Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Ptám se pejskařů. Obvykle pes útočí na stojící nebo prchající cíl. Jak by reagoval, tedy zvládal zkrácení vzdálenosti. Odskočil by a opakoval útok nebo by to zvládnul? Protože i on může kousnout jen při příznivé poloze těžiště.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Dobrman měl jeden hrozný zlozvyk.Byl hodně skákavý. Projevoval tím svou radost. Jednak když se někam šlo, odjíždělo, anebo jak jsem se vrácel domů.
A nešlo ho to odnaučit.
Nakonec jsem si zvyknul a vyvinuly se z toho takové naše psí hrátky. Chodil jsem s prutem a snažil se ho jemně švihnout přes přední nohy.
(To většina psů nemá ráda).
Nepodařilo se mi to skoro nikdy. Měl neskutečný postřeh a pohyblivost. Neměl jsem v tom směru na něj ani náhodou.
*
Možná jsem to tu už někde kdysi psal. Jak byl v pubertě tak si myslel, že my jsme jeho smečka a on nám bude vládnout.
A to by nešlo. A i to aby viděla žena jak jsem ho to odnaučoval.
Odjeli jsme sami dva na chalupu.
Gumáky, hrubé havířské montérky na riflích, vaťák a a hrubé kožené svářečské rukavice. A ve stísněném prostoru, aby se nemohl rozběhnout jsme šli na to....
Držel jsem ho za vrchovinu, klečel na něm, škrtil ho a mlátil mu hlavou o zem.
(Vidět to žena nebo tchýně...., raději nedomyslet).
*
Těžko bych jim vysvětloval, že to je běžný způsob výchovy takových psů.
Já bych to nevěděl, vyčetl jsem to na psích diskuzích.

A zafungovala. Pochopil rychle kdo je a navždy bude "vůdcem smečky".
*
Ještě taková blbinka. Říká se, že jak pes žere nemá se ho rušit a už vůbec ne sahat mu na misku. Žena byla v šoku a zavolala i tchyni ať se jde podívat na pokousání vůdce smečky. Co ten blbec u plné misky s hovězími odřezky provádí.
Dobrman hltavě žral a já se k němu odzadu po čtyřech přibližil a projevil snahu se taky z ní nažrat.

Okamžitě odešel a jen z povzdálí mě sledoval.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Germanik1:
Co tak vím, nejsem zkušený, jen jsem si všimnul, že před psem nemá cenu utíkat. Vždy bude rychlejší a jen ho to ještě více rozdráždí.
Zůstal bych nehybně stát a snažil se ho klidným a přívětivým hlasem zklidnit. Žádné prudké pohyby.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Serža »

Tazi píše: 28.04.2021 6:14 Podobný scénář který uvádíš je možný leda v béčkových katastrofických filmech.Na světě je cca 500 miliónů psů,a větší část z nich už teď žije na ulici,...a neděje se žádné drama.Menší psi jako jsou bišoni,čivavy,...by se rychle sami stali kořistí,a větší schopnější psi by se prostě snažili přežít.Nevytvářely by se žádné supersmečky,a už vůbec by nedocházelo k nějakému napadání lidí coby kořisti.Naopak hladoví lidé by rychle vyžrali vše co nestačí zdrhnout z měst.Takže žádný strach.Se psy by problém nebyl.
nemáš pravdu
během mého působení v Chorvatsku a BiH (1991-1992) jsme do vesnic obvykle vstupovali jako druhý sled, prvosledová pěchota prošla a tlačila linii/přesouvala se na lepší pozici. My jsme obvykle dělali dočišťování (aby nám někdo z úkrytu neskočil do zad) a jako podpora prvního sledu jsme hledali pozice a budovali palposty pro těžší zbraně. A tady byly smečky psů velkej problém, neustále se motali okolo, chňapali po nohou a občas někoho kousli = proto se na každém náklaďáku vozila pumpa a prostě se používala...ideál je odhadnout, který je vůdčí pes a sejmout toho, ale zas oni nejsou úplně blbí....a jsou dost rychlí...vlastně jediné bezpečné je střílet je z náklaďáku
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Serža »

btw vyhládlý prase je taky svině
viděl jsem ho teda jen žrát mrtvýho člověka, ne útočit....ale stačilo
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Já se ptal obecně, už jsem ve vláknu myslím tyhle osobní zkušenosti popisoval. Za mne protiútok, a nadoraz, ne jen odrazit. 🙂
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PeFi »

