Vaše připravenost

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Count »

V případě vody podpoř svoji připravenost filtry + desinfekcí (např. Sanosil) a znalostí o nejbližších zdrojích (potoky, vodoteče, říčky). Ač se to mnohým nezdá, vody je pořád málo a pršet by mělo nejmíň týden v kuse, aby to bylo znát. Pokud se to nezmění, bude to "zajímavé".
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od kiwiisek »

Zásoby spodní vody dělá hlavně sníh :(
Letošní léto bylo extrémní a pokud nebude dost sněhu ( moc tomu nevěřím ) , tak příští rok bude ještě horší , než letošní :(
V mnoha lokalitách to bude fakt mazec.. :(
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od viktor »

strecha nad hlavou a palivo jeste na cca 3 roky vcetne vareni,
zasoby vody neomezene,nezavislost na elektrice, trvala, s ni je to pohodlnejsi ale neni nutna, zasoby paliv na sviceni min 3 mesice, zasoby jidla cca 1 mesic, sila sten dostecna proti rucnim zbranim,
zasoby vseobecneho pouziti lekarna, opravy atd..
neni to vs soucasti nejakch príprav jen dusledek existence na polosamote.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Ondřej99
Příspěvky: 2
Registrován: 10.12.2015 16:14

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Ondřej99 »

Stan je jenom smrtící past. Když se v noci něco semele, tím myslím cokoliv, třeba i útok medvěda, tak se ze stanu nedostanete a kdyby ano, tak s velmi velkými ztrátami.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Heike »

Stan je výhoda při pobytu v jeskyni nebo třeba areálu hradu a podobně. Jinak na otevřeném prostranství jsem ho taky nikdy nepoužil, vadilo mi ztráta přehledu.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Baca »

Podobna pasca je aj spacak.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Count »

Podobná past je i spánek. Proto nikdy nespím. A teď konec OT a zpět k naší připravenosti. ;)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Alstratt »

Takhle stan je dobra vec ale zalezi kde s nim jste kde s nim stanujete. Dale zalezi na velikosti stanu a jak je zamaskovany. Dale z ceho stan je a jak a cim je okolo stan chraneny (treba detektory pohybu) pripadne kdo venku hlida jsou mista kde by jste bez stanu moc neuspely atd. Tak stop vymysleni ruznych hovadin ze stan je k nicemu to rovnou nemusite spat vubec ani nechodte ven nebo vas neco srazi ani nepijte vodu z kohoutku atd tezka paranoia ...
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od Foxy »

Připravenost? A na co jako mám být připraven?
Podle mého názoru je základem za všech okolností zachovat chladnou hlavu a schonost improvisace.
Tož tak asi.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
srab
Příspěvky: 19
Registrován: 25.10.2015 0:01
Pohlaví: muž

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od srab »

Člověk má být pořád na co připraven.A jsou věci, které neodvrátí a které nikdy nezmění. Po mládí přijde stáří, po létě zima, po prosperitě krize, někdy onemocníte a jiné neodvratné záležitosti,(možná i po míru válka).
To jsou záležitosti, kde je zbytečné improvizovat, protože si je musíme přiznat a zodpovědně se na ně připravit.Nesmíme se spoléhat na to, že situace bude stejná jako je dnes a někdo se postará , aby v zimě bylo v obchodech jídla jako v létě,že ve stáří se omě někdo postará (důchod), že mě někdo bude povinně léčit, že mě bude živit stát, nebo, že se o moje bezpečí bude starat policie,či armáda.
Důležité je mít zodpovědnost sám za sebe už teď a vědět, že pokud se v budoucnu budu muset spolehnout jen sám na sebe, budu k tomu něco potřebovat. Pro přežití je základ mít výhodu. To je i mít nasyslené zásoby a bránit je zbraní,ale mít znalosti a dovednosti je ještě výhodnější.
Ve velkých firmách vědí, že pro udržitelný rozvoj je nutné, aby pracovníci věděli jak to mají dělat, měli to čím dělat a chtěli to tak dělat. Pro přežití lidstva , respektive přežití kultury, kterou chceme uchovat to nejde jinak.
Jsem rád, že je nás tolik, kteří si uvědomují svoji zodpovědnost za budoucnost a snažme se být stále lepší a připravenější ;) .
Stále se zdokonalujme.
thunder
Příspěvky: 3
Registrován: 09.09.2014 8:38
Pohlaví: žena

Re: Vaše připravenost

Příspěvek od thunder »

Ahoj, nějakou dobu pročítám tohle fórum a až nyní jsem se odhodlala napsat o sobě pár řádků.
Tak jen v kostce - nikdy jsem neměla zájmy "typického" děvčete, moje dětská touha žít v horách v "souznění s přírodou", zahradničení a příležitostný zájem o survival mě ve 22 letech po různých "náhodách" nasměrovala ke konspiracím všeho druhu, otevření se duchovnímu světu aj.S tím jak rostlo znechucení nad tím, co se kolem nás děje, vše vyústilo v silnou potřebu být nezávislá na systému (vše co k tomu patří) a ani po devíti letech zájem neopadl.Naopak, začal být intenzivnější a mimo jiné mě dovedl na tyto stránky.Zní to šíleně, vím :lol: Od jisté doby nevěřím na náhody, vše se děje podle přesného plánu někoho nahoře (říkejte si tomu jak chcete ;) ).Zatím jsem si (bohužel na hypo) koupila s partnerem (jiného ražení než já) dřevěnici na polosamotě s 3ha pozemků včetně lesa, velkou stodolou, sklepem, se zdrojem pitné vody (napůl se sousedy, takže zvažuju že si zřídíme vlastní studnu).Teď se, podle vašich rad a vlastního uvážení, snažím vytvořit nouzová zavazadla.Nevýhodu vidím v tom, že mi vůbec nic neříkají střelné zbraně, takže možná celé "snažení" mi bude k ničemu.Další mínus vidím v psychické (ne)připravenosti.
Odpovědět