Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Jen technická :
1.) I člověk ve stresu jedna pudově
2.) Pokud to není vlastnost plemene (přecijenom je dobrman pes vyběrčího daní), tak psa vychovaného nemáš. Sorryjako.

Jinak se na mě nezlobte, ale ještě jedno dvě Storky "jakjsemsampotkalretrivravpustemleseapocuralsejentrochu" tak přestanu v noci hrůzou spát a do práce budu jezdit v otéčku, místo přes les s kanci, retrívry, ba i jorkšíry.

Já nevím chlapy, ale jestli tohle tak řešíte...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od the.marek »

:-D :-D :-D :-D

Na tomhle tématu se krásně profilují rozpadlíci a úplný hovna... :-D :-D

Jinak šťastný a veselý a snad nenajdete pod stromečkem nebo cestou na půlnoční labradora, či retrívra... :-D :-D

P.S.
Příspívat k téhle debatě nebudu, protože je to zbytečný, jako ke všem tady. Budu si teď muset dát az trest nějaký kliky, že jsem se neudržel a napsal jsem sem... :head
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Právě proto jsem to psal.

Jeho předchůdce byl taky dobrman, ale nějak úplně jiný.
(Máme pro tu rasu nějakou slabost..)
A mimo vzhledu, přítulnosti a oddanosti měl úplně jinou povahu. Byl takový nějak "rozvážnější" a ty divoké, přirozené pudy měl více potlačené.
Ale i tak jsem bych si ho na volno pustit nikdy pustit neodvážil.
*
Není to o rase, odvážím se tvrdit, že ani moc o výchově, ale o povaze každého jednotlivého psíka a o tom co má z genech po svých "divokých" předcích.
Může být pitbul nebo rotvík který si na sobě nechá "dříví štípat" a na druhé straně jezevčík nebo čivava agresivní, kousavá a zlá.
*
Výchovou se sice dá leccos změnit, ale přirozené pudy nebo danou povahu úplně potlačit ne.
*
Proto furt tvrdim, a tvrdit budu, že ta psiska za nic nemůžou. Že všechny ty politováníhodné incidenty jdou jen na vrub jejích nezodpovědných majitelů.

P.S. Když tak se omlouvám za OT.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Máš recht, že psi jsou osobnosti a plemeno a výchova nejsou vše, což je ovšem v rozporu s tím, že jde "jen" o zvířata. Psa nemám už kolik let, ale stýská se mi. Na druhou stranu: mám celkem tři kamarády s kavkazáky a středoasiaty (což jsou ve srovnání s nějakými dobrmany, rotvíky, piťáky, bandogy... zvřátka z úplně jiného vesmíru drsnosti) a mají je zpracované tak, že se na nich dá dříví štípat a není na světě moc lidí, kterým bych věřil víc, než jim. Rafael: :hand
The Marek: na řadu věcí sdílím Tvůj pohled. Tohle je jedna z nich.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Václaf »

Měl jsem dva Beaucerony,čubina nedá na syna dopustit a pes se nechal od něho vytáhnout z pokoje za ocas a ani se nezvedl a jednou si děcka na něm na pískovišti plácali bábovičky,bohužel to nemám nafocené. Jen tady taková drobnost jací byli (a stále jsou) kámoši,pejska už bohužel nemám,čubina se těší dobrému zdraví (bude ji v únoru 12 let). Fotka je z 8/2013. Fenka je ta s náhrdelníkem
Přílohy
012.JPG
Naposledy upravil(a) Václaf dne 22.12.2017 21:29, celkem upraveno 1 x.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Sweet.
Vlevo jasný happydog :D
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

štaflík píše: Jinak se na mě nezlobte, ale ještě jedno dvě Storky "jakjsemsampotkalretrivravpustemleseapocuralsejentrochu" tak přestanu v noci hrůzou spát a do práce budu jezdit v otéčku, místo přes les s kanci, retrívry, ba i jorkšíry.
Tak tam jsem neřešil ani tak psa, jako majitele. S pejsky jsem se zatím vždycky domluvil.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Když nemusím řešit psa, neřeším majitele. A psát pokaždé o tom, jak jsem potkal pitomce, nedělám nic jiného. Například mě dneska v Lidlu chtěla předběhnout jedna bába. Kam já to napíšu...? Ne nic ve zlém chlape, ale k tomuhle webu bych čekal silnější problémy a příběhy, než "jak jsem potkal retrívra".
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od the.marek »

Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Lyster »

Už jsem to dával do Krize online.
Já doufám že nikdo z fóra který vlastní ZP. není tak tupej. Tedy jeslti to bylo opravdu tak, jak se píše.
Na druhou stranu jsem se ale nemohl nepozastavit na lindčem lidí v diskusi, že u sebe někdo nosí zbraň, pepřák, teleskop a nůž.

