Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od kregan »

Vždy zastupuju řádného majitele. Nicméně paragraf o poctivé držbě sem neznal (a zatim s nim ne mě nikdo nevyrukoval).
A jak píšu, všechno probíhá dle zákona a navíc se vždycky snažim jednat i dle dobrých mravů. Jenže s mojí vizáží to je občas složitý :D Proto jsem rád za zvyk nestřílet, ale volat policii.
Čím víc víš, tím míň neseš.
molikoje
Příspěvky: 79
Registrován: 22.11.2014 0:14
Bydliště: u Jičína

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od molikoje »

Pokud někdo zvoní za dveřmi v noci, tak nejspíš normálně otevřu. Jinde bych si to nejspíš nedovolila, ale k nám ožralové nemají šanci zabloudit, zloději nezvoněj a pro nějaké násilníky by bylo trochu složitý chodit zrovna k nám a zrovna v noci. Ale jak už je z toho popisu zřejmé, tak u nás v noci nezvoní nikdy nikdo :) (A kdyby zvonil, tak to s největší pravděpodobností bude nějakej příbuznej/známej, kterej potřebuje pomoc)
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Dagobert »

Milan_rozpad píše: + mám kukátko což mi přijde jako naprosto zásadní věc + si říkám že by to chtělo ještě řetízek ..
Kukátko ti zalepí žvýkačkou a na řetízek si nachystají pákovky, protože řetízek je všude na dveřích ve stejné výšce. Kdo viděl film Leon, tak ví přesně, co myslím. :-)
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Dagobert »

Teď vážně.
Pokud by se dotyčný neozval a přesto zvonil pořád dokola a na výzvy nereagoval, tak je asi na místě volat policii. Zvlášť když je třeba našinec doma sám a není si jistý, kdo a proč je u dveří. Pokud dotyčný potřebuje pomoc, policie mu ji poskytne, ať už je to přespání nebo zavolání sanitky.
Kdysi v minulosti už jsem se taky dostal do situace, kdy jsem žádal o nocleh. Ale to jsme přišli (se slečnou) ještě za světla a cíleně jsem šel na faru u kostela. Farář tě nikdy nevyhodí jen tak, a když tě nenechá přespat přímo on, tak tě vždycky nasměruje někam, kde tě nechají.
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od čičmundík »

Tak na tohle téma mám příhod nepočítaně. Zhruba od mejch osmi let jsme s rodičema bydleli v paneláku na pražskym sídlišti. Byl to panelák kolaudovanej začátkem listopadu 89, takže vlastně jeden z posledních klasickejch s papundeklovejma dveřma a plechovejma futrama, který byly jen tak nasazený a nebyly vybetonovaný. Vykopnout to šlo fakt v pohodě - například soused odnaproti si jednou vykopnul dveře k sobě do bytu, protože ho manželka nechtěla pustit domu když se vracel nalitej z hospody. O něco míň veselá příhoda se ovšem stala tak v roce 93-94, když jedna rodina z baráku odjela na dovolenou a během nepřítomnosti se jim do bytu nastěhovali cikáni, který tam normálně chtěli bydlet. To byl docela fofr....Na základě týhle zkušenosti jsme pak pořídili dveře opravdu festovní, který sloužej dodnes. Kukátko tam je, ale je nahouby. Dveře vedou na společnou chodbu, kam se bez klíčů nikdo nedostane. Když někdo zvoní, je potřeba vylézt ven a kouknout do kukátka ještě u dalších dveří. Ty jsou sice taky zodolněný, ale ne tolik. Přes den tam otravoval kde kdo - obvykle jehovisti, podomní prodej a bůhví co eště. V noci se nám párkrát stalo, že zvonil někdo ze sousedů, jestli mu nemůžeme pučit chlast, že má doma párty a všechno vypili. To mi bejvalo tak 10-13 let. Postup byl obvykle takovej, že otevřít jsem šel já a táta čekal za rohem připravenej s nožem. Opravdu velkej rozmach nočního otravování - zejména v létě - nastal po tom, co v celym paneláku předělali zvonky a náš byl u domovního telefonu u vchodu hned první. To tam každou chvíli zvonil buď nějakej vylitej pitomec jen tak ze srandy, nebo chtěl někdo otevřít barák aby prostě přespal někde na chodbě nebo zkoušel že mu jen tak někdo otevře a on tam pokrade hasičáky a hadice od hydrantů. Tyhle noční návštěvy bejvaly celkem nepříjemný. Pokud po zazvonění člověk v domovnim telefonu slyšel dementní smích, bylo to v pohodě. Pokud tam bylo ticho a ten dotyčnej zazvonil zas třeba po pěti minutách, byl člověk takovej trošku vycukanej a nervózní. Zásadně jsme ale krom domovního telefonu nijak jinak nereagovali a neotvírali. Spát se ale šlo až tak po hodince klidu. Aktuálně bydlim v rodinym domku se zahradou. Psa nevlastnim, ovšem jsem v okolí jedinej, takže když jde někdo kolem plotu, vim přesně kde je podle toho, jak se ve štěkání střídaj psi od sousedů. Zvonek mám po většinu času vypnutej a zatim dobrý.....
Hlavně že je pivo v tlamě
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Skimpy »

