Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Ulfe, to je prostě život a osud. Někdo za celý život neměl nehodu, nikdy nespadl z kola, nikdy nedostal přes držku, a jiní to zažili x krát. Možná si jen moc "low profile" a lidi a psi si tě nevšímají :-) to pak ale gratulace
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Ulfe, moc Ti přeji, aby Tvůj život skončil až po mnoha a mnoha šťastných letech, prožitých bez pocitu nebezpečí. To, že se něco nestalo Tobě, neznamená, že se to nestalo jiným, nebo že Tě to nemůže počkat v budoucnu. Pokud nemáš, dle svých slov, k tématu cokoliv přínosného říct, zkus se divit potichu.

Klidně budu 100x vypadat jako paranoidní ko*ot, než dcerce vysvětlovat, že jsem netušil.....
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Ulfe, jsi na Rozpadu. Tady všichni přehánějí a trpí různě velkými obavami. I já samozřejmě. Proto bych se vrátil k obraně před psem, a ne k výchově páníčků. Prevence a jak se chovat aby k tomu nedošlo. To se naučit dá. Bránit se velkému odhodlanému psu, nedejbože dvěma a více,... už moc dobře nejde. Naštěstí šance že mě zabije pes je tak malá, že to nijak zvlášť neřeším. Většinou když někam jdu, mám s sebou ty moje psí telátka, a ti by mě ubránili možná i před medvědem :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Myslím, že moje divení je stejně přínosné, jako text o tom, že k tomu či onomu přiběhl pes a zase odběhl. Jen se snažím upozornit na téma a název vlákna a zda vám přijde, že tisíc historek o tom jak na někoho zaštěkal pes a nezbytné Hitlerovo lkaní nad úpadkem morálky, nějak zvýší šance na to ustát útok od psa.

Jestli to už není posun od sdílení know-how ke sdílení frustrací.

Jo, možná jsem low profile, moje žena, děti a kamarádi taky, ale spíš si myslím něco jineho: čistě statisticky vzato je šance, že budu nějak seriózně napaden psem mizivá. Žije tu deset milionů lidí a asi dva miliony+ psů, kteří jsou denně v opakovaných interakcích. Pokud škrtnu průšvihy se psy v rámci rodin (to mě neohrožuje), tak se jedná ročně o kolik závažných incidentů? Deset? Dvacet? Na miliony interakcí... Prostě riziko nula.
Víc lidí je u nás zabito legálně drženou střelnou zbraní, než psy. Objektivně jsou větší riziko. Rozhodně se kvůli tomu ale nepřidám na stranu antigun lobby. A to, co tu někteří předvádí za protipsí úvahy, je přesně totéž (stejná "logika", emoce, zášť...), jako předvádí protizbraňoví aktivisté. Jenom předmět averze je jiný.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Jinak FMJ: díky za přání. Myslím, že můj život je za půlkou a jediné z čeho mám strach, jsou levičáci, ať už rudi, hnědí, zelení, nebo duhoví. Ničím dalším si nehodlám znechucovat život. Žiji beze strachu, protože je to moje volba. Jaký si to uděláš, takový to máš.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Neumím to tak hezky říct, ale mluvíš mi z duše. Jsme na ROZPADU, a měli by jsme řešit problémy, a né si vylejvat frustrace a nenávist. Všichni se tu připravujou na různé průsery, ale ze psů je najednou (díky médiím) neskutečnej problém. Všichni se tu učí bránit Blackoutům, asteroidům, občanským válkám,... a najednou pes. A jsme v hajzlu. Nikdo není ochoten se bránit, nikdo není ochoten přijmout osobní zodpovědnost, a všichni volají po zpřísnění legislativy, ačkoliv jí asi většina ani nezná. Tak budem nadávat na lidi co se okrádají, zabíjejí, a požadovat vyšší tresty,... To jsou příspěvky vhodné do Novinky.cz.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Schickelgruber »

