Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
patresse
Příspěvky: 3
Registrován: 30.04.2015 11:29

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od patresse »

To zní jako by se vrátila doba Banderovců, když se snažili dostat na západ...

U mne novinka, sousedík si vyrobil studnu, bez ničeho, bez infa, natož dohody. Takže moje voda je ohrožená, protože já mám kopanou studnu ve skále hlubokou 5m a vrt 17m, a pan soused si vyšvihl oficiálně 30m vrt vzdálený od mé studny cca 15m. Takže depresní kužel nebo jak se to jmenuje mi asi zavaří... Věřím, že se teď láme smíchem jak mi to zavařil... A to neřeším odpadní vodu, kterou m,i jistě radostně pošle do rybníka, neb septik nemá... Co včíl? 8-)
Butch
Příspěvky: 776
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Butch »

Včil na odbor životního prostředí, jelikož je to znehodnocování kvality povrchových vod, na což je potřeba povolení :yes

§34 odst. 1 písm.b

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-254#cast3
vp123
Příspěvky: 8
Registrován: 17.11.2014 20:46
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od vp123 »

Bydlím v panelovém domě a ještě nikdy jsme problém s nočním návštěvníkem neměli, ale ani ne před týdnem na nás v 11 večer někdo zvonil. Přímo pod domem je hospoda, tak jsem myslel, že se jen někdo opřel o zvonky - po chvíli ale zase zvonění, tentokrát dlouhé. Z okna nikdo vidět nebyl, ale zvonil dál, tak jsem pomocí elektrického vrátného otevřel vchodové dveře, zamkl, oblékl se a připravil teleskop poblíž dveří. Sledoval jsem chodbu kukátkem a jaké bylo mé překvapení, když se rozsvítilo světlo a viděl jsem dvě postavy ve stejnokroji městské policie. Otevřel jsem a ukázalo se, že jen nesou soudní obsílku - nebyla pro mě, je to složitější, adresát na adrese již delší dobu nebydlí. Omluvili se a odešli. Než odešli, stihl jsem si zapsat číslo auta - máme zrovna rozkopanou ulici, proto jsem jejich auto neviděl, musel jsem se pořádně vyklonit. Zjistil jsem tyhle věci: 1) Evidentně se na noc nezamyká dům, tak, jak by se měl; 2) Není, jak poznat, kdo zvoní - má se v takové situaci odzvonit, nebo ignorovat? Vzhledem k tomu, že kamerový systém na schůzi SVJ již jednou neprošel, mě vážně nenapadá, jak to řešit. 3) Pokud by se na noc dům zamykal, co dělat, zvoní-li někdo? V domovních dveřích není kukátko, snad jedině sjít dolů odemknout, vyjít zpátky do bytu a odzvonit. 4) Má vůbec městská policie právo v 11 večer doručovat takhle obsílky, které prokazatelně nespěchají tak nutně, že by nepočkali do druhého dne? A co by se stalo, kdybych neotevřel vůbec? Díky :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

funguje ti interkom? zeptal ses kdo je tam? neodpověděli?
vp123
Příspěvky: 8
Registrován: 17.11.2014 20:46
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od vp123 »

To jsem zapomněl napsat, ne, nefunguje, již delší dobu, nikdo se o to nestará, proto jsem s ním vůbec nepočítal
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od cipis »

Jedna z nejdůležitějších věcí ...
vp123
Příspěvky: 8
Registrován: 17.11.2014 20:46
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od vp123 »

Dům je celý v žalostném stavu. Na schůzi bylo řečeno, že zvonky (i s interkomem) se budou měnit při rekonstrukci, o které se pořád mluví, ale stále se nekoná
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Artifex »

A teď si vemte, že by tam žil Kublajchán, by mezi chudáky strážníky městapáky hodil preventivně P1čku a "vyletěl ven s kosou v ruce jim politicky vysvětlit, že se v takovou pozdní hodinu nechodí na návštěvu a že když se na něco zeptám, musí odpovědět." To by byl v médiích další "Uherský Brod" jako vyšitý! Šílenec měl legálně zbraně! :rock
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od DanBlack »

Pár připomínek...
  • * Vchodové dveře se zamykat nesmí. (=únikový východ) Byl jsem již ve sporu s požárním dozorem - buď musí jít zevnitř otevřít bez klíče nebo musí klíč viset v dosahu.
    * Nejsi povinný kohokoliv pustit do baráku. (po nás také každou chvíli někdo chce pustit dovnitř, jsme na zvoncích první - zásadně je posílám do /DEV/NULL)
    * MPíci v tomto případě postupovali logicky (netvrdím že právně správně), je větší šance zastihnout člověka doma v 11 večer než v 9 ráno...
    * Kamerový systém přináší dost komplikací, pokud není barák soukromý (jednoho majitele) nedávám moc šancí na prosazení.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

kameru stačí namířit tak, aby nezabírala ulici nebo chodník a nepořizovala záznam, aby byla legislativně v pořádku.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od cipis »

Záznam pořizovat může, při delší době záznamu jak tři dny je potřeba registrace.
A taktž ulici či chodník zabírat může, pokud je hlavním sledovaným objektem třeba vjezd nebo vchod apod.
Nedávno byl publikován nějaký případ, kdy ta kamera zabírala právě i veřejné prostranství, nicméně po nějakém odvolání atd. to bylo defacto v pořádku. Účelem totiž bylo sledování svého, ne toho ostatního ...
Něco podobného je fotografování tramvaje, když při tom vyfotíš i jejího řidiče, tak také nepotřebuješ jeho souhlas ...

