Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Za cely muj zivot se mi nestalo, ze by na mne utocil pes, s vyjimkou jednoho pripadu v detstvi, kdy to byla moje chyba. Zato chlapa, ktery na mne miril pistoli, jsem potkala.

A ted mudruj... (vyhradne osobni zkusenosti nejsou relevantni ;))
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Asi záleží na tom, kam člověk leze. Zažil jsem obojí a vždycky jsem o tom přemýšlel až potom 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Rafael píše: 17.06.2021 16:38 Ale nějak mi to nedá...
Asi ses překlikl, ne? Nechtěl si sem dát (když už jsme u těch idiotských tlačení na city) spíš toto?:
dog_attacks.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Nestacilo uz vse co bylo receno ? Jednoduse, tzv. prvni pomoc v legislative by mela byt : U psu s vyskou v kohoutku nad dany limit, treba 30 cm, bezpodminecne nahubek a to celou dobu mimo pozemek majitele, pod hrozbou likvidacni pokuty. Povinnost majitele se prokazat ze ma u sebe sacky na vykaly. A slus, bez diskuze. Staci ?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Minuly tyden se mi dohojilo po mesici koleno, do ktereho se mi zakousla borderkolie, ktera po mě zcela nečekaně pri návštěvě jedne pacientky vyjela. Pry byla stara a nemocna, nicméně utocila takto i na samotnou majitelku (na spodni hranici "normalniho" IQ, mozna i pod) . Nekdo z tech dvou by se mel nechat utratit :devil

Je to rozhodně vic o majitelich psů než o jejich mazlicich.
Nicméně stane se, že i cvicenemu psovi rupne v kouli a zkrat v hlavě takove rotwailera je o zivot. To byl take duvod proc jsem začal pravidelně nosit - jeden tatinek jen se svycarakem v ruce se takovou běsňící bestii pokusil zastavit, když zacala trhat jeho maleho syna - oba skoncili se ztratovymi zranenimi.
Kluk u nas v dedině ma malou dceru bez prave ruky - jejich mily a vzdy přítulný kříženec čehosi většího v kratkem amoku prostě tu rucicku dcery uhryznul.

Osobně nejsem pro nějaké plošné legislativní zprisnovani, ale kazdy majitel by mel nest plnou zodpovednost za ciny sveho psa jako by trestný čin spachal on sam.
Nesvepravnym osobam a drogově zavislym by ale nemelo být povoleno drzeni psa tezsiho 15 kg ci v kohoutku nad 40 cm (hodnoty jsem jen tak hodil od oka). Stejně jako tito lidé nesmí mit legálně zbraně ci řídit motorove vozidlo, tak by měli byt omezeni v držení psů, k jejichž výchově nemají jednoznačně dispozice, a kteří by diky svoji velikosti a sile mohli být zivotu nebezpeční (kousnuti od vztekle civavy ci pudlika "rozchodi" i dítě).
Slušní pejskari by nebyli omezeni a ubylo by dost konfliktu i tragickych udalosti

Zrovna vcera jsem videl v parku partu smazek s labradorem na volno, ktere resila MP. .
.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

U třista banů, pravdu máš ! :D Ale pri stavajicim moralnim stavu spolecnosti to jinak nez pravnim donucenim nelze dosahnout.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak se mi zdá, že podle Schickelhubera byli lidé slušní jen za nácků a komoušů.Furt plná huba keců o morálce, nebo bojové morálce a jméno si to dá podle Hitlerova fotra. :puke

Jinak mi přijde, že žiji v nějakém paralelním vesmíru. Nepamatuji, že bych měl někdy já, někdo z rodiny, nebo známých, konflikt se psy. A že jich tu je. Nějak to tu na mě dělá dojem, že vnitřní svět řady lidi tady je plný strašných běsů, démonů, rizik za každým gaučem a křeslem... že to musí být k nežití. Ale je pravda, že někteří psi se rádi chovají dominantně, až agresivně k těm, že kterých cítí strach a považují je za méněcenné, resp. podřízené.

Vlákno o obraně před útočícím psem (téma, které lze věcně vyčerpat na půl stranky) je plné lamentování nad hovny, strašlivých storek o tom, jak se na někoho podíval v parku přísně dobrman apod. Přínos? Téma?

