Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

proforma - už je v útulku, teď budem čekat, jestli na něm veterina něco nenajde, u bezďáckejch psů samozřejmě člověk nemá k dispozici očkovací průkaz.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Jo, kdyz jsem byla mala, taky me pokousal nejakej cizi pes. 4 dny se hledal a pokousel o odchyt, nasi uz byli vynerveni, ze budu muset do spitalu na injekce, ma posledni chvili se dal chytit a byl vysetren...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Germanik1: Pokud necvičenému psovi střelíš poplašňákem vedle ucha a pokud na to není trénovaný (služební pes) nebo pod vlivem nějaké vztekliny či čeho, tak se lekne a na místě posere. A 90% exponátů taky rovnou zdrhne. Střílet psa je celkem kruté — akorát škoda psa. Nemůže za to že je páníček k*k*t. To už radši na komoru toho páníčka. Popravě já ani z velkých psů vyplašený nejsem. Ti rozumí příkazům. Čeho se bojím víc jsou různé bojové plemena. Ale ti by zase měli mít buď náhubek nebo obojek. Takže tolik ke střílení.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od cipis »

Bojová plemena nejsou, jen služební ...
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

Nerad bych se někdy připletl do teritoria ovčáckého psa. Kavkazského, moskevského a podobného ovčáka.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Mluvíme všichni o tom samém různými slovy a na těch vyrazech se potom točíme. U zbraní sbíráme zkušenosti a cvik na střelnici. U útoku zvířat je to stejné. Zkuste navštívit místní kynologický spolek, domluvit si pozici figuranta a ve výstroji se usmát na útočícího úplně cizího rotvajlera. Dvě, tři odpoledne a už najdete čas si všímat i výrazu útočícího psa, krokovou posloupnost před odrazem při útoku etc. Moc informací nám to nedá, ale pomůže to nacvičit klid v okamžiku útoku. Prostě opakování. Jen pozor na stereotyp těch útoků služebních plemen na rukáv.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Bill Masen »

Pez píše: 27.07.2020 22:29 ...nejlepší je zůstat v klidu, čelem k němu počkat co on...
Nejlepší je se do takové situace vůbec nedostat. Jenže to neovlivním já, ale majitel toho psa.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Pez »

O tom netřeba polemizovat, je to z 99% na majitelích, to 1% tam nechávám na Boží vůli, kterou majitel neovlivní.
Také mám psa, střední plemeno 40kg. Poslouchá na slovo, i zajíce a srnku nechá být, jen ty kočky mu nedají spát.
Ani je nechce zakousnout, jen je prohnat a má z toho radost.
Ať nejsem úplně OT.
Ten můj je pohodář, hlídá, štěká ale jinak mazel a i tak, když s ním jdu, tak kolemjdoucí vždy míjím tak abych byl mezi ním a psem. Když si ho chce někdo cizí pohladit, tak to dovolím, ale stejně stojím těsně u něj. A když je to dítě, tak řeknu rodiči, že je to na nich, no a půlka si to pak rozmyslí. A zásadně nedovoluji aby dítě, menší než pes, bylo blízko něj i když se třeba znají.
Asi tři týdny zpátky jsem řešil podobnou situaci jako ten střelec. Přiběhl k nám cizí pes (stejná velikost), no trochu se známe od vidění a nemají se rádi. Když jsem jej viděl k nám běžet, tak jsem mého chytil za obojek a čekal co ten cizí udělá a ten hajzlík na toho mého hned vystartoval a chtěl se rvát. Řvaní nepomohlo, tak jsem mého pustil aby se mohl bránit sám a ten po něm hned skočil. Dobré bylo, že ten cizí z toho byl tak překvapený, že po pár kousnutích od mého psa přestal útočit. Tak se to obešlo bez vážnějších škod.
Majitelka byla asi 150 metrů daleko, vůbec na psa neviděla. Přitom je to frekventovaná trasa, kde projde hodně lidí i s dětmi. Prý se zamyslela a pes byl pryč, ještě se divila, že na nás vystartoval. Ten štěkot psů a můj řev byl slyšet široko daleko.
Ke všemu kdybych tomu jejímu ublížil, tak mi to normálně bude mít za zlé i když problém byl na její straně. Prej se vlastně nic nestalo. :head :head
Souhlasím s Germanikem, je dobré mít aspoň základní představu, jak se zachovat a nebýt úplně mimo.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PeFi »

Grunt píše: 29.07.2020 21:57 Střílet psa je celkem kruté — akorát škoda psa. Nemůže za to že je páníček k*k*t. To už radši na komoru toho páníčka. Popravě já ani z velkých psů vyplašený nejsem. Ti rozumí příkazům. Čeho se bojím víc jsou různé bojové plemena. Ale ti by zase měli mít buď náhubek nebo obojek. Takže tolik ke střílení.
Kruté to je, ale málokdy je to první útok dané nezvládnuté ozubené bestie a majitele zastřelit nemůžete. Že velcí psi rozumí příkazům je moc hezká teorie, někdo by ji měl ale vysvětlit těm velkým psům. Když je majitel mentální kripl, tak je skoro jistota, že je kripl i pes. Bohužel pochybné existence mají v oblibě střední a velké psy.

Taky jsem si dřív myslel, že když má pes náhubek, tak je to v pohodě. Většinou platí, že náhubek vás ochrání před tím, aby vás pes nemohl kousnout když jedná ve zkratu, nebo když se ožene. Ale když pes chce (a je na to dost chytrý), tak si náhubek umí sundat - málokdo nasazuje náhubek tak, že ho pes nedokáže servat, když chce.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

S tím nahubkem je to tak, že železný náhubek dokáže zlomit při nárazu libovolnou kost dospělého člověka. Záleží na hranách. A jinak majitelé skutečně vybavují své psy "sundávacími" náhubky, aby se psi mohli aktivně "bránit". Takže pes s náhubkem je lepší než bez náhubku, ale vyhráno není.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

K těm náhubkům.
Nebožtík dobrman, ještě puberťák v rekonvalescenci po ošklivé zlomenině zadní tlapky:
Ještě běhal většinou po třech. Na volno s drátěným košíkem byl a napadnul Cane Corso od víkendových sousedů. A to plemeno vzbuzuje fact velký respekt, není to rozhodně žádný ratlík.
Soused ho musel zavřít do auta jinak by byl asi tím drátěným košíkem, hlavou a předními tlapami domlácen. Štěstí, že neřešil poškrábané auto.
Hned jsem pak začal shánět kožený náhubek a tak...
*
Jinak jsem objevil, dnes, pěkný web kde jsou pěkně popsány hlavní povahové vlastnosti některých psích ras.
Není, nemůže to být úplně směrodatné, každý pes je trochu jiný, ale jako vodítko co od jednotlivých plemen čekat je to napsáno dobře.
https://vse-pro-zviratka.cz/plemena-psu/
*
Třeba ve smyslu, že spíš čekám prokousnutí nohavice nebo lýtka od jezevčíků apod., než od bernardýna, labradora, retrívra....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Edit:
Byl na mě nezdravě závislý. Velký problém mu odejít byl vždy.
A jak jsme šli spolu někam neskutečně řádil, skákal a těšil se.
A jak jsem si zavazoval boty tak skočil a tím co měl na hlavě mezi ušima, takovou tu tvrdou kost - něco jako Cimrmanův Pahrbek geniality mi vyrazil dva přední zuby.
No přímo hned ne, jen už byly vyraženy z dásní a musel jsem si je po pár dnech vytáhnout...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Germanik1 píše: 30.07.2020 6:55 Zkuste navštívit místní kynologický spolek, domluvit si pozici figuranta a ve výstroji se usmát na útočícího úplně cizího rotvajlera.
Hele, ale to není vůbec špatný nápad.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Nápad to je určitě dobrý ve směru seznámení se s psy.
Ale obávám se, že v kynologických klubech neprůchodný...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

No, figurantů, mužů, nebývá přebytek. Ale pravda, spolek od spolku jinak. Dnes je ale i spousta soukromých trenérů a tam bych to viděl průchozí. Proč jsem tohle vlastně otevřel? Nejde o techniku, ale o celkový postoj k situaci. Každé zvíře, i pes, ve zlomku vteřiny podle vašeho držení těla, výrazu tváře, potu a zvuku vyhodnotí, jestli se bojíte. Pokud tu situaci budete mít trochu zažitou, budete čelit sebevědomě, tvrdě a beze strachu. Už to dokáže psa odradit. Je to obdoba jednání s lidmi, ale psům a zvířatům obecně se hůř předstírá. A důležitá je i kondice a důvěra sama v sebe. Ošetřovatel býků se psovi postaví s úsměvem, kancelářská květina hůř. Teprve potom následuje technika obrany a způsoby eliminace. Strach je ten nepřítel, ne zvíře. Jako u vseho😎😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

rozhovor se strážníkem z videa, který psa odehnal výstřelem
https://www.youtube.com/watch?v=TIWM1iuqiSk
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od viktor »

slouzil jsem u ps a tvz "davat kousat", respektive delat figuranta tak toho jsem si docela uzil. Není velkym problémem zvladnout sluzebniho psa co je zvyklej na rukav. Když vis jak na to. Problém je podle me v cekanosti a necekanosti utoku. jako figurant ho vždy cekas. Mas cas se pripravit. Uplne jina situace když po tobe vystartuje pes v case 1 sec o který vůbec nevis kdy prijde…
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

https://tv.idnes.cz/zahranicni/pitbull- ... nestv_pest
U toho si člověk uvědomí, jak dobře to onehdy u nás dopadlo, když stačil jeden výstřel mimo. Tady na to prvně nebyl prostředek a pak podmínky..
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Pistoli tam borec měl, ale než se odhodlal vystřelit, tak tam bylo už tolik lidí, že se nedalo. Navíc FMJ z nejběžnější ráže 9 mm Luger by se po průstřelu psa odrazila od chodníku a ještě dokázala vážně zranit. JHP by pro takovéto situace bylo ideální. Nicméně v této situaci by nůž udělal asi lepši práci. Případně někdo doporučuje zakleknout a přidusit, ale na to má málokdo "koule".

Kopání do zakouslého pitbula a podobných plemen nemá moc smysl - ten pes je vyšlechtěn tak, aby po zakousnutí pevně držel stisk a necítil bolest.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

Ano, na pistoli nebyly podmínky. Kopání úplně zbytečné, pes jen o to víc tahal za nohu. Teoreticky by mohl reagovat na slepý náboj?
Odpovědět