mart0 píše: 18.06.2021 11:31 Jak se chovat ke psům, kteří doráží na cyklisty?
Dukaz ze jde o odveky problem je, ze zacatkem 20. stoleti vznikla dokonce specialni palna zbran a raze na obranu cyklistu pred psy : https://en.wikipedia.org/wiki/Velo-dog
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Tazi, zde se problémy neřeší. Tady se pouze teoretizuje, diskutuje, bagatelizuje i zveličuje, radí, straší, přinejlepším předávají zkušenosti a informace. Prostě komunikuje. Á propós, jak by ses bránil psovi Ty?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Naprostá většina psů, kteří ke mě kdy běželi byli pouze zvědaví, občas se snažili něco vyžebrat, a nebo se prostě chtěli kamarádit. Tak se totiž naprostá většina psů (a obzvlášť ti "bojový") chová. Takže zůstanu v klidu, a bráním se klidným hlasem eventuálně pohlazením. Pokud jeví známky agrese nekoukám mu do očí, a opět v klidu vyklízím pozici. (většina těch agresivních je agresivní protože sami mají strach, a útok je jejich obrana) Že by se pes rozeběhl a rovnou mě napadl se stává naprosto vyjměčně. V tom případě bych se bránil podle velikosti a způsobu útoku. Na to není jednoznačná odpověď. To je stejné jako otázka jak se bránit člověku.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Měl bych ještě jednu poznámku:

Denně chodím do Kolbenky přes kančí les a "venčící louky". Dvacet let interakcí. A jsem rád, že mám možnost potkávat zvířata, která (s astronomicky malou pravděpodobností), mohou být nebezpečná. Je to dobré pro hlavu a morál:

-Opovrhujeme dnešní snowflakes generací, která je rozhozená z libovolného náznaku rizika, nebo jen zmínky o násilí. Není ale strach ze psů, z divočáků, vlků... takovým poslíčkem, toho, že jsme trochu snowflake?
"Vlci jsou nejlepšími pastýři sobů"

-Z každého setkání s lítou Gevaudanskou bestií v parku na Proseku ("běžel ke mně Bišonek a tvářil se drsně") vyjde člověk o fous silnější, protože čelení "facing" riziku tříbí a upevňuje charakter. Tedy pokud už člověk není zlomená ovce, tak se místo upevnění dostaví strach a frustrace, která ho provází.

-Já nechci žít ve státě, který mi garantuje jistotu a naprosté bezpeční při výkrmu, výměnou za práva ostatních. K životu riziko patří a dělá ho krásným a vzácným. A ne, nebrečte - dnešní svět je extrémně bezpečné místo, děje se nám dohromady hovno. 99,9% minulosti bylo MNOHEM horších.
"Těžké časy rodí silné muže" My tleskáme každá snaze o to, aby se rodili slabí muži.

-Budeme podporovat štvaní pejskařů proti střelcům, střelců proti pejskařům, motorkářů proti dronistům... ve jménu bezpečí? "I kdyby to mělo zachránit jeden jediný život..." Říkám ne.
Mocní, stát... štvou vyděšené proti sobě a nabízí jim "bezpečí" na úkor druhých a zároveň i z nich dělají pro jiné ty "nebezpečné" S každým zákazem a omezením si podřezáváme vlastní větev, i když nám to tak v tu chvíli nepřijde a ještě s chutí zatleskáme. Nebo si zahajlujeme, abych se někoho nedotkl...
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 18.06.2021 13:07, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Moje reakce na velkého psa, co ke mně běží:
1.) Když mám náladu: Zastavím se, čelem k psovi, moc mu nekoukám do očí, ale ani moc neuhýbám a vlídně, sebevědomě s ním pokecám. Většinou to skončí s tím, že se mi strašlivý rotvajler, pitbul a jiný zabiják válí na zádech u nohou a nechá se drbat na břiše.
2.) Když nemám náladu, tak ho ignoruji, ruce do kapes a okud je dotěrný a malý, nepouštím si ho na těsno za záda.

Drtivá většina psů je zvědavá, somruje, nebo se chce kamarádit. většina z toho zbytku to jde "zkusit", vybít si frustraci od pitomého pána tím, že zkusí na chvíli zažít pocit šéfa (takové to padající hovno). Jejich sebevědomí je však nízké a klidný, leč mírně ofenzivní přístup je rozhodí a vycouvají. Velkého psa, který by mě venku, mimo "jeho" areál chtěl skutečně seriozně napadnout jsem ani v páté dekádě svého života ještě nepotkal. Kromě malých vzteklých hajzlíků, ale na ty stačí vyjet a utečou

Schickelgruber - postovaný odkaz jest toliko důkazem že:
-i na přelomu 19. - 20. století existovali vyděšení jedinci
-a že jich bylo málo a společnost to nezajímalo, protože výrobce zkrachoval a zbraň zmizela v propadlišti dějin, a dnes po ní "ani pes neštěkne". ;)
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Ulfe, v mém případě to nebyl Bišonek a měl jsem s sebou dítě, co se necítilo komfortně a mělo strach. Mám v paži, jak kdokoliv jiný vnímá přibíhajícho psa. Měl hlavu ve výši krku mé dcery. Pán ho nezvládl a neuměl odvolat. Být sám, beru to jinak, rozhodně víc "v pohodě". V té době jsem měl rizika dost v zaměstnání, rozhodně ne snowflake. Nevadí mi riziko, pokud je nezbytné a následky ovlivní jen mě.
Tazi, spíš mě zajímalo, co uděláš když pes už letí vzduchem na tebe s rozevřenou čelistí, protože tohle je útočící pes....
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

FMJ - nojo, vy máte v paži jak někdo něco vnímá a jiný může mít v paži, co máte v paži vy a jak co vnímáte vy. To jaksi není řešení. To se pak někdo může cítit nekomfortně, jen když vás potká, protože riziko, že ho zabijete je objektivně větší, než že ho zabije pes. Chápeme? A děti se mohou cítit nekomfortně a vyděšené z milionu důvodů, které s racionálním rizikem nesouvisí.
Každopádně z dětí, které se cítí vždy komfortně a jejich rodiče požadují, aby se svět změnil tak, aby se děti cítily jen komfortně, nic kloudného neroste. Jen ty snowflakes, slabí muži. Takhle prcek viděl, že ho táta ochránil před (zjevně virtuálním, ale tím lépe) rizikem a zůstane to v něm. A zároveň se tak jednou možná zachová sám.

A než vzteky rozkoušete klávesnici, tak to dočtěte - tím, co jsem napsal, ani náhodou netvrdím a neschvaluji, že pes, který neposlouchá a je na volno není špatně. Naopak, je to jasná chyba majitele. Jen v tom nevidím to drama ani návod na obranu před útočícím psem.

Na foru o přežití, bych čekal drsňáky, borce, co něco snesou a vedou k tomu svoje děti (ledová pumpa a "je to pašák!"), ne strašidelné historky, jak se moje bejby necítilo komfortně. Ale OK, neřešme to. :hand :beer
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Ale že ses taky vyjádřil pouze k případu psa, který Ti běží naproti, což? Taky žádná obrana před aktivně útočícím psem, což? Ergo totéž co já, což? Je mi šumák, jak dalece jsi schopen bagatelizovat jakoukoliv situaci, děláš to napříč vlákny, stejně jako "dodatky", "slova na závěr" a "už opravdu poslední poznámky". Jen si říkám, proč tak bohorovně klidný jedinec navštěvuje rozpad, kde je evidentní, že se to paranoikama bude jen hemžit. Už si tak trochu paranoidně a napůl vážně říkám, která tajná služba se nám prostřednictvím Tvé klávesnice snaží narušit "morálku".....
Naposledy upravil(a) FMJ dne 18.06.2021 13:59, celkem upraveno 1 x.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Pro FMJ... co udělám když na mě letí pes s otevřenou čelistí... Už mi též bylo padesát, mezi psy se bohybuju přes 30 let, a vyloženě takovej drsnej útok bez varování jsem ještě nezažil. Takže nevím jak bych reagoval. Nosím denně pistoli (když nejsou fakt vedra Glock 20, nebo Glock 40...v rážích 10mm Auto). Mívám u sebe i kasr,... ale... možná bych se posral,... pokud by mě pořádnej pes začal cupovat tak určitě. Možná bych to nějak zvládnul. Kdoví. Ale celej život sázím na prevenci, znám chování psů, vím co můžu, a co už ne. Psi se dají číst lépe než lidi. A celej život mi ta prevence stačila abych přežil. Krom toho většinou se pohybuju v přítomnosti mých psů, a v tom případě bráním ostatní psy kteří si přiběhnou hrát před nimi. Já znám spíš reakce "nebojte se on je hodnej", a já řvu "to je sice fajn, ale jestli přijde blíž, tak ho ti moji zabijou". A pokud se najde pes který se chce prát a majitel si ho neuhlídá,... Těch už taky pár bylo, a všichni dostali zle na frak.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

