Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Co se zákona týče, pokud bude někdo popotahován, bude to ten ochmelka.
A co se etiky týče, ta fenka se zachovala správně.
Nedávno byl v médiích případ. (mám bandoga, tak si to pamatuju)
Chlap šel po chodníku s bandogem, a z vedlejší zahrady přeskočil plot něm.ovčák, a toho bandoga napadl.
Bandog nelenil, a toho ovčouna zabil.
Majitel ovčáka zavolal policii, a policajti mu dali pokutu, protože mu utekl pes. A tím to skončilo.
Taky se mi občas stává, že k mým psům přiběhne cizí pes, a chce "prudit". Pokud je na volno, nese veškerou zodpovědnost jeho majitel.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Re Tazi: správně, jede na kole podle pravidel. Užívá veřejné prostranství a musí se řídit pravidly. Nic víc, než totéž pro majitele psů. Bohužel nestačí zvyková forma práva - slušné chování..
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Myslím, že se pořád motáme v kruhu, a v podstatě chceme to samé.
Existujou pravidla i pro psovody (vyhlášky a zákony) které určují jak se se psem na veřejnosti chovat.
Někde musí být na vodítku, někde musí mít i košík, je povinnost uklízet exkrementy,...
Někde se může (těch míst ve městech už moc není) pohybovat na volno. V každém případě, a za každých okolností nese majitel plnou zodpovědnost za to co ten pes provede.
Slušný psovod nedovolí aby jeho pes někoho obtěžoval, očuchával, nedejbože se k němu rozeběhl.
Teoreticky by šlo pokutovat i takové neslušné chování, ale netuším, jak by se prokazovalo.
Někdo má rád psy, a chce si je pohladit, pomazlit se s nimi (a stává se mi to tak u 30-40% lidí co potkáme), a pak mě udá, že jsem jim dovolil se přiblížit?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Naprosto s tebou souhlasím. Jde o sjednocení lokálních pravidel pro psy tak, jako jsou sjednocená třeba pravidla silničního provozu. Nic víc, nic míň. Pořád lepší, než zásahy do práva chovat některé rasy psů apod. I takové tendence jsou. Bordel je v tom lokálně proto, že i majitelé psů jsou pro lokální politiky zdrojem voličských hlasů.
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od cipis »

Aby to pomazlení se psem nebylo jak pomazlení s ženskou ve Švédsku (nebo kde to zavedli), akorát za psa to v appce odklikne psovod.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od vrbodol »

Andy- V přádku beru zpět pokud to je jak píšeš asi byla chyba na druhé straně. Možná chtělo hned z kraje napsat jak k tomu incidentu došlo a nemuseli jsme to tu řešit. :hand
K těm omezením a regulacím. Za mého dětství v těch 3 vesnicich co jsem se motal tak jo bylo psů hodně takřka u každýho baráku, ale všechno takovej klasickej podvraťák tudíž menší plemena a jediná sorta větších psů byly myslivecký což bylo vycvičený a pak vlčáci. A troufám si říct že 99% vlčáku měli lidi co s tim chodili na cvičák a věnovali se tomu,tudíž to bylo tak nějak vycepovaný. Prostě za těch komoušů se počítalo že s vlčákem bude každej chodit na svazarmovskej cvičák a věnovat se tomu. Mám známého jehož táta má nebo měl chovnou stanici čistokrevnejch něm. ovčáku a ten byl se psama od malička a říkal že v životě by s takovimhle psem dítě samotný nenechal.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

V pohodě, nic se neděje. Jen pořád nevím o jakém incidentu to vlastně píšeš ;) .
Malé dítě se psem nechat nelze. To by měl vědět každý, ale bohužel... neví :( .
I s dozorem je to dost na hraně, a člověk musí být hodně ve střehu, a ten pes musí být spolehlivý.
Tím myslím, pokud během let neprojevil náznak agrese vůči dítěti, mohu si dovolit pod dozorem je nechat si pohrát.
Oba víme, jak moc rychlé reakce má pes (udává se 2,5 x rychlejší než člověk), takže zabránit kousnutí je prakticky nemožné, ale pokud psa znám, dokážu většinou poznat, kdy se k tomu kousanci schyluje.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od vrbodol »

Tím proč měl někdo důvod tasit na psy tvého tatíka.
Já zas myslím že kousanec se prostě odhadnout nedá. Byl jsem svědkem 2 vystartování psa na dítě a jedno byla moje dcera. Kámošuv hovard čuba která s náma jezdila celej život na čundry od mala cvičená poslušná jen jí prostě zkurvil souseduv parchant, kterej po ní jako štěněti střílel z kuličkovky. Dospělej moh na ní dříví štípat, ale v blízkostí děcek jí prostě někdy seplo a ohnala se. Jednou když jsme byli v hospodě v pohodě nám ležela u nohou,klid vedle nás rodina s děckama žádný si jí nevšímalo a zničeho nic vystartovala po klukovi a s mojí holkou to samý jednou jsme se loučili v chodbě celou dobu nic a pak jí prostě hrábnulo a ohnala se. V ani jednom případě ublížit nechtěla, tomu by jsme v tý rychlosti nezabránili. Bylo to prostě v tomhle neodhadnutelný.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Fabulous »

Zrovna hovawarti jsou mimořádně zdrženliví vůči dětem…
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od vrbodol »

A možná pro to jen vystartovala ale nerafla, ale prostě jak bylo někde děcko muselo se bejt na pozoru ,ale odhadnout se to nedalo.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

devlop píše: 05.12.2021 20:44 Ve společnosti jsou totiž v současné době v nemalém procentu zasoupeni: hovada, sebestředná hovada, zmrdi, asociálové, egoisté, psychopati, sociopati, dementi, paranoici, schizofrenici, LGBT pošuci, kteří jsou schopni si psa pořídit jen kvůli tomu, aby je mohl prc*t do prdele (pardon, ale i to je realita)....
Jo, ale psa psa by si utrácel nebo radši rovnou střílel, zatímco s těmto individuama ve společnosti se musíme naučt žít. To určitě.
Do psů prosím nekopte ani nestřílejte (nejde-li o opravdovou krajní nouzi a i tak bych byl zdrženlivý). I pes chce jenom žít, akorát nemá prořezanou hubu na to aby to uhádal a ukecal. Bohužel umí jen kousat. Víc se asi k tématu vyjadřovat nebudu, protože dostat jednou přes tlapu mi stačilo dostatečně.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Grunt: tak se nadechni, vydechni, uklidni se a přečti si tyto řádky:
o utracení psa, který napadl člověka takovým způsobem, že mu způsobil vážná zranění či ho případně rovnou zabil, jsem psal v souvislosti s tím, že ve většině případů tito psi končí v útulcích, odebráni od neschopného majitele, který spadá do kategorie lidí, které jsem uvedl, viz tebou uvedená citace. V útulcích, kde si takového psa nikdo nikdy nevezme do "převýchovy", aneb "jo pane, je hodnej, akorát roztrhal dítě na sračky, chcete ho?". A ani samotní pracovníci útulku nejsou zrovna nadšeni z toho, že tam mají takto nepředvídatelného a zcela asociálního psa, kterého musí živit ze svého rozpočtu. Ten pes dožije svůj psí život v kotci o rozměrech 1,5X2m. Už to chápeš? Co je pro toho psa lepší?
A ano, je to tak, v této zemi je život člověka postaven nad život zvířete. Nauč se s tím žít.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

develop: Hmm, dobře…
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

devlop píše: 06.12.2021 21:02 Grunt: tak se nadechni, vydechni, uklidni se a přečti si tyto řádky:
o utracení psa, který napadl člověka takovým způsobem, že mu způsobil vážná zranění či ho případně rovnou zabil, jsem psal v souvislosti s tím, že ve většině případů tito psi končí v útulcích, odebráni od neschopného majitele, který spadá do kategorie lidí, které jsem uvedl, viz tebou uvedená citace. V útulcích, kde si takového psa nikdo nikdy nevezme do "převýchovy", aneb "jo pane, je hodnej, akorát roztrhal dítě na sračky, chcete ho?". A ani samotní pracovníci útulku nejsou zrovna nadšeni z toho, že tam mají takto nepředvídatelného a zcela asociálního psa, kterého musí živit ze svého rozpočtu. Ten pes dožije svůj psí život v kotci o rozměrech 1,5X2m. Už to chápeš? Co je pro toho psa lepší?
A ano, je to tak, v této zemi je život člověka postaven nad život zvířete. Nauč se s tím žít.
Ve skutečnosti jen velmi malé procento psů někoho pokouše z důvodů že jsou nebezpeční, nebo nezvladatelní, nebo asociální.
Ve skutečnosti jen málo takových psů končí v útulcích, a jen malé procento takových psů už v těch útulcích zůstane.
Ve skutečnosti jen málo majitelů takových psů jsou neschopní debilové.
Ve většině případů se jedná o souhru nešťastných náhod, nebo se ten pes "brání".
Spoustu takových psů, kteří někoho pokousali si majitel nechá (včetně pokousání od vlastního psa), a většinu psů v útulcích kteří tam takto skončili si někdo vezme.
Neměla bych problém vzít si psa, který někoho potrhal, nebo i zabil pokud k tomu došlo z výše uvedených důvodů.
Stejně tak bych neměla problém kamarádit s někým kdo nechtěně nebo při obraně někoho zranil, nebo zabil.
S psychopatickým, sadistickým, asociálním vrahem je to samozřejmě jiné kafe.
Toto vše je ale samozřejmě schopný pochopit jen člověk, který nemá vůči psům averzi, a je ochoten brát psa jako živého tvora.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Neznám nikoho, kdo by nebral živé psy jako živé tvory. Někdy je však třeba udělat ze živých tvorů neživé potvory.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

Konečně s tebou souhlasím. Je to zákon přírody, že slabší žere silnějšího.
Přírody které jsme součástí, a zákona který jediný je spravedlivý.
Někdy vyhrajou zuby, a někdy bouchačka. Nemá cenu se nad tím vzrušovat :lol: .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Maximus »

Hromovou hul jsem zacal nosit po incidentu, ktereho jsem byl svedkem velice z povzdali. Byl jsem na výletě a z kopce jsem viděl, jak se do vesnice pode mnou sjíždí sanitky, policie,.... Az následně jsem se dozvedel, že tam zmagoril rotwailer a pustil se do maleho kluka a jeho otec ho branil kapesnim nozikem. Ne moc úspěšně, protože oba utrpeli ztratova poranění, coz znamena kusy tkáně a koncetin pryc.

Nejsem proti omezování nějakých bojových plemen, ale smazkam, bezďakum a lidem s vaznou kriminalni minulosti by melo být znemozneno se pohybovat ve verejnych prostorech se psem nad urcitou hmotnost (20 kg???).

Stejně tak majitel psa by mel nest plnou zodpovednost za psa, resp. jako by to zranění ci smrt zpusobil sam majitel.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

Mám stejný názor.
Majitel by měl být postihován za to co udělal jeho pes jako by to udělal on sám.
Je to sice hodně přísné, a v mnoha případech nespravedlivé, ale majitelé by hodně přemýšleli jestli si toho psa pořídit, a když už by ho měli, dávali by si sakra pozor.
A bezdomovcům, fetkám, a kriminálníkům bych zakázala nejen velké psy, ale i malé, a nejradši vůbec žádné zvíře.
(Stačit by jim mohli vši, blechy, filcky,.....)
Mimochodem otec při venčení (vlastně pokaždé když jde z domu) taky nosí železo. Párkrát výstřelem rozehnal rvoucí psy (jednou si bouchnul .44magnum 10cm od ucha, a v hlavě mu zvonilo ještě doma ), a také říká, kdyby se nedejbože do někoho pustili, jediná možnost by byla je zastřelit. Jinak by s tím nic moc nesvedl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Andy Glock píše: 07.12.2021 12:17 A bezdomovcům, fetkám, a kriminálníkům bych zakázala nejen velké psy, ale i malé, a nejradši vůbec žádné zvíře.
(Stačit by jim mohli vši, blechy, filcky,.....)
to bych od tebe nečekal, takovéto zakazování dle kategorie lidí ;)

mimochodem, kriminálník může být i člověk, který krátil daně, dostal se do rvačky, nebo byl odsouzen, že se bránil legálně drženou zbraní a trochu se to zvrtlo. Bezdomovcem se může stát člověk velmi snadno a rychle. Jsou dokonce lidé, kteří se bezdomovci stali dobrovolně, žili normální život ovčana, ale odtrhli se od systému a chtějí si žít po svém v ústraní, pes je pak jejim jediným společníkem a ochráncem. Těm by jsi tedy psa taky zakázala?

Ale jsme již OT, jako vždy se to tady z psání rad, jak se bránit útočícímu psu, zvhrne na diskuzi zakázat/nezakázat/omezit/neomezit/omezit jen někomu a něco atd.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

Devlope, přesně tak, je to O.T. a hlavně je to dětinské slovíčkaření ;)
Jak báby na trhu, a kdo bude mít poslední slovo ;)
Bezdomovce myslím ty umolousané ožralé bezdomovce, fetky tam je to jasné, a kriminálníky jsem pochopitelně taky nemyslela lidi co neplatí alimenty, atp.
To že bych takovým blbům zakázala mít zvíře... nejsou schopný se postarat ani o sebe, jakákoliv pokuta je u nich nevymahatelná, a do kriminálu si chodí odpočinout, a trochu se zcivilizovat.
Pokud takovým lidem seberou i děti, tak proč ne zvířata.
Ale to že bych jim to zakázala je jedna věc, druhá věc je, jak by se to legislativně posuzovalo kdo může mít psa, a kdo ne.
A nebylo by to vůbec snadné, proto je to jen mé přání, a utopie :D .
Odpovědět