Germanik1 píše: 30.04.2021 19:49 Ptám se pejskařů. Obvykle pes útočí na stojící nebo prchající cíl. Jak by reagoval, tedy zvládal zkrácení vzdálenosti. Odskočil by a opakoval útok nebo by to zvládnul? Protože i on může kousnout jen při příznivé poloze těžiště.
Pokud psa (i sebe) přesvědčíš, že jsi alfa jsi ty, tak tě pes nechá napokoji. Kousnout tě může vždy, když má do čeho. A pes si něco, do čeho se zakousnout najde. Když mě obtěžují psi, na které si troufám, tak vrčím a pomalu nabírám rychlost směrem k nim. U velkých psů to ale mentálně nedám, naštěstí bezdomovci v mém okolí mají smečku menších psů (cca 10-15 kg). Nicméně jakmile se k nim otočím zády, tak jsou zase po mě, takže to už několikrát skončilo tak, že začnu pronásledovat vůdce smečky a jdou po něm dokud mi vystačí dech. Tuhle mě pak bezďačka nadávala, že psa týden neviděli. :lol:
---
Bydlel jsem se psem co měl 25 kg, takže na podstatně menší psy troufám, ale i smečka ze tří-čtyř takových menších psů je dost nepříjemná a hlavně je vidět, že lov ve smečce ty malý svině umí. Ostatně psi bezďáků jsou jeden z důvodů, proč mám ZP.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Každý pes je jiný,má jinou povahu,a oproti lidem i dost rozdílnou velikost.Jak se bránit psu je podobná otázka jako jak se bránit člověku.Pokaždé je to jiné,každá zkušenost je jiná,a dali by se popsat stohy rad a návodů.Pes má více jak dvojnásob rychlé reakce.Celkově je i odolnější (jednou jsem si dal mým bandogem berany duc,on pokračoval ve hře,a mě se zatmělo,sesunul jsem se k zemi,a měl jsem dost) Na druhou stranu člověk je chytřejší.Velkej odhodlanej pes je zkrátka velkej problém.Jinak do misky si musí nechat od páníčka pes sáhnout.Od páníčka si musí pes nechat líbit prakticky cokoliv.Serža pak píše o válce v Jugoslávii,...není to pro mě úplná neznámá,...ale netušil jsem že Serža a jemu podobní byli tak vyhládlí,že pojídali ve vesnicích psy:)A nebo se pořád bavíme o jiné situaci Seržo??? Bavíme se o PA době,kdy se ze psů nestane dotěrný problém,ale kdy se psi začnou považovat za potravu.V tom případě nemají šanci.Nesrovnával bych Jugoslávii a Stalingrad.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Kdyby takhle agresivně po šlápnutí reagovali ti malí "smetáci", to bych chápal, ale pitbul? Něco mi říká, že to bylo všechno trochu jinak. Něco mi říká, že ten pes neměl s tím chlapem jednoduchej život, a možná byl týranej. 99,99% pitbulů,stafordů,...na šlápnutí takhle nezareaguje. Já na ty mý blbce šlapu furt, zakopávám o ně,... a nikdy ani zavrčení. Nikdy ani náznak agrese. Většinou na to vůbec nereagovali-snesou opravdu hodně. Nebo maximálně zakvíkli.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Asi tak. Jediné, kdy jsem na mém "bojovém psu" viděl nějakou emotivnější reakci bylo, když jsem ho kousl do ucha. Už mě nebavilo dát mu občas výchovné přes zadek (jemu to bylo stejně jedno), tak jsem po psím kousl. Vyvalil oči jak buldoček při čelním nárazu, zakvičel jak ukřivděná čivava a jak byl hodny :lol:
Navíc pitbul v ČR... 95% z nich jsou vořeši, kteří s pitbulem nemají nic společného.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Audis »

Z diskuse pod tím článkem s velkou dávkou fantazie a při přítomné hlouposti těch diskutujících mi vyplynulo, že by to chtělo psy posílat na psychotesty. :lol:
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Reakce diskutujících pod tím článkem,... to je tedy síla. Koncentrace hlouposti, agresivity,... zakázat, utratit, potrestat, ... Přitom je logické, že kdyby byly tyto rasy tak nebezpečné jak prezentují média (a spousta tupců jim to žere) tak by si je lidi nepořizovali.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Reakce diskutujících jsou důsledkem:
1) několikaleté, novinářské masírky, stejně jako např. v případě střelby (z čehokoliv, od kuličkovky po pistoli ráže 357mm :chuckle) nebo černého BMW které způsobilo nehodu
2) faktu, že psů je v ČR skutečně moc, především ve městech, kde si psa pořizuje každý, kdo má do prdele díru a právě tito lidé na nějakou výchovu zcela a naprosto serou a stejně tak serou na sračky svých psů na chodnících a trávě, prostě jsou majitelé psa a tím to pro ně končí, pračku nebo televizi taky nikdo nevychovává, tak vo co go
3) stále se ve větším měřítku objevující se skutečnost, že co hlouček smažek a fetek, obecně white trash venku v parku = minimálně jeden volně puštěný, nevychovaný, beznáhubkový 20+kg pejsek typu bullterier, mutant z množírny za pár kaček, který zcela pozbyl původně vyšlechtěné vlastnosti, tedy naprostou náklonost a neagresivnost k lidem

na toto vše doplácí skuteční CHOVATELÉ psů, kteří jsou pak zaškatulkování jako nežádoucí a nežádoucí je pak i jejich parťák, pes ;)

otázkou je, jak z toho ven?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Otázku jak z toho ven bych radši vůbec nepokládal !!!!
Za 1) Problém se psy plošně žádný není. Naprostá většina psů přináší radost a prospěch.
Za 2) Nějaký pachatel dobra by se tím mohl začít zabývat, a zase by byly jen zákazy, příkazy, nařízení,...
Když v Německu zakázali chov tzv. "bojových psů" lidi se jich začali pochopitelně zbavovat. Viděl jsem fotky z kafilérií, ... vozíky plné zabitých pittbulů, stafordů, argentinských dog,... směřujících do spaloven. Podobnost s fotkama z koncentráků byla až děsivá.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Audis »

Vládou požadované eliminace chovu psů požadovala anglická vláda kolem roku 1940. Protože válka málo jídla málo zdrojů atd. Nemalá menšina obyvatel nejen že žádost (žádost ne příkaz) akceptovala ale ještě byla papežtější než papež. psy vč drahých utraceli jak diví. Před týdnem jsem na to četl článek už nevím kde.

Já taky ve psech skoro problém nevidim. Ale točí mě, když jdu sám nebo s dětmi a pes bez vodítka (3/4 případů u nás ve městě) se proti nám rozběhne a něco chce. Buď chce, abychom byli jeho nepřítel nebo jídlo nebo partner. Buď nás chce zabít nebo sežrat nebo ošukat. :head a já se polekam a psychicky se připravuji tasit.
Naposledy upravil(a) Audis dne 15.06.2021 17:06, celkem upraveno 1 x.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PaF »

No Němci jsou prostě ukáznění a na konečné řešení jsou machři... U nás by ti psi dostali "svobodu" a nastaly by problémy.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Já bych tedy v žádném případě dobrovolně své psy k utracení neodevzdal. Považuju je za svou rodinu-smečku, a u mě je to stejné, jako bych měl odevzdat k utraccení lidského člena rodiny. Museli by mi je vzít násilím, a jsem natolik velkej magor, že by mě museli nejspíš zabít. A to bych jim neusnadnil.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

Clovece, kdyz nechces byt soucasti spolecnosti a delat v potrebne chvili potrebne veci - muze se stat ze spolecnost prestane stat o tebe... Pisnicka pro tebe : https://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Tazi: řešením je pokusit se o koexistenci "nepejskařů" a "pejskařů" ve městech. Tam vznikají veškeré třecí plochy. Zkuste se odprostit ze své mimoměstké bubliny, kde bydlíte v domě se zahradou, vesnici, prostě velký prostor a malá koncentrace lidí. To co lidi sere, a i mě, je to, že jakmile se mé děti opováží!! vběhnout v parku na trávu, tak ze 7mi z deseti případů pak doma šťourám smradlavé psí hovno z podrážek jejich bot a snažím se nepoblít. Ptám se, proč? Jak to napravit? Dále, volně puštěný pejsek v parku, bez náhubku, majitel cca 200m daleko, dle majitele strašně hodný, nikomu nikdy neublížil. Otázky: a) jak mám vědět, že je strašně hodný a za b) vychovaný a nikomu neublíží? Já také mohu běhat po parku s pistolí s nábojem v komoře, a na všechny volat, klííííd, tahle zbraň je hodná a nikoho nikdy nestřelila do prdele? A ono to bude pravda, ale jak to má kua poznat cizí člověk, který mě vidí 10s poprvé v životě?
Řešením je aby pejskaři dodržovali i ta minimální pravidla, která jim zákon a městská vyhláška nařizuje a to dobrovolně v rámci "má svoboda končí tam, kde začína svoboda druhého". Žádná další nařízení, omezení atd. nejsou podle mne potřeba. Jenže v tom množství "pejskařů", aneb vlastníků psa v tomto státě, se prostě vždy najdou kreténi, kteří se na to vymrdaj. A z toho pak nastavají problémy, které tady řešíme.

o tom to celé je, ignorace nastavených pravidel z jedné či druhé strany, znamená polarizaci společnosti a vzniku nenávistných názorových táborů
Naposledy upravil(a) devlop dne 15.06.2021 20:04, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět