Vaše připravenost

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od marish »

Pokud jde o střelné, myslím že se ZP a praktická znalost vyplatí, i kdyby nám je někdy sebraly.
Rodina i okolí si to může alespoň omakat, a i když k tomu má někdo vyloženě odpor, "osobním setkáním se přesvědčí, že to nekouše".
Další věc je, že ať už se pak člověk v budoucnu dostane k čemukoliv, ví co od toho čekat, jak nejlépe to použít. A naopak, pokud bude něco shánět, bude mít jasnější představu co shánět.

Osobně beru zkušenost se střelnými zbraněmi jako těžko nahraditelnou záležitost.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Ježura »

Marish:Když to miluješ není co řešit... :D Jsem na tom úplně stejně. No vzhledem k ukončení činnosti dvou mých koničků mi zase tenhle jeden přibyl. Jak mi řekl kamarád:V tvém případě je to logické pokračování evoluce :lol: prostě to se mnou roste.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od revas »

Marish: přesně jak říkáš naprostej souhlas. ZP je důležitej aby člověk mohl řádně natrénovat a měl přehled rychle střílet okolo sebe a uspokojivě se trefit není až tak uplně jednoduchý jak je vidět ve filmech,... jak se říká "tréning dělá šampióny". Střelbu mám tak zhruba zmáklou, ale pořád je co zlepšovat. Ještě potřebuju natrénovat jízdu na koni a naučit se vykuchat jeleňa a zas budu o krok dál a o pár zkušeností bohatší ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od PaF »

přírodní ježek píše:MRAK:Je to pravda....ALE v okamžiku získání ZP se člověk může pro systém stát zajimavým pro sledování....po pravdě i kontaktem s tímto fórem se člověk může stát řekněme zajímavým pro BIS...přece jen můžeme být vyhodnoceni jako potenciální nebezpečí
Jake nebezpeci, proboha? :roll:
Vsichni se ZP jsou netrestani radni obcane. A je v jejich bytostnem zajmu, aby to tak zustalo.
btw Delal jsem si maly pruzkum. Vsichni znami se ZP krome studentu plati dane... Kterypak jiny vzorek spolecnosti by dopadl stejne? :roll:
Takze my tu BIS zivime, neohrozujeme nikoho!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Karlos »

PaFe: obavam se ze to Prirodni jezek myslel trochu jinak, pro vladnouci elitu, zvlaste pokud se zacne bat o sva koryta popr. odklanět od demokratických ideálů jsou vždy ozbrojení NEovčané potenciálně nebezpečná skupina.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od PaF »

No, treba si tu kluci z BIS prectou. Ze mne fakt hruza nejde. :lol:
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od mortinto »

Ozbrojení řádní občané.. To je důvod, proč Island má nejstarší parlament na světě. Oni ti vikingové pro meč nechodili daleko, takže tam žádná diktatura neměla šanci. Teď pro změnu vyběhli s bankstery.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=paZBkbKM ... ure=relmfu

Vikingove ti to maji v krvi a dnes jasne jsou valecnici kterym se prizdiposranci v Praze nemohou rovnat a tak na Islandu se vzbourili proti bankerum a ze nebudou nic platit, svrhli tam vladu kleptokratu a nova vlada pozavirala bankere nekteri se snazili zachranit a utekli do Londyna a zatim nikdo toho nebyl schopny ......
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Terminated Account »

Můžeme se vrátit k tématu Vaše připravenost? Revas - Založil jsem toto téma, protože bych rád věděl, jak jste již připraveni, jak máte zabezpečen pozemek a dům, jestli máte zbraň, pole, zvířata vybavení apod. Co máte nakoupeno a co teprve hodláte koupit. Popř. vyrobit.
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Strelok »

Je to asi půl roku co jsem si uvědomil, že náš svět (a ta doba není vůbec daleko a většina z nás se toho dožije), tak jak ho známe shoří v plamenech válek a v ohních anarchie.Od té doby nakupuji a schraňuji věci, které zachrání nebo alespoň prodlouží život můj a život mých drahých na tomto světě.Dělejte to stejně.Je jedno zda jsou to náboje, oblečení či potraviny.Ale pravda je ta, že potom bude dobře potkat člověka s batohem, puškou nebo jen s vycvičeným psem. :hand
vor
Příspěvky: 4
Registrován: 10.10.2015 13:44

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od vor »

Jak tady pročítám toto vlákno, soběstačná farma je sice fajn a asi bych se chtěl k tomu taky dopracovat, nebo alespoň přiblížit. Ale uvědomujete si, že lidi, kteří nebudou mít co jíst, půjdou nejdříve tam? Samozřejmě po vyrabování obchodů a skladů. Farma bez dostatečné ochrany nemá šanci přežít. No a dostávám se k tomu, o co hlavně jde a k čemu to spěje. Farmář potřebuje bojovníky, kteří by ho chránili a on se mohl věnovat tomu, čemu rozumí a co umí. Jedinou šanci mají komunity, kde se bude každý věnovat tomu, co umí a lidi budou navzájem spolupracovat. Jedinec nemá šanci sám přežít.
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od orwell_farm »

vor píše:Jak tady pročítám toto vlákno, soběstačná farma je sice fajn a asi bych se chtěl k tomu taky dopracovat, nebo alespoň přiblížit. Ale uvědomujete si, že lidi, kteří nebudou mít co jíst, půjdou nejdříve tam? Samozřejmě po vyrabování obchodů a skladů. Farma bez dostatečné ochrany nemá šanci přežít. No a dostávám se k tomu, o co hlavně jde a k čemu to spěje. Farmář potřebuje bojovníky, kteří by ho chránili a on se mohl věnovat tomu, čemu rozumí a co umí. Jedinou šanci mají komunity, kde se bude každý věnovat tomu, co umí a lidi budou navzájem spolupracovat. Jedinec nemá šanci sám přežít.
Izraelci mají dva modely řešení. mošav a kibuc. Kibuc společné vlastnictví, o děti se starají jesle, školka, škola. lidi rotují na jednotlivých pracovištích. V podstatě komunitní život. Za práci nedostávají plat jen kapesné, všechen zisk z hospodaření jde do společné kasy. Mimo kapesné je možné získat příspěvek třeba na barvy pokud je člověk umělec. Mošav tolik nepopírá rodinu a hospodaření je spíše podobné tomu co tady bylo za totáče v JZD. Oba modely mají ssvá pro a proti. Kdo si to chce zkusit naživo tak má možnost si na pár měsíců zajet do Izraele na brigádu.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od hunter »

Ahojte
Tak já bydlím v bytě ve městě, kde mám zásoby rozděleny do dvou částí první část vystačí na 4 dny a je určena pro případ nutnosti čekat jak se situace vyvine. Druhá část vystačí na tři dny a je nachystána v cestovní tašce pro případ nutného opuštèní bytu. Podle mě je zbytečné si připravovat velké zásoby v bytě, který budu v případě většího problému opustit a zásoby v něm nechat. Výhodnější je mít připravenou chatu a se zásobami potřebnými na přesun opustit i s rodinou byt a stáhnout se na lepší místo.
Normálně zabere cesta na chatu asi 4 hodiny, v PA počítám se třemi dny cesty. Ono pokud jsem nad tím přemýšlel, tak se v případě něčeho pomalejšího bude čekat jak se situace bude jevit ( tady by se po vyprázdnění potravin co jsou běžně v kuchyni sáho do první pojistné zásoby). Pokud by šlo o něco rychlejšího, nebo by se situace vyvíjela špatně, tak popadnu BOB, tašku se zásobami na 3 dny a následuje přesun na chatu.
Tento způsob podle mě není špatný. Vím, že je hodně možností jak by se mohl pokazit ale plán který se nepokazí neexistuje.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od JaPi »

Taky už mi nějakou dobu je jasné, že tenhle mejdan někdy skončí. Nějak tak samo mě to vede k návratu k rodné hroudě (z okolí Prahy), takže o nějaké "živobytí" by mělo být postaráno. Osobně dávám větší důraz (než na křečkování) na postupné odpoutání se od civilizačních pozlátek a držení si fyzické a psychické kondice, tudíž jsem zrušil televizi, jezdím převážně na kole, chodím brzo spát a ráno brzo vstávám. Nějak postupně zjišťuju, jak málo mi stačí k životu a spokojenosti.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Joe Azbest »

Odpoutat se od televize jde opravdu snadno, ale odpoutat se od obchodu s jídlem je úplně jiný level. To křečkování bych nepodceňoval :)
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od JaPi »

Jídlo by měla pořešit "rodná hrouda" , což je vesnička cca 25 čísel popisných a naprostá většina starousedlíci, kteří jsou zvyklí se o sebe starat bez asistence státu. V mém případě pole, domácí havěť a kus lesa by měl dát to co potřebuju.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Kapo »

Mnoho ludí počíta práve s tým, že až to prdne, tak sa vyberú na vidiek a až potom začnú budovať, sadiť, chovať, pestovať. To bude blbý začiatok konca... :mrgreen:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Cep »

Přesně. Přitom při pěstování takřka čehokoliv jsou snad nejdůležitější zkušenosti. Umět správně vyhodnotit počasí, škůdce,.. ...
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od guntroll »

Já myslím že pěstování nemá smysl pokud to má člověk dělat v bug-out lokaci a není v tom zběhlý. Navíc, kolik toho dokáže vypěstovat a na jaké ploše? Větší plocha - víc jídla, ale zase větší problém k ohlídání, obzvlášť když bude obdělávat vzdálenější konec, zatímco gang zombíků zaútočí na jeho rodinu v domě...

Buďme alespoň trochu optimisti a věřme že zásoby pro rodinu na cca rok snad zvládneme to VP nasyslit a pak děj se vůle boží... 8-)
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Pepasnek »

Mám rodinný domek,topeni na TP.zásoby cca.na 2 měsíce.Jedinou starost mám o vodu,studna není a v sudech je jen +-200l.Jinak za zcela zásadní považuji hromadění vědomosti podepřené praktickou zkouškou a improvizaci. Pak už záleží jen na štěstí (podepřeném spolehlivou zbraní) 8-)
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Odpovědět