Vchod zamčený být může, ale musí mít tzv. panic otvírání. Tj. zevnitř madlo nebo klika.
Nejideálnější je elektromechanický samozamykací zámek, akorát ta sranda stojí od 7 tisíc nahoru, nicméně mohu vřele doporučit. Na jedné straně klika, na druhé také, ta vnější se "protočí", pokud si "neodemkneš" klíčem či ti to někdo zevnitř nesepne. Vnitřní klika "odemyká" závoru i střelku, které se zavřou při každém zavření dveří, tedy to nevisí jen na střelce, jak klasická "kula", na kterou stačí planžeta nebo hrubá síla. Zámek je prostě zamčen tak, že je zasunutá závora a zablokovaná střelka.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

my máme zevnitř takový ten čuftík místo klíčové dírky, takže lze odemknout kdykoli bez klíče.

máš pro ten záznam nějaká podklad, cipisi? když jsem to hledal nedávno kvůli prodejně, záznam byl dost striktně vyloučen.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od cipis »

Prodejna je trochu jiný problém.
Našel jsem toto: https://www.google.cz/url?url=https://w ... mEq6KbF6aw
a koukám, že tam už o třech dnech záznamu není ani slovo (nebo jsem to blbě četl). Pro soukromé prostory tam není ani ta oznamovací povinnost vůbec:

Kód: Vybrat vše

Provozování kamerového systému se záznamem pro osobní potřebu nastává,
jestliže se fyzická osoba/občan rozhodne za účelem ochrany svého
majetku monitorovat soukromý pozemek, objekt, byt včetně vstupu, soukromé
parkovací místo apod. na takové zpracování se zákon nevztahuje (viz podrobně
§ 3 odst. 3 zákona č. 101/2000 sb.), a tudíž není třeba podávat
oznámení o zpracování osobních údajů. v takových případech je však třeba
vyhodnotit, zda kamerový systém nebude provozován v rozporu s jinými právními
předpisy: zpracování osobních údajů pomocí kamerových systémů je
nutno provádět tak, aby nedocházelo k nadměrnému zasahování do soukromí
jiných osob (viz podrobně § 12 a 13 zákona č. 40/1964 sb., občanský
zákoník, ve znění pozdějších předpisů).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

prodejna, stejně tak družstvo nebo sdružení vlastníků. Kdyby si člověk namontoval kameru nad své deře, bylo by to obhajitelné, ale jako doplněk interkomu u domovních dveří...pokud by družstvo provozovalo kameru zasahující i mimo prostory sdružení náležící, má ohlašovací povinnost, pokud nepořizuje záznam nemusí mít ani projekt ani instalaci firmou
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Desouza »

No nevím ,ale podívejte se na reportéry ČT , je tam případ velice příznačný . V kostce prostě a jednoduše máš právo kamerovat cokoli co se týče chráněného zájmu .. I NSS to uznal .( jednalo se o novináře kterému neustále někdo ničil majetek , prakem do okna atd.. )

Edit : Nikoliv nevyšší soud , ale nejvyšší správní soud .
Naposledy upravil(a) Desouza dne 04.05.2015 0:57, celkem upraveno 2 x.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sigmark »

jako soukromník ano, Desi, ale jako právnická osoba...už musíš jít skrz úřady, takže cáhpu proč sdružení nájemníků smetlo kamerový systém ze stolu.

určitě bych ale zprovoznil interkom ( který může mít on-demand kamerku zabudovanou, pak by to nebyl kamerový sytém, protože nesnímá kontinuálně a jeho cílem není ostraha, ale vizuální kontakt s osobou u zvonků), protože lidi jinak otvírají na blind. Nebyl púroblém se dostat do prakticky jakéhokoli paneláku u nás jen prozvoněním partají, lidi jsou nepoučitelní
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Desouza »

Asi jo ,ale hleďte .

Jak se točí výtržníci
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142 ... 009/video/

najít to byl porod :lol:

Hlavně se nebát , na šmejdy se holt musí tvrdě ..
Vincit omnia veritas .
Butch
Příspěvky: 776
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Butch »

U nás v domě to neprošlo kvůli ceně, máme tři vchody do domu ( tři domy spojené sklepem ) a dva vchody do sklepa, takže dle technika 7 kamer, cca 50 000,- někdo totiž vykrádal sklepní koje, po prodiskutování kamer to přestalo. :o

Řešili jsme problém, že máme prosklené dveře, ta aby ty kamery zabíraly co nejméně ulici, v našem případě to bez záznamu nemělo cenu, to byl právě druhý problém.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od K4cer »

Nevím jestli se to hodí právě sem, ale vhodnější vlákno sem nenašel a kvůli jedný fotce nový zakládat nejdu. Admin dyštak promine a přesune.
bezpopasek.JPG
Zleva doprava: pouzdro na pistoli s pistolí, kroužek na velkou baterku, sumka na zásobníky do pistole, ocelový klepeta, kroužek na tonfu/obušek. Původně tam toho bylo víc, vysílačka, flaška s vodou, kaser, a ještě něco, ale bylo to velký, těžce schovatelný, a hlavně zbytečný. V aktuální sestave to překryju blůzou nebo čímkoli a není to tak nápadný.

"Security" opasek - slouží primárně na patrolování kolem domu a pod. Dokud jsem vzhůru, visí ve vyfocené podobě u vstupních dveří, na noc přesouvám baterku a pistoli k posteli. V případě podezřelejch zvuků kolem domu opasek jen vemu a nasadím, mám na něm vše potenciálně potřebný a nemusím řešit kde je to nebo támhleto, co mám zrovna na sobě atd. V případě potřeby (zhoršování bezp. situace) jde operativně přidat nebo ubrat cokoli.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Count »

Pistoli k posteli. Děti máš?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět