Bydlení

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od Jason »

Nechci aby to neznelo jako rejpani ale spise bych se na to podival trosku z praktickyho hlediska. Nevim jak jsi v zivote "trenoval" nebo jaky mas zkusenosti (outdoor, cestovani atd.) ale co popisujes mi prijde trosku jako nerealny nesmysl:

- dovedes si predstavit tri mesice jist studenou "trvanlivou" stravu? Ja tedy osobne ne. Hlavne zasoby co mam doma (pocitam pro dva lidi na 6 mesicu) pocitaji bezpodminecne s varenim (testoviny, rejze, konzervy). Pokud by se jednalo o barak kde by lidi nemeli co do huby a padali hlady tak i vune varicich se testovin je vyzene se sekerou v ruce z vlastnich bytu a pujdou na navstevu...

- co se tyce vody. Pokud chces uvazovat o zasobach tak musis pocitat na celkovou denni spotrebu a ne jenom co je na piti. S tim clovek proste musi pocitat, samo se to nevyresi. Hlavne litr a pul vody na cloveka a den mi prijde zoufale malo. Ja treba osobne vypiju jenom v praci kazdy den 2 - 3 litry vody + doma dalsi alespon litr a potom co je ve strave.

- pokud se pocita s PA tak bych si s tou teplotou nebyl tak jistej a nespolehal bych ze pokazdy bude stejna teplota jako vzdy byvala (myslim si ze pri delsi absenci prumyslove vyroby - v globalnim meritku - dojde k zmene teploty celosvetove). Celkove velika absence bezne lidske cinnosti - doprava, prumysl atd povede ke zmene. Sam si popisuoval stav se ctyrletym ditetem. Ja osobne dite jeste nemam ale uz jsem nekdy nejaky videl a i tak si nedokazu predstavit ze by bylo tri mesice v budove kde se netopi a venku je regulerni zima. Nehlede na to ze se budu ja pohybovat po byte v bundach a dekach... Byl jsi nekdy treba pres vikend na chalupe kde zamrzlo topeni a neslo zatopit? Ono to vypada jako malickost ale usinat v promrzlym spacaku, budit se do promrzle mistnosti neni zadnej med...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Serža »

1 - studená strava klidně dlouhodobě? když je to opravdu NUTNÉ, no problem
2- když si za daného stavu věcí rýpavý soused všimne, že nehubnu jako ostatní a dojde si pro zásoby, tak umře
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od Jason »

Ja si tedy tu studenou stravu nedokazi moc predstavit, hlavne jsem se byl podivat ted ve spizirne a na vetsinu veci potrebuji varic...

Spise bych se bal aby se pak vice hladovych sousedu nedalo dohromady a nedosli si pro moje zasoby - mysleno z hlediska preziti v jednom baraku cca 3 mesice...

Ja se osobne porad snazim pocitat s tim horsim scenarem, kdyz vidim lidi v okoli tak si nedokazu predstavit jak by spolupracovali, spise jak neco ochcat aby z toho vytezili jenom oni..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od K4cer »

S vařením (technicky) problém nevidím, to je snad ten nejmenší problém.
Souhlasím ovšem s ctihodnými předřečníky, že velký problém jsou sousedi, kteří mi to jídlo seberou.

Voda jde (za určitých podmínek) řešit naráženou studnou před domem, nebo přímo ve sklepě domu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Bydlení

Příspěvek od Maximus »

Osobně také vidím problém právě ve větších bytových domech, potažmo v panelových sídlištích. Sociální složení obyvatel rozhodně má k ideálům většinou hodně daleko a v případě vážného kolapsu bych si opravdu nedělal ideje o tom, že sousedi, kteří si pomalu neřeknou nyní ani "Dobrý den" začnou nějakým zázračným způsobem spolupracovat.

Spíše se vytvoří i v rámci jediného vchodu paneláku jeden či několik "klanů", jehož příslušníci si budou jednoznačně "bližší" a pak ti ostatní, kteří budou více či méně postradatelní.

Při takovéto roztříštěnosti je téměř nemožné odolávat trochu organizovanějším rabujícím bandám. Zvlášť jen tip na takového "křečka" v domě bude cenným "obchodním artiklem" ve vztahu k takovýmto bandám - procenta z kořisti,za příslib "ochrany" či časem třeba jen za jednu masovou konzervu či dočasné odložení hromadného znásilnění sousedovy ženy či dcery.

V případě dlouhotrvajícího stavu i zoufalí sousedé budou dělat zoufalé věci a pokud dotyčného "křečka" něco donutí opustit relativní bezpečí bytu za masivními bezpečnostními dveřmi, tak může očekávat nepříčetného souseda či sousedku za každým rohem v domě.

Rozhodně také pochybuji, že obyvatelé přízemních bytů si nechají dobrovolně zazdít či jinak opevnit okna. Navíc to klade další nepříjemné otázky, kdo by to dělal, kdo a kde sehnal a dopravil potřebný materiál (tedy pokud nebydlíte přímo proti velkým stavebninám).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bydlení

Příspěvek od dracekvo »

Mě by hlavně zajímalo, jak chcete přijít k sousedům ze spodního patra a říci jim, že si ve svém hnízdečku mají nechat vybourat ty pěkné plastové okna a zazdít je :)
Věřím, že by na to pak lidi přistoupili, ale tou dobou bude průser už pěkně rozjetej. Lidi co se nezajímaj o survival pořád budou čekat, že se to uklidní a odněkud příde pomoc.
Já bych teda asi taky čekal do poslední chvíle, ale tou dobou už bych měl ve sklepě připravenej cement a cihly :D

Edit: A teď koukám, že než sem to dotvořil, tak mě s tím zazdíváním předběhl Maximus :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Serža »

já se nikoho neptal a dal jsem si tam mříže...naštěstí barák není památkově chráněný
nabízel jsem sousedce, že to zařídím i pro ní - výhoda pro ní, že by se nemusela starat a mě by se to zlevnilo asi o 3000,- :) (více mříží = nižší cena)
jenže paní pravila, že nechce žít jak ve vězení a že ne...no, říkal jsem jí, aby se pak nedivila, až jí tam hupne nějaká smažka...už jsme takhle (u jiného bytu v přízemí) vykradenej byt měli....ale prostě každý svého štěstí strůjcem
kdyby mělo jít do tuhýho, asi bych pořešil na míru něco jako "okenice" montované zevnitř...místo tam na to je
takže pak zvenku mříž, pak okno, pak okenice
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od K4cer »

S těma mřížema vopatrně. Uhořet v bytě za vlastními nesundatelnými mřížemi bych byl asi pěkně nasranej.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Serža »

K4cer píše:S těma mřížema vopatrně. Uhořet v bytě za vlastními nesundatelnými mřížemi bych byl asi pěkně nasranej.
a jak tedy ve stejné cenové relaci zabezpečit přízemní (metr nad zemí) okno jinak?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od RobertK »

Pokud jseš v bytě a přízemí tak bych se těch mříží nebal, pořiď si unikovou nehořlavou deku, mohl bys dát folie, tím pádem okno otevřeš ale nikdo ti nerozbije okno z venku třeba tyhle https://www.next.cz/bezpecnostni-folie
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od zedik »

Serža píše:
K4cer píše:S těma mřížema vopatrně. Uhořet v bytě za vlastními nesundatelnými mřížemi bych byl asi pěkně nasranej.
a jak tedy ve stejné cenové relaci zabezpečit přízemní (metr nad zemí) okno jinak?
co rolety nebo spiš pevnostní venkovní žaluzie ?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od K4cer »

Hele já nejsem odborník na zabezpečení, ani nic neprodávám. Jen jsem chtěl upozornit na možný rizika - natvrdo zamřížovanej byt se mi zdá jako dost nebezpečný řešení, kromě dveří nemáš žádnou únikovou cestu.

Zaprvní, pokud bydlíš v přízemí, bezpečnostní vokna - tady je prostor pro odborníky, zřejmě jsou různý s různou kvalitou i stupněm odolnosti. Ale jo, budou asi výrazně dražší než mříž.
Zadruhý, venkovní rolety. Levný plastový sou překonatelný velmi lehce, opět je vhodný se poradit s odborníkem.
Zatřetí, nejlepší je vždy kombinace zabezpečení - byt vybavit alarmem, jsou různý čidla reagující na pohyb, dým, rozbití skla, atd.

Pokud trváš na mříži, tak já bych je rozhodně řešil jako otvírací. Technicky by to neměl být velký problém stávající mříže alternovat.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Serža »

zedik píše:co rolety nebo spiš pevnostní venkovní žaluzie ?
nemůžeš mít současně zabezpečení a světlo
navíc když odjedeš na dovolenou, tak každej jouda co chodí kolem vidí, že tam nikdo není (žaluzie dole nonstop, případně si do ní zvenku zastrčí kus trávy a podle toho pozná, zda s ní někdo manipuloval)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Fabulous »

Tady jste OT
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Bydlení

Příspěvek od zedik »

je libo barák v itálii za 1 Euro ? :-)
https://www.novinky.cz/ekonomika/451415 ... -euro.html
Uživatelský avatar
Razol
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2016 21:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Břeclav

Re: Bydlení

Příspěvek od Razol »

Serža píše:
zedik píše:co rolety nebo spiš pevnostní venkovní žaluzie ?
nemůžeš mít současně zabezpečení a světlo
navíc když odjedeš na dovolenou, tak každej jouda co chodí kolem vidí, že tam nikdo není (žaluzie dole nonstop, případně si do ní zvenku zastrčí kus trávy a podle toho pozná, zda s ní někdo manipuloval)


Přece existuje něco jako timer spinač .Tak proč tím nespínat spuštění žaluzií? Popřípadě spouštění v zavislosti na intenzitě slunečního svitu
Válka neurčuje na čí straně je pravda - jenom kdo zbyde.
BERTRAND ARTHUR WILLIAM RUSSELL
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení

Příspěvek od Fabulous »

Fabulous píše:Tady jste OT
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Bydlení

Příspěvek od Majkl Night »

Kdyby jste měl někdo zájem, tak v Ostravě prodávají pěti patrový bunkr s pozemkem.

https://reality.avizo.cz/prodej-protiat ... AiPv78HuIA#
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Bydlení

Příspěvek od Germanik1 »

Možná podnikatelský záměr. Pronajímat místa v krytu s fitroventilací, vlastním zdrojem energie a vody. Beru to jako žert, ale kdoví? 😆
Udělám co musím
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Bydlení

Příspěvek od Hohepa »

Prodávají to i s tou vinotékou ? :angel
Odpovědět