FMJ - pokud je vám to šumák, tak nevím, proč mi o tom píšete. Takže vycházím z toho, že vám to není šumák. OK?
Bavili jsme se o vaší situaci, kdy na vás pes neútočil. Pokud by pes útočil, řešil bych to tak, jak je tu popsáno snad 100x a necítím potřebu to psát po 101. Jasné?

Popravdě řečeno možnosti účinné reakce na doopravdy útočícího velkého psa jsou minimální.
Kde píši nějaké "opravdu poslední poznámky"? Prosím link.

Chcete říct, že kdo není štajf ze všeho, co se kolem šustne, není kvalifikovaný na nějaké krizové situace?

Jo, z vašeho pohledu věci možná bagatelizuji. A je to špatně? Nic se mi nestalo, žiji už poměrně dlouho a poměrně šťastně a nemám pocit, že by se mi moje strategie nevyplácela. Jste na tom lépe se svými strachy? A pokud ano,
proč?
Na konci našich životů, nebo těsně po smrti, by bylo fajn se setkat a říct si, jestli se vám vyplatil váš život ve strachu ze psího útoku, anebo já jsem doplatil na to, že psy považuji za zanedbatelné riziko, které si zaslouží tak jednu stránku o know-how, co dělat v případě průšvihu. KDO určuje, že věci bagatelizuji? Já naopak tvrdím, že vy je nafukujete. Kdo nás rozsekne? Jedině nějaké statistika. A když se mrknete, kolik lidí u nás bídně zhyne v krvavých mordách psů, tak mě prostě děsí jiné věci. Dokážete to tolerovat?

Je nutné mít na rozpadu stejnou míru strachu a paranoii ze všeho (a kdo určuje tu správnou hladinku?), nebo se tu mohou potkat jedinci, kteří vnímají různá rizika s různou mírou citlivosti a přikládají jim různou váhu?

Jestli vám mohu něco doporučit (já vím, just uděláte opak, protože jsem kretén, co má všechno na salámu a je tu aby rozkládal vysokou bojovou morálku) - tak se naučte něco o "psí řeči" a chování. Usnadní vám to život. Psi nefixlují a jsou čitelní. Můžete toho využít pro svůj prospěch a pohodu. A navíc je to i zajímavé.

EDIT: to poslední vám vlastně pěkně napsal Tazi.
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Rozdíl je ten, že sděluji něco o svém přístupu v jisté jedinečné a konkrétní situaci, vyvozuji závěry. Neopírám se do něčího přístupu a nebagatelizuji jej. Pokud nemáš chuť rozšiřovat, dle Tvého názoru, již vyčerpané téma, tak proč máš nejvyšší počet příspěvku na nick/den? Nemám strach ze psího útoku permanentně, ale byl jsem v sitiaci, kdy jsem si zakázal se zmýlit. Je to špatně? Asi jo. Ono vlastně na žlutou zastavují na křižovatkách jen paranoidní zbabělci...

