Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Schickel: Jakože svojí sounáležitost se společností je třeba demonstrovat zabitím člena rodiny?
To je takové... Schickelgruberovské... :ne
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Schickelgruber píše: 15.06.2021 19:48 Clovece, kdyz nechces byt soucasti spolecnosti a delat v potrebne chvili potrebne veci - muze se stat ze spolecnost prestane stat o tebe... Pisnicka pro tebe : https://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU
Jediná společnost na které mi záleží je moje rodina. A pokud se nějaká jiná společnost pokusí ji rozbít, budu se této jiné společnosti bránit. Třeba s kalachem v ruce:)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

tak asi trochu vyfoukneme páru ne :) střílení z kalacha za práva svého psa, kafilérky plné psů atd., celkem OT. Fakt je zajímavé, že tahle diskuze se vždy, téměř po každém postu kolem napadení člověka psem, bohužel, zvrhne v osočování a vyhrožování ostatním...
Mimochodem, až přijde na lámání chleba, tak psi půjdou první na řadu, člen rodiny nebo ne, viz Stalingrad, člověk je také jen hladové zvíře...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Disciplínu majitelů psů ve městě udrží nejlépe kontrola místních poplatků. 70% lidí si myslí, že když přihlásí npsa v Kotěhůlkach za 50 Kč na rok, ušetří. A když vykejvou s jedním předpisem, vykejvou i s ostatními. A ejhle. Stačí občasné kontroly místních poplatků a čipů dle veterinární normy a v parku a na ulici zbydou jen místní čoklíci. Sankcí za poplatky je řádově 10 000 pokuta, a je průvan a klid. Všichni se snaží na sebe neupozorňovat, psi na voditkách a v poho. Za půl roku opakovat, zase vyděsit nové příchozí a furt dokola
Udělám co musím
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Vyborne, tak na ty bezohledne coklisty.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

S tím mohu jen souhlasit. Důsledná kontrola pejskařů, majitelů zbrojáků, řidičů,...ale nevymejšlet další nesmyslné plošné restrikce. A vo tom ta debata vlastně byla. A já se vždy budu zastávat psů, střelců, ...
Naposledy upravil(a) Tazi dne 15.06.2021 20:58, celkem upraveno 1 x.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Pez »

Hele na Pripičkina, jak se rychle reinkarnoval. Doufám, že si aspoň oholil knírek.

K tématu, stačilo by kdyby psa který neposlouchá měl majitel na vodítku, vyřešilo by se 99% problémů s napadením.
U nás je také pes členem rodiny, je vychovaný ale stejně na něj dávám pozor.
Jen malé procento psů je v Čechách pracovní, většina jsou prostě společníci.
PROBLÉM NENÍ VE PSECH ALE V MAJITELÍCH.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

@Germanik: A podle ceho soudis, ze majitel osa ho MUSI mit prihlasenyho v miste sveho trvaleho bydliste? Proc by si ho nemohl prihlasit v Kotehulkach, paklize to predpisy Kotehulek dovoluji? Znam obce, kde si psa MUZE prihlasit jen tam bydlici obcan. A obce, kde si psa muze prihlasit kdokoli v trvalym pobytem v CR. Rekni mi jedinej rozumnej duvod, proc by si clovek nemohl psa prihlasit v tech Kotehulkach? Co bys potom na tom psovi chtel kontrolovat? Ze lita v parku obce A se znamnou obce B?

Ad obrana: cetla jsem ted dobrou knizku od R. Desenskeho Jak poznat psi dusi. Je tam cela kapitola o agresivite psu, jak se ji vyhnout jako majitel a par dobrych rad, co delat, kdyz se na vas nejakej riti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Audis »

devlop a všichni:
ano s těmi hovn* pardon exkrementy to je děsný od těch pejskařů. neohleduplný jako cyklouši. U nás ve městě, kde bydlím, máme mezi mnoha bytovými domy vedle sebe, hned vedle nášeho domu, dvě malé louky. Přímo pod okny, ke hře jako stvořené. Ne, kvůli těm šupákům se štěkajícím utrženým provazem tam nechodím a děti nepouštím. Během 40 m chůze dvě hovn* na botě kdybych nedával pozor.
Já jim taky se svým autem neparkuju před jejich dveřmi, aby nemohli ven.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Re proforma. Zákon o místních poplatcích. Výši a podmínky určuje konkrétní obec. Nevím o obci, kde by mohl být pes na "návštěvě" s tím, že má zaplaceno jinde. Majitel je povinen zaplatit na území obce, kde pes žije. Tak obecně, nepobral jsem dotaz. Navíc veterinární čip lokalizuje pobyt psa podruhé.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Pes se přihlašuje tam, kde má majitel psa trvalé bydliště. Já mám trvalé bydliště na Praze 10. A úřadu Prahy 10 platím poplatky za oba mé psy, přestože ani jeden Prahu 10 nikdy neviděl. Oba serou na mé zahradě, a za úklid platím Pražskejm Vršovicím. Jelikož se ale tam kde fakticky bydlím nelze k trvalému pobytu přihlásit,...nic jiného mi nezbývá.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

 @Germanik, Tazi: to se pletete.

§2

(1) Poplatek ze psů platí držitel psa. Tím může být pro účely tohoto poplatku osoba, která je přihlášená nebo má sídlo na území České republiky.

(2) Poplatek ze psů se platí ze psů starších 3 měsíců. Od poplatku ze psů je osvobozen držitel psa, kterým je osoba nevidomá, osoba, která je považována za závislou na pomoci jiné fyzické osoby podle zákona upravujícího sociální služby, osoba, která je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P, osoba provádějící výcvik psů určených k doprovodu těchto osob, osoba provozující útulek pro zvířata nebo osoba, které stanoví povinnost držení a používání psa zvláštní právní předpis.1b)

(3) Sazba poplatku ze psů činí až 1 500 Kč za kalendářní rok a jednoho psa. Sazba poplatku ze psů za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, činí až 200 Kč za kalendářní rok. U druhého a každého dalšího psa může sazba poplatku ze psů činit až o 50 % více, než činí horní hranice poplatku podle věty první nebo druhé. V případě trvání poplatkové povinnosti po dobu kratší než jeden rok se platí poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu i započatých kalendářních měsíců.

(4) Poplatek ze psů platí držitel obci příslušné podle svého místa přihlášení nebo sídla. Při změně místa přihlášení nebo sídla platí držitel psa poplatek od počátku kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém změna nastala, nově příslušné obci. Při změně místa přihlášení nebo sídla platí pro výpočet poměrné výše poplatku obdobně odstavec 3.


Kde tam vidite tu povinnost, kterou tu hajis? Platis obci, kde psa prihlasis, o trvalem pobytu majitele tam neni ani slovo. Opet trochu desinterpretujete...

Edit: nasla jsem si tu informaci P10 (https://praha10.cz/e-sluzby/faq/article ... cleid=1672). Myslim, ze ji jde jenom o vyber poplatku a tou formulaci porusuje zakon o mistnich poplatcich (uvadeni v omyl).
Naposledy upravil(a) proforma dne 15.06.2021 21:53, celkem upraveno 2 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Pokud by někdo chtěl více porozumnět psům a jejích duším:

Proti R. Desenskému nic nemám, ale přece jen mi sympatičtější je Viktor Dostál - http://www.psiskolafalco.cz/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

V tom případě mi úřednice z Prahy 10 lže:)
A Desenský??? Je chytrej, a psům rozumí,... ale psa na převýchovu bych mu bez mé přítomnosti nesvěřil. Své by o tom mohla vyprávět Policie.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Ono se vubec traduje spoustu mylnych vykladu, ale myslim, ze to v zakone fakt oporu nema. Ovsem nevim, jestli k tomu existujou nejaky judikaty apod.

Ad obrana: jo, kazdymu je blizkej nejakej pristup. Mne se na te Desenskeho knizce libi, ze vysvetluje. Nerika "udelejte tohle", ale "udelejte tohle, protoze, jinak nastane..." Ale urcite vic pohledu je dobrych.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

A zase.... :roll:

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/pit ... zpravy_jog

Tady jednoznačně chybí legislativa :ne

Auta, zbraně, drony a já nevím co ještě, tak u toho musí člověk prokázat určité znalosti a dovednosti (které pak občas v reálu někdo zkontroluje), ovšem čoklisti nic a v klidu můžou srát své okolí :puke
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Mne se hrozne libi, jak na jednu stranu se tu rozcilujete, jak jsou novinari a lidi proti strelcum a kvuli par blbcum s plynovkou chteji zprisnovat opatreni vsem. A na druhou stranu kvuli par pokousanym rocne (mozna jeste min nez opravnene pouziti zbrane) byste hned chteli zkousky a prukazy a buhvico jeste pro cca 1,5 mil. pejskaru.

Deadmane a spol., nechcete si v tom nejdriv udelat poradek? ;)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PaF »

Speciálně v tomhle případě žádná legislativa nechybí. Každý nový zákon omezující svobodu v těchto věcech je navíc.
Majitelka porušila svoje povinnosti a bude postižena. Matka, která nesleduje takto malé dítě, zejména je-li v dosahu pes bez košíku, zanedbala svoje povinnosti.
Tomuhle nemůže zabránit žádná nová legislativa, ale pouze odpovědnost. A k postihu taky není nic dalšího třeba.
A jestli si někdo myslí, že si uchrání rukama krk, když si klekne před agresivního psa, fakt by nikomu neměl radit :roll: .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Děkuji Proformo, děkuji PaFe. Jako střelec a pejskař... více rozumných lidí jako jste vy.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od dracekvo »

Přesně tak. Stačí to omezování co tu máme. Ještě volat po dalším.
Vzhledem k tomu, kolik je psů, tak je recidiva strašně malá.
Člověk se holt musí v některých chvílích spolehnout na sebe. Sledovat okolí a tak. Ten pes tam určitě nepřiběhl jen tak z ničeho nic.
Navíc jak to tak čtu, tak to dítě nebylo pod dohledem, jestli že si nepozorovaně přišlo pohladit pejska. Prcka učím, aby se cizích psů vůbec nevšímal. Sice z toho nemá ještě rozum, tak proto jsem tu já, abych na to zatím dohlédl.
Odpovědět