Vaše připravenost

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Josef »

2 Radek07:
Odpověď je v takovém případě jasná - pokud je počet míst v bunkru limitován, pak tam půjde ten, pro koho je určen, tedy rodina (a to bez jakýchkoli dalších debat a výkrutů ze strany manželky). Příbuzným, sourozencům a ostatním "spřáteleným" rodinám přece nikdo po celou dobu nebránil, aby investovali vlastní úsilí do nějakého "zabezpečení" na neočekávané situace. Že to někteří neudělali a místo toho jezdívali k moři a užívali života, to byla jejich volba a bude to taky jejich problém. Pokud situace nebude příliš "hustá" a život zamíří spíš směrem k nějaké domácí potravinové samoprodukci, není problém ostatní příbuzné přibrat "do spolku". Samozřejmě pokud budou ochotni přijmout "pravidla hry", podílet se na společné práci a současně i striktně dodržovat opatření pro zachování nezbytné bezpečnosti. V tom posledním bodě zvlášť bacha !!! - největší nebezpečím jsou ukecané ženské a děti (které poskytnou případným rabovačům skvělé informace, aniž by o tom vůbec věděly). Já naštěstí s příbuznými nějaký zásadní problém nemám - jsou naladěni na podobné vlnové délce a ve svých scénářích na svá zadní kolečka myslí.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od gravedigger »

nebude čas na lítost a občas bude třeba tu chátru poflakující se kolem pozemku prostě zastřelit
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Maximus »

Snažím se, aby primárně moje rodina a přátelé byli připraveni na příchod "zajímavých časů", bohužel ne všichni berou rizika současného vývoje vážně (vařené žáby :head). Stejně tak i kamarády a známé snažím přesvědčit o tom, že už není ten pravý čas na to si jen užívat, ale je naopak potřeba myslet na "zadní vrátka", tj. vytvářet alespoň základní potravinové rezervy,materiálové rezervy (svítilny, baterie, mít alespoň spacák a jiné základní outdoor vybavení, odolné oblečení, trekové boty,...), myslet na zabezpečení majetku, vlastního zdraví a života (pomoc při získávání ZP, rád daruji dobrý nůž - tip na dárek ;)), zálohování a kopírování nenahraditelných dat, shromažďování důležitých knih (dobrý tip na vánoční dárek), obecně uvažování nad různými situacemi (CO BY, KDYBY?) a následné vytváření alternativních postupů, etc..

Stejně tak se snažím i ve škole studentům prezentovat dovednosti, které by mohli využít pro svoje přežití v nouzových podmínkách - rozdělání ohně, základní lovecké techniky, lukostřelba,... a v neposlední řadě jsem třeba i na tomto foru, kde se spolupodílím na "osvětě" a také díky kterému jsem poznal řadu přátel.

Je totiž důležité si uvědomit, že jednotlivec či rodina je natolik slabá jednotka, že i když bude super vybavená a vycvičená, tak bez funkční komunity bude v "zajímavých časech" příliš vystavená řadě náhod a souher okolností, které povedou k tomu, že jako samostatná jednotka dříve či později téměř jistě zanikne. To neznamená, že daný člověk či celá rodina zahyne, ale okolnostmi bude donucen(a) se v rámci přežití spojit s lidmi, se kterými by jste se jinak nikdy nechtěli spojit a přejít na zcela odlišný způsob života, který nyní všichni odsuzujeme (drancování, loupení, vraždy, prostituce, zotročení, prodej dětí, ...).