PS: Novinář by mohl poznat rozdíl mezi motýlkem a multitoolem. :head
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od the.marek »

Ať si nosí kdo chce, co chce, pokud je to legálně...
Nějaké lynčování na diskuzích mě je taky u sedele, 90% všech diskuzí je jen o tom...

Spíš mě zarazila ta výbavička, očividně člověk, který se o vybavení, nožíky apod. zajímá, žádný Svazarmosaurus se starou Čízou a Mikovem.

Ani bych se nedivil, kdyby to byl nějaký "Labradoroposeroutkasmalýmpenisemanebezpečíočekávajícízakaždýmrohemastromem" odsud...

Druhá věc je, jak se to odehrálo ve skutečnosti... Nicméně košér to na mě moc nepůsobí...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Kruci, tam je můj nůž!
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od K4cer »

Cože tvůj nůž, ale tvoje pistole.. :chuckle
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

the.marek píše:Spíš mě zarazila ta výbavička,
No mně taky. Tohle má u sebe někdo kdo jde venčit psa (přitom nevidím třeba žádný mobil)? Kurňa, ta Praha to musí být opravdu nebezpečné místo…
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Hohepa »

To měl u sebe ten druhý , co šel venčit děti.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jestli se pejskař supernasral a řekl něco jako trhej, tak bych asi taky střílel mít tam děti. Raději odprásku psa, než aby moje děti měli jizvu od zubů. Každopádně psa poznáš podle majitele.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

No ještě že nežiju v městě. Přitom do lesa se doporučuje jako obranný prostředek velmi hlasitá píšťalka :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Bill Masen »

Kdo to doporučuje? :shock:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

poslušně hlásím, že já to nebyl :D Můj názor na cizí psy volně se pohybující ve městě bez náhubku kolem mých dvou dětí znáte, ale já zásadně petardy neházím.

Těžko říct, jak to bylo v tomto případě, možná se jen setkali dvě hovádka na špatném místě ve špatný čas. Rozhodně ten co střílel se dopustil jako první přestupku už tím, že házel petardy, v Praze je to regulováno vyhláškou, kdy se smí a kdy ne. Pokud pejskař měl psa navolno (asi měl, klacek v ruce a pes na vodítku mi nedává smysl) a byl mimo místa, kde psa volně mít smí (opět regulováno vyhláškou, jen nevím, jestli už vzešla v platnost, na začátku roku 2017 se řešila novela), tak se dopustil přestupku také. Kdo koho pak vyprovokoval tak, že tam stříkal pepřák a pak se střílelo do země, se myslím nedozvíme.
Co mě ovšem na tomto případě, respektive článku v novinách zaráží je to, že uvěřejňují fotky z místa činu, nábojnici v trávě, zabavené věci. To přece nějakému novinářskému šulínovi PČR nedovolí, vstoupit na místo činu a fotit si nábojnici a nevystaví před něj zbraně zabavené podezřelému. Tohle prostě PČR pustila do médií záměrně. Porovnejte s nedávným případem, kdy čmoudi v Brně vyřízli bílému čechovi usměv přes půlku hlavy - policejní mluvčí se ohání tím, že nesmí ani uvést národnost útočníků, protože probíhá vyšetřování a zákon to nedovoluje blablabla, novináři si ani neobstarají fotku poškozeného, i když to bylo na twittru a FB na sto místech. Ale tady novinářům pošlou rovnou fotky z místa činu, bo se střílelo, tak udělejte masírku. Je to prostě žumpa.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Lyster »

Taky mi to přijde jako účelová masáž. Zbraně fuj ať už jakákoliv, pistole, nůž, teleskop pepřák atd. Každý slušný člověk se má přeci nechat zmlátit, okrást a jestli to náhodou přežije, tak nedej bože, aby byly poškozeny útočníkovio práva...
Už několik let nosím u sebe věci na obranu, nůž, pepřák, taktické pero a baterku mám u sebe skoro stále, a dále podle potřeby teleskop, palnou zbraň (JPX4). Dost často chodím po městě i do přírody jako doprovod s dětma z 1.st. A děsim se toho, kdy nějakej priblblej pes, divočák, fetka nebo prostě magor na ně zaútočí... Když jsme při vyletě narazili na svini s malejma selátkama, hodně mi lepilo... A byl jsem rád, že ten pepřák v kapse mam kdyby bylo potřeba. Na štěstí utekli.

PS: Zase se řeší stejné téma ve dvou vláknech, Zde a v krize on-line. Jelikož v tomto případě pes nikoho nenapadl, byl by jsem za to, psát věci k tomuto incidentu dále jen do krize on-line. Ať v tom neni bordel.
Odpovědět