Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Rafael: No já jen že si vlastnil dobrmany a „přemýšlíš nad tím a nevíš jak by ses zachoval“. To by si asi měl vědět, ne?
floky píše: 03.10.2020 20:04 Keď sa nedá strielať a nie je ani nôž, takto "tvrdo" zakusnutého psa by som sa pokúsil uškrtiť. Tažné lano z auta by napr. v naších podmienkach bolo k dispozícii určite kedže je to povinná výbava. Omotať stred lana okolo krku, spraviť jednoduchý uzol a zo strany tahať.
Predpokladám, že pes nie je tuleň aby vydržal bez kyslíka v "plnom" nasadení dlhšiu dobu. A proste počkať kým "dodýcha". Vyrieši to aj problém, čo s rozbesneným psom v okamihu ked sa nohy pustí a rozhodne sa pokračovať inde.
Ano jdeš na to dobře, jen to není potřeba hnát až tak do extrému. Pes v momentě kdy nemůže dýchat pustí ať už má zakouslé cokoliv. Pokud máš psa klidně si to s ním vyzkoušej. Pokud si s ním hraješ a házíš mu třeba míček nebo šňůru kterou zakousne a nechce ti to vydat, jednoduše ho vem do kravaty a trošku přitáhni. Po chvíli pustí. Blbé je jen to že když stojí na nohách, bude se ohánět a z té kravaty se bude snažit vysmeknout a pokud má dostatečně svalnaté nohy tak se i vysmekne. Tohle můžu zkoušet se svojí chlupatou potvoru, na nějakého dobrmana či teriéra bych si tohle nedovolil. U takových plemen se doporučuje pokud fakt nemá obojek, sundat si pásek z pupku, udělat smyčku a přitáhnout dokud nepustí. Jednak ho přiškrtíš a jednak až povolí ho máš na improvizovaném vodítku.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Václaf »

Už jsem to také někde psal,jednou se mi podařilo zpacifikovat ovčáka rukama. Pravá šla před zadní nohy,levá přes krk a ,,lámal,, jsem ho přes své tělo. Stihl mi prokousnout levé zápěstí než jsem ho takle chytil,ale pak už se ani nehnul a nijak jsem mu neublížil. Nohy měl ve vzduchu (nad zemí,ne vzhůru nohoma)
Čechy čechům !!!!!
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od John Doe »

jediná cesta je ubrat kyslík a až se začne dusit použít páčidlo, chovatelé (ne množky) APBT vám poradí. Největší problém je v tom, že tyto útoky nemají na svědomí čistokrevní APBT ale směsky nebo džukely, původem z pochybných množíren, pak to má naprosto nevyrovnanou povahu a z toho pramení problémy.
Takže postup je buď obojkem nebo třeba opaskem přiškrtit a to pořádně, škrtidlo nasadit těsně za uši a zabrat a vydržet dokud nezačne modrat. Potom strčit kus klacku nebo trubky nebo co bude po ruce, jsou na to páčidla ty jsou plochý, mezi čelisti a a silou rozevřít, v tomto případě i za cenu vylomení zubů.
Můžete zkusit použít pepřák, nešetřit a na čenich a do mordy, jestli zabere nevím, může..
U tohodle mixu bych zvažoval i střelbu
Ještě pár poznámek k tomu, že tito psi na lidi neútočí - tohle platí pro SBT - stafordšírský bullterrier, méně u bulteriera, plemena původem z Anglie. u Američanů čistokrevný APBT na tom bude dost podobně, ta selekce byla taky dost radikální, ale na druhou stranu byli používáni i jako hlídači a ochránci - takže sám od sebe by útočit neměl... to platí i pro amstafy - Americký stafordšírský teriér. Džukely a mixy jsou v tomto naprosto nevyzpytatelný a s tím, co za lidi si je pořizuje je to poukázka na malér.
PS kolik čistokrevných APBT jste viděli? u mě se to pohybuje v jednotkách kusů
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od John Doe »

ještě jedna poznámka, při škrcení toho psa musíte zvednout - přední nohy musí mít ve vzduchu, pomáhá použít vlastní předloktí jako páku. Pokusím se to popsat - ruka jde dlaní nahoru po hřbetě, hřbet dlaně a předloktí souběžně s páteří psa, chytne obojek a zvedne, předek psa včetně noh je ve vzduchu, pak už zbývá jen čekat.
Zvednutí zadních noh do vzduchu může zabrat na ovčáky nebo ohaře, ale na bull and terriers nezabere..
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Matěj »

Dnes už neplatí, že pokud pes napadne bezdůvodně, nevyprovokovaně člověka (ve smyslu na nějaký svůj vlastní popud), tak jde automaticky utratit? Myslel jsemx že konkrétně na to snad pamatovala i naše legislativa. Ze svého mládí to tak pamatuju (a fakt si nemyslím, že jsem až tak starý). U služebních psů platilo přesně to samé.
Nejsem pejskař, tak nevím. Jediné zkusenosti se psy mám z dětství, kdy je choval děda. Pidipodvraťáka, kterého si chová dcerka nepočítám. Toho jen semtam poklidím a vyvenčím, když není doma (a jinak než v kotci na zahradě ho nesnesu - dost mi vadí, když ho sem tam vezme do domu, což jsem jí zakázal, ale sem tam to podle stop a chlupů, které opomene uklidit, stejně udělá).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

https://www.vetweb.cz/co-se-psem-ktery-napadl-cloveka/

Jelikož zákon neukládá jasnou povinnost utratit zvíře, které vážně poraní, nelze očekávat, že takto striktně rozhodne soukromý veterinární lékař, který posuzuje jeho zdravotní stav. Zvíře je totiž podle zákona na ochranu zvířat proti týrání možné usmrtit, jedině v případě bezprostředního ohrožení člověka zvířetem, a utratit je může jen veterinární lékař a jedině z vyjmenovaných důvodů, například když zvíře nevyléčitelně trpí a tak se předejde eskalaci jeho dalšího utrpení.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

V tom videu pes nakonec pustil, když mu zvedly nohy do vzduchu - jeden za zadní nohy a u každé přední taky jeden chlap.. Nebylo to rozhodně hned a nepoznal jsem, jestli tam nebylo ještě něco jiného (páčení čelistí?) ...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Dnes po půlnoci - dva dementi na zastávce a pejsek na volno.
Policista služební devítkou postřelil (a slušně vykrvil) vlčáka, který na něj zaútočil - viz záznam.
Dle doprovodných zvuků stačila k okamžitému umravnění nejlepšího přítele člověka jedna rána.
Předběžně lze předpokládat, že použití služební zbraně bude vyhodnoceno jako oprávněné.

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... -zpravy_ba
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Klobouček před policajtem, že to psychicky dal a po jednom výstřelu ustal v obraně. V takových USA by ten pes skončil jako řešeto (a majitel možná taky, stačilo by trošičku...).

Nicméně policajtům :yes a týpkovi by obvinění za útok na veřejného činitele zbraní + pár roků v chládku jen prospělo.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DanBlack »

Pobavil majitel psa: "...jenom štěkal a nepřiblížil se k němu na méně jak půl metru!"
A policajt má otisk zubů na noze. :tmi
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od steve_michalik »

Jinak zde je video před příjezdem PČR a se začátkem zákroku. Ten pán to je opravdu materiál :ne . Hlavně, že má video v mobilu.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Je niekde ešte to videu k zhliadnutiu? Na pôvodnom odkaze už nieje.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Dik...
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od drigon »

To policajti vydrželi ještě dlouho... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Asi to koliduje mezi více tématy..., Ale jako pejskář, skoro snad pes tady si dovolim:

No, jako pejskář se toho postřeného psa musím zastat.
On za to nemůze - je to jen pes, lidský rozum nemá!!!
*
Postřelen, nebo zastřelenen, by snad raději měl být jeho majitel.
(Pokud jsem to v tvěch dvou videích pochopil správně, tak mi ti aktéři přišli ne mírně, ale hodně demetní.)
A to jsou z tzv. blízké kultuty....
*
Skutečně tady takové dementy v zahraničních montovnách potřebujeme?
A potřebujeme si tady dotáhnout ještě daleko horší zlo z afriky a arábie poblázněné islámem?
Aby se to tady usadilo?

Nestačí to co už to tady je?
To co už tady tzv. "Personální agentury" dotáhly? za odpad kterým se zaštíťujou všemožnými kecy o zaměstnatelnosti.
Sežerou část jejich mzdy a ṕak se tvaří jako jejich spasitelé.....

A to nemluvě o stovkách všelijakých "neziskovkách" placených bůh ví kým kteří:.....-
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od dracekvo »

Třeba na youtube je kanál police activity, nebo jak se to píše. A tam každý policajt nosí bouchačku a i taser s vystřelovacíma hrotama.
Pár zásahů proti agresivnímu psu tam bylo. Taser ho spolehlivě zlikvidoval vždy, stejně tak ho téměř vždy zahnal už prostý výstřel z pistole.

Akorát, že ta hračka stojí 40 tis + 1 tis kč za hlavici s elektrodama. Jako nevím co na tom může stát takové peníze.
Asi to pro použití na lidech má atestováno jen pár firem, tak si prostě drží cenu, protože není konkurence.

https://www.lidovky.cz/domov/tasery-jso ... _domov_rsa

PS: taky na tom youtube kanálu je vidět, že na správně povzbuzené jedince něčím dobrým do nosu to má zcela nulový účinek. Někdy na ně nemá účinek ani několik ran z devítky. Padají až když jsou prostříleni jak řešeto.

A taky pěkně řečeno v článku. U nás to nemá moc smysl, protože jaká je šance, že na vás v čr někdo zaútočí nožem. Zatím zcela zanedbatelná. Narozdíl od UK.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od cipis »

Právě protože to tady není běžnou výbavou, tak je těch případů minimum :) Zatím všichni ví, že když zaútočí nožem, tak mohou dostat z pistole finální. A ne nějakou rehabku elektřinou.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

je to víc o kultuře, poměrech. Ve Státech se na útok nožem běžně odpovídá střelnou zbraní nikoli taserem, ten spíš často účinkuje v kausách XXXL člověků. U pár věcí kde bylo v hlavní roli metrákové zfetované či ožralé hovado už jsem byl a taser bych rozhodně uvítal. Takový tvor je způsobilý ublížit i s prázdnýma rukama.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

dracekvo píše: 18.12.2020 9:18 Akorát, že ta hračka stojí 40 tis + 1 tis kč za hlavici s elektrodama. Jako nevím co na tom může stát takové peníze.
Asi to pro použití na lidech má atestováno jen pár firem, tak si prostě drží cenu, protože není konkurence.
Hlavice s lektrodama = Cu drát, hroty, plynová nábojka, plastový obal
https://www.youtube.com/watch?v=NM0JWwClNuo

samotný generátor napětí pak také není nic složitého, vysokonapětový transformátor, pár kapacitorů, případně nějaký pomocný obvod, na YT najdeš návody, jak to zbastlit doma (pokud to budeš zkoušet, tak bacha :lol: )

Ta cena 40tisíc bude jen kvůli atestům (pokud to má plnit nějaký IP x tak zase prachy za papír na to) a záložní hromadou právníků obhajující firmu v případě, že po aplikování této hračky daný neřád zatřepe bačkorama.
Odpovědět