Jinak ve Tvém případě nevidím důvod, proč se vyjadřuješ napříč všemi vlákny, pokud jediné nebezpečí je levicové směřování celého světa. Což je opravdu průser, ale zřejmě se s tím budeme muset nejspíš vyrovnat (neříkám smířit se s tím.). V mordách psů nezhyne, leč pokousání, poškrábání psem nejsou až tak ojedinělá, což? Nebo máš přístup k celorepublikové svodce RZS, PČR či svodkám všech MP? Nemyslím si. Zkus míň všechny hodnotit a spíš dávat informace, zkušenosti, nápady.... Protože tady akorát do všeho strkáš nos a nadaváš, že to smrdí....
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Chlapy už dost. Kdo psy nezná, tak se samozřejmě bojí víc než ten kdo je zná,... To že většina...naprostá většina psů co k někomu přiběhne se nechce prát je fakt. To že by měl majitel psa takovému obtěžování zabránit je taky fakt. To že se vyjmečně,...opravdu vyjmečně stane, že nějaký pes "bezdůvodně" zaútočí je taky fakt. A pokud mám s sebou dítě, a nechci aby se tahle (byť vysoce nepravděpodobná situace) stala mě, je na místě být připravený, a adekvátně reagovat. To je taky fakt. A taky je fakt, že pokud by lidi dokázali psy "číst", tak by se i tento zanedbatelný počet napadení podstatně snížil. Psi oproti lidem nejsou primárně zlí. (těch je fakt minimum) a většina pokousání je špatný odhad, špatná komunikace,... (kdyby psi uměli mluvit, věřím tomu, že by většina těchto "zlých kousajících psů" řekla něco jako "mrzí mě to já nechtěl, já to špatně pochopil, odhadnul,..."). Tím samozřejmě nijak nesnižuju následky které tímto napadením oběti utrpí, ani nesnižuju odpovědnost majitelů psa. Jen se tady snažím říct... Prevence může pomoci, a pomáhá. Útoku psa se v naprostý většině případů dá předejít. Naopak ubránit se silnému odhodlanému a sebevědomému psu je opravdu těžké, a každopádně se to neobejde bez šití nebo plastického chirurga. Chcete se umět bránit psu? Poznejte jejich chování, a můžete tomu předejít. Učit se obraně pokud už letí vzduchem s otevřenou hubou... na to bych nesázel. Viděl jsem ty mí dva v akci. Každý z nich by mě dokázal bez větších potíží zmasakrovat nebo zabít. Oba najednou? To bych sám nastavil krk ať to tolik nebolí:)
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od sigurd »

Problém je v tom,že majiteľ psa má ten "psíčkarský" pohľad na svet.Všetci okolo sú povinní znášať ich rozmary-veď on je zlatý,on nikomu neublíži,on sa chce len hrať...Keď to niekto odmieta,tak je zlý,nemá rád zvieratá...
Ja osobne by som vlastníctvo a pohyb psov pomedzi ľudí zakázal,s výnimkou spoločenských psov(tak do 3kg) pre osamelých ľudí a "pracovných" psov.Tým by sa problém ochrany pred útočiacim psom vyriešil.Byť mladší,tak si na tom vybudujem politickú kariéru...
Má tu niekto info,koľko je na svete psov,koľko zbytočne zožerú,len pre niekoho potešenie...Najväčšie "potešenie" mám na jar,keď sa zo snehu okolo panelákov objavia psíčkarské "poklady",a na prechádzku s vnukmi môžem ísť len na dobre oplotené! detské ihrisko.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Na světě je cca 500 miliónů psů. A v Africe kvůli tomu trpí hlady, protože jinak by se mohli ty granule posílat tam. A zakázat psy by byl určitě dobrej politickej tah :D
Já bych zakázal auta, protože tolik mrtvých na silnicích to je děs. A nebo jen malá, s rychlostí do 30km/h a s velkým gumovým nárazníkem. A taky bych zakázal střelné zbraně. Terorismus by prakticky skončil. A dále kouření,...jó a chlast. To je metla lidstva,... a těch mrtvých a rozvrácených rodin,... Vlastně bych dovolil jenom chodit do práce (samozřejmě pěšky) a domů sledovat sport (né ten né, ten je nebezpečný, ten bych zakázal) tak telenovely, zprávy
(i když nevím o čem) a ve 21.h. večerku. Nedostatek spánku škodí. Jéé to by bylo na světě krásně :D
PROČ JÁ VLASTNĚ REAGUJU NA TAKOVÝ HOVADINY ?????
Odpovědět