Možná je to i určitý alibismus pro pozdější dobu ("Vždyť jsem to všem přece říkal a prezentoval na rozpadu.cz :twisted:), kdy mi "zombíci" i přes důrazné varování polezou krást úrodu a já se budu muset rozhodnout zmáčknout spoušť a vzít život někomu, kdo byl jen o trochu víc bezstarostnější než já a místo myšlenek na "zadní vrátka" si raději jezdil po drahých dovolených a kupoval luxusní auta. Je mi krajně nepříjemná taková představa, ale pokud by to bylo vzájmu přežití mojí rodiny, resp. komunity takl to prostě budu muset udělat (jiná logická alternativa jednoduše není :evil:).
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od PaF »

V jake skole se uci rozdelavani ohne, lovecke techniky a lukostrelba? Ze bych se prihlasil :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Fabulous »

Nejdřív musíš celé mládí číst dobrodružné romány, no a pak to přijde tak nějak samo ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Maximus »

To PaF: máš SZ ;)

Co se setkávám se studenty VŠ, tak je mezi nimi hrozně málo nadšenců do "starých dovedností". Většina z nich si v životě neudělala ani nejjednodušší luk, nerozdělávala oheń v přírodě, chodí povětšinou bez i sebemenšího nožíku, a o lovu maximálně tak četli v "Lovcích mamutů", která už mimochodem už ani není v povinné četbě (jedinné co ví všichni "bezpečně", tak jsou ty lapací jámy na mamuty, což ale z paleolitu doloženo nikde vůbec není !!!).

Naštěstí stále dost studentů se dokáže docela nadchnout během výuky lukostřelbou, rozdělávání ohně pomocí křesadel či třením dřev, štípáním pazourků, etc. a výuku pak obvykle dost přetahujem, což v jiných předmětech není moc obvyklé :chuckle.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od PaF »

Oni studenti oceni, pokud ucitel umi, co uci... Bohuzel to neni vzdycky pravidlem, dost casto o tom umi jenom mluvit....
Je fajn, pokud jim predas takove znalosti a dovednosti.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Karlos »

Diskuze o vařičích oddělena do samostatného vlákna: Přenosné vařiče
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Josef »

Díky !
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Kedr »

Prozatím jsem ve fázi nekomfortní spokojenosti. Je to zhruba 3/4 roku co jsem začal vnímat dnešní společnost jako velký sud s prachem a na druhou stranu - abych nevypadal jenom jako paranoik zastávám názor, že to co člověk koupí dnes zítra levnější nebude a při nejhorším jsem jen člověk s větší škálou znalostí a praktických dovedností + člověk s decentní zásobou potravin, které můžou sloužit třeba i k tomu, kdyby jedinec náhle přišel o práci. Prostě schopnost se o sebe postarat za každých okolností alespon minimálně. Z toho důvodu jsem začal prvně schranovat informace o tom co a jak skladovat a posléze i nějaké dlouhodobě skladovatelné potraviny. Za tu dobu se mi podařilo nakumulovat potraviny na přežití řekněme 4-5 měsíců s tím, že bych nepotřeboval nic z vnějšího světa až na vodu a to vidím jako největší problém na kterém bych rád zapracoval. Zásoby vody plánuju dohnat až po stěhování, které mě čeká v brzké době. Mimo to přibude pořádně prostorný sklípek a rozumně velká zahrada - takže jsem se začal aktivně zajímat o pěstování jednotlivých plodin. Momentálně bych mohl říct, že kdyby cokoliv nastalo tak jednoznačně nejsem připraven ale na druhou stranu ani nijak zvlášt překvapen. Další věcí, které bych se rád věnoval a do které se začínám postupně ponářet je zavařování - hlavně masa, ovoce a okurků. Předpokládám, že během tohoto léta bych mohl dohnat zbytek nedostatků a dostat se na komfortní uroven, na které již budu tak nějak spokojený a rámcově soběstačný :-)

PS: Největší kříž byl z počátku s přítelkyní, která nechápala proč v období středoevropského "blahobytu" nasávám myšlenky o kolapsu našeho známého světa a zhroucení sociálních konvencí... Po čase ocenila konstantní dostupnost potravin a různých přísad v naší domácnosti a posléze začala i naslouchat jednotlivým tezím + se aktivně zapojuje: takže jsem spokojený človíček :)
LIEBHERR
Příspěvky: 6
Registrován: 12.01.2012 20:24

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od LIEBHERR »

Tak taky přidám svoji trošku do mlýna.Co se týče ekonomického kolapsu-Menší farma s rozlohou cca 3 ha.Rozdělena na pastviny,orná půda ve stylu větších záhonů,vodní plocha o velikosti 25 x15 m.s hloubkou až 2m. s trvalým přítokem pitné vody(přepad ze studny s opravdu silným pramenem) a malý lesík.Dobytek-7ks ovcí včetně berana,50ks slepic,30-50ks králiků 4ks prasat 5ks kachen včetně kačera,párek husí,ostrého psa a mlsné kočky.Sýpka na 80 metráků obilovin,tvořená z YBC kontejnérů.Vlastní mechanizace(traktor,kultivátor,vlečky atd.)Dva kubíkový mrazáky s akumulací na 48hod. Elektrocentrála.Soběstačnost co se týče živočišných bílkovin v současné době bezmála 100%
Co se týče nějaké apokalypsy typu jaderného napadení,asi budu první z vás kdo se o tom dozví.Za barákem,vzdušnou čarou cca 15km. mám něco jako podzemní úkryt pro nejvyšší velení ačr.Příjezdová cesta je hned vedle farmy.Jestli je tu někdo z brd z plzenský strany,tak asi ví o jaký objekt se jedná.Až to bude opravdu horký,tak počítám,že papaláši a jiní potentáti se začnou stahovat do hnízda.Zbraně ,krom převrtaný vzduchovky,zatím nemám.Ale kamarádů myslivců mám mraky.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od MRAK »

LIEBHERR píše:Zbraně ,krom převrtaný vzduchovky,zatím nemám.Ale kamarádů myslivců mám mraky.
Připravenos, respektive soběstačnost pěkná, až záviděníhodná, ale ta absence zbraní, je podle mě slabý článek .
Kamarádi jsou prima, ale ....

Jinak super :yes
LIEBHERR
Příspěvky: 6
Registrován: 12.01.2012 20:24

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od LIEBHERR »

Tak samozřejmě jsem o pořízení z.p. už uvažoval,ale pro nedostatek času zatím odloženo.Taky mě napadlo jestli by to byla dobrá volba.Ta evidence bude mít určitě i jiný význam.Spíš mít něco bez papírů.
Jo a jak tady někdo psal o vytváření těch komunit v PA době.Co takle vytvořit nějaký svolávací kod.Mám takový pocit,že ta výhoda prvotní informace se v rychlé době změní spíš k nevýhodě.(primární cíl)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od MRAK »

bez papírů tak luk, či kuši, nebo předovku ..... to není moc řešení :roll:
ten ZP si udělej, je to pár korun a trocha učení - v podstatě velmi jednoduchého ...

;)
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Ježura »

MRAK:Je to pravda....ALE v okamžiku získání ZP se člověk může pro systém stát zajimavým pro sledování....po pravdě i kontaktem s tímto fórem se člověk může stát řekněme zajímavým pro BIS...přece jen můžeme být vyhodnoceni jako potenciální nebezpečí
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od MRAK »

jj
je to tak ....

ale mě zatím můžou :moon


nicméně, i přes to si stále myslím, že ZP a nákup zbraně je jedna ze základních věcí pro připravenost ....

stačí se začíst -> argentina, jugoška .....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od alibaba »

Zase jsem to objevil slabinu u tech zbrani a bylo to tady uz diskutovano a tak to zopakuji ,mne by rezim nedal bumazku dneska a ani bych ji neudelal ve sve blbosti jak mi rikal bracha a tak mne zbyvaji predovky co se jasne mohou ladovat jako brokovnice ,nebo dat za velkou kouli broky raze asi 7 mm a mit asi tri takove ladovacky a treba 3 pistole u sebe jako v minulosti mely pirati az 5 pistoji u sebe vse naladovane broky a pak mohu mit improvizovane zbrane co si lehce ukutim doma ve sklepe a tak dvouhlavnova brokovnice je lehke udelat a ja se divim Evropanum ,ze ve skolach se uci slozite matematicke ukoly ,ale improvizovanou brokovnici si neumi nikdo udelat a prece je to tak jednoduche a strelivo sezenu ,ze mi ho nekdo vzdy koupi bude sice stat asi o 100 %vice,ale ja ho moc nepotrebuji, nebudu bojovat nejakou valku....Evropanci diky zakazu zbrani co tam je asi 500 let veri ze kdyz kazdy bude mit nejake postrelovadlo budou nejake poulicni bitvy,kravovina soudruzi tady ma kazdy nejednu bouchacku a tak vime ,ze mame dve moznosti zit pospolu anebo se vsichni pobit a tak se k sobe zdvorile chovame a ja se nechovam treba k emigrantum z Indie tak je se u vas chovaji k cikanum .....kdysi za doby kamenne kazdy dovedl udelat luk a tak dnes by to melo patrit k vychove ,aby kazdy dovedl udelat improvizovanou bouchacku ......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Karlos »

Ja bych to s tou paranoiou neprehanel... ano tim ze si clovek udela ZP dostava se do registru ale v tom registru je 300.000 dalsich tj. v podstate kazdy 30-ty obcan vcetne deti, naopak idealni stav bude kdyz si ZP udela kazdy, pak budou "podezreli" ti co ho mit nebudou :mrgreen: ...tohoto registru bych se opravdu nebal resp. v porovnani s tim ze bych byl beze zbrane.

Jinak co se tyce fora tak bych take jeho "zajimavost" ve vztahu k BIS a podobnym institucim neprecenoval, neplanuji se zde zadne protivladni kroky, zadne demonstrace ci defenestrace, nekvete tu obchod s bezpecnostnim materialem, prani penez, jediny zahranicni ucastnik Alibaba je na vsech ceskych forech :hi atd. atd. Na internetu je spousta daleko zhavejsich diskuzi a stranek. Zde se to snazime - a myslim ze se nam to dari - drzet vse v souladu se zakonem a tak to i zustane...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od alibaba »

Bezpecnostni material tim myslis atomovou bombu ho mate dost uranu z at ,elektrare ale ten musi byt nejmene z 95 %
obohacen a to neni jednoduche vsak se zeptejte Iranu ti pilne pracuji na technologii 2 svetove valky .......

Prani spinavych penez tomu take nikdo nerozumi to jsou velke casky penez co nemam ziskane vetsimou za drogy a statu jako je Izrael ci Columbia a myslim kajmanske ostrovy ma ji zakony co umoznuji zakony prani spinavych penez jasne za poplatek co se plati bance a staty z toho ziji tak napr Izrael tam se nikoho neptaji kde penize vzal kdyz to neni vice jak 50 milionu $ US a jasne za poplatek asi 10% ti to prevedou treba na Bank of Boston a vzdy kdyz leti letadlo pobliz Izraele leti tak plno senatoru s kufriky penez a tam udelaji transakci a leti domu ,nekdy leti s prezidenten a letaly s kandidatem ne presideta Barakem Obamou a treba 2000 jich letelo s Clintonem co meli mezi pristani v Izraelu ....tady maji company asi 2000 lobyist co davaji senatorum a kongresmanum obalky penez a kazdy tento pitomec na kancelar a tam 23 pomocniku a ti jen oteviraji obalky a senator pod stolem do dava do kufriku sekretarky vydelavaji asi 80 000 $ aby drzely hubu jasne mali tam jsou 100$ bankovky nic jineho diktatori neznaji ja kazdemu taky mohu dat milion dolaru na pocitaci ,kdyz vam to banka prijme ,proc ne ........prani spinavych penez jsou nehorsi bankeri ti po pocitacich posilaji triliony dolaru cely svet to nemuze zaplatit ,nebot techto penez v pocitaci je asi 10x co vydela cely svet dluh je umyslne nezaplatitelny .....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Karlos »

Alibaba: ja o voze ty o koze...
Odpovědět