Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od mart0 »

Je rozdíl jestli pes brání hlídaný uzavřený prostor a pokouše zloděje, pak si zaslouží pes odměnu. A nebo jestli pes napadne někoho na ulici. V tom druhém případě to dopadlo, jak mělo, pes už to příště neudělá. Není důvod proč by někdo měl skákat na agresivního psa a riskovat pokousání. Hlavní bylo co nejrychleji psa dostat od toho kluka. Grunte, kdyby nějaký pes kousl na ulici tvoji dceru třeba do obličeje, tak bys asi mluvil najednou úplně jinak, pak by to nebyl chudáček pejsek.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Jak jsme konstatovali, klasický případ proč nosit. I když v prostorách mezi lidmi je lepší násada od lopaty apod.
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Gruntovy návrhy na naskákání několika chlapů na vystresovaného psa, popřípadě svolání konzilia služebních kynologů ve chvíli kdy hafík trhá malého kluka nejsou ani k smíchu. To je úplné odtržení od reality a jasná zkratka do říše duhových jednorožců a nevinných štěňátek.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Policajti udělali co jim zákon dovoluje. Zabránili dalšímu útoku psa, což je jejich povinnost.
Na druhou stranu,... ten pes toho kluka netrhal, po příchodu policajtů už ho ani nekousal (byl odehnán kopanci) a těch policajtů se tam seběhlo dost na to, aby toho psa zpacifikovali i bez střelby. Já osobně bych ho nestřelil.
Policajti mají postupovat tak, aby zamezili protiprávnímu jednání, ale na druhou stranu šetřili životy (majetek), a to i život či majetek útočníka.
Na můj vkus byla ta střelba zbytečná. A to nemluvím o rizicích té střelby.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Heike »

Pes může být přenašečem Sars covid 19, navíc měl předtím fyzický kontakt s dalšími osobami, vakcinaci neměl, takže odstřel byl oprávněný.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Zbytečně řešíme. Někdo se na místě, po zorientovani, takhle rozhodl. Já to budu respektovat. Měli bychom být rádi, že alibisticky nestáli a nekoukali. Zítra můžu být v problémech já a zaplať Pánbůh za razantní pomoc.
Udělám co musím
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Elishka »

Germaniku souhlasím. Navíc tohodle pejska škoda není, agresivní ČSV, který na člověka (i na dítě) neútočil poprvé. Může za to majitel, který ho nevýchovou, nesocializací a dle mého i mizernými životními podmínkami dostal do takového stavu, psa utratit bylo rozhodnutí správné, majiteli by k tomu měl být zakázán další chov.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Oi, oi. Asi se radši klidím.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

V pohodě, není proč prchat. Já to vícekrát zažil, nehoří mi saze a vždy se snažím, aby věci nebyly nevratné. Někdy to tak prostě život přinese.
Udělám co musím
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

sacket píše: 27.10.2021 22:17 Ono taky dost záleží, co je to za psa. Viděl jsem v akci Alabaje a na toho bych si netrouf ani v pěti takových jako jsem já ( to vážím přes metrák).
Jóóó, Středoasiat to je pan pes ;) . To je uplně jiná liga než Československý vlčák.
Táta má Bandoga (cca 45kg) A Cane corso (cca 60kg). U takových psů není snadné je i zastřelit. Beze zbraně bych na člověka nevsadila ani pětník.
Každopádně je smutné co se stalo, a majiteli bych nakopala zadek. Táta si je hlídá, nikomu ani mámě nedovolí aby je venčil (zcela vyjmečně když má nějakou vícedenní akci, tak je máma venčí, ale po jednom) Moc dobře ví, že kdyby se mu "vymkli", tak by někoho zabili. Za psa zkrátka odpovídá za každých okolností majitel.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Odkaz na jedno zaujímavé video: https://dodiri.cz/2021/11/30/mma-se-psem/
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

To video je tedy slušná práce. Klučina věděl přesně co dělat, a věděl že jak ho neudrží, prohraje.
A další klika byla, že majitel byl blízko.
Klobouček dolů. Nevsadila bych na toho kluka že dokáže dát alespoň nerozhodně ;) .
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od sacket »

A další klika byla, že měl pes obojek, bez něj by ho těžko udržel.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Bez něj by ho za krk neudržel. To by ho musel chytit nejen za krk, ale navíc přes přední nohu.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Zaujímavé je, že ostatní psi sa do neho už nepustili. Rešpekt? Dokáže to niekto znalý psieho chovania vysvetliť?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Nevím, ale přijde mi, že to byla fena a proto asi reagovala tak agresivně a ti ostatní psi byli její štěňata?
You cannot kill me as I am already dead!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Já bych řekl, že prostě neměli důvod se do toho kluka pustit. Sice se ve smečce snadno strhnou k boji všichni, ale není to pravidlo.
Ti zbylí psi to vyhodnotili jen jako zábavu a zpestření nudného dne.
Mám dva psy, a většinou jde do akce jen ten menší-starší (s mnohem větší razancí než na tom videu). Ten druhý mu naopak uhne z cesty, a většinou jen naježenej vrčí, pobíhá kolem, a mám pocit, že zvažuje jestli je potřeba se vůbec zapojit. Je to dost flegmatik ;) .
Jen dvakrát se mi stalo, že se do toho přidal. Jednou když se ten první rval se třema Německýma ovčákama najednou, a začal mu docházet dech. A podruhé nedávno, když po nás vystartoval rotvajler. Ale tomu předcházelo hodně křiku a adrenalinu z mé strany, takže jsem ho vyprovokoval já.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

ale k tomu co postoval Bivoj: „Jednalo se o vlastní psy, kteří na dívenku zaútočili na dvorku rodinného domu,“ upřesnila mluvčí. Psi patřící rodině zraněné holčičky prý na dvorku běžně pobíhali na volno.

opět, nikdy, nikdy si kurva nemůže být nikdo jistý tím, že zrovna jeho pes nikomu nikdy neublíží, páč to ještě nikdy neudělal. Chudák holka, to budou jizvy v obličeji nadosmrti, jizvy na hrudníku a prsou, možná chybějcí bradavka atd, doživotní trauma. Fakt super vyhlídky zvlášť pro dívku do budoucího života. A to jen kvůli dvěma rodinným, špatně socializovaným psům, kteří v poklidu umřou dřív, než bude holce 18 a začne řešit, proč ji kluci nechtěj...Snad jsou rodiče "spokojeni". Já osobně, stát se to mne, tak oba své čokly na místě zastřelím. Vybrali si a vychovali si je špatně, chyba, není cesty zpět. Takovému psu bych už nikdy neveřil.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Celé je to neštěstí z nějakých příčin. Pokud jako majitel ty příčiny bezpečně nezjistím a neodstraním, mám jen jednu možnost. Něco se nepovedlo.
Udělám co musím
Odpovědět