P. S. Psa už 12 let nemám.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 17.06.2021 22:16, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od mart0 »

Tazi:
Kde jsi tu statistiku našel? Pokud vím, tak celostátní statistika počtu psů neexistuje, protože neexistuje celostátní registr. Takže zajímavá může být městská, třeba pražská, a tam jsem našel například toto: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/mag ... tisic.html
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... u-40269834
Je tam jen jediný pokles v roce 2017 a ten nastal administrativním jednorázovým pročištěním databáze (Jednorázově vyřadili historicky evidované psy, kteří dle data narození již měli být mrtví.) Jinak jsou tam jen samé nárůsty. A myslím, že oproti například roku 1980 by byl nárůst ještě větší. I když vycházím jen z osobního dojmu, že na sídlištích před 40 lety moc psů nebylo.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

bivoj píše: 17.06.2021 21:14
Rafael píše: 17.06.2021 16:38 Ale nějak mi to nedá...
Asi ses překlikl, ne? Nechtěl si sem dát (když už jsme u těch idiotských tlačení na city) spíš toto?:
dog_attacks.jpg
Jaké tlačení na city???
Aneb,

"Kdo chce psát bít, hůl si vždy najde"....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od mart0 »

Nebo: Kdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Až do včerejška jsem netušil jak nebezpečná zvířata to vlastně chováme. Jaké hady si hřejem na prsou. Přes 30.000 let je lidstvo decimováno těmito krvelačnými zabijáky předstírajícími lásku a věrnost až za hrob. Ale lidé by měli povstat, sjednotit se, a má-li být lidský druh zachráněn nekompromisně tyto zplozence pekla vyhubit.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Někde jsem slyšel zajímavé přirovnání - že pes puštěný navol no bez náhubku a člověk držící nenamířenou pistoli jsou v naprosté většině v obou případech nímáni jako ohrožující, v určitých místech proti zákonu, vyhlášce - zkrátka pravidlům, ale pouze člověk se psem to bude pokládat za normální, protože "si jeho čtyřnohý přítel potřebuje orazit". Dost často tak člověk narazí na pejskaře, který, jak sám říká, má nějakou vyhlášku "v paži", protože jeho zvířecí socius přece nebude pořád chodit na šňůře a s náhubkem, protože to psa stresuje a trápí. To, že jeho pes tráví 8,5 hodin sám v bytě už je druhá věc, protože toto psa trápit přeci nemůže. Je mi líto psů, u kterých tupost, sobeckost a neznalost pána vedla k problémům. Pokud se ke mně blíží pes, kterého neznám a který není pod naprostou kontrolou svého pána, nechci zkoumat, jestli si chce hrát nebo jestli chce zaútočit, ergo pokládám ho za ohrožení, dokud se se 100% jistotou neprokáže opak. Byl jsem očitým svědkem chyby v úsudku v této situaci a viděl jsem důsledky. Tenkrát jako dítě, což se mi do paměti zapsalo dosti výrazně.

Příběh z mého pozdějšího života - Buhvícoteriér bez náhubku a vodítka, v kohoutku 50-60 cm se rozhodl přisprintovat ke mně a mojí tehdy 4-leté dceři. Vesnická ulice šířky tak 8 m. Povely pána nefungovaly, pán ve vzdálenosti cca 30 m za psem, takže bez možnosti fyzicky zasáhnout. Ergo pro mě = pes nevychovaný a neodvolatelný. Ruka automaticky na pistoli pod bundou, já mezi psa a dcerku. Výkřiky typu "On je hodný, je jen zvědavý, je v pohodě.." beru pouze jako snahu pána zastřít svou neskutečnou hloupost. Naštěstí pes zpomalil - asi vyhodnotil mé držení těla a brekot mojí dcery jako problém. Smířen s tím, že v případě nutnosti bohužel dceři nejspíš způsobím PTSD, důrazně upozorním pána, že šance, že přijde o psa, začíná nepřímo úměrně narůstat vzhledem ke vzdálenosti, kterou ode mě a mé dcery jeho pes zachovává. Protože pes mezitím došel ke mně a nejevil známky bezprostřední agresivity, přešel jsem z pistole na nůž (držený za střenku v pozdře na opasku) s tím, že pokud přeci jen zaútočí, obětuju předloktí nedominantní ruky a udělám, co budu muset. Jen upozorním, že nikdo žádnou zbraň vidět nemohl, stále byly drženy skrytě, byť okamžitě použitelné. Majiteli konečně došlo, že pohyb mě a mé dcery není nenucený a pro nevychovance si došel. Mezitím se ten čtyřnohý nevychovanec snažil fyzicky kontaktovat mojí dceru, což jsem mu nedovolil - pořád jsem se snažil být mezi psem a dcerou tak, aby se jí neměl šanci dotknout a abych odkláněl jeho případný nenadálý výpad. Majitel mě po příchodu blíže a chycení psa za obojek počastoval slovy "Co blbneš ty pi*o, ten pes je v pohodě, cos jako chtěl dělat?" Se slovy "V případě potřeby zastřelit." pánovi sklaplo. Holt si neuvědomoval, jak blízko průseru byl jeho pes, on i já.

