Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

Jedině kudla a dekapitace ;) :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Maximus píše: 02.10.2020 11:05 Kopání do zakouslého pitbula a podobných plemen nemá moc smysl - ten pes je vyšlechtěn tak, aby po zakousnutí pevně držel stisk a necítil bolest.
To je blbost. Je to zvíře a ne robot. Pitbul by hlavně měl mít škrtící obojek a v případě že se do něčeho zakousne, jednoduše stačí přitáhnout. Pustí i kdyby nechtěl.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Bill Masen »

Hlavně nikdo by neměl mít psa, co tohle udělá.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Ať se na mě místní pejskaři nezlobí, ale pes který tohle udělá by měl být bez debat utracen. Ano, můžete argumentovat tím, že je to vina majitele kterej psa zkurvil (toho majitele utratit legálně nelze), ale ten pes se už napravit nedá...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

bivoj píše: 03.10.2020 13:00 Ať se na mě místní pejskaři nezlobí, ale pes který tohle udělá by měl být bez debat utracen.
To je blbost. Pes má lovecký pud. To by si musel utratit skoro každého psa. Já se na video podíval a řekl bych že je to hlavně nezvládnutá situace.
  1. Pes byl bez náhubku
  2. Očividně s obyč. obojkem
  3. Pániček jde kde?
Ok stane se. Ale kopat a mlátit takhle zakouslého psa (to mu ty kopačky rozdával pániček nebo to je co za individuum?) to je blbost. To ho jen víc rozzuří. Chmatnout za packy a znehybnit aby nemohl tahat (klidně vytáhnout opasek a zavázat tak jak praseti na porážku) a pak zalehnout a zakleknout krkavici. Pustí.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Bill Masen »

Pes, kteryho musíš mít furt s náhubkem, na vodítku a se stahovacím obojkem je pes na hovno.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Je. Vždyť proto ti co si takové plemeno pořizují si ho pořizují s úmyslem ho vodit na vodítku a s náhubkem rozhodně nepořizují. Celý problém. Je to jen kompenzace za to že si buď neumí obstarat střelnou zbraň a nebo naopak jako doplněk ke střelné zbrani. Takovým páníčkům kopačku do koulí až budou fialové, zvíře odebrat a doplnit o papíry na hlavu. :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

trochu bych možná upravil profil těch, kteří si tyto XYteriéry mišmaš rasy psů z množíren kupují: v mém okolí to jsou z 90% fetky, smažky, white trash na sociálce, bez práce nebo jen s nějakou podřadnou skladničinou za 12 čistého. Vlastnictví psa, kterého se okolí bojí, jim dodává falešný pocit důležitosti, alespoň na chvíli jim to dodá pocit nadvlády nad ostatními. Když jde okolo rodina s dětmi, tak raději přejdou na druhý chodník, nebo nejdou tam, kam původně chtěli, a to jen díky tomu, že tam fetka má svého pitbula na volno bez náhubku, fetka má v této chvíli navh a o to je uspokojuje. Kompenzují si tak svůj domrdaný život bez cíle a vyhlídky na to, že budou někdy něco umět, že si jich bude okolí vážit.

abych nebyl zcela OT:
někde jsem četl/viděl instruktáž, že zakousnutého psa lze z napadaného odstranit také tak, že psa chytnete za zadní nohy, roztáhnete do stran a co největší silou dupnete/dupáte nohou zeshora na pánev přičemž nohy taháte nahoru. Mělo by dojít k vykloubení nohou nebo zlomení pánve, což je asi dosti bolestivé
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Grunt píše: 03.10.2020 13:21
bivoj píše: 03.10.2020 13:00 Ať se na mě místní pejskaři nezlobí, ale pes který tohle udělá by měl být bez debat utracen.
To je blbost. Pes má lovecký pud. To by si musel utratit skoro každého psa...
Pes (a zvláště takový) má mít především výcvik a prostě nikdy NESMÍ zaútočit na člověka jen tak, "z pudu".

To, že 99% takových psů žádný výcvik nemá sice není jejich chyba, ale kvůli tomu k nim nebudu benevolentní...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

devlop píše: 03.10.2020 16:15 trochu bych možná upravil profil těch, kteří si tyto XYteriéry mišmaš rasy psů z množíren kupují: v mém okolí to jsou z 90% fetky, smažky, white trash na sociálce, bez práce nebo jen s nějakou podřadnou skladničinou za 12 čistého.
Naprosto se můžu pod to podepsat. Ještě přidat skinheada. Každému se asi nelíbí chlupaté punčochy a ovčáčtí psi no ta korelace mezi těmihle individui a vlastněním nějakého nebezpečného psa je docela zarážející.
devlop píše: 03.10.2020 16:15 někde jsem četl/viděl instruktáž, že zakousnutého psa lze z napadaného odstranit také tak, že psa chytnete za zadní nohy, roztáhnete do stran a co největší silou dupnete/dupáte nohou zeshora na pánev přičemž nohy taháte nahoru. Mělo by dojít k vykloubení nohou nebo zlomení pánve, což je asi dosti bolestivé
To si myslím že je blbost. Právě že u všech těch teriérů je naprd že drží zakousnutý i když visí ve vzduchu nebo mu zvedneš nohy. Zase nemyslím si že je schopný držet když mu našplícháš pepřák na čenich, nebo mu do toho čenichu dáš ránu. Určitě do psa nekopat, nemlátit ho násadou od lopaty apod. Když už střílet tak vedle psa třeba z poplašňáku. Se z toho musí posrat až za ušima.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Že se někteří psi pudově snaží dohonit cyklistu, běžce, motorkáře, nějaké lesní nebo polní zvíře apod. se dá vcelku pochopit.
Ale aby pes napadl někoho kdo si ho vůbec nevšímá a žádnými rychlými pohyby ho nevydráždí je absolutně nepřijatelné.
Ač jsem pejskař, tak takový pes by měl být utracen a jeho majitel vězněn. Když už tak v jeho vlastním zájmu protože takový problémový pes může kdykoliv dohrýzt i jeho.
*
P.S. ohledně těch pitbulů marně hledám článek, rozhovor s nějakým MVDr který je považuje za vzorné a úplně bezproblémové pacienty....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PaF »

Nožem přes oči nebo čenich by mělo zabrat, stejně jako škrcení opaskem. Ale je drsné sledovat, v jakém laufu ten pes byl...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Tak nad tím furt přemýšlím a nevím jak bych se zachoval.
Podle toho videa mi to přijde jako skoro neřešitelná situace.
Jak pomoci takové oběti šíleného psa?
(Střelba, pepřák, větší kapesní nůž a vypáčit mu s ním stisk mordy?)

Když takový zakousnutý pes na kopance, na "útočníky", vůbec nereagoval a neobrátil svou pozornost na ně...
A tahat takto zakousnutého za ocas, zadní tlapy, obojek,. by asi vedlo k vytržení kusu svalu z těla oběti což by možná bylo horší než samotný zákus...
???
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Rafael:
A nemáš ty náhodou doma dobrmany?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

každopádně řečičky některých "pejskařů" typu: "tyhle rasy člověku neublíží, jsou vyšlechtěné, aby šly jen po psech, po člověku ne, protože jim zašíval rány po zápasech, když se po člověku ohnal, tak ho zabili" atd. blablabla, berou za své, že? :chuckle
tyhle rasy už dávno nejsou to, co pro byly původně vyšlechtěny. Je to zmrvená směska kdovíčeho v množírnách, odkojených v hrozných podmínkách, odstavených hned, jakmile přijde kupec. Co s takovým psiskem, když ho dostane do pazour smažka, která jej ani nenechává očkovat, bo prachy nejsou pičo, natož jej jakkoli vycvičit, bo já jsem furt sjetej nebo vožralej vole.
Nedávno jsem viděl jednu smažku, jak si ji vede její "pitbull" na vodítku, který zjevně spěchá za místem, kde se vychcala fena, "majitelka" za ním poskakovala a řvala "zpomal vole", "co děláš ty zmrde". Dotaz pejskařům: toto jsou nějaké moderní povely, kterým pes rozumí? Jsem laik, možná ano.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Václaf »

Dva peroucí se psy jsme odtrhli právě zvednutím zadních nohou,ztratili oporu a pustili se. K napadení psem souseda došlo už třikrát. Ve všech případech nezavřená vrata a německá ovčanda napadla moji dnes již nežijící fenku Beaucerona. Druhý případ napadla mého psa který si ji absolutně nevšímal. Třetí případ napadla mi štěně fenku též Beauceron a tam už došlo na zmíněný výstřel u hlavy psa a pomohlo to. Nicméně páníček ovčandu při předávání zkopal. Sice se mi pak omluvil,ale když ví jaká je,měl by se postarat o to,aby se to nestávalo. Chodí kolem něho i maminy k mým ovečkám krmit chlebem a až sejme dítě,bude už kapku pozdě...
Čechy čechům !!!!!
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Starken »

Na předkládanou situaci to nelze použít, ale nedávno jsem opakovaně řešil psí "rvačku" (ještě ala cikánská férovka: dva mladí vlčáci versus velikostně poloviční směska v důchodu - 8let, vždycky to končilo, že jeden byl zakouslej do čumáku, druhý u ocasu a přetahovaná...). A mohu potvrdit, že na nějaké pošťuchování klackem vůbec nereagovali a ani na odtržení, poprvé nás tam bylo docela dost a ani dva na jednoho vlčáka nefungovali (trik s těmi zadními nohami jsme neznali).
Já jsem si potom vzpomněl na Geralda Durrella a jeho O mé rodině a jiné zvířeně a tam psal použít vodu. Poprvé vyzkoušena konev, voda na hlavy a pustili. Po druhý jsem už konev neřešil a startoval z hadicí ("požární miniútok" trošku odnesl i majitel).
Naštěstí ti vlčáci jsou k lidem v pohodě a jinak poslouchají, ale tohle je jen averze vůči tomu konkrétnímu psovi.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od floky »

Keď sa nedá strielať a nie je ani nôž, takto "tvrdo" zakusnutého psa by som sa pokúsil uškrtiť. Tažné lano z auta by napr. v naších podmienkach bolo k dispozícii určite kedže je to povinná výbava. Omotať stred lana okolo krku, spraviť jednoduchý uzol a zo strany tahať.
Predpokladám, že pes nie je tuleň aby vydržal bez kyslíka v "plnom" nasadení dlhšiu dobu. A proste počkať kým "dodýcha". Vyrieši to aj problém, čo s rozbesneným psom v okamihu ked sa nohy pustí a rozhodne sa pokračovať inde.
Prípadne skúsiť čelusť otvoriť nasilu pomocou tlaku na sánku.

Raz som sa ocitol vedla človeka, ktorému pri nejakej forme záchvatu zapadol jazyk, ústa natvrdo zavreté v krči bez šance ich otvoriť. Zatlačil som silou na "klby" sánky pri ušiach. Čelusť mierne povolila tak, že sa následne dala roztiahnuť rukami. Pri tom roztváraní bolo počuť zvuky ako keď sa trhá tričko. Ten zvuk mám v ušiach dodnes. Ústa sa podarilo otvoriť, rýchlo zakloniť hlavu čo najviac dozadu, zaklonená hlava garantuje že ak by pacient znova "kusol" nebude to s takou intenzitou - svaly ovládajuce čelusť proste "nedočiahnu". Zapadnutý jazyk sa podarilo vybrať, človek začal dýchať...Zachránený sa asi dva dni stažoval na bolesť koncov sánky od toho ako som na ne prstami silou tlačil. Svaly ani iné časti poškodené neboli...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Grunt, už dobrmany ani dobrmana nemám.
Teď máme takového starého "plyšáka", labradora z útulku. Mám nějakou sebereflexi, tak proto jsme si vzali na Vánoce stařečka na dožití pod stromeček.
*
První dobrman nebyl můj, ale ženy kde jsem se přistěhoval. Neskutečný dobrák a pohodář to byl který asi i "dělal ostudu" své rase.
A když zemřel chtěla žena zas dobrmánka.

Bohužel já, což mi bylo pak velmi často vyčítáno, jsem si u chovatele, (množitele), vybral velmi podivné štěně. Nějak mi nedošlo, že si nás přišlo okamžitě očichat, drželo se úplně mimo od toho klubíčka štěňat, ale mělo úplně bokem nějaké své vlastní zájmy.
Což asi není normální, ale podlehl jsem mýtu, "že jak si vás štěně vybere....).
*
Neskutečná potfora z něj vyrostla. I přes výcvik, někdy i hodně brutální, to nešlo změnit. Nějak to bylo v něm.
*
Ale nikdy nenapadl žádného chodce, návštěvu nebo děti.
(Ty měl hodně rád, ale i tak jsme byli v tom směru hodně obezřetní. Hlavně jsme měli obrovský strach aby nějaké před někým "nebránil").
Jen rychle se vše pohybující. A i jiné psy nebo zvěř...
To ho nešlo odnaučit.
Ale i tak problemů s ním bylo víc než dost když jsme někdy neuhlídali...
*
RIP
*
Ale jinak asi by to byl ideální pes pro PA dobu nebo problématické oblasti. Tuším, že by vůbec neváhal položit za mě i život.
(Při celkem nevinné hádce ženě pokousal ruku kterou na mě vztáhla. Žádný zákus, spíš něco jak "šicí stroj"....
*
Ale to už jsem tady asi v psích forech psal, takže omluva za OT asi.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od BiSon »

Rafael:
tento?
Akorat nemam premium. Nejakou chvilku, jak slavili vyroci, byl otevreny.
Odpovědět