to porubak
No musel to být docela nepříjemný zážitek byť s dobrý koncem, ale i tak docela nevšední situace. Taky se nám stalo něco podobného, dobýval se k nám opilec, který si spletl dům. Ale ten byl hlučný a evidentně ožralý a navíc byl to člověk, kterého jsme znali. Ale i tak v prvním chvílích co nás tzbudil to nebylo zrovna příjemné než se člověk zorientuje. O to hůře v tvém případě, kdy neznámý člověk a na první pohled asi ani nevypadal jako klasický opilec a ještě přelezl plot, no to je docela děsivé. Nevím jak ostatní, ale já v noci když mě něco probudí z hlubokého spánku tak věci vidím jinak než ve dne, kdy bych asi postupoval racionálněji než rozespalý uprostřed noci. Proto je asi vhodné mít promyšlený postup. Ale určitě neotvírat a zeptat se z okna kdo a co potřebuje, pokud nemám okno ze kterého by šlo vidět ke dveřím tak si doinstalovat kukátko nebo kameru, světla na čidlo nebo normální světlo ovládané zevnitř je asi standart. Určitě, ale vzbudit i ostatní v domě.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Heike »

Jako správný posera jsem dříve chodil otevírat se sklenicí či pytlíkem jemně mleté pálivé papriky nebo pepře. Vařit si baštu ve dvě ráno zakázané není, a když někdo zazvoní v ten čas, asi to má svůj důvod. Hodí se to, když za dveřmi je třeba fedr s pitbulem, co nevěří, že drogerie je fakt o dva domy vedle.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od LuVa »

Ehm - a to by ti bylo k čemu? Pokud žiješ ve světe, kde existují loupežná přepadení která lze odvrátit vysypáním sklenice pepře do obličeje lumpa, pak gratuluju. Ale nic ve zlém. Placebo má svůj smysl. A rozhodný obránce se nakonec třeba ubrání i tou pepřenkou.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od the.marek »

LuVa: :yes Asi tak... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od porubak »

Skimpy píše:to porubak
No musel to být docela nepříjemný zážitek byť s dobrý koncem, ale i tak docela nevšední situace.
Teď už si z toho děláme srandu. Ještě na druhý den, než jsme našli záznam, si mě všichni dobírali, že jsem byl náměsičný. Po shlédnutí videa všem zatrnulo a dostal jsem poprávu vyčiněno. Spíše mě na tom celém ještě dnes zařáží má iracionalita. Většinou jsem opatrný, ale to ráno vůbec. Dnes to přičítám především únavě a rozespalosti.

Proto si říkám, že člověk se může připravovat jak chce, ale až ta situace přijde, tak kdo ví, jak doopravdy zareaguje. Ale pořád by měl vítězit především pud sebezáchovy a pak zdravý selský rozum, znalosti/dovednosti, fyzická/psychická připravenost, schopnost improvizace a až nakonec výbava.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Heike »

Moudrý LuVo, představ si, že placebo v podobě pepře nosí i policajti. Ano, věřím. Tady se stává, že do bytu vleze cikán, a když je načapán, brání se, nebo při přivolání policie tvrdí, že si spletl vchod, a nic se neděje. A u soudu vypadá jinak šíp v hlavě nebo chili v očích. Nic ve zlém, doporučuji si to vyzkoušet.
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Milan_rozpad »

Dagobert píše:
Milan_rozpad píše: + mám kukátko což mi přijde jako naprosto zásadní věc + si říkám že by to chtělo ještě řetízek ..
Kukátko ti zalepí žvýkačkou a na řetízek si nachystají pákovky, protože řetízek je všude na dveřích ve stejné výšce. Kdo viděl film Leon, tak ví přesně, co myslím. :-)
pokud zalepí kukátko žvýkačkou tak by otevřel asi jenom idiot ... nebo ho zakryl - takže asi tak
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Jason »

Zvonek jsem taky hned zlikvidoval jednak ten venku u vrat a i vedle dveri. Bydlim v baraku kde se kazdej den zamyka po skonceni prace (cca 18 hod) a jako majitel na to docela dbam aby to tak porad bylo. Takze pokdu by nekdo v noci prisel a busim mi na dvere tak je to uz hodne divny.

Mam bezpecnostni dvere plus zamek a taky kukatko. Nechal jsem si ho objednat aby to nebylo to klasicky - sice ma taky klapku ze vnitr ale i kdyz je otevreny a vevnitr se sviti tak to neni z venka videt..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Butch »

Co se týče kukátka, vždy, když jsem zvonil na svoji babičku, tak jsem zakryl kukátko rukou a pokaždé mi v klidu otevřela, následovala diskuze......výsledek je ten, že teď už se ptá kdo je za dveřmi, což je pozitivní, protože prostě jsou lidi, kteří přepadávají důchodce.

Bydlím v domku a zvonek taky nefunguje. :D je bezdrátovej, došly baterky, ale nikomu to nevadí, pošťačka se ani nesnaží......

Pár let zpátky se mi stala taková situace, rodiče odjeli na dovolenou a já a pes jsme "hlídali" dům. Kolem druhé ráno najednou vyskočil z gauče a se štěkotem běžel ke dveřím. Tak jsem rožnul, vzal baterku, nadrcl 1911 a šel ven, obešel jsem barák a nikde nic, po chvíli jsem to zkontroloval ještě jednou. Bylo to v létě a bylo teplo, myslím, že jestli mě někdo viděl jak tam chodím s pistolí a v trenkách kolem baráku tak to musel být pohled k posrání :D
Každopádně asi za tři dny se rodiče vrátili a první čeho si otec všiml bylo to, že nám chybí v jezírku soška, ale fakt pěkná, žádný sádrový trpaslík :lol: dělaná na zakázku.
Takže jsem asi někoho vyplašil. Překvapením pro mě bylo, že pes reagoval, protože se jednalo o třináctiletého mopse se šelestem na srdci, takže žádný bouchač. :o

Mezi touto událostí ( cca pět let zpět) a současností vykradli dva sousedy v okolí, obě rodiny byly doma spaly. Ráno se nestačili divit, když nikdo nemohl najít peněženku a měli vypáčené dveře na terasu. Mimochodem mají v domě alarm, ale ten přece nepouští když jsou doma. :rofl Což je další věc, dům je zajištěn tak dobře jako jeho nejslabší místo, k čemu bezpečnostní dveře, když mám pak obyčejné "okno" na terasu.
PČR se nakonec podařilo je chytit, i když náhodou při páchání jiné trestné činnosti.

A sousedi (oba) si už taky pořídili psy. :clap
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Koniáš »

Butchi odkud jseš?
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Butch »

Ostravsko :D :D běhal jsi nám tenkrát po zahradě? jestli jo vrať sošku :D
patresse
Příspěvky: 3
Registrován: 30.04.2015 11:29

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od patresse »

Ahoj všem,
osobní zkušenost z chaty na kraji lesa; pozemek větší, oplocen perimetr plochy cca 4.000m, ostatních cca 15.000m volně, prostor udržován. Všichni okolní vědomi si koho pozemek jest. Ke svým chatám mají přístup na věcné břemeno práva průchodu a průjezdu. Mají parkovat na svých pozemcích... Nemají se mnou žádné dohody o používání mých pozemků vyjam jedné partaje, která má 6 aut a proste je na kraji u jejich pozemku parkovat nechávám.
Sousedi nepřející, neb mám "o kozu víc". Takže idealní situace pro cvičení sebeovládání...
Co probíhá? Dlouholetá záškodnická válka z jejich strany. Sere mne to, ale je jich celkem víc než mám v zásobníku mé 75. Takže jsem opatrný... Nevystupuji aktivně, ale pokud je zastihnu jak si parkují kde nemají, blokují průjezd, kradou mi kubíky dřeva, chodí si ke mně na jabka etc. na ryby do mého rybníku... no prostě jsou to šmejdi. K tomu mi s oblibou vyhrožují, zatím jsem imunní, ale moje rodina ne. Jejich cílem je mne vystresovat, zatím se nedaří...
Na chatě EZS s napojením na BA a kamerový systém poté, co chata byla před 10ti lety vykradena s totální znalostí prostředí...
Hezká situace. Takže co dělat? vyrobit si pevnost, nebo ignorovat vyhrožování? Nebo co?
Volná diskuse k tématu vítána :o)
Všechny zdraví Patrik
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

cestu bych přeložil na obvod pozemku (pokud to místní situace dovoluje), zbytek oplotil a zapsil.
koho bych chytil, toho bych předal PČR
je cesta v katastru?
patresse
Příspěvky: 3
Registrován: 30.04.2015 11:29

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od patresse »

Zdar,
cestu nemohu přeložit. ty tři objekty sedí vedle mne uprostřed a pozemky mám okolo. Je to na prd, ty jejich chaty jsou epocha, jedno je rujna trochu spravená držená egoistickým možralým magorem, druhou nejlepší drží intouši na důchodu, kteří se nudí a hrají hry a třetí je důchodkyně, která jede s většinou a nenávidí mne za tu kozu. Další jsou na obvodu, a jsou nebezpeční annšto jsou lokálové a nenávist mají zarezlou až v řiti....
Ach jo..
Bylinka36
Příspěvky: 3
Registrován: 03.11.2013 20:09
Pohlaví: žena
Bydliště: Ždánický les

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Bylinka36 »

Z trošku jiného soudku. Pocházím z příhraniční obce se Slovenskem, poměrně hluboké lesy. V 90. letech, kdy ještě v naší obci fungovali celníci jsme mívali docela často veselo. Přes lesy nad naší obcí si zkracovali cestu utečenci. Dodnes si pamatuji ty přestřelky, které se ozývaly z lesa, brrr. Nejhorší noc mého života, nevím kdy to už přesně bylo, byla kdy táta byl na noční a z lesa se ozývaly úplné salvy. Máme pochodovala celou noc po baráku, v jedné ruce nůž na porcování masa, v druhé kovovou trubku od vysavače. Na ten děs nikdy nezapomenu :( . Pak bylo pár let klid, celní správa se zrušila, až do minulého roku. Na konci léta jsem se při sběru hub trošku zatoulala dál do lesů, naštěstí chodím potichu a pes mě poslouchá, když v tom jsem si všimla odpočívající skupinky tmavších otrhaných a vyhublých lidí, kteří na sebe mluvili jazykem podobným ruštině, že by Ukrajinci? Od té doby na návštěvě rodičů raději už sama nikam dál nechodím, jen okolo obce :roll: ...
Odpovědět