobodu za pocit bezpečí,...nakonec nebude mít ani jedno. S těma fetkama, a debilníma pejskařema je problém, ale jak píše proforma... restrikcema neřešitelnej. A pokud není možné dosáhnout klidu a bezpečí výchovou pejskaře, musím se o to bohužel postarat výchovou svojí. Stejně jako se tu nikdo nemůže spolehnout na Policii že ho ochrání. A nepomůžou vyšší tresty pro vrahy, násilníky, zloděje,... Prostě musím vzít ochranu do svých rukou. Na druhou stranu když ke mě přiběhne pes, nemůžu ho prostě odstřelit, stejně jako nemůžu odstřelit pouze dotěrného lumpa. To je cesta do kriminálu. I přepadení nějakým grázlem se dá do určité míry předejít pravencí, a u psů je to mnohem snažší. Upřímně řečeno,...pokud by někdo zahájil střelbu směrem ke mě na mé psy,...no nevím nevím, jestli bych to nevzal jako nutnou obranu, a nestřílel taky. Jednou v lese se mi stalo, že na mě-respektive na mé psy (drželi se stále u mě) namířil myslivec flintu s tím že je odstřelí. Nakonec jsme na sebe mířili ze vzdálenosti cca 15metrů oba. Super situace. Psi nastartovaný, naježený, sotva jsem je zvládal, na jedné straně flinta, na druhé pistole,... Když bylo po všem udělalo se mi zle, a klepal jsem se ještě doma. Takže tato cesta je dost na hraně i z tohoto důvodu. I pejskaři nosí zbraně, ačkoliv si to někteří zdejší kolegové jaksi neuvědomují.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Maximus píše: 19.06.2021 11:13 Nekde ty psy si smazky berou - treba utulky. Pokud by byla smazka na indexu, tak by nemela narok na psa, ktery ma v dospelisti nad 15 kg a 40 cm kohoutkove vysky, tak by byl klid.
A kdyz jim ho neda utulek, tak ho od nekoho dostanou nebo proste nekde ukradnou. To fakt neni reseni. Navic Tvuj navrh by predpokladal, ze kazdy utulek by musel byt vybaven PC s pristupem do nejake centralni databaze... a jsme zase u velkyho bratra. Tohle reseni nema zadny klady, jenom zapory.

Jak jsem psala nekde vyse: je treba vychovat lidi k vetsi odpovednosti - ve skole (neumetat cesticky rodici) i v realnem zivote (skody z jakekoli cinnosti vymahat, a je jedno, jestli skodu udela pes, strelec, ridic nebo spadly kvetinac). Soudy museji podstatne zrychlit, pak to bude mit efekt, ne rozsudek za 10 let. To plati obecne pro vsechny sfery zivota spolecnosti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět