Samoty v ohrožení!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od dracekvo »

Co máš za baterky, že ti to umřelo všechno takhle najednou? :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Fabulous »

V bateriích problém nebyl, jako spíš v délce skladování a občasném používání. A NV má malý odběr stále, takže tam je to po několika měsících prázdné.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od dracekvo »

Aha, tak používej můj cyklus. Vždy prvního v měsíci vemu všechny baterky a věci s aku (už musím mít seznam, abych na něco nezapoměl) a dám je nabít.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Kapo »

Ideálne ten cyklus zosúladiť s manželkiným cyklom. Môžeš potom hrdinsky pred chlapmi: "manželka má krámy, konečne zase dobijem batérie..." :angel
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Fabulous »

Tak nějak se moje předpověď vyplní?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... any-489783
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od colek »

Ať se staví... :hand
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od K4cer »

Jesli je to f té Británii, gde si zakázali pistole, pak si zakázali kulovnice, pak si zakázali nože, a nakonec si zakázali i šroubováky a příborový nožíky, tak jim f tom boji proti terorismu přeju mnoho ůspěchů teda. Zejména pokut (jedinou) reakcí na každej ůtok bude vznik nějaký vorganizace která shání granty, jako doteď.

S narůstajícím počtem tmavoevropanů stoupají i třenice mezi nima a domorodci; tenhle trend bude jenom akcelerovat, nevyhnutně. Je otázkou času kdy se začnou formovat skupiny mladíků, kteří se budou bavit terorizováním domácích.

Něgde sem čet že vot cca 30% populace začínaj bejt votevřeně agresivní a začínaj prosazovat šariju. Británie k těm 30 procentám nemá daleko. No, uvidíme.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od krvfx »

A z druhé strany se zase objeví tradiční hooligans, co toho mají také dost a bude to tam vypadat jako ve filmu Gangy v New Yorku.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od PaF »

Ale bitvy se povedou jenom házením cukrárenskými piškoty. Než k tomu dojde, určitě zakážou kamení, stromy a keře (větve), skleněné láhve apod. ;)
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Nightmare »

Přesně jsem si na tebe Fabe vzpomněl :-( :head
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od sauerkraut »

Nejhorsi realny predrozpadovy scenar je asi tento: Prijdou k samote, vyhodeji jistice, zarusi GSM, PMR, CB, WiFi pripojeni k internetu a GPS a pak zacnou utok.

Samozrejme to znamena ze ocekavaji, ze tam bude neco hodnotneho. Rusit tohle vsechno neni uplne nenapadne, nezere to malo proudu a neni to levne, ani male a lehke.

Pokud jste az tak paranoini, ze se proti tomu snazite zabezpecit, tak par myslenek:

1. Alarm, ktery nema vlastni baterie je hracka a ne alarm.
2. Senzory by mely komunikovat po dratech a system by mel mit detekci preruseni dratu. Jeden preruseny drat nic neznamena, dva s rozpetim vetsim, nez pul hodiny asi taky ne, pri trech uz stoji za to obyvatele vzbudit.
3. At uz se planujete branit protiletadlovym ctyrcetem, zapalenim benzinoveho prikopu, prekvapivym prulomem Merkavou Mk4, nebo utekem soukromym kanalizacnim metrem prokopanym az do I.P.Pavlova, hodi se mit moznost dat svetu vedet, ze se neco deje.

Muj navrh jak dat svetu vedet je mit doma nejmene jednu (lepe dve) z nasledujicich komunikacnich moznosti:
- spoj skrytym dratem na PCO (zadny viditelny telefonni sloup), nebo k duveryhodnym sousedum (radeji vice - mohou byt pryc)
- internet pres satelit (i uplink!)
- CBcko s macatym topenim (200W - 10kW)
- radioamaterskou vysilacku se slusnym vykonem

Pak uz staci mit nekde mikrofon, jedno velke cervene tlacitko a dve mensi. Uder do velkeho tlacitka spusti po nekolika sekundach vysilani predpripravene smycky na vsech dostupnych technologiich. Na internetu to je samozrejme mail na policii + VoiP na mistni policejni stanici a na 158. Topeni se zapnou vsechna (na CB na kanale 9, na amaterskych pasmech nevim, kam to posadit). Hlasova smycka by mela obsahovat minimalne informaci, ze se pravdepodobne jedna o prepadeni, adresu a GPS souradnice (natvrdo nastavene dopredu, zadne cteni z potencialne zarusene GPS) a hlavne informace, ze to cte automat. Asi bych ji zopakoval tak 3x, pak si dal minutu pauzu, jeste 2x a pak tak po 5 minutach, at to uplne nezablokuje kanaly na pasmech. Tem policajtum do telefonu bych to opakoval porad dokola, dokud to nepolozi a pokud to polozi driv, nez to dobehne poprve, tak zavolat za chvili znovu.

Zmacknuti jednoho z mensich tlacitek vysila to, co clovek rika (v pripade VoIP to nahrava a vysila az se navaze spojeni) leganimi vykony. Zmacknuti druheho pak nelegalnimi vykony.

Pultik s tlacitky by mel byt strceny jen do zasuvky 220V (skutecny mikrofon by mel byt jinde) a predavat informace tou zasuvkou (muze to byt specialne udelana zasuvka a predavat to treba po koliku, pokud se vam nechce delat nic sloziteho). Takze pokud se k nemu utocnici dostanou a pochopi, co to je, vyrvou ho ze zasuvky a mysli si, ze jsou v pohode. Zvlast kdyz v nem najdou telefon s pripajenymi draty a pripadne i vysilacku s pripajenymi draty (oboje dvoje nepouzite/nefunkcni/prehistoricke). Ale nejsou. Skutecny hardware nekde v sope vysila co mu baterky staci. Pri odpojeni pultiku odpojit reproduktory (a mit nejaky fake i pultiku).

V pripade satelitniho internetu je mozne nahrat co nejvic dat na vzdaleny server a dat na ne policajtum link mailem. Nejlepe nahravat stridave posledni minutu (zvuk, obraz, klidne vice kanalu) a pak neco z doby pred poplachem a pak zase posledni minutu. Tim se dostane do cile nejvic informaci z doby po poplachu i pred poplachem i v pripade preruseni. Rozhodne je pitomost zacit kopirovat soubor, ktery zacina 30 minut pred poplachem a kopiruje se rychlosti 3 minuty zaznamu za minutu.

A vsechny tyhle elektronicke kramy by mely byt nekde schovane (ne na rane v obyvaku k uradeni) a mit u sebe baterky minimalne na pul hodiny provozu.

V PA to samozrejme nema cenu. Ale pripravovat se ted na to, co by melo cenu, kdyby bylo PA, se jmenuje obecne ohrozeni a nedovolene ozbrojovani a to za ten pruser nestoji. A v decentnim (podle me nejpravdepodobnejsim) scenari typu Argentina, nebo Venezuela bude na prd oboji. Protoze policajti uz neprijedou, ale za nedovolene ozbrojovani radi cloveka zastreli, nebo zavrou.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
pavel.venom
Příspěvky: 50
Registrován: 03.06.2018 23:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Liberecko

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od pavel.venom »

Neviděl bych to tak černě. Žiju na samotě. Dobrý psi upozorní dost brzy. Jsou na samotách ostražitejsi, protože jsou zvyklý na klid. Když ke mě někdo jde, vím o tom pár set metrů dopředu. Nezapomen na znalost okolí, každý strom, pařez, prohlubně atd. Taky by na případného nezvaného hosta mohl od někud přiletnout lovecký šíp z kuše nebo něco podobného. :) Excalibur je fajn. :lol:
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Královák »

Ano, pokud pominu, že nějaký lehkoživka Tě může sledovat z dálky několik dní aniž by si toho psi všimli, tak slabý článek na bydlení na samotě bude vždy její krátkodobé opuštění např. do zaměstnání, nákup, škola, školka, údržba nemovitosti atd. Samotu v rámci jedné průměrné rodiny ubránit nejde, tedy pokud nevlastníte vymoženosti uvedené v předchozím příspěvku. K té znalosti terénu - v okolí mého domu na kraji podhorského městečka se jednu dobu pohybovali feťky, akdyž jsem jednou s jedním polepšeným z té partičky mluvil, byl jsem sám překvapen jak měli zmáklý náš denní režim a jak perfektně znali terén lépe než já ( např odkud je vidět do místností v baráku i ve dne přes záclony,protože jsou okna proti sobě atd.) ato jsem měl v té době skvělého hlídače, který hlásil lidi i auta na 100 - 200 m. Docela mně spadly klapky z očí a čuměl s otevřenou hubou. Jediná možnost je udržovat nějakou funkční komunitu mezi sousedy.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Patrol »

To není moc na samotě, když v okolí bydlej fetky a sousedi ti viděj do oken. Můj nejbližší soused je asi kilometr, silnice vede sice hned kolem zahrady, ale z dálky slyšíš, když jede auto. Dokonce i cyklista je slyšet (hluk z pneumatik), když je klid. Dobří hlídači jsou i ovce kolem domu, které začnou bečet na každého, kdo se blíží od lesa i od silnice. Když jde někdo od rybníka, tak slyšíš kachny, řvou dost výrazně. Prej i slepice mění kdákání, když jde někdo cizí, ty zatím nemám. Dobrej a nenápadnej zvonek jsou taky oblázky(kačírek) použité na povrch dvorku a cesty. Když jde někdo k domu slyšíš "křoupání".
Je pravda, že sám by to člověk v krytické situaci neubránil, protože rychlej vpád ozbrojené bandy by nestihl. Ale každá taková drobnost, kterou jsem jmenoval je ku prospěchu identifikace příchozích za normálního stavu.Člověk se časem naučí naslochat a rozumět, co který zvuk znamená.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
pavel.venom
Příspěvky: 50
Registrován: 03.06.2018 23:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Liberecko

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od pavel.venom »

Dobrý názor. Psy mám 3 alabaje, cca po 80kg. Jeden spí v baráku v chodbě. Co se týká hlídání, nejlepší jsou husy, používaly se už za napoleonských válek, jsou to neuplatní hlídači. :) Mám tak padesát. No, vzhledem k tomu, Že mám dva ploty, první berani s ovcemi, krůty a husy, pak u baráku psi, docela zvířatům důvěřuji. Ono nastvanej beran, taky žádná sranda. :)
Jirinka
Příspěvky: 53
Registrován: 12.06.2018 12:43
Pohlaví: muž

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Jirinka »

to je ale extremne pozornostpoutajici, ne?
tolik jidla...beztak tam bude neco dalsiho zajimaveho....
pavel.venom
Příspěvky: 50
Registrován: 03.06.2018 23:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Liberecko

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od pavel.venom »

Tomu se stejně nedá zabránit. Zajimaveho je hodně, hnoje a práce. Ale chápu, že to může u některých lidí vzbuzovat různé myšlenky. Snažím se par let o soběstačnost a není to sranda. To by člověk nesměl nic dělat, kdyby se ohlížel na to, jestli to nepřitahuje pozornost. Nutné zlo, tak se s tím musí počítat.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Samoty v ohrožení!

Příspěvek od Královák »

To Patrol, Fetky tam nebydlí, ale docházeli do opuštěných odvalů v lomu kvůli pálení kabelů na prodej do šrotu. Měli vypracovaný systém a dost dlouho trvalo než jsem na ně přišel. původně jsem myslel, že v noci pálí soused přes řeku bordel v kotli. Pak jsem si všiml při nočním venčení psa siluety člověka na odvalech a začal je pozorovat. Oni měli natvrdo hlídky, které kontrolovaly oba přístupy z hlavní silnice k lomu (kvůli MP nebo PČR) - a po rozhovoru s bývalou fetkou, která se toho zúčastňovala, tak jsem byl nemile překvapen čeho jsou tihle primitové schopni. Nepsal jsem to jsem zdůvodu, že bydlím na samotě, ale jen jak je možné vypozorovat z úkrytu, co se u vás děje a co mnohdy nechtěně ukazujeme. Taky by stála za úvahu skutečnost, co mně vyprávěla matka, která celé dětství strávila na samotě na Šumavě - v době protektorátu si děda prý dost stěžoval na to, že se lidé dost potloukají v okolí samoty a psi neustále někoho hlásí nebo, že hlásí směrem k lesu a nikdo není vidět - zřejmě lidé v rámci shánění potravy (sběrači lesních plodin, pytláctví, zlodějna) více courali po krajině, což v případě kolapsu typu Argentina hrozí. Zkrátka teď lidé vyjma pátr nadšenců na kolech nebo sklaních turistů chodců moc vyjma vyznačených a profláklých stezek nepřijde, ale v případě zhoršení ekonomické situace můžeme čekat větší počet osob v okolí osamocených sídel. Zkrátka, teď Tě každé zabečení ovcí nebo hlášení psa zpozorní, ale pak už člověk otupí. Vím to podle sebe - Když jsem koupil barák měl jsem narozdíl od současné situace dobrého hlídače hlásil vše auta, lidi, kolisty na značnou dálku, každé hlášení jsem si většinou kontroloval vizuálně o koho jde, pak začali v naší lokalitě přibývat chatky, rozšířila se fabrika a nastal větší pohyb lidí a už to nebylo párkrát za den a téměř pořád - zkrátka jsem otupěl bo bych byl pořád přilepenej na okně k cestě. Ostatně na toto téma je pěkný film Stíny horkého léta Jurajem Kukurou.
Odpovědět