Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Re dráček o : třeba trochu znát pozadí. Pro místní úřady jsou pekskaři i antipejskaři voliči. Takže radnice sama nemá zájem cokoliv skutečně řešit. Jen tak na oko samozřejmě divadlo, ale skutek utek.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

Deadmane, neverim :-) Mne taky neskutecne stvou ulice, ve kterych musim porad koukat pod nohy, abych do neceho neslapla, na druhou stranu chapu i argumenty majitelu typu: "Platim nekrestansky poplatky za psa, do parku nesmim a parky pro psy tu nejsou, tak at se o uklid postara mesto." (Chapu, ne schvaluju). Kazdy tlak vyvola protitlak. A Cesi by na nejakou svejkovinu prisli jeste driv, nez by to vstoupilo v platnost. Myslim si, ze by si dokonce porizovali psy "natruc", podobne jako natruc nenosili rousky...

Podle mne jedina rozumna cesta je vychovavat lidi k odpovednosti (obecne, ne jen v pripade drzeni psu), ale to je beh na hodne dlouhou trat. Nehlede na to, ze "pravo = odpovednost" se ted moc nenosi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Ve městě slouží zaparkované auto jako patník pro značkování psů. To se samo o sobě jako znečišťování nebere. Umyté auto je celkem rychle kolem kol a nárazníku flekate. Chápu že psi komunikují tímto způsobem. Ale jsem proti tomu, že přes moje auto. Takže do plastů pod nárazník houbičky, vlepit, a jednou za 10 dnů, většinou mám li čerstvě umyto, nasytit houbičku slzákem. Mám klid, ani čerstvý trus se nevyskytuje. Prostě pro psy diskomfort. Můj soused používá nějaký frekvenční plašič, vysílač. Taky způsob.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Bavíme se tu o tom co se komu líbí a nelíbí, ... Já třeba nemám rád cyklisty. kdyby zmizeli, byl bych rád, ale nenapadlo by mě nějak jim komplikovat život. Řidičáky na kola, věkové omezení, ... Jsem zásadně proti dalším a dalším příkazům, zákazům, nařízením,... Cením si svobody víc než svého komfortu. Ale samozřejmě někdo to má nastavené tak, že co se nelíbí mě, to bych nejradši zakázal. Takoví lidé si ten diktát z Bruselu zaslouží. Žádná osobní zodpovědnost, žádná svoboda, žít podle příkazů a zákazů a nalajnovaných pravidel,... A to jsem na rozpadlickým fóru-což je s podivem mít takový přístup.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Průkaz ciklisty dělají už děti ve škole a platí pro ně stejná pravidla, jako pro každého účastníka silničního provozu. Ty jsi další z těch, co si pletou svobodu s anarchií. Bez pravidel vzniká akorát chaos a čím více lidí, tím větší chaos.....
You cannot kill me as I am already dead!
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

DeadMan for president ! :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Germanik: zkus https://www.bakterie-enzymy.cz/kouzlo-p ... -psu-500ml
já to natříkal kolem venkovních vchodových dveří, které si místní pejskové oblíbili jako nejlepší místo pro "komunikaci", dívat se na zechcané rohy zcela nových dceří při každém vstupu do domu, mi začalo poněkud vadit. Majitelé psů to však mají zřejmě na párku, asi jsou na chcance zvyklí a voní jim, jinak nechápu, proč nechtějí bydlet trochu kulturně v čistém a musí okolí novostavby, kde jsou prvními obyvateli, hned zaprasit hovnama a chcankama svých milášků.

Proforma: "Podle mne jedina rozumna cesta je vychovavat lidi k odpovednosti" - s tím naprosto souhlasím.
Má to však otázky:
- kdo má být tím vychovavatelem
- jakými prostředky lidi vychovat

Já totiž nevidím reálnou a uskutečnitelnou cestu, jak z toho ven. Nechtějí se žádné další restrikce, dog pasy, omezování, drastické pokutování. OK, beru. Když se tedy chci bránit útoku tím, že psa odprásknu, jsem označen za agresivního blázna s pistolkou. OK, beru. Źádné vedení města nepůjde proti svým voličům, kteří jsou jak v množině pejskařů, tak v množině antipejskařů, OK, beru.

Takže podle mne, se nějaké výchovy či osvěty, nikdo neujme a prostředky k výchově nejsou a i kdyby byly, tak je nikdo nevyužije.

Zbývá se tedy smířit s tím, že v městském parku, když si chce někdo lehnout na trávu a číst si knihu tak riskuje, že si lehne do psího hovna a pokud tam je s rodinou, že existuje reálné nebezpečí, že nějaký špatně vychovaný psík bez náhubku udělá facelift obličeje jeho dítěti? Sorry, ale tohle se mi prostě nelíbí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Bych navrhoval platit daň ze psa podle váhy. Psi by zdravě zhubli a frčely by menší rasy. 😆😆😆😆😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

No už vidím, jak by to dopadlo, místo jednoho bullteriera by si lidi koupili min. 5 pražských krysaříků :D
Ne, tohle fakt nemá řešení, pokud jsou lidi proti dalšímu omezování a ani stát nehodlá využívat vymáhání stanovených pravidel, sami lidé se "nepřevychovají" a právo nerovná se odpovědnost, tak za pár let tu máme průměrný stav co občan to jeden pes a nejlepší busines plán bude koupit si prodejnu psího žrádla nebo rovnou postavit vlastní továrnu na granule :lol: . Zbývá pak jediná teoretická situace, která by počet psů zkorigovala směrem dolů - válka a hlad ;)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Bílý pes, (White Dog)

Spíš než do rozpadlických filmů mě napadlo dát to tady.
(Ale úplně nejlepší by asi bylo do nějakého protipsího mainstreamu).
Drama Bílý pes je působivou ságou o rasismu. Mladá hollywoodská herečka Julie Sawyerová se ujímá krásného bílého německého ovčáka, jehož v noci srazila autem. Jednoho dne ji do té doby mírumilovný pes zachrání život tím, že krvelačně napadne a zabije násilníka, který se jí vloupal do domu. Lucy záhy zjistí, že byl pes vycvičen k útoku na lidi tmavé pleti. Radí se se zvířecím trenérem Carruthersem, který ji nabádá, aby nechala psa utratit. Pak ale vstoupí na scénu samorost Keys, trenér, který se už dříve neúspěšně pokoušel učinit výcviku podobných psů přítrž.
https://www.csfd.cz/film/80172-bily-pes/prehled/#

Jinak pěkná hudba - Ennia Morriconeho.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Já si myslím, že už se do toho pěkně zamotáváme, a nikdo nechce ze své pravdy ustoupit:) Myslím si, že psů je mezi lidma víceméně pořád stejně. Problémy jsou s nima také stále konstantní. Užitek z nich to samé,... Pravidla jsou nastavený dle mě taky správně,... Takže problém vidím spíš v médiích, které vždy rozdmýchají podobné emotivní diskuze. Občas nějaký pes někoho pokouše-zabije, občas někdo zabije pro změnu psa,... občas se někdo postřelí-zastřelí,... občas se někdo se zbraní ubrání,... Většina z nás si už na to zvykla, protože tak to prostě je a bude. S tím nikdo nic neudělá, a už vůbec ne v nějakých diskuzích. Pokud jsem někoho urazil, tak se omlouvám, a teď jdu ven vyvenčit a vyplavat do Vltavy ty mý dva "bojový" blbce, bez nichž by můj život byl mnohem smutnější a prázdnější. Kdo má psa chápe, kdo nemá nechápe, ale i to je život.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Nikdo normalni nema nic proti psum jako takovym - mej si psa. Ale sbirej po nem hovna, zarid aby neobtezoval okoli treba hlukem, dej mu nahubek na verejnosti - pes je a bude zvire - a to nam staci. Jenze tohle vse nelze pri stavajicim moralnim stavu spolecnosti vyzadovat jako dobrovolnou normu, bez sankci.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Tazi, najdi si ženskou a založ rodinu. Hned tvůj život bude veselejší a nebude prázdný ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Kamaráde já dodržuju vše co jsi psal, a vzhledem k velikosti mých psů (45kg a 58kg) a jejich ostré povaze mám ty pravidla pro sebe mnohem přísnější. Mě je jasné, že pokud bych je nezvládl, nešlo by už o zranění dotyčného, ale o jeho likvidaci. Co se hoven týče,... párkrát do roka s nima jdu do města (např. veterina) a vždy po nich hovna uklidím. (přes ty jejich lejna by vykolejil vlak) :D Nejbližší soused ode mě bydlí cca 2.kilometry, tak štěkotem rovněž neobtěžujou,... A primárně je mám aby mi hlídali rodinu a majetek když jsem ve službě. To bohužel čivava nedokáže. K lidem se chovají podle toho jak se k nim chovám já (vůdce smečky), takže nejsem-li já v konfliktu, jsou i oni přítulná a milá hovádka :D Přesto jsem na pozoru, neboť jsou to jen zvířata. A už padám ven nebo mě nedočkavostí "sejmou" :D
A pro Deadmana... ženskou mám, mám i čtyři děti, a tři vnoučata. V mém věku už to tak bývá.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Pak je něco špatně, pokud ti to nestačí k tomu, aby tvůj život nebyl prázdný......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Tazi: trochu bych nesouhlasil s tím, že psů je +- tak nějak stejně a to především ve městech. Na vesnici, beru, tam co barák a zahrada to minimálně 1 hlídač, proč ne, je to jejich pozemek a výsostné právo a vždy to tak bylo a bude. Jenže pak jsou tu města a byty a veřejné prostranství. Když máš v každém pátém bytě v paneláku psa, dovedeš si představit, jak to pak na chodnících a trávě v parčíku vypadá :chuckle A právě ta koexistence psů a lidí na relativně malém místě s sebou nese problémy a třecí plochy, pokud se tam najde určité procento lidí, kteří žijí stylem "moje práva, můj pes, platím si za něj, tak drž hubu". Plus fakt, že i v těch městech vidáváš psy s hmotností nad 30kg, to je pak panečku cirkus, když se pejskaři s čivavami a teriéry sejdou každodenně večer při venčení.

Jak jsem psal, přestěhovali jsme se do nové bytovky, tři sekce po 4 patrech. V sekci kde bydlíme je zatím obsazeno 5 bytů a ve třech je pes z toho jeden je amstaff :lol: . Ve vedlejším vchodě je dle pozorování obydleno zatím ještě méně bytů, ale v jednom z nich bydlí mladý pár se dvěma bulteriéry či co to je. Takže mi fakt nepřijde, že by bylo psů nějak málo. Zaplaťbůh je dům situován tak, že na serverní straně už začíná v podstatě les a před ním je mýtina. Když jsme se nastěhovali, tak jsme s holkama plánovali, jak si uděláme v létě piknik. Bohužel, z představ sešlo, protože z mýtiny poseté lučními květy je v realitě psí záchod, neb právě tam chodí všichni z baráku a i okolních domů psy venčit :lol:.

Ale abych jen nehejtil: ten amstaff u nás ve vchodě, čubina, je nejpohodovější pes kterého jsem zatím potkal. Hned první setkání - chtěla se mazlit, prolézala mi mezi nohama, prostě vítačka jako by mne znala, fakt jsem na to zíral jak puk. Na manželku už tak nedotírala, asi má raději chlapy. Majitelka ji tedy nechává na volno, ale vždy, kdykoliv jsem ji viděl venku, měl pes náhubek. Každopádně zjištění, že ten amstaff je neskutečně silný a svalnatý pes. Majitelka zřejmě psem žije, bydlí sama, na autě takové ty fandovské nálepky s psí hlavou, napisy Amstaff a srdíčka atd. :)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

No jo,stafordi, pittbulové, ... jsou neskutečně kamarádští. Mají (hlavně pittbulové) blbou pověst, ale jsou to mazlové. Psi podobných plemen chovám přes 30.let, vždy 2-3 psy, (nejvíc jich bylo 5) a problémy byly většinou pes-pes, nikoliv pes-člověk. Vždy mi ale trochu vadilo, že jsou (na můj vkus) malí. Teď mám Bandoga a Cane Corso a to je to pravé pro mě:) V bytě bych ale psa nechtěl, a i z toho důvodu jsem šel z města. Problematiku psích hoven tak asi podceňuju, jelikož kadí na mé zahradě, nebo v přírodě. Deadman se diví, že mi k životu nestačí rodina, no,... já se zas divím, že to někomu stačí, že někdo nemá žádné jiné zájmy a koníčky, ale budiž. V každém "oboru" jsou lidé slušní a lidé neslušní, mezi pejskaři, střelci, cyklisty, šachysty,... A stejně stačí pár článků v novinách, a lidé hysterčí a jsou nevraživí. A teď si představ multikulti soužití. Jsme tu všichni bílí, a pejskař nenávidí cyklistu, střelec pejskaře, slávista sparťana, Pražák burana,... a všichni se uráží a jdou si po krku. A proto mi vyhovuje psí společnost víc než lidská. Pes ti buďto ruku oblízne, nebo ukousne, ale víš hned s kým máš tu čest:)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Koukal jsem se jen tak ze srandy na statistiku-počet psů v Praze, a počet psů v ČR. Počty psů jak v Praze, tak mimo Prahu jsou menší než před pár lety, a cca stejný jako dlouhodobý průměr. Na vesnicích je psů více než ve městech. Samozřejmě se bavíme o legálně držených a přihlášených psech. Bavit se o psech "na černo" jaksi v kontextu navrhovaných restriktivních opatřeních nemá smysl. A počty útoků na člověka... žádné vybočení z průměru. Žádné drama se tedy vážně nekoná,...dramatická jsou média.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Vím, že takhle se to nedělá:
Nekrmte trolly.jpg
Nekrmte trolly.jpg (32.32 KiB) Zobrazeno 1903 x
Ale nějak mi to nedá:
Pes jako ochránce.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od pedro! »

Přispěji skromnou idiografickou "studií". Za celý můj život se mi nikdy nestalo, že by na mě někdo mířil střelnou zbraní, že by mi zbraní vyhrožoval či po mně střílel (s výjimkou FX na střelnici v rámci trénování). Že po mě šel pes, zmítal se na vodítku a chtěl mě sežrat, že mi majitel psa vyhrožoval, že ho na mě pustí či že na mě pes útočil se mi stalo nesčetněkrát (v řádu desítek případů). Interpretaci ponechám na diskutujících.
Odpovědět