Pročež prosím majitele psů, kteří nechtějí stresovat pejska náhubkem a vodítkem - ten pes takto může stresovat lidi kolem vás, buďte proto ohleduplní. Vlastně tím možná nevědomky prospějete i svému psu.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Jak jsem uz radil - palna zbran neni univerzalni reseni, zejmena ne v dnesni zazmrdovane dobe. Mocny protimedvedi spray resi 95 % problemu, tise a bez potizi. No ma to sve rozmery a vahu, s tim se nic nenadela...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Furt se vracíme k nevychovaným pejskařům, potažmo nevychovaným psům. Jenže tenhle problém se asi těžko vyřeší legislativou. Psí exkrementy po svém psu musí majitel uklízet už dávno, a hrozí za to pokuta. Za svého psa je majitel zodpovědný už také dost dlouho, a i v případě že není přítomen. Že někdo nemá rád psy, to mi nevadí, já nemám rád spoustu věcí. Ale pokud chci zpřísňovat legislativu, měl bych si přečíst tu současnou.
Vzhledem k tomu, že psy chovám přes 30 let, a pistoli (revolver) nosím poctivě přes 20 let, už mockrát jsem měl ruku na pažbě, už vícekrát přišel varovný výstřel, už vícekrát to byl poslední argument který daný psovod bral vážně. Zažil jsem i situaci kdy jsme na sebe tahali kvéry oba, a to bylo obzvlášť roztomilé:)
Ale zde by se měla řešit obrana před útočícím psem, eventuelně jak se chovat, aby k napadení nedošlo. Můžeme nadávat na nezodpovědné pejskaře, plkat jak báby na zápraží,... a nebo naučit sebe i své děti jak se v přítomnosti psa chovat. Nekřičet, nemávat rukama, neutíkat, nekoukat upřeně do očí,... Psi někdy vyhodnotí úsměv jako cenění zubů, což je pro ně výhružka. Co nesnáší většina psů, a bere to jako napadení je klasicky zezhora pohladit po hlavě. Je to nejčastější způsob jak psy hladíme, a je jim to krajně nepříjemný.
Je samozřejmě na majiteli psa aby se nikdo nemusel takto chovat, ale převychovat tu bandu blbců co to se psama neumí asi není možné. Ani po dobrém, ani po zlém, ani pod pokutou, vězením, atd.
Takže buď tu budem nadávat na hovna, na nezodpovědné pejskaře, a nebo se vrátíme k tématu OBRANA PŘED ÚTOČÍCÍM PSEM.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od mart0 »

Jen si dovolím doplnění, že zodpovědnost za psa je naopak velmi nízká. Když pes někoho pokouše a způsobí mu vážné doživotní následky, nebo smrt, tak pán psa dostane podmínku a zaplatí pár desítek tisíc. Odpovědnost by byla, že dotyčný zaplatí 30 milionů a půjde sedět. A pokud by na to neměl, tak i doživotními nucenými pracemi, nebo odběrem orgánů majitele. Pak by opravdu nesl následky také on, dnes je nese primárně oběť, ale to neplatí jen u psů.

Jinak podstatné opravdu je naučit děti se rozumně chovat ke psům, ale občas je to obtížné, když třeba pes doráží na 4 leté dítě jedoucí kolem na kole. A přiznávám, že mám příliš velké zábrany toho psa pořádně nakopnout, nebo přetáhnout obuškem. Jak se chovat ke psům, kteří doráží na cyklisty?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Jak už napsal FMJ, mám to podobně a už jsem to kdysi psal. Levá ruka se brání a pravá vykošťuje. Nejdříve psa a potom....... :finger
You cannot kill me as I am already dead!
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Kdyz tedy pomineme zmrdipejskare, legislativu, a zustane nam tema obrany pred fyzicky utocicim kusem masa zvanym pes - co tady chces resit ? Jedna vec je cviceny a neustale trenovany bojovnik - jak uvadi Chlibek, ve Specnaz je uzus, ze kdo ma nuz a utrpi od psa vetsi ujmu nez jen skrabanec, je bud zenska nebo decko. Ale to mozna plati pro velice uzkou skupinu lidi, to mas jako s mnoha a mnoha urban legendami - akumulatory se maji vybijet do plna, spenat obsahuje zelezo, mrkev zlepsuje zrak, specialni diety zaruci zhubnuti, nebo pomucku pro zeny na kontaktni sebeobranu. Vyvracet je velice tezke, a ja treba musel v praci pridelat proudove chranice napevno na kabely, aby je hovada proste byla nucena pouzivat, zadne presvedcovani a domluvy neplatili. Takze kontaktni boj se psem - v 95 % pripadu ne, skonci to spatne a stejne nic neubranis. Palna zbran ? Znacne nevyhody, az posledni reseni. Takze fakt utok na slabe misto psa, cich. Ale ne kapesnym sprejem do damske kabelky, ale mocnym zarizenim. Ma rozmery a vahu ? Bohuzel...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

mart0: jenže to co popisuješ je naprostá utopie v jakémkoliv státě EU. Řekni mi, která politická strana by tohle protlačila a který prezident by zákon podepsal. Koukni se, kdo u nás kandiduje na prezidenta :chuckle

ale jak píše Tazi, vraťme se k tématu - obrana, nikoliv teoretické řeči. K tomu případu ňafání po lýtku a achilovce od čokla při jízdě na kole - asi snad jedině pepřák, ale pořádnej, žádné sračky za 99Kč

DeadMan: jop, tohle bude bohužel asi nejúčinější způsob. Mám ale jen celkem obavu, jak by dopadla moje levá ruka, asi by to pak vyselo jen na cárech kůže. Ale furt lepší ruka, než obličej dítěte, že...
btw, jak se tady postovaly obrázky, tak taky jeden, pejsek si ňafnul trošku no
Screenshot_113.jpg
Naposledy upravil(a) devlop dne 18.06.2021 11:53, celkem upraveno 1 x.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Chtěl jsem jen naznačit, jak ze strany majitelů minimalizovat šanci, že k napadení dojde a že na veřejnosti to není o tom, jak svého psa vnímají oni, ale jak jak psa vnímají ostatní. Jinak k obraně před útočicím psem lze použít vcelku úspěšně i Taser (kontaktně i distančně), který byl úpravou současného zákona uvolně pro prodej civilistům. Účinek je okamžitý. Informace z druhé ruky. Minimalizuje se tím šance, že si slzákem kontaminuju obličej sám. Jinak v dané chvíli jsem vycházel z toho, co jsem měl u sebe. Slzák jsem neměl. Protože daná situace nebyla moje chyba, nevnímám to negativně.

Mimoto mám pár osobních zkušeností se služebním dospělým rotvajlerem - výcvikových. Psovod psa potřeboval aktivizovat. Fyzický boj se psem je věc složitá, nicméně ne nemožná. Šance na úspěch je, pokud je člověk připraven udělat cokoliv, co si situace vyžádá.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Mart0: co si přečíst vlákno a pak se ptát? Ještě než se z toho stalo brečící vlákno, kam si vystrašení vylevaji srdíčko z křivd, tak v něm jsou popsány základy sebeobrany proti psům. Nebo založit další vlákno "Příkoří od psů", a tomuhle vrátit smysl popsány v názvu. Vždyť rady a návody už tu skoro najít nejde.

Mimochodem můžu se zeptat, kde všichni žijete? Běhám, jezdím na kole, psů potkávám já i moje rodina a děti denně spousty, a žádná příkoří se nám nedějí. Ani z reakci kolegů, kamarádů... se nezdá, že by denně trpěli terrorem krvelačných bestií. Až se stydím přiznat, že kver prakticky nenosím a nůž mám většinou v batohu a než bych ho vyndal... Pravda, za hrůzu nepovažuji příběh typu "přiběhl ke mně pes, ani se mne nedotkl, a zase odběhl". To se mi děje denně a problém v tom nevidím. Taky denně potkám mraky lidí a do hlavy jim nevidím.

Jak slábne koronavirus, tak se nám ty strachy zase nějak překlápí do psů. ;)
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 18.06.